Môžem užívať Duphaston, ak mám pozitívny test?

sunny15
4. jan 2012

Ahojte,chcem sa spytať na jeden moj konkretny problem....pred rokom som mala spontanny potrat v 7tt a potom neskor mikropotrat v 4tt...
dnes mi vysiel na 11dpo a 23dc pozitivny test ....velmi sa bojim potratu a preto sa chcem spytat ci by som mohla zacat uz 5dni pred predpokladanou menstruaciou s užívanim duphastonu...za odpovede dakujem....

milacik3
4. jan 2012

na tvojom mieste by som sa spytala tv.doktora lebo on vie o tvojom zdravotnom stave viacej, skus mu zavolat. 🙂

anjelicek26
4. jan 2012

@sunny15 - zdvihnut telefon a zavolat gynekologovi? Inak vela zien uziva duphaston od ovulacie, takze urcite mozes, ale len tak si nieco naordinovat - no neviem, duphaston sa potom nevysadza do 12.tyzdna, mas tolko liekov doma? Lebo ked s nim zacnes, treba pokracovat.

zlatulienka
4. jan 2012

Myslím, že môžeš. Ja som si ho tiež sama naordinovala z podobných dôvodov a bolo to v poho. Bez neho by som to nedotiahla tak ďaleko...

heln
4. jan 2012

presne tak, presnú odpoveď Ti dá tvoj gynekológ, duphaston sa môže užívať aj na začiatku tehotenstva na udržanie tehotenstva.

hadassah
4. jan 2012

Duphaston sa berie od ovulácie a keď je pozitívny tehu test a dôvod, prečo ho brať (problém so žltým telieskom a pod.) tak sa v užívaní pokračuje. Takže žiadny problém a určite si neublížiš. Ja som bola na umelom a hneď po zákroku som začala brať Utrogestan - to je podobné ako Duphaston, ale v 1 tab. je až 100 mg progesteronu. Ak by som mala pozitívny tehu test, tak sa v užívaní pokračuje ďalej. Tieto tabletky sa užívajú až do konca tretieho mesiaca, potom už nie.
Najlepšie by však bolo, keby si zavolala svojej gyn. a spýtala si sa jej, či si ho môžeš nasadiť.

jucuska
4. jan 2012

Podľa mňa, ho môžeš kľudne užívať...duphaston je vitamín takže nevidím prekážku, tehotné ho berú do 12 tt, až na výnimky, ktoré vravia, že čo má prísť, príde a myslia si, že embryo nasilu udrží duphaston, ale to nie je pravda.Ani ty sa naspoliehaj na to, že keď ho budeš brať 100% ne nepotratíš, moja známa aj po tom, čo brala duphaston potratila v 7 a 12 tt.Ale mysli pozitívne a teš sa z pozitívneho testíku, držím palce! 😉

jaaty
4. jan 2012

nevidím dôvod na užívanie akýchkoľvek liekov (ani vitamínov) bez konzultácie s lekárom.
Telo ich za normálnych okolností nepotrebuje!!!!!!!!
Mne sa napr. ako reakciu na užívanie tehotenských vitamínov rapídne zhoršili hepatálne testy. Po konzultácii s gastroenerologičkou a ich vysadení sa hepatálne testy do týždňa zlepšili. (vraj to spôvosilo nadmerné množstvo vitamínu A v prípravkoch 😠)

pici
4. jan 2012

uzivaj to, co ti naordinuje lekar, samoordinovanie v tychto veciach nevidim ako najstastnejsie riesenie
jucuska... duphaston je hormon! nie vitamin

tea333
4. jan 2012

urcite ho uzivaj, ale zavolaj aj dr. povie ti to iste.u bab ktore mali potrat sa dava automaticky pri dalsom tehu. staci 2x denne.

petra80sd
4. jan 2012

Môžeš ho brať, ja som ho brala pri obidvoch tehu na udržanie,samozrejme sa poraď aj s lekárom

pingu1
4. jan 2012

duphaston sa bezne v tehu predpisuje

michaela80
4. jan 2012

ja som uzivala pred tehu od 15-26 dna a hned ako som zistila ze som tehu mi kazal doktro brat 2x2 tabl. a brala som ho az 25 tt

rabiva
4. jan 2012

ja som mala tiez MA a v dalsom tehu mi dr predpisal duphaston az ked videl akciu srdiecka, napriek tomu ze som unho bola viackrat odkedy som mala pozitivny test, ja by som sa na tvojom mieste poradila s lekarom

ivett1
5. jan 2012

ahoj, asi nenapíšem nič nové...určite pôjdeš čo najskôr ku gynekológovi, keďže ti vyšiel poztívny test a on ti už naordinuje dávky...aj ja som mala MA a tiež som brala duphaston na začiatku tehu pri dcérke...a tiež som mala podobnú dilemu ako ty - pri druhom tehu...lebo som mala tiež obavy a zostali mi nejaké tbl...ale hneď nato som bola hospitalizovaná (asi 5.tt), tak tam mi automaticky nasadili aj duphaston...ak sa tak rýchlo ku gynekológovi nechystáš, tak stačí sa poradiť telefonicky...

danu
5. jan 2012

@sunny15 opytaj sa v teme na ktoru ti dala link traktor

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre