Neplánované tehotenstvo a apatický partner

radinka2
9. feb 2013

Ahojte. s priatelom sme momentalne vo velmi zlozitej financnej situacii, prisli sme o pracu a posledneho pol roka nestihame platit ani zaklane veci.. a do toho pozitivny tehotensky test aj napriek HAK.. Velmi sa bojim , ako to zvladneme, hlavne ked vidim , ako sa k tomu stavia.moj priatel.. je to len 2 dni, co sme to zistili, no odvtedy s nim nie je rec.. vysvetlila som mu, ze si to babo nedokazem dat vziat.. on zkonstatoval, ze to chape, ale nevie, co ideme robit.. stale sa ohana tym, ze netusin, ake su to naklady a nemam predstavu co to vsetko obnasa. on ma uz deti 2.. kazde s inou zenou a vzdy to dopadlo zle.. dcera s nim prerusila kontakt a zobre len alimenty a syn bol prisudeny jemu a zije s nami.. viem, ze keby sa vzchopil, vie si najst celkom slusnu pracu, aj ked za istych obeti, a aj nasi nam pomozu, bude to ich prve vnuca.. ale on len sedi doma na kresle, pozera do blba a neda sa s nim nic.. ked sa pritulim, je zle, ked sa chcem rozpravat, to uz vobec nie.. a velmi to teraz potrebujem.. :( je zlozita povaha, skorpion.. neviem, ci ho to za par dni prejde, potrebujem jehoo podporu.. bez nej je to strasne tazke.. ale hned mi zakazal ranajsiu kavu a kupil cukriky namiesto cigariet, kedze som bola fajciarka, takze mu na malom zalezi.. neviem sa v nom zorientovat.. ja som s nim babo.vzdy chcela, in si vzdy robil.srandu ze o 10 rokov, ze potom mu to uz bude jedno.. a teraz ked to prislo, ja sa v kutiku duse aj tesim, ale on mi robi starosti.

petrapavlikova
10. feb 2013

@radinka2 neboj, dítko už má rád ted, když se stará abys nekouřila, což nekuř 🙂 🙂 , no a kdyby tě neměl rád, tak by to taky takto neřešil - není nasranej na tebe, ale na sebe - pro chlapa být bez práce je strašný, já vím jak to vždycky prožívá ten můj - neboj :D

romantika
10. feb 2013

radinko to neres, stiri takovi jsou. mam raka a to je obdoba. nekeca ale dela. taky bych k tomupotrebovala vic omacky, ale oni maji takovy svet. jinak doporucuji vam ho vzit sebou na ultrazvuk az se prcek zacne hybat takovy ten 16tt ci tak. TO budete koukat. Uvedomte si, ze pro chlapa dokud neni dite na svete je to zatim pojem.
Nicmene nejspis je na meko, jeslti vam hlida kafe a cigarety tak je vlastne zodpovednejsi nez vy. To je laska velka, jen toho vic udela nez nakeca. Pekne tehulkovani a budte rada apaticky chlap to byste teprv videla.
Jo to i ten muj rak delal, ze prvne byl uplne vynervovanej jak nas zajisti, misto aby se radoval. Tak bud rada, je zodpovedny, vis co je chlapu co je jim to sumak?

radinka2
autor
10. feb 2013

@koniarova neviem, beriem ju 9 rokov a nikdy nič.. a to som ju v nižšom veku brala tak "zodpovedne" , že ako prišlo.. a teraz keď som si na to dávala pozor, tak sa to podarilo.. neviem, cez sviatky chodila rodina, kamaráti.. občas doniesli nejakú fľašku, tak sme si trošku vypili, možno to nesadlo.. aj keď v mladšom veku som toho vypila neporovnateľne viac s kamarátmi a vždy bolo všetko ok.. ja sama tomu nechápem, ako je to možné..

radinka2
autor
10. feb 2013

@petrapavlikova no ja samozrejme že kafe už vôbec, akurát pri takom vypätí 1-2 cigarety za deň ujdú.. aj keď oproti 15-tim do nedávna je to pokrok, viem, že by nemala byť ani tá jedna.. snažím sa to úplne odstrániť.. :/
ja len dúfam, že čoskoro vyjde slniečko a bude všetko aspoň ako tak.. nečakám od neho, že bude vyskakovať po plafón od radosti, ale aspoň normálne fungovať..

petrapavlikova
10. feb 2013

@radinka2 no hele já si občas kafe dám 🙂 slabé s mlékem - jednou za čas prý neškodí 😀

radinka2
autor
10. feb 2013

@romantika ďakujem za povzbudenie.. 🙂
som zvedavá hlavne na prvú fotku ultrazvuku, ako zareaguje, keď mu ju ukážem..
akurát včera v záchvate zúrivosti mi vykričal, že kašle na všetko, či máme čo jesť, či je teplo.. ale nepredpokladám,, že to myslel vážne.. keďže ráno pred odchodom napílil drevo, aby som mala čím kúriť..

radinka2
autor
10. feb 2013

@petrapavlikova :D dobre vedieť.. akurát že jemu to asi nevysvetlím.. 🙂

petrapavlikova
10. feb 2013

@radinka2 to asi ne, ale aspon víš že má starost 🙂

mima4
10. feb 2013

@radinka2

zvladnete to, Pan Boh nam nikdy nedava tolko, kolko by sme neuniesli. Nech si hlada pracu a nemusi zivit iba on sam celu rodinu. Materska je 6 mesiacov, treba zaktivizovt babky/dedkov, pripadne inu mamicku co ostava aj na RD a aj ty mozes ist pracovat a on nemusi pocitovat taky stres.
Na kralikoch mate rozvinuty cestovny ruch, urcite sa nieco najde 😉

martinka24
10. feb 2013

Já bych se ho normálně na rovinu zeptala : " chceš se mnou mit vůbec dítě , nebo ne?" to by mě zajímalo, ať se vyjádří na rovinu.Kolik Ti vlastně je a kolik partnerovi a jak má staré dítě, které s vámi žije?

monanan
10. feb 2013

@radinka2 - Držím palce🙂 Posúďte či takýto partner je vhodným otcom Vašeho dieťaťa, a či sa o Vás dokáže postarať.
Položte si otázku, má čo dať Vášmu dieťaťu? Človek má žiť a život si užívať a nie len prežívať zo dňa na deň.
Možno sa mi to ľahko hovorí, ale tiež som v živote urobila razantné kroky, keď som posúdila svoju situáciu. Dajte si na chvíľu pauzu, a možno sa to všetko vyrieši samo, on pochopí že Vás ma rád, vráti sa a budete spolu, alebo to nepochopí a v tom prípade to nebol vhodný ani partner ani budúci otec. Ja som asi iný povahový rys, ale takého lempla a negativistu by som doma nestrpela. Láska je pekná vec ale človek sa z nej nenaje. Moj muž je zase pravý opak aby nám nič nechýbalo má 2 práce a robí cez 300 hodin mesačne aby sme všetko uplatili.
Rozhodnite sa správne 🙂S pozdravem
MonikaF.

livocka21
10. feb 2013

@radinka2 ja ta uplne chapem...u nas je to v podstate podobne...hlavne co sa tyka financnej stranky...este som ani nikomu o babu nepovedala...hadam sa to nejak za 9 mesiacov vyriesi 🙂 ...vlastne sa to bude musiet nejak vyriesit....ludia ziju aj horsie a maju deti...tvoj partner sa urcite na male tesi...svedcia o tom tie cukriky 🙂 ale potrebuje cas.... a neboj sa ze by male prestal mat rad....nemysli negativne...to ze s nim jeho dcera nekomunikuje neznamena, ze to tak bude aj s vasim malym....hmm a ako sa sprava k synovi???

radinka2
autor
10. feb 2013

Zienky, zacinam byt skutocne zufala.. je to cim dalej tym horsie.. uz so mnou nekomunikuje vobec.. prisla som za nim, ze zajtra idem k lekarovi, len mykol plecami.. tak som mu povedala ze chapem, ze potrebuje cas, ale musim vediet, ci nas chce vobec este vo svojom zivote.. tak zacal vrieskat, ze mam teplo a co jest a ze viacej od neho nemam chciet.. a ze nie je taky chrapun aby ma teraz vyhpdil na ulicu.. taksom mu na to povedala, ze to ale nestaci.. ak mame zit takto, bude to len trapenie.. tak mi povedal, ze to bude aj tak.. ze on dieta nechcel a citi len zufalstvo a nasranie.. a strasne sa nahneval, ze zase riesim odchod.. chcem byt trpezliva, no dochadzaju mi sily.. som na pokraji sialenstva a uplneho zrutenia..

katra52
10. feb 2013

@radinka2 pozri skús si ho nevsimat ,užívaj si tehu,nesmieš to teraz tak brať aby si neublizila miminku.nebudeš si ho všímať a jeho to bude mrzieť sám dolezie za tebou .tak užívaj si tehotenstvo lebo to strašne rýchlo ubehne🙂viem,že je to ťažké,ale teraz je najdôležitejšie mimi🙂

gepe
10. feb 2013

@radinka2 kolik Ti je let a priteli?

gepe
10. feb 2013

@radinka2 kolik Ti je let a priteli? Prijde mi sobecke chtit neplanovane dite za kazdou cenu bez ohledu v jake zivotni situaci prave jste a taky, kdyz pritel momentalne dite nechce prave s ohledem na to, v jake jste financni atd. situaci.
@romantika a @radinka2 mam doma stira a rozhodne to nesouhlasi co tady bylo napsano o scorpionech.

Jo a pocitej s tim, pokud si dite prese vse nechas, tak dle meho nazoru on Te nevyhodi na ulici, obstara aby jsi Ty a dite nestradala, ale to je vse. Vic od nej cekat nemuzes, protoze si tim vsim ted k nemu sama zaviras cestu.
Je mi jedno, at mi tady nadavaji dalsi uzivatelky atd., rikam pouze svuj nazor, jak to vidim ja a i muj manzel - stir.

kajalka
10. feb 2013

@gepe Souhlasím s tebou. Dítě by mělo přijít do stabilní finanční situace a k milujícím lidem. Tady není ani jedno, ani druhý, schovaný cigára jako důkaz lásky a starostlivosti, to je směšný. I to, že má chlap 2 děti s dvěma jinejma ženama, o něčem svědčí. Abysme tady za chvíli neměli další dotaz "přítel mě opustil ještě před porodem".

gepe
10. feb 2013

@kajalka to zas nesouhlasim, ze by ten chlap byl v tomhle pripade sam ten spatnej.

kajalka
10. feb 2013

@gepe To neříkám, jen tím mám na mysli, aby neopustil i další robě.

gepe
10. feb 2013

@kajalka on neopusti to dite tak ze by se o nej nepostaral a nezabezpecil do budoucna. Neznam ho, muze to byt jakkoliv, ale co jsem pochopila z toho, co psala tady zakladatelka vse, tak on by neopustil dite, ale jeho matku.

radinka2
autor
10. feb 2013

@gepe ja mam 24, priatel o 15 viac.. ano, ale problem je v tom, ze on dalsie dieta nechce vobec.. chcel so mnou prezit zvysok zivota, zostarnut, ale bez naroku na dieta.
viem, ze ak by som nabrala sil a dala si ho vziat, uz by som sa mu nevedela pozriet do oci.. je to clovek, na ktorom som absolutne psychicky aj celkovo zavisla a obavam sa, ze po zakroku by som nemala sil viacej zit, pretoze by som prusla nie len o dieta, ale aj o neho..
Nedokazem to spravit, uz len pri pomysleni na to mi ide puknut srdce.. co ked uz nikdy nebudem moct mat dalsie? nechcem prist ani o jedneho z nich.. je to tazke, netusim, co mam robit.. viem, ze ma chce, ale bez dietata..
Mam z toho presne taky pocit, ako si napisala.. ze sa o nas postara ale nic viac.. :(

monanan
10. feb 2013

@koniarova ani HAK nie je 100%☹ moja kolegyňa bola v piatom mesiaci ani o tom nevedela a stále brala HAK☹Mimik mal po narodení srdečnú vadu ale po operácii sa to spravilo🙂Proste nič nie je na 100% iba smrť🙂M.

radinka2
autor
10. feb 2013

@gepe rozmyslala som nad tym.. mas pravdu.. toho chlapa milujem,a ked bude po zvysok zivota nestastny, budem aj ja a to nie je pre dietatko najlepsie zazemie.. bude svedkom denno dennych hadok a raz od neho aj tak odideme.. na svoj vek mam toho dost za sebou a viem, ze on je pre moje srdce ten posledny.. mozno raz pride den, ked bude vhodna situacia a on sa rozhodne, ze dieta chce.. babatko ma byt predsa chcene a milovane.. a do tejto situacie ho nemozem priviezt.... pokazila by som mu cely zivot..
bola som za nim, ze som zmenila nazor a ze sa chcem porozpravat osamote.. len mi na to povedal, ze to uz mam dnes nechat tak a hned zmenil temu, ze co som dnes jedla, ze sa mam ist okamzite najest.. teraz neviem, ci mam za tym nieco hladat, alebo nie.. samozrejme, ak by suhlasil s tym, ze si ho nechame, tak vyskocim od stastia az po plafon. no tak ako on mna netlacil do zakroku, ja jeho nemozem tlacit do toho, ze si ho za kazdu cenu nechame.. velmi to boli, ale myslim, ze pre stastie vsetkych troch je to nevyhnutne.. :(

katra52
10. feb 2013

@radinka2 prepáč,že sa starám,ale je veľa mamičiek ktoré sú na deti samé a zvládajú to aj bez chlapa.to čo mas pod srdcom už je malý človiečika,je to živé a podľa toho čo pises už mu bije aj srdiečko.ja mám na potrat názor že to je vražda.a tak isto si myslím podľa toho ako sa o teba priateľ stará že to dieťatko chce a na potrat nepristúpi.tak nerozmýšľaj nad potratom prosim ťa.si mladučká a je tam riziko že ak pôjdeš na potrat potom už otehotnieť nemusíš.neoberaj sa o to najkrajšie čo ti tvoj život dáva.

ivca_doubek
10. feb 2013

@radinka2 Ahojky, přečetla jsem si výše napsané a podle mě máš dost složité rozhodnutí - dítě nebo chlapa, obojí dohromady zřejmě klapat nebude.
Vím, že se mi to píše snadno, ale jsi mladá, já bych volila dítě. Pokud on dítě nechce, co budeš dělat jednou, až tě přemůžou hormony a dítě začneš chtít? Finanční situace je sice složitá, ale je spousta možností, jak to zvládnout i sama, pokud opravdu budeš chtít (myslím že to popsala @monanan, různé dávky, podpory v nouzi, azylové domy...). Jasně, nebyla by to žádná sranda, ale zvládnout se to podle mě dá.
Je to teď už jen tvoje rozhodnutí, z toho co píšeš usuzuji že partner je pro potrat, takže teď je ten hlavní krok na tobě, zda budeš akceptovat jeho a nebo dítě, jinou možnost bohužel opravdu nevidím. Já osobně bych volila miminko, za to Ti žádný chlap nestojí zabít toho nenarozeného tvorečka.

Držím palečky ať se rozhodneš správně (ať už se rozhodneš jakkoliv, je to jen tvoje věc, já ti můžu max. říct svůj názor)

radinka2
autor
10. feb 2013

@katra52 som si vedoma, ze to moze mat dozivotne nasledky.. a bolo to asi to najtazsie rozhodnutie v mojom zivotr.. ale ako si napisala, ak to dietatko chce a na potrat nepristupi, nechame si ho.. ale mam ten vnutorny pocit, ze to s nim musim predislutova nechat cast rozhodnutia aj na neho.. ako som napisala, on netlacil do nicoho mna, nemozem ani ja jeho.. rozhodnutie musi byt spolocne..

monanan
10. feb 2013

@ivca_doubek Moc hezky napsané🙂 Já bych volila taky děťátko před nevhodným partnerem🙂

katra52
10. feb 2013

@radinka2 ano to chápem,ale myslím si že to je od neho sebecke chcieť od teba aby si dieťa nikdy nemala.každá žena ma nárok na svoje dieťatko a myslím,že chlap ktorý ti povie,že s tebou dieťa nikdy nechce nieje ten pravý,lebo myslí len na seba a svoje potreby.môj názor.verím,že sa rozhodnes podľa svojho srdca a nie podľa toho čo chce alebo nechce niekto iný.

radinka2
autor
10. feb 2013

@ivca_doubek ako som uz napisala, nikdy ma na potrat neposielal.. vlastne to slovo som v nasich hadkach pouzila iba ja, on ani raz.. mozno prave pomoze to, ze mu dam volnost a rpzhpdne sa uplne inak..
jednoznacne, azylove domy nie su prave miestom, kde by som chcela vychovabat svoje dieta.. ak ma prist na svet, musi mat aspon troslu zazemie.. ked.uz nie financne, tak aspon rpdinne.. ale bez obidvoch bude mat velmi tazky zivot.. mavzdy ho to poznaci..
a v neposlednom rade, viem, ze jeho uz v mojom srdci nenahradi nic a o to by to male malo este tazsi zivot... :(

radinka2
autor
10. feb 2013

@katra52 ja mam pocit, ze in ma stale za.dieta mna.. aj mi to povedal, ze prepac, ale teba si neviem predstavit, ako to budes zvladat.. predpokladam z jeho rozpravania, ze 2 predchadzajuce ho tlacili do otcovstva a preto sa teraz stavia na zadne.. dokonca o syna sa jeho byvala nestarala a vysudil si ho do opatery ked mal maly 3.. ked som nad tym vsetkym zacala poriadne rozmyslat, zacin chapat iste veci.. viem, ze s tymto postpjom nic nevyriesim.. prec ma nepusti, ako napisal, nevyhodi ma na ulicu a za tym si stoji..
jednoducho, musim mu dat na vyber, tak ako dal on mne a verim, ze len tak budeme obaja stastni..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre