Môžem si v 6. týždni farbiť vlasy šampónom?

rona01
11. feb 2015

Ahojte kočky, práve som v 6 tt a chcela by som si nafarbiť odrastene vlasy ....mam cierne.....citala som zevraj farba nemoze uskodit babatku, lebo vraj dnesne farby su take ze vobec neskodia....hm, ako vnutorne tomu neverim predsa je tam amoniak a tak....a preto som uvazovala ze si radsej nafarbim vlasy farbiacim samponom na 24 umyti bez amoniaku aspon na tie odrasty...myslite ze je to bezpečne???? prosim napiste mi svoje skúsenosti s farbením vlasov v 1. trimestri??? Farbili ste si trvácnou alebo šampónom, alebo radšej vôbec....

Ďakujem za rady 😉 😅

milhaus
11. feb 2015

a prečo by to malo byt nebezpečne
nestresuj

lusi24
11. feb 2015

ja som bola mesiac pred pôrodom u kaderničky a farbila mi hlavu tak prečo nie ? 😀 😀

hanka_april
11. feb 2015

samozrejme uplne v pohode.....je to neskodne, neviem, kto siri zas tie bludy......raz sme sa na tom smiali s moju kadernickou, ze ani jedna z jej tehotnych zakaznicok, ktore si farbia vlasy nemala problemy s babatkom.....(vratane mna, chodim tam kazde 4 tyzdne, takze tych farbeni bolo za tehotenstvo dost)

minnie55
11. feb 2015

jasne, ak vsak chces byt uplne kludna, kup si farbu bez amoniaku 🙂

sue
11. feb 2015

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ...tak...gratulujem k tehotenstvu a hneď rada na úvod - tehotenstvo nie je chorba ! V tehotenstve môžeš všetko s mierou - t.j. všetko čo by si jedla, robila a podobne ak chceš byť zdravá. T.j. strihať si nechty, farbiť vlasy, farbiť obočie, holiť nohy, piť kávu, jesť citrusy i kadečo iné...

Predtým ako najbližšie mesiace a roky budeš v stave prepadnúť hystérii vševediacich tehotných a matiek, ktoré zaručene vedia, že krém na bradavice poškodí tvoje dieťa, alebo že piškóta v rukách polročného decka od svokry spôsobí doživotnú traumu, tak zapoj svoj zdravý rozum a nenechaj sa zviklať 😵

Píšem v dobrom a naozaj preto, že netreba takéto veci riešiť - tehotné si farbia vlasy aj normálnymi farbami 😉 čo viem, tak niektoré maminy majú problém s gelovými nechtami, ale nie preto, že by poškodzovali dieťa, ale preto, že im v tehu proste nedržia 😉

evittam
11. feb 2015

@rona01 Samozrejme a krásne to napísala @sue.

evelynm
11. feb 2015

suhlasim so @sue . Cele tehotenstva som si farbila vlasy, aj pred porodmi som zbehla do kadernictva, nech to svoje dietatko privitam na svete upravena 🙂

sabina1975
11. feb 2015

no ja by som to zvazila cele tehu som si farbila vlasy som uz predsa vo veku mam nejake sediny tak ze nech som pekna a co sa stalo po dvoch blondacikoch sa nam narodilo tmavo vlase dievcatko (otec stale ten isty ) nuz moj manzel povedal ze to bude kvoli tomu farbeniu vlasov xixixi

katrinka8
11. feb 2015

Súhlasím so @ sue vo všetkom. Veľmi trefné 😉

mirkita
11. feb 2015

tak ja si zase myslim ze kopu veci v tehotenstve mozes robit a nech si ktora chce robi co chces ale ja som maximalne vyhybala liekom a chemii, parfemom, fajciarskemu dymu a pod... pre moj lepsie pocit...nie som vedec aby som vedela co babu v brusku uskodi a co nie ale logicky cim menej bordelu tym lepsie...

hviezdicka111
11. feb 2015

Pravdaze, mozes...a najlepsie, co mozes urobit - pouzivat aj vlastny rozum a nedrzat sa na sto percent toho, co si precitas niekde na mamickovskych forach 😉 tu sa casto docitas aj veci, ktore az tak pravda nie su 😀 a este mala rada – ked nabuduce zatuzis opytat sa nejaku podobne „dolezitu“ vec, skus pouzit google 🙂 vacsina z tychto zivotne dolezitych problemov sa tam najde a usetris sa aspon pocitu, ze si sa pytala uplnu hlupost 😀 ja ta sice chapem, najma ak je to prve tehotenstvo, je to nieco nove, ale treba si vziat k srdcu to, co tu pisala @sue

meluela
11. feb 2015

@rona01 a ked je jednoduche zit stylom ze nic neriesim aj keby som riesit mala pripadne este sprdnem toho co to riesi, tvoja otazka vobec nie je odveci ... farbenim clovek zvacsuje toxicku zataz ktora je uz tak-ci tak dost velka, tak preco sa nevyhnut aspon tomu comu sa vyhnut da?
a nie je problem len s farbenim, celkovo to kvantum kozmetiky co sa bezne pouziva, tony sprchacov ... hlavne ze to ma peknu reklamu a uz to ludia na seba mazu bez zistovania co v tom vlastne je a ked sa im narodi babo, tak aj na neho 😖
takze urob si vlastny nazor, ale nepytaj sa na to na koniku lebo tu ta zvozia nech otazku polozis akokolvek 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre