Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Nepotvrdené tehotenstvo a lyžovanie

aandreaa9
25. jan 2015

ahojte baby, prosim poradte, manzel ma chcel prekvapit a zaplatil lyzovacku v rakusku, ale ja som zistila ze som tehotna, nemam to este potvrdene lekarom, mozem byt 4tt+5. zajtra odchadzame a ja neviem ci by som mala ist na lyze alebo bezky alebo aj do welnesu, aby som si nieco neprivodila..jaj co by ste robili na mojom mieste?

alexmianina
25. jan 2015

bezky a wellness určite v pohode a lyže... hm... pokial si zdatna a nepadas, tak o.k ale stále ta može niekto sprešovat... to by som asi neriskovala...

aandreaa9
autor
25. jan 2015

jooj dakujem....no ved to ze niesom velmi zdatna...a tepla voda nemoze plodu uskodit?
@alexmianina

henikav
25. jan 2015

@aandreaa9 Normalne by som sla vsade akoby som tehotna nebola, vyhybala by som sa len nejakym extremom, ked budes unavena, oddychuj, inac zi normalne svoj zivot dalej. Davaj si viac pozor na stravu, surove maso, surove vajce, ci zle umyty salat...... A tepla voda vo welnese by nemala byt taka horuca aby ti ublizila, ale to uvidis sama ak ti nebude prijemne pojdes von, do sauny by som asi predsa len nesla 😉

robin_claire
25. jan 2015

@aandreaa9 Lyze Ja by som nesla, moj nazor. Ale ja som pripad, co som roky nemohla otehotniet, tak som si davala pozor....vacsina bab ti napise,ze v pohode...
Wellness - rozhodne nie - kupanie v teplej vode sa rozhodne neodpruca.....ani sauna a pod, cize ano, moze uskodit

sisaka
25. jan 2015

@aandreaa9 určite nie hot tubs - neviem, ako sa to vola po slovensky - vyrivka s horúcou vodou? , to mu by som sa určite vyhla. Tam bývajú aj upozornenia, že je to nevhodne pre tehotné, lyžovanie nevidím v takom skorom štádiu problem

zuska88
25. jan 2015

ahoj, tak u mna to bolo presne tak isto, bola to silvestrivska lyzovacka v Rakusku a ja som isla dva dni potom co mi potvrdili tehu🙂)) myslim ze nejaky 6tt...tehu som si pocas dovolenky uvedomila dvakrat, prvy ked mi prislo trosku nevolnejsie na sedackovej lanovke (nic strasne) a druhy pocas silvestra kedy som si pripijala mineralkou🙂)

jarmilka83
25. jan 2015

Lyžovať by som určite neriskovala ani nevieš ako spadneš alebo do teba môže niekto napikovať... Bežkovať je určite bezpečnejšie, ale aj pri tom môžeš padnúť. A welness.. Saunu by som neriešila. Neodporúča sa byť v horúcom prostredí dlhšie ako 20 min. Ale tak môžeš si dať masáže..

katussska24
25. jan 2015

@aandreaa9 ja asi nebudem velmi "zodpovedny radca" - ale pokial budes lyzovat pomaly, s prestavkami a nevyberies si narocnu zjazdovku - inak povedane, das so zopar relax.jazd, nic sa stat nemoze... celkovo sa pocas tehotenstva vylucuju sporty, kde je nebezpecenstvo padov, otrasov, neprimeraneho zatazenia a pod.
Takze pomaly, prestavky, menje narocna trasa -za mna ano.

Wellness - bazen ano, sauny... tu ide o prerhiate a zaroven prekrvenie, kt moze sposobit vcasny abort. Ja som sauny, virivky, horuce kupele vysadila,... Masaze - mozes, ALE upozorni masera, ze si tehotna. Nemal by Ti masirovat krizovu cast + mal by iste tahy vynechat (oat kvoli prekrv.maternice apod. ) a nedavaj si masirovat chodidla - chodila som cele tehotenstvo na masaze, maserka mi toho porozpravala az az 🙂 ale uz to neviem tak pekne argumentovat 😉

sissy27
25. jan 2015

@aandreaa9 si (možno) tehotná, nie chorá, tak sa správaj tak, aby si bola v pohode... Kým nie si na rizikovom, tak môžeš úplne všetko, dokonca aj pohár vína či piva... Môžeš sa hýbať, dýchať, športovať, pracovať, nakupovať, upratovať, cestovať... Samozrejme ak si celý život nešportovala, tak nezačínaj teraz s horolezectvom, ale tak ako doteraz fungovať môžeš bez výčitiek 🙂 drogy, tvrdý alkohol a adrenalínové športy ale pre istotu vynechaj..

aandreaa9
autor
25. jan 2015

@sissy27 ja viem ze nie som chora, ale je to moje prve mozno tehotenstvo a neviem ked spadnem nahodou na lyziach ci sa moze stat nieco s plodom aj ked bude ten pad slabsi alebo silnejsi..nerada by som si potom nieco vycitala, hladam skusenosti inych zien a rady.

danieli
25. jan 2015

ja som prve tehu mala priserne, bala som sa aj dychat, odlezala som 3 mesiace na konci, teraz v druhom som si povedala, ze bude ako ma byt a v 9 tt sme leteli do Turecka, prijemny relax, v takom tyzdni by som sa este nebala ani welnessu a lyze by som skusila pokial si zdatny lyziar a nejazdis cierne trate susom dolu, skor take nieco modre rekreacne na hodinku vramci pobytu na cerstvom vzduchu, v prvom tehu som lyzovala az do 8 tt (lebo az vtedy som zistila, ze som tehu), ja som vsak nespadla, tak neviem posudit, treba vsak byt maximalne opatrny a zas lyzovanie v Rakusku je o inom ako u nas na zjazdovke o sirke 3 m s 300 turistami

Tu začni písať odpoveď...

Odošli