Necítim pohyby dieťaťa v 31tt

adriana2693
3. máj 2019

Ahojte, chcem sa opýtať včera mi cely deň bolo zle mala som búšenie srdca a bola som zadychana aj keď som len ležala v posteli potom prišli hnačky a taktiež od včera vôbec necítim pohyby dieťaťa som v 31tt. Je to dôvod na paniku ? Máte stym niektorá skúsenosti o čo vlastne ide je potrebné utekať hneď na pohotovosť ci k lekárovi ?

innapnirhu
3. máj 2019

Ak citis ze nie je nieco v poriadku, chod na pohotovost, za to nic nedas, ale budes mat pokoj!

veronikaszabova
3. máj 2019

@adriana2693 mne gynekolog radil dat si cokoladu. Ak ani potom nebudem citit pohyby, mam ist na gyn.oddelenie

julia204
3. máj 2019

Mna preháňalo den pred pôrodom to sa čistilo telo a pripravovalo na pôrod.. Pohyby by som nepodcenovala treba dat nieco sladke daku čokoládu alebo sladký džús a ked drobčeka neprebudi cukor išla by som hned na pohotovosť.. Radšej sa 10 x prehnať ako potom ľutovať..

martul
3. máj 2019

@adriana2693 TO myslíš vážne, že od včera necítiš pohyby a pýtaš na tu na koníkovi?! Pohotovosť , resp. tvoj doktor by to nevedeli lepšie?! To ako môžeš takto riskovať?

lareina
3. máj 2019

mne vždy zobudí bábätko v brušku mandarínka, pomaranč, či pomarančový džús (už druhé bábätko čakám na ktoré to funguje)
choď radšej k dr či na pohotovosť a mysli pozitívne, všetko dopadne dobre, je možné, že ti len črievka pracujú dnes hlasnejšie či je inak otočené, ale treba predsa len sa uistiť aj doktorom myslím si.
drž sa :*

adriana2693
autor
3. máj 2019

@lareina ahoj ďakujem za radu, práve som začala cítiť pohyby, už je to snáď v poriadku... vypila som slabunku kávu a rozpohybovalo sa 😊

lareina
3. máj 2019

@adriana2693 nooo super teda, ja som pri prvom tiež mala také nejaké hluchejšie obdobe, mladý len asi riadne zadrichmal... držte sa, ak by však pohyby boli oveľa slabšie ako bežne, išla by som pre istotu ... môže mať menej výživy ako by sme si priali...

eeerickal1
3. máj 2019

@adriana2693 jedávaš všetko? Kávu môžeš piť úplne normálne a nie len jednu káva je vraj dosť prospešná, nečítaj blbé články o strave pre tehu, ale stravuj sa intuitívne, naj spôsob 🙂

deti95060810
3. máj 2019

zažila som pri prvom tehu...dieťa som nepočula mesiac....tiež v takomto vyššom štádiu tehu...neriešila som to, až pri návšteve poradne som to spomenula...samozrejme lekárka okamžite popočúvala, pozrela a zistila že je všetko Ok....dieťa som vôbec cítila veľmi málo. dokonca aj ako malé bábo bol z tých lenivejších nechcelo sa mu ani prevracať, chodiť začal tiež troška neskoršie....
podľa lekárky bol z tých bucľatejších detičiek...

adriana2693
autor
3. máj 2019

@deti95060810 ja som sa zľakla práve kôli tomu ze je stále dost aktívne a zrazu nič až doteraz...navyše Aj to busenie srdca a hnacky ma vylakali...momentálne je všetko v poriadku male zacalo kopkat ako obvykle

adriana2693
autor
3. máj 2019

@eeerickal1 áno jem všetko a Kávu ked mam chut si tiež Dám... nijako sa neobmedzujem🙂

eeerickal1
3. máj 2019

@adriana2693 super tak to má byť. Neboj budete v poriadku. Kedy ideš na kontrolu? Nezabudni to potom lekárovi povedať 🙂

adriana2693
autor
3. máj 2019

@eeerickal1 7.maja mam poradňu, samozrejme poviem😊

kulikula11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danushiiik
3. máj 2019

tak ja mam cerstvu takmer tragicku skusenost...bolo to 13. marca, vobec som cely den necitila pohyby (37tt) a nepomahalo ani sladke...isli sme pre istotu na pohotovost a bola z toho akutna sekcia, mala sa narodila takmer vykrvacana a museli ju ozivovat....vybrali ju von "v hodine 12tej"...na jiske bola 3 tyzdne vo vaznom stave...teraz uz ma skoro 2 mesiace a neuveritelne ze zije a ze to zvladla...takze nikdy by som nepodcenovala tieto veci. Najprv som nechcela ist na pohotovost a byt za "hysterku" ale manzel ma prinutil. Nebyt toho rozhodnutia, dcerka by tu s nami nebola :(

kulikula11
3. máj 2019

@danushiiik a to sa preco stalo,prosim ta?aky bol dovod na krvacanie?

ariannazara
3. máj 2019
danushiiik
3. máj 2019

@kulikula11 nevie sa, podla lekarov to bolo bezpriznakove, dovetdy bolo vsetko ok, este 3 dni predtym na poradni vsetko v norme, ultrazvuk, ctg aj prietoky...na kramaroch kde bola tie 3 tyzdne na jiske sa zistilo, ze v mojom krvnom riecisku nasli 150ml jej krvi, takze ona vykrvacala do mojho krvneho obehu...ci zlyhala placenta, alebo co sa stalo, nevie sa, mna este cakaju hematologicke vysetrenia aby sme sa dopatrali priciny (kedze sme chceli s manzelom 2 deti, teraz sa druhe bojime mat...) Na Slovensku sme len 2. pripad tohto typu a zial to babatko predtym neprezilo. Takze sme mali velke stastie.

ariannazara
3. máj 2019

@danushiiik proste kým nemáš zdravé bábätko v náručí nič nieje 100% 😥 a môžeš mať aj neviem aké bezproblémové tehotenstvo.

barbellka
3. máj 2019

@danushiiik drzim palce nech ste zdrave, aj ty aj malicka....🙂

nikpa
4. máj 2019

@adriana2693 nechcem ťa strašiť ale ak si ešte nebola u lekára tak choď. Ja som v 30tt prišla o bábätko. Dovtedy bolo všetko v poriadku, raz ráno mi len napuchli nohy, búšenie srdca, hrozná únava, ustali pohyby a na sone mi len oznámili že srdiečko už nebije. Nepodceňuj ak sa zle cítiš.

darinagod
6. máj 2019

aj mame nejake vysledky, nebola si este u toho doktora?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre