Môžem si opaľovať bruško?

lunas
30. jún 2012

Som pár týždňov pred pôrodom a neviem či môžem bruško vystaviť slniečku...

katren
30. jún 2012

@lunas ano, ale vzdy natrete....a urcite pomaly, bo sa mozu objavit tehu skvrny 😉

pimpulienka
30. jún 2012

myslim, že to nie je vhodné. prehrievaš aj bábo.. ja som sa neopalovala počas tehu. a keď tak, treba si bruško chraniť a aj zakryť..

rora
30. jún 2012

ja som si brucho neopalovala, v lete som bola v 3trimestri a kožu som uz mala tak napnutu natiahnutu ze som nevedela ci ma viac svrbi,stipe alebo co, tak som ju nechcela drazdit este aj slnkom 😒

lamina
30. jún 2012

nie, babo tazko zvlada teploty, aj ked sa kremujeme.v maternici ma cca 37stupnov celzia, dalsia dvaciatka ho len trapi.a nema kam ujst, ani sa chranit..

monhla
30. jún 2012

Opalovať prvoplánovane by sa nemalo - ale ak ideš s deťmi na kúpalisko, či k vode , tak sa oplániu nedá vyhnúť /moja dnešná skúsenosť z kúpaliska 🙂 / Myslím, že opatrný pobyt na slniečku nemôže uškodiť - len treba byť ozaj opatrný - veľa krému na opalovanie, krátke pobyty na priamom slniečku, veľa tekutín a podľa možnosti bruško niečím prekryť /čo sa v detskom bazéne dá len ťažko 😀 /.

dugyna
30. jún 2012

logicka odpoved...naco su tehu plavky robene tak ze maju vrchny diel "so suknickou na brusko"?

cicimon
30. jún 2012

pokial nebudes vylihovat na slnku cely den tak kludne, samozrejme sa natriet, pit vela vody... tehotne chodia aj do sauny a babo sa neprehreje... ale zas v tychto teplotach je lepsie byt doma a nie niekde vonku, toto uz nie je zdrave 🙂 ale zas par min nikomu neuskodi

amulienka
30. jún 2012

@lunas viem ze na zaciatku tehu teploty nad 38 stupnov skodia, neviem ci aj takto neskoro, tehulky bezne vidam na plazi, ale so satkou :/
plus ked to paradne svieti babu dnu... radsej nie

mia258
30. jún 2012

Ja mam este do porodu trochu casu, ale ked sa opalujem, tak brusko nikdy.
Bud si ho uplne zakryjem, alebo vystrcim na slnko len nohy a brusko mam v tieni, pre istotu...

saskax
30. jún 2012

Tak isto ako by si sa par tyzdnov pred terminom nemala kupat v teplej vode, tak ani zbytocne nevystavovat brusko slnku. Ide o to, ze Tvoj organizmus sa prehrieva a tym sa vystavujes predcasnemu porodu.

lenka26386
1. júl 2012

presne saskax... určite nie bábo sa prehrieva samozrejme plodovka čo môže spôsobiť predčasný pôrod a určite mu v brušku nie je príjemne v takom horku ☹

lovesista
1. júl 2012

moje babo slnko neznasalo. akonahle mi na brusko svietilo slnko maly zacal neskutocne skakat, krutit sa, kopat. skratka mi daval uplne jasne najavo ze mu to vadi. preto som si cez brusko viazala plazovu satku, potom bol uz spokojny 😎

monika2712
1. júl 2012

Ja sice este nie som pred porodom, ale vo stvrtok som bola na poradni a pytala som sa na opalovanie doktorky, a povedala, ze kludne si mozem aj brusko opalovat, ze ved aj maly potrebuje vitamin D. samozrejme nie tak ze 4 hodiny trcat na slnku vkuse, ale ze tak pol hodinku ked som na slnku, potom nejaka pauza, alebo zakryte brusko satkou alebo tehu plavkami, pripadne vo vode, a tak na striedacku, ze nie je problem. Ale jasne ze asi tesne pred porodom to uz riskovat tiez nebudem.

marashy
1. júl 2012

Ja som sa opaľovala milujem slnko aj aj drobec 🙂 ale nie cez obed buď ráno alebo navečer mne to robilo dobre 😉

althejka
2. júl 2012

Mne doktorka odporucila sa s mierou kludne opalit, hlavne aby sa vstrebal zo slnka vitaminy D, E a nemusela som ich do seba pchat v chemikaliach a aj je to teplo vraj dobre na panvu, ktora sa roztahuje. babo je vraj dokonale chranene, pokial nestravim na priamom slnku cely den , co nehrozi. 🙂

anjelik2509
2. júl 2012

ahoj, mne môj gynekológ povedal, že nie je vhodné opaľovať bruško, a celkovo to v tehotenstve nie je dobré sa opekať... Keď už sa chceš opaľovať, že dodať vitamín D a tak, tak treba zakryť aspoň bruško...A nevystavovať sa na slnku medzi 11-15 hodinou, ale to azda vie už každý... 😉 Ja som sa neopaľovala, nerobilo mi to dobre...

dahra
2. júl 2012

Ja osobne sa nikdy neopalujem, slnko je nebezpecne. Rodila som pred 2 rokmi koncom jula, ale na slnko som, ak bolo viac ako 25 stupnov nesla, pokiaľ som nemusela.

solinkarka
2. júl 2012

Urcite nie pokial je taketo ostre ako teraz...zakry si brusko a tak sa opaluj...ale pravdu povediac ja by som sa ani nemohla opalovat a byt na slnku cez obed pokial by som nebola niekde pri vode.

marthuska
2. júl 2012

baby, byt tehu a mat len take problemy, ci ist na slnko alebo nie... sak to da rozum ze v takomto teple sa nebudet prazit na slnku ani ked nie som tehu... ale kazdy nech si robi podla seba🙂))

lenka268
2. júl 2012

Myslim si, ze na takomto slnku nebude po par minutach opalovania dobre ani tebe ako tehotnej, nie to este babatku ktore je uz velke v brusku kedze si uz v pokrocilom tehu. Je mu tam tesno a urcite mu nebude dobre ked nan bude prazit.

brisilda
2. júl 2012

rob ako uznas za vhodne ale ver, ze to babatku v brusku nerobi dobre ..........neviem neviem co by ti na takuto otazku povedal tvoj doktor .............................ja osobne by som to neriskovala ....stat sa moze cokolvek ☹ par dni by som to este vydrzala ............../poloz si otazku co je pre teba dolezitejsie ...pekne opalena postava alebo zdravie dietata? /

gumidekmomo
2. júl 2012

ako keby som sa mala uplne riadit podla toho co tu pisete zienky tak sa ani do obchodu nedostanem a rodina bude o hlade heh ale len k tomu teda ja sa chodim opalovat nakolko slniecko mi nevadi ale brusko mam zakryte a samozrejme treba sa aj ovlazit troska vodou nie sa opekat len jak na grile a tiez tam nebyt na tom najhorsom slnku a pol dna ..myslim ze taka hodinka staci 😉

angua27
2. júl 2012

v prvom rade, treba sledovať signály tela a bábenka. ak sa na slnku cítiš dobre a bábo tiež, tak prečo nie.
ja som priame slnko znášala dosť zle. keď som bola aj len pár minút na priamom slnku, začala sa mi točiť hlava, zle sa mi dýchalo,... preto som sa slnku vyhýbala. cez deň som bola prevažne strčená doma a von som išla až podvečer. v lete som bola v treťom trimestri.

miss_stanya
3. júl 2012

aj lekar aj moja cvicitelka jogy, ktora sa tymito vecami trochu zaobera, mi zhodne odporucili nezdrziavat sa na slnku prilis dlho. vraj sa prehrieva plodova voda a to babatku nerobi dobre, takze opatrne....vo vsetkych fazach tehotenstva

zuzana_v1
12. júl 2012

Ja sa opalujem uplne normalne,dokonca sme boli minuly tyzden v Chorvatsku a to som v 3.trimestri. Len sa treba dobre natriet, hlavne brusko a vyhybat sa slnku medzi 11tou a 15tou. Ved ked si date cez brusko nejaku satku alebo si ho niecim prekryjete, tak sa logicky prehrieva este viac. Vam nie je teplejsie, ked ste oblecene ako ked sa vyzleciete a schladite napr.vo vode? Mne doktor povedal, ze s mierou mozem vsetko. Ved sa asi nechystas opekat ako pubertacka 😉

sea23
27. júl 2012

ked je pokozka zviknuta sa slnit,tak kludne,samozrejme s mierou a natrete....ja som sa tiez slnila a v porodnici som bola pekne sneda🙂

bianca
27. júl 2012

nechapem k comu by to malo byt akoze dobre.Vsade vystrihaju pred slnkom a i laik musi predsa pochopit ze umyselne prehrievat organizmus ci priam vystavovat brusko slnku je nevhodne a skodlive.

miskafl
27. júl 2012

Ja sa pridavam k nazoru ze radsej nie. Ta pokozka na brusku je predsa tenka, lahko sa spali. Ja som nosila a nosim plavky tankini, ktore mi zahaluju brusko a vzdy poriadne ponatierana ked idem na slnko. Opalovat sa nie je zdrave, na brusko by som to vobec neriskovala...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre