Musí ísť tehotná žena na prehliadku k zubárovi?

simik22
8. sep 2011

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci to este stale tak funguje, ze ked je zena tehotna, musi ist na povinnu prehliadku k zubarovi? Musi mat odtial potvrdenie?

zuzana1104
16. jan 2012

a ked tu pečiatku od zubara nebudete mat tak nestane sa ze nedostanete matersku alebo porodne ???čosi take som počula poradte babenky..lebo vmojom pripade mam taku blbu zubarku ze som ju bola poprosit no ako sa namna len pozrela vypytala som si kartu a poslala ju do riti odisla som bez razytka tak preto sa pytam ci ked ho tam nebudem mat ci aj tak dostanem porodne aj matersku ...dakujem

janusha33
16. jan 2012

Preventivka u zubarky pocas tehu nema nic s materskou.....keby si nesla na gyndu a nechodila na poradnu to by bolo ine ale u zubarky nie.Tam ides len pre vlastny pokoj a pre zdravie babatka, lebo staci ze budes mat ty nejaky kazik a ono sa to prejavi neskor aj u babatka a takisto mozes mat nejaky kazik, ktory sa ubytkom vapnika este zvacsi a sposobi ti nejaky zapal a antibiotika v tehotenstve nie su ziadna vyhra,a lebo nejaky zapal kostnej drene sanky alebo take nejake komplikacie......a tak je lepsie ist, nech ti pozrie zuby, ak sa bojis nedavaj si nic opravovat ale niekedy je to lepsie a si pokojna ako ta ma prekvapit bolest zuba,

gabuci
16. jan 2012

ja ked som bola tehu,tak ma gynekologička poslala,ked som bola druhýkrát tak som sa jej spýtala či musím,vtedy mi už hovorila,že vo vlastnom záujme aby sa mi nekazili zuby.Ináč aj tak treba ročne na preventívku,tak podľa mna netreba to vynechať..

fialkaa
16. jan 2012

treba to vyuzit. a hlavne dat si zuby do poriadku pred porodom, potom sa uz k zubarovi a kdekolvek inde len tazko dostanes.

lady511
19. jan 2012

Ahoj tak ja som bola na poslednu chvílu u zubára len raz 😀 vraj by sa malo 2x...no ja som mala vždy zuby v poriadku akorát mi v tehotenstve strašne krvacali dasná...takže ked som si umývala zuby tak po umytí som bola taka zakrvavena akoby som dostala od niekoho do zubov 😀 ale doktor povedal že je to vpohode...no a v tehu knižke je taka kolonka..pre zubára a tam by mal dat pečiatku a podpis... 😉

vervaka
1. sep 2014

Chcela by som sa spýtať, či nejako spolu súvisia prehliadky u lekárov s príspevkom pri narodení dieťaťa. Niekde som sa totiž dočítala, že pokiaľ nemám splnené prehliadky počas tehotenstva, nemusela by som ho dostať.
Pýtam sa preto, lebo mám neskutočne panický strach so zubára (teraz ma asi ukrižujete, ale dokonca žiadneho ani nemám) a už sa na prehliadku chystám 2 roky, ale ešte stále som sa neodvážila.
Zaujíma ma teda, že pokiaľ tam nepôjdem, či to bude moc veľký problém.
Ďakujem za odpovede (-:

oliverka
1. sep 2014

Príspevok nesúvisí s prehliadkou u zubára. V tlačive na príspevok nie je žiadna taká kolónka. Mne na gynekológii povedali, že je v mojom záujme mať zuby v poriadku a ich to nezaujíma. Nenapísali ani nič do tehotenského preukazu a tlačivo na príspevok potvrdili. Príspevok som dostala.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre