Na 3D ultrazvuku sa nedá identifikovať pohlavie dieťaťa

livila
11. mar 2014

Bola som na klasickom ultrazvuku pri mojom gynekologovi, ktory nam vravel, ze to vyzera na dievcatko. Na 3D ultrazvuku v Kosiciach pri doc. Dankovcikovi, nam na prvom vysetreni povedal, ze to vyzera na dievcatko, ale ze sa mu nieco nezda, lebo ma vraj zvacsene ohanbie... Vcera sme boli na dalsom kontrolnom utz a odporucil nam genetiku, pretoze mal aj v prvom aj v druhom pripade zle akusticke podmienky a babatko sa dost krutilo a bolo otocene tak, ze na genitalie sa pozeral vlastne cez chrbticu dietata, takze sa to nedalo identifikovat. Stretli ste sa uz s niecim takym??? Mne nejde o pohlavie dietata, len ked spomenul genetiku a amniocentezu, tak som spozornela a zacinam mat obavy... Dakujem za kazdy nazor.

katkasofi
11. mar 2014

@livila ja konkrétne nie. U nás bolo hneď vidieť aj d. aj ch. A robil ti to sono skúsený dr? sestre videli na sone ešte pred 13 rokmi čierny flak v maternici, poslali ju vyplasenu do ba a tam mala všetko ok..jej dr mal pokazené sono. Ale to bolo 13 r dozadu...

livila
autor
11. mar 2014

@katkasofi Mudr.doc. Dankovcik, najlepsi pre vychodne slovensko... to sono co ma je vraj najlepsie na slovensku...

katkasofi
11. mar 2014

@livila juh moja tak ti nezostáva nič iné len tá genetika..neboj, všetko bude ok, len bolo malé zle otocene..

satanka1
11. mar 2014

@livila ja by som počkala..maloinké sa natočí inak a všetko bude ok...to už bude vidno aj na normálnom sone...možnp vás chce bábo len prekvapiť 🙂

livila
autor
11. mar 2014

@katkasofi
@satanka1 Ano ale pri prvom 3D sa mu nezdalo to ze sa mu zda ze to je dievcatko ale zr ma zvacsene genitalie... vraj preto pre istotu genetika. Mam ist v piatok tak uvidime...

afrika
11. mar 2014

@livila skúste do piatku navštíviť ešte nejakého iného dr, ktorý robí kvalitné UTZ vyšetrenia... veľmi držím pršteky 🙂

satanka1
11. mar 2014

@livila všetko bude v poriadku 🙂

tanickaskorokubikova
11. mar 2014

@liviladržím palce snád je všetko ok 😉 Ale je to naozaj čudné že nevie povedať lebo nám povedal už v 12týždni.
a nemyslel to tak že dať si zistiť pohlavie z krvi?

tanickaskorokubikova
11. mar 2014

@livila alebo skús aj myslavu oni majú lepší utz 😉

heni79
11. mar 2014

@livila
Na tú genetiku vás ale neposiela kvôli tomu, že "nevidel" pohlavie dobre a nevie presne povedať, či to je dievča, alebo chlapec? Alebo som to zle pochopila? Lebo kvôli tomu, aby sa určilo pohlavie, by predsa neodporúčal genetiku a amniocentézu. Nie je tam podozrenie na nejaký problém?
Osobne by som šla ešte na jedno sono, k inému lekárovi s kvalitným prístrojom. Viac hláv - viac rozumu. Aj do nejakého súkromného centra, hoci aj za mastný poplatok. A potom tá genetika - minimálne tam ísť na konzultáciu.
Čo vlastne napísal do papierov na genetiku? Lebo musel predsa dať nejaký sprievodný výmenný lístok, keď ťa tam posiela.

livila
autor
11. mar 2014

@heni79 Jasne Heni, nie je to vobec pre urcenie pohlavia. Zda sa mu to ako dievcatko a v papieroch mam ze pre zle akusticke podmienky a zvacsene labia-to su pysky dievcatka odporuca genetiku. Za tento utz sme dali 2x po 40 eur a ani pri druhom sme sa nic nedozvedeli lebo vsetko rozpraval v neurvitkoch. A ked som mu polozila otazku ze co to teda cakame ci chlapca alebo dievca tak pokrcil plecami ze nevie...

afrika
11. mar 2014

@livila
@livila naozaj ti odporúčam ešte jednu návštevu iného dr...

bodka70
11. mar 2014

@livila , ja osobne si myslím, že lepšieho odborníka ako Dankovčíka asi ťažko nájdeš - radia ti tu baby, ktoré asi nie sú z Košíc a tým pádom sú neznalé pomerov. Veď k nemu chodia zo širokého okolia tehotné. Tak by som sa riadila jeho radami. Ale na amiocentézu by som nešla, je to veľké riziko - napokon, nie je na ňu už v 26tt neskoro?

a celkovo, ak by tam aj bol nejaký problémik - ved predpokladám že sa nejedná o vadu nezlúčiteľnú so životom, nič, čo by bábo ohrozovalo. Takže nie je lepšíe sa dať do pohody a počkať si na pôrod?. Prípadné korekcie pohlavia sa dajú urobiť neskôr a môžno to vôbec nebude nutné.

livila
autor
11. mar 2014

@afrika Uvidim co povie na genetike a ked sa ta objednam. Koncim 6 mesiac, nech zistia cokolvek, babatka sa nevzdam, piteat neprichadza do uvahy... Len nerozumiem tomu ze vsetky vysledky z krvi, mocu a tiez skringy su v poriadku. Keby som sla len na obycajny utz cele tehotenstvo tak sa nic take nenedozvieme a nic podobne neriesime... to vravel aj doc. Dankovcik...

livila
autor
11. mar 2014

@bodka70 Aj ja si myslim ze je neskoro, robi sa asi do 25. tyzdna..

afrika
11. mar 2014

@bodka70 nemusí ísť len k dr z Košíc... či?? ja som to nemyslela zle - je veľa odborníkov na Slovensku.. chcela som jej len poradiť...

livila
autor
11. mar 2014

@livila Ved to ze on to ani nepomenoval ako problem slebo vadu ale doslova povedal ze labie (pysky) su zvacsene ale tazko povedat ci je to v norme. Vraj si chce byt isty lebo je odbornik, videl velmi vela pohlavi a tu sa mu nieco nezda..

afrika
11. mar 2014

@livila amnio sa môže aj neskôr, no neodporúča sa... je tam už menej plodovej vodičky.. a hlavne aj tak by to nezmenilo tvoje rozhodnutie.. ja verím, že to máte v poriadku.. dúfam, že na genetike dopadnete dobre.. len ja by som pre vlastný kľud určite ešte išla k inému dr, aby som mala pokojnejšie noci..
bude dobre - uvidíš 🙂

bodka70
11. mar 2014

@livila , fakt, tie UTZ často len stresujú zbytočne. Mojej dcérke tak zistili po narodení cysty v mozgu, ja v obrovskom strese z toho. Nakoniec sa vstrebali postupne a dcérka je úplne zdravá. A tiež mi lekárka hovorila, že deti toto môžu mať často, len niekedy sa to neriešilo, lebo sa to ani nezistilo.

ja som rodila posledné dieťa v 42.rokoch a amiocentézu som odmietla, vzhľadom na to, že tie najvážnejšie ochorenia boli vylúčené vyšetreniami a ak by bol menší problém, na potrat by som nešla tak či tak. narodil sa mi zdravý chlapček. 😉

afrika
11. mar 2014

@bodka70 a hlavne určite nepreferujem, ktorý dr je lepší a či je ten a ten najlepší.. na to sa livila nepýtala......

afrika
11. mar 2014

@livila vieš nám na UTZ povedali, že maličký má dva znaky DS alebo Edwards. syndrómu... bolo nám to na UTZ diagnostikované dva krát, tretí krát to bolo už viac-menej v poriadku 🙂 ale verím, že máš strach.. poznám to

heni79
11. mar 2014

@livila
V piatok ideš na tú genetiku?
Ja osobne by som si dovtedy obvolala čo sa dá, či ma niekde nevezmú predsa len ešte na jeden ultrazvuk a za koľko.
Napadá mi - kde budeš rodiť? V danej nemocnici nerobia ultrazvuk? Nedalo by sa ísť priamo tam? Či ten docent bude aj tvoj pôrodník?
To si bola v nejakom súkromnom centre na 3D? A platila si kvôli tomu, že to bolo 3D? Lebo za morfologický ultrazvuk by si normálne platiť nemala. Ten si mala robený kde? A tam vyšlo čo?
Veľa otázok, ja viem.
Ja ti radím ešte jedno sono kvôli tomu, aby si sa prípadne mohla trošku upokojiť. Lebo minimálne do piatku budeš v strese, čo je pochopiteľné. No škodí to tebe i bábätku. A po piatku ešte tiež nejakú dobu - ako rýchlo urobia nejaké testy? Kedy budú ich výsledky?
To sono by mohlo byť skôr. 😉 Áno, chápem, že vyhadzovať ďalšie peniaze (a nie malé) tiež nie je sranda....
Skús sa nestresovať, ak sa to aspoň trochu dá.

P.S. "Milujem" lekárov, ktorí naznačia problém, ale nepomenujú ho. Lebo tým iba desia pacientov.
A ešte mi napadlo v súvisloti s "najlepším prístrojom na Slovensku". Túto vetu mi vraveli v jednom súkromnom centre v BA, že oni majú najlepší UTZ na Slovensku. Vraveli to v súvislosti, keď som sa tam pýtala na klasický morfologický UTZ (môj lekár ho nerobil) a za poplatok 80€! A to nemalo byť 3D! Napokon som bola v nemocnici, kde som potom aj rodila a čuduj sa svete, zadarmo. 😉 Takže tých najlepším prístrojov na Slovensku asi bude viac. To sa ale máme! - To len na odľahčenie. 😀

bodka70
11. mar 2014

@afrika , veď v pohode, viem že sa nepýtala 😉 . Len k druhému odborníkovi má podľa mňa zmysel ísť len vtedy, ak máš pochybnosti o odbornosti či skúsenosti toho prvého. Ak vieš, že ten prvý v danej oblasti (východné slovensko) patrí medzi špičku, tak nemá zmysel chodiť hore dole po ďalších lekároch. 😉

livila
autor
11. mar 2014

@afrika Ja uz neviem co si mam mysliet, vsetky vysledky mam ok a na ten 3d utz som sa objednala z vlastnej iniciativy kedze ja ako dieta som mala zle vyvinuty bedrovy klb. Ale ze zistia nieco take, ma ani v najhorsom sne nenapadlo... Snazim sa nestresovat a samu seba utvrdzujem ze je vsetko ok, lebo moj gynekolog ma ubezpecil ze keby tam bola nejaka geneticka chyba rak by tam boli nejake pridruzene poskodenia a ochorenia...

livila
autor
11. mar 2014

@heni79 Heni, popisala som to v poslednom prispevku pre Afriku

afrika
11. mar 2014

@livila počkaj teda do toho piatku ak nechceš ísť skôr pre "upokojenie" samej seba k inému dr na UTZ a potom sa rozhodneš, či pôjdete ešte kuk k inému dr na vyšetrenie.. je naozaj moc dobré, že všetky ostatné testy máš v poriadku 🙂 dcérka ťa do piatku trošku zamestná, privedie na iné myšlienky a na genetike uvidíte čo vám povedia.. nám to tiež povedal veľmi dobrý dr na 3 D, že máme podozrenie na tie dve choroby - bolo to tak na dvoch UTZ uňho, podstúpila som amnio, lebo keď som sa dočítala o Edwards. syndróme nebolo mi všetko jedno a až po amniu na treťom UTZ sa to z polovičky vylúčilo.. čiže ani ten najlepší odborník nemusí hneď všetko krásne vidieť 🙂 🙂 (nič to nehovorí o jeho odbornosti, jednoducho nie každé dieťatko sa na UTZ krásne ukazuje..)
tfuj tfuj tfuj 😵 😵

heni79
11. mar 2014

@bodka70
Máš pravdu, napr. ja som z "ďalekého západu" 😉 a tak som neznalá pomerov. 😀
Ja však absolútne nespochybňujem odbornosť daného lekára, radím jej ísť prípadne na ďalšie sono k inému lekárovi, aby sa mohla sama trošku upokojiť. A ísť aj na genetiku.

@livila
Kým so písala, pribudli ďalšie reakcie, aj tvoje.
Zdá sa, že si dosť silná, už si sa rozhodla, že dieťa chceš za každých okolností a to je super. Možno ti aj to pomôže k tomu, aby si nebola zbytočne v strese viac, ako je potrebné. 🙂 Ak si taká vyrovnaná, tak počkaj na tú genetiku. Možno to bude naozaj iba planý poplach, nejaká "kozmetická" (nemyslím doslovne) chyba, ktorá sa napokon nemusí ani prejaviť. Každopádne držím palce, aby všetko dopadlo dobre.

livila
autor
11. mar 2014

@afrika Dakujem za upokojenie si zlata, urcite pockam do piatku...

livila
autor
11. mar 2014

@heni79 Heni, ved ine mi neostava. Len prestat stresovat, neplasit sa a ked citim ako ma to male v brusku kopka tak snazim sa nepripustat si nejaky vazny problem. Stale sa spolieham na to, ze vsetky vysledky mam ok, a na to ze keby to bolo nieco zivotu ohrozujuce, tak ma na amnio posle uz pri prvom utz pred mesiacom...

bodka70
11. mar 2014

@heni79 , zrejme to myslíš tak to trochu ironicky, no nevadí 😉 , hlavná je snaha všetkých dobre poradiť @livila 😉 .

ja radím v tomto podľa seba a nie každému to musí vyhovovať, to uznávam 😉. Ja som aj v tehotenstve dala hlavne na rácio a ja proste nie som ten typ, ktorého "ukľudní" ďalšie a ďalšie vyšetrenie. Ja si v hlave utriedim veci, poviem si, čo je pre mňa podstatné a čo nie a podľa toho konám. Pre mňa by v tomto prípade bolo podstatné, že dieťatko žije a nehrozí mu žiadne bezprostredné nebezpečenstvo a vlastne to by ma ukľudnilo. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre