Neskoro zistené tehotenstvo

hviezdicka111
10. apr 2014

Zienky, nie je to moj problem (u mna boli tehu priznaky dost skoro a dost neprehliadnutelne), ale parkrat som narazila na rozne clanky o zenach, ktore netusili, ze su tehotne... Vacsinou neslo o zeny zo Slovenska, ale urcite aj medzi nami sa take najdu... 🙂
Nie ze by som sa na materskej nudila a nemala v svete uz co robit 😀 aleee vazne by ma to zaujimalo... tie, ktore ste zistili tehotenstvo neskoro, ako to bolo u vas? Ziadne priznaky, menstruacia, negativny test, alebo?....

lolonka
10. apr 2014

tiež som počula o prípadoch....kedy žena vôbec netušila, že je tehotná a zrazu porodila...nechápem tomu..však musela cítiť , že sa niečo deje...pohyby.... 😨

hviezdicka111
autor
10. apr 2014

@lolonka prave toto...myslim, ze to by viacere z nas zaujimalo 🙂 ako to prebiehalo, resp. ako a kedy zistili, ze su tehotne....mozno sa tu nieco docitame 🙂 mne napr. dost skoro zacali aj priznaky, strasne nevolnosti atd....skoro aj vybehlo brusko, zacali sa menit prsia...zato by ma zaujimalo, ako niektore tehu dokaze byt take "zamaskovane" 🙂

minka2206
10. apr 2014

Na programe TLC vysielaju nieco v tomto zmysle,vola sa to "Nevedela som,ze som tehotna",sem tam to pozeram,je to zaujimave,tie zeny su americanky... Nic nevedeli,nechodiaci menzes bol u nich normalny alebo im vychadzali negativne testy,nenarastli im bruska,max.trosku pribrali,pohyby necitili a bum,zrazu porodili... Niektore z nich doma,ine v nemocnici... A dost prekvapive na tom bolo,ze nie vsetky boli prvorodicky,niektore ukazovali fotky z predoslych tehu a tam mali riadne bruska... Neviem,ci sa to moze stat,ale vyzeralo to dost realne...

moni244
10. apr 2014

moja švagriná zistila že je tehotná keď bola nejako v 6 mesiaci, testy negatívne, menzes nemeškal, ako pribrať pribrala a aj pohyby mala, ale keď jej vyšli testy negatívne, myslela, že sa jej zase vrátili problémy so žalúdkom a črevami, ktoré mala ako 15 ročná, že sa to dosť tomu podobalo, až potom jej vynechala menštruácia a išla k doktorovi, ináč podotýkam mala 21 a pracovala ako sestrička v nemocnici

hviezdicka111
autor
10. apr 2014

@minka2206 prave kvoli tomuto som zakladala diskusiu, ja som to nepozerala v tv, ale par clankov o tom som precitala, vzdy vsak islo o zeny zo zahranicia....zato som sa spytala tu, ci sa teda nieco taketo stalo aj niektorej z nas, konikarok 🙂

dada87
10. apr 2014

@hviezdicka111 ahoj a a preco ta to tak zaujima mas podozrenie naq tehu ? tu je uz takato tema zalozena Menstr.v tehotenstve . A ty si kedy mala priznaky na tehu ked vravis ze boli skoro ? 😉 😉 😉

hviezdicka111
autor
10. apr 2014

@dada87 to nie je ta ista tema....toto je tema celkovo o neskoro zistenom tehotenstve... 🙂 nie o menstruacii v tehu 🙂 ja podozrenie nemam, ale ako som pisala, viackrat som o niecom takom citala, chcela som vediet, ako to teda bolo....ci mali/nemali ms, kedy a ako zistili, ze su tehu...
ja som mala priznaky este predtym, ako mi vysiel pozitivny test 🙂 // mi vysli az 40dc, dovtedy som sama seba upodozrievala, ze si vsetky priznaky len namyslam 😀

dada87
10. apr 2014

@hviezdicka111 a ake si mala tie priznaky lebo ja som teraz v takom ocakavani uz 30 DC aMS zatial nikde aj si hovorim ze si to namyslam ale vobec nemam pocit na mrchu vzdy som uz 10 dni do MS mala bolave prsia nafuk. bruche a teraz nic tak ma zaujima ake maju zeny priznaky pri prvom son netusila zzistila som to az v 13 tt ked zrazu mrcha neprisla dik za odpoved 🙂 🙂 🙂

stormie
10. apr 2014

@hviezdicka111 moja byvala kolegyna (v uk) zistila tehotenstvo az v nejakom 7 mesiaci a este rodila predcasne, dokopy mala cca 6 tyzdnov na pripravu. Cyklus mala neprvidelny aj pred tym, je cukrovkarka, rozisla sa s frajerom, tazko to psychicky znasala, takze ked jej na zaciatku byvalo zle pripisovala to psychike, moc jej nechutilo ani jest, potom zase zacala priberat, vela sladkeho atd...tak si zase myslela ze psychika z rozchodu, do toho este vela zurovala... Absolutne ale absolutne ani len netusila ze moze byt tehotna, ona este ked isla rodit tak na nu v porodnici pozerali ze co tam robi, ved nema ziadne brucho, proste bola len pribrata, vsade tak nejako rovnomerne...keby nesla na rocnu prehlaidku tak by to do porodu ani nevedela a bola by dalsou babou v spravach...

hviezdicka111
autor
10. apr 2014

@dada87 este pred tymi // ciarkami na teste, ale uz po termine ocakavanej ms, mi prislo straaasne zle od zaludka, bolo to niekedy poobede, proste z nicoho nic mi zle prislo..teda taky pocit.....a potom to tak ostalo cele tyzdne... 😀 celodenne a celonocne nevolnosti...bolave prsia som mala tiez, hlavne bradavky....neskor ma v nich akoby steklilo....

stella231
10. apr 2014

no ja som moje tehu zistila az v nejakom 10 tyždni... dovtedy som veselo žurovala... nakolko som otehotnela aj s vnutromater.telieskom...a začalo mi byvať zle..ale v tehotenstvom som pochybovala a 2 tehu testy mi vyšli negativne...tak že asi idem na gastro !!! no tak az potom z krvi mi vysvetlili že mam isť o dvere vedla..na gyndu !!!!!! skoro som odpadla !!!!!!

adeala
10. apr 2014

@hviezdicka111 ja poznám jednu slečnu, ktorá toto o sebe tvrdila - resp., že to zistila až v 27tt, že netušila, že je tehu, lebo brala HAK a vraj si myslela, že sa iba moc prežierala a preto pribrala, vraj ani Dr. to dovtedy nevidel. Nikto jej to neveril. Nakoniec sa po rokoch priznala, že naschvál vysadila HAK, aby si udržala chlapa (čo sa jej nepodarilo) a bála sa, že bude chcieť, aby išla na potrat a nevráti sa k nej, tak počkala do toho 27tt. Takže asi toľko k tomu. 🙂

hviezdicka111
autor
10. apr 2014

@adeala aha 😀 tak to je dost "pekny" pribeh 😀

ter123
10. apr 2014

Jedna známa zistila, že je tehotná až v šiestom mesiaci. Je trošku pri sebe a bruško si teda ani moc nevšimla. Menštruáciu vždy mávala tak 3-4 razy do roka takže bola zvyknutá. A hovorila, že keby nejde k doktorovi tak to ani nezistí, že je tehotná :D

adeala
10. apr 2014

@hviezdicka111 najkrajšie na tom bolo, že sa jej jej bývalého rodina pýtala, či nie je tehotná (od cca 4. mes.) a ona vraj nieee 🙂 Ale tak, čo čakala pri 155cm a cca 43kg, že...

hviezdicka111
autor
10. apr 2014

@adeala no ja by som od 8-9tt nebola vykryla, ze tehu nie som...tak ma nafukovalo, ze som mohla konkurovat babam v piatom mesiaci 😀 takze to sa jej este celkom neskoro pytali....teda neskoro na to, ze podobna postava ako ja 😀

adeala
10. apr 2014

@hviezdicka111 tak ich to asi hneď nenapadlo, vzhľadom k tomu, že slečinka vtedy mala 16 🙂

atreyu
10. apr 2014

Poznám jednu čo to zistila v 8m 😀 ona je tucna a cely cas vravela ze ma asi rakovinu, az ju donutili ist na sono s tym ze vsak vy cakate krasneho chlapceka 😀

katrinka8
10. apr 2014

Baby, ja taketo nieco poznam - ale z rozpravania mojej svokruse - a neviem teda, co si o tom mam mysliet, resp. neviem, co je na tom pravdy. Mm sesternica udajne bola tehotna a nikomu to nepovedala, lebo udajne to ani ona netusila. Vraj ju zrazu zacalo strasne boliet brucho, tak jej otec (mojej svokruse brat, ona zila s rodicmi) s nou behal po nemocnici a ona uz vlastne rodila.
Vlastne mne to moja svokrusa takto rozpravala, ze im to jej brat len zavolal (ten otec sesterkin), ze sadnite si, musim Vam povedat, ze sa nam narodil vnucik. Udajne to teda nevedeli ani rodicia, ale ani svokrusa si nie je celkom ista, ci to je pravda, ze to ani ona ani jej rodicia netusili. Taka je "oficialna" verzia, ale ozajstnu pravdu nevieme.

magdus999
11. apr 2014

@hviezdicka111 ja mám kamarátku, ktorá prišla na to v 5.mesiaci 🙂 v čase menzesu vždy mierne špinila, tak si myslela, že to jej robí antikoncepcia, keďže ju brala.....otehotnela z toho, že 2 dni vynechala tabletky 🙂 a keďže je dosť silná, tak si nik nevšimol, že jej rastie brucho 🙂 a nevoľnosti nemávala, alebo si myslela, že je to z večera predtým, keďže normálne žúrovala....bohu vďaka, dieťa je úplne zdravé a už má 12 rokov 🙂

fanta3
11. apr 2014

Mne dr potrvdil ze som tehotna v 18tt (podotykam moje druhe dieta to bolo) a rovno mi hned aj dr zdelil, ze to bude dievcatko 😀 Zistila som to neskoro, kedze som este obcas kojila, tam menstruacia bola nepravidelna a navyse som pocas tehotenstva krvacala (bolo to len jeden dva dni a vacsinou sa to opakovalo tak cca po mesiaci). U dr som bola na preventivke s tym ze som spominala ze mam ms po prvom porode nepravidelnu (realne som uz aj bola par tyzdnov tehu), no dr nic nezistil, Kedze ani pri prvom ani pri druhom tehotenstve som nemala nejake priznaky (nevolnosti atd), tak som na to dosla vlastne az ked som ho zacala citit v brusku. 🙂 Nakoniec isla dcerka predcasne (kvoly tomu krvacaniu), takze som bola oficialne len 2mesiace tehotna 😀 😀

hviezdicka111
autor
11. apr 2014

@fanta3 a to sa podobalo na normlanu ms?ci to bolo nejake slabucke krvacanie?

fanta3
14. apr 2014

@hviezdicka111 no nepodobalo sa to na moju klasicku ms (ale kedze som zrovna koncila s kojenim, tak som to brala ze sa to este nejako stabilizuje abo co), ale slabe to nebolo- bolo to narazove krvacanie (naraz kopu krvi- potom sa to ukludnovalo, trvalo to jeden dva dni a potom nic) a potom cca za mesiac zas, postupne sa to zacalo objavovat castejsie a teda mi uz bolo jasne ze to neni s kostolnym poriadkom. Predtym som to neriesila- na seba cas neostaval, syn mal rok aj par mesiacov a do toho sme stavali dom, takze som ani seba neriesila. Teraz spatne sa mi mozog zastavuje nad tym ako som to mohla vtedy tak odignorovat, ale v tom danom rozpolozeni ma tehotenstvo ozaj nenapadlo. Skor som si myslela, ze to budu nejake "zenske" problemy a ich riesenie som odkladala na neskor.

sednaja
7. máj 2014

@stella231 Ahoj, mám otázku mimo tejto témy, ale keď si spomenula, že si otehotnela s vnútromaternicovým telieskom, tak aké si ho mala? hormonálne, či bez? (uvažujem o hormonálnom do budúcnosti, tak preto sa pýtam, to nehormonálne je vraj veľmi nespoľahlivé)

oddrobceka
7. máj 2014

Moja mama zistila, ze ma caka az koncom stvrteho mesiaca. Mala velmi nepravidelny menzes a bola troska baculka (za tri tehu zakazdym schudla). Prisla na to tak, ze jej zacali nevolnosti.

lili_mia
7. máj 2014

@hviezdicka111 Kamoška si v návale stresov pred skúškami a následne z písania diplomovky nevšimla, že nemá krámy. A ja nechápem ako jej v takom stave lekár predpísal antiku, než by ju prezrel. Takže bola tehotná, potom ešte začala brať antiku, až zrazu po skúškach a promóciach .. zobrala si tú tabletku na spustenie menzesu a nič, na ďalší deň tiež. Tak šla k lekárovi, ten zapol utz a tam 6 mesačný drobček 😉 A ona hrôza, des, kedže každú skúšku po východniarsky dôkladne oslávila 😀 😀 😀 😀 a štátnice ani nekomentujem 😎

satanka1
7. máj 2014

@lili_mia bruško jej nerástlo? pohyby necítila?

lalaboo
7. máj 2014

u mna 4 mesiace nic, menzes som mala taky vselijaky, k dr. som sla s tym, ze sa mi asi zas vratili cysty, lebo ma pobolievalo brucho... a na ultrazvuku uz bola babulka 🙂

lili_mia
7. máj 2014

@satanka1 Akurát počas skúškového jedla, čo našla, takže nič zásadné, okrem priberania od prežierania, si nevšimla. A pohyby neviem, to ma nenapadlo sa spýtať a drobec už má takmer 10 rokov, to si nespomenie.

ukulela
7. máj 2014

ja tiez viem o pripade okolia - manzelia uz vychovali starsie deti, pani si myslela, ze uz je v prechode, na lekara asi prtkala (ved tym presli vsetky zeny). brusko sa skrylo (trocha nadvahy) a zrazu bum, mala radost po 40ke na svete 🙂 az po porode zhanali veci do vybavicky 🙂 ono stat sa to ozaj moze. staci nepravidelny menzes a malo rastuce brucho. nie kazdej zene byva zle. kym sa to zisti v polovice tehotenstva, alebo pred porodom, ok, ale prist do nemocnice napr s podzrenim na zlcnik, ci oblickovy kamen, ci co a potom porodit - to by som teda asi neprezila 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre