Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Môžem užiť Panadol extra v 13 týždni tehotenstva?

hula
1. feb 2012

prosim poraddte

lucia375
1. feb 2012

Aj mna bolelo približne v tom čase a v lekárni som si kúpila Septisan, je to vhodné aj pre tehotné ženy. 🙂

latvia
2. feb 2012

@hula zbytocne si budes davat paralen extra, staci ti obycajny, bez kofeinu 😉 mozes az 2 tabletky po 500 mg kazdych sest hodin ak by jedna nezabrala. inac si kup v lekarni nieco na hrdlo, bud ten Septisan alebo nejake pastilky na cmulanie, v lekarni ti presne povedia ktore tehulky mozu.obviaz si hrdlo salom, na krk alpu na vyhriatie alebo nejaku mast, vela vitaminu C a odpocinku

petkave
2. feb 2012

Ja som bola v začiatkoch tehu prechladnutá, bolelo ma hrdlo a mudr mi predpísala Bioparox. Vraj ho môžu aj tehotné... Strašne dlho som však odolávala, nechcela som užiť nič, tak som iba pila čaje a vitamíny v podobe citrónu... Nakoniec som si ten bioparox predsa len párkrát do hrdla strekla, keďže to už bolo na nevydržanie a všetko bolo v pohode... 😵

danilienka
2. feb 2012

na co si chces davat panadol, ked ta boli hrdlo...kup si nieco do hrdla ...napr. Florsalmin /to je vytazok zo salvie/, alebo samotnu salviu a kloktaj...aj ked sa vravi, ze si mozes dat panadol, ale naco zybtocne zatazovat dieta liekmi, ked to ide prirodzenou cestou, alebo skus homeopatika ...kukni stranku

http://www.boiron.sk/lieky/oscillo.html

paralen si daj az ked budes mat teplotu okolo 38,5, albo strasne bolesti.....take, ze proste nevydrzis...a urcite si nedavaj ibuprofen, poskodzuje plot !!!

li_la
2. feb 2012

Aj mne Dr. predpísala Bioparox... Najlepšie by bolo opýtať sa doktorky, aspoň jej cinknúť, poradí ti. Ale aj v lekárni ti odporučia iste niečo, čo ti pomôže a môžu to aj tehotné...

adriana7
2. feb 2012

@hula, panadol ťa nevylieči, len tú bolesť nebudeš cítiť ale baktérie alebo vírus v tom hrdle sa bude veselo množiť....ja som bola takto tiež chorá a keď ťa bolí len hrdlo, tak kloktaj, slanú vodu, citricidal, ale každé 2 hodiny...a o 3 dni máš pokoj 😉

sante81
2. feb 2012

ten isty problém len v 7tt, mne predpísala doktorka stodal, zabralo mi to hned na druhy den. paralen beriem aj teraz lebo som nachladnuta, kloktat slanou vodou, alebo cibulu nakrájat na malé kocky, 2-3 lyzice medu, nechat odstat aspon 3-4 hod a potom tu stavu vypit. to je recept starych materí, vraj vzdy ucinny,

pastelka99
2. feb 2012

ako písala latvia , paralen si daj obyčajný po polke, pi veľa tekutín, mierne teplého čaju, vytlač si citrón a vypi ho, takto si to rob aj trikrát denne, mne to veľmi zabralo, grep žltý s medom je veľmi fajn, mango tiež a hrdlo si obviaž šatkou a potri octanovou masťou, dobré na uzliny a ešte jedna rada, kloktaj vlažnú vodu so soľou 🙂
skoré uzdravenie prajem 🙂
inak tie veci z lekárne na cmúľanie od bolesti hrdla viem, že by sa nemali, napr strepsil a anticol atď ...

pimpulienka
2. feb 2012

kloktať slanu vodu, septisan a homeopatika, nič viac..

majasimon
2. feb 2012

Ja som tiež asi takto pred rokom bola v podobnej situácii... nič len slaná voda a homeopatiká.... ešte som si dávala (nie každý to znesie) teplé mlieko s pretlačeným cesnakom a medom

marta742
2. feb 2012

no a ja ti poradim-kup si repik a salviu-zalej si to a kloktaj vlazne,nie horuce...super to zabera,robievala som si to aj v tehotenstve aj pocas dojcenia...no a teraz svojim detickam 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli