Neskoro zistené tehotenstvo

hviezdicka111
10. apr 2014

Zienky, nie je to moj problem (u mna boli tehu priznaky dost skoro a dost neprehliadnutelne), ale parkrat som narazila na rozne clanky o zenach, ktore netusili, ze su tehotne... Vacsinou neslo o zeny zo Slovenska, ale urcite aj medzi nami sa take najdu... 🙂
Nie ze by som sa na materskej nudila a nemala v svete uz co robit 😀 aleee vazne by ma to zaujimalo... tie, ktore ste zistili tehotenstvo neskoro, ako to bolo u vas? Ziadne priznaky, menstruacia, negativny test, alebo?....

stella231
7. máj 2014

@sednaja ahoj ja som mala mechanicke danu ... to ma 90% spolahlivosť kdežto pri mirene uvadzaju 98% , ak tak aj ja by som si asi dala uz hormonalne, len som sa bala ze napuchnem z tych hormonov. 😒 ale to čo nasledovalo potom uz by som absolvovať nechcela... ☹

ukulela
7. máj 2014

... inac baby spominate pohyby - ja uz som v 19tom a este stale neviem urcit, co mozem uz povazovat za babo a co su len ine vnutorne pochody. z casu na cas ma daco pichne, dakedy mi zavrzgaju creva, ale keby som nevedela, ze cakam babo, za pohyby by som nic z toho nepovazovala ... inac aj v robote si vsimli az ked som to len pred tusim troma tyzdnami povedala. takze z mojej skusenosti, prvu polku tehotenstva si nemusi vsimnut ani okoli ani zena. mne napr vobec nebyvalo zle ... nastastie som mala pravidelny menzes a ten hned meskal 🙂 ale keby mi to chodilo ako chcelo a este by sa pridalo dake spinenie (ani to som inac ja vobec nemala) tak by sa to dalo vyhodnotit kadejako.

sednaja
7. máj 2014

@stella231 No.......ja som na tú nehormonálnu nepočula dobrého slova (zápaly, zhoršenie menštruácie a časté "následky") .......uvažovala som o nej kvôli tomu, že si nechcem do tela dávať chémiu, ale ako mi dnes gynekologička povedala, tak to hormonálne teliesko je spoľahlivé ako tabletková antikoncepcia alebo sterilizácia (ja som si myslela, že tá je 100%-ná)......okrem toho má mirena len hormon gestagen a celkovo najmenej hormonu zo všetkých hormonálnych antikoncepčných prostriedkov a pôsobí len lokálne....... no... potom už len abstinencia 😀 A dana pôsobí tzv. potratovo, čo pre niekoho môže pôsobiť negatívne psychicky..........maternica na základe zápalu vypudzuje vajíčko.......a keď je slabý zápal, nevypudí a už je to tu - tehotenstvo 😉

sednaja
7. máj 2014

Osobne si myslím, že NEEXISTUJE niečo také ako "Nevedela som , že som tehotná".......Nejaké minimálne fyzické zmeny má určite každá žena.........druhá vec je však to, že to nepripisuje práve tehotenstvu, lebo sa to dá spojiť aj s niečim iným. Mne moje druhé tehotenstvo potvrdila až gynekologička pri preventívke v 13. týždni tehotenstva. Ak by som však nemala naplánovanú preventívku, určite by som si spravila test, lebo podozrenie na tú možnosť som mala. Ale keď to teraz spätne zrekapitulujem, tak zisťujem, že napr. tie únavy čo som mala neboli z vyčerpanosti, či z osobných problémov...........V porovnaní s prvým tehotenstvom bolo oveľa menej príznakov, ale to možno preto, že som sa na to nesústredila a nevšímala si svoje telo............ale keď niekto prvé pohyby ráta za krútenie čriev, to chápem, tiež som si to myslela, ale nikto ma nepresvedčí, že keď bábo kope tak, že vám poskakuje celé brucho a noha ide vyskočiť cez brušnú dutinu, tak že nevie, že je to tehotenstvo, prípadne sa aspoň nezaujíma čo to môže byť...........to, že sa žena dozvie o tehotenstve v neskorších mesiacoch sa pochopiť dá, ale že sa to dozvie až keď rodí, tak to je riadna hlúposť

belasy_motylik
7. máj 2014

@hviezdicka111 viem o akých prípadoch píšeš, aj ja som to pozerávala, volá sa to Nevedela som, že som tehotná, veľmi zaujímavé prípady. Známa zistila tehu /teda ani ona nie, ale pri náhodnom vyš. gynekológom/ na konci 5. mes., nebolo to jej prvé tehu a je to vzdelaná mladá žena, takže žiadna socka 🙂 Nemala absolútne žiadne príznaky, len úplne slabo pribrala, čo sa aj snažila "neúspešne" zhodiť cvičením, zhodila to až pri pôrode 😀 A kolegyňa to zistila v 4,5 mesiaci a to len tým, že jej zoslabla menštruácia, počas 4 mesiacov tehu ju mala ako zvyčajne. A podobných prípadov je viac.Takže áno, ja tomu jednoznačne verím, ako matka aj ako zdravotník 🙂

hameeda
7. máj 2014

ja som pri prvej dcere zistila ze som tehotna az skoro v piatom mesiaci, menzes som mala vzdy slaby a mala som ho normalne pravidelne pocas tych styroch mesiacoch, brucho som nemala ziadne a to som nemala ani do konca tehotenstva, nikto mi ani neveril ze som tehotna 🙂 , a prisla som na to len nahodou, raz mi prislo zle, tak som zasla za svojou obvodnou lekarkou a ta mi dala spravit normalne krvne testy, a na nich zistila ze som tehotna 😀, pohyby som necitila ziadne, pri prvej dcere som mala take tehotenstvo ze ani som celych 9 mesiacov sa nijako neobmedzovala pretoze mi nic nebolo ako by som ani tehotna nebola, a dnes mam 11 rocnu lenivu dceru 😀, ktora pokial sa pohne tak to trva vecnost 😀

kaila1
7. máj 2014

No tak sestrina spoluziacka zo strednej robila v pondelok na telesnej kotrmelce a v utorok porodila,ale nikto nič netušil,údaJne jej potom našli v dennicku vetu ze asi som tehotná,otec dieťaťa bol zenac,ona mala 16.podľa mňa sa bála.a potom viem ešte o jednej staršej postarke,co si myslela,ze je v prechode a jednej peknej noci budila svojho muža-Jano,volaj sanitku,ja rodim...Mňa nikto nepresvedčí o tom,ze to žena nevedela,max.zle vyhodnotila príznaky.ale AK poznám svoje telo a najmä sexujem bez ochrany,tak možnosť ze som tehu by som riešila ako prvú...

briketa
7. máj 2014

@minka2206 ked pozeras americky serial, je dost bezne, ze ucinkujuce budu vsetky Americanky 😀

patka182
27. máj 2016

Dobre ranko mamicky potrebujem pomoct pred par mesiacmi test vysiel negativne a doktor hovoril ze mam cystu. Nic som neriesila ale teraz ked si lahbem a napnem brucho vyskoci mi dost vysoko hrcka ako ked som cakala synceka ze to bol jeho chrbatik ale ja neviem otom ci som tehotna je to mozne aby som bola uz vo vyssom stadiu bez toho aby som otom vedela? Menstruacia chodila ale meskavala dost ale mne meskava stale... Teraz si davam dokopy aj neake priznaky ale to si mozem iba vsugerovat pohyby necitim asi pteto ze som neni vobec chuda tak to mozem slabsoe citit prosim nerobte zo mna blazna a poradte a to podotykam toto vypukle mam iba ked napnem v lewhu brucho inak nie a niesom si ista tehu testy som mala negativne pred par mesiacmi

anjelicek26
27. máj 2016

@patka182 tak si sprav test teraz alebo chod rovno na sono... mozes mat aj nador ci xxl cystu, nielen ze by si bola tehotna, to by aj to vecne meskanie vysvetlovalo. A to co najskor.

dush
27. máj 2016

@patka182 toto na bruchu ma kazdy chudsi clovek.Je to len naplnene crievko. 😅 mam to aj ja,myslim,ze ak mas diastazu svalov tak to je stale takto.Ale ved si urob este jeden test..budes mat istotu

kuriatko84
27. máj 2016

so mnou lezala v nemocke na rizikovom jedna mamicka, mala 38 rokov a na tehotenstvo jej prisli ked bola uz v 6 mesiaci, doteraz to nemozem pochopit 😲 ona mala normalne kazdy mesiac kramy uplne presne na termin a kedze bola dost pri sebe tak to ani nebolo na nej vidiet a ona si myslela ze len trochu pribrala 😀 bolo to skoro pred 6 rokmi
takze ano je to mozne
sprav viacero testov roznych znaciek alebo vyziadaj krvne testy na gynde, ze mas podozrenie na tehu

amonda
27. máj 2016

Moja spoluziacka sa dozvedela o tehu v 6.-tom mesiaci 🙂 ona otehotnela par tyzdnov po porode prveho dietatka, ako dobre viete, brusko vam zostane dost velke, a chvilku to trva pokym sa vam vsetky vnutornosti dostanu tam kam maju, tak bola v pohode :D a kedze aj dojcila tak menzes ani necakala, no proste da sa :D

katka708
27. máj 2016

Ja trdlo som na to tiež prišla pomerne neskoro 😀 asi v 9t lebo o týždeň mi dr. potvrdil 10t a rovno vystavil tehu knižku. Ja som vysadila antikoncepciu a čakala na prvú menštruáciu ktorá nechodila, keď už meškala vyše mesiaca, začala som si robiť raz do týždňa tehu testy. blížila sa aj veľká oslava 60ky v rodine tak aby som vedela či aspoň vínko môžem piť. všetky testy boli negatívne. tak sme oslávili, aj nejaký ten ibalgin som na druhý deň pojedla čo ma hlava bolela a bola som v kľude, No keď už mi meškala druhý mesiac a do toho som začala byť cez deň trochu ospalá a občas mi horšie trávilo, rozmýšlala som že spravím ešte jeden test a pôjdem sa objednať na gastro (lebo som mala dlhoročné problémy s trávením a myslela som že sa mi to vrátilo) a aj na gyndu aby doktor poriešil chýbajúcu menštruáciu lebo takýmto tempom nikdy neotehotniem. No a ten posledný test vyšiel s takým malým "duchom" Tak som si začala pripúšťať že asi sa mi nejako podarilo otehotnieť no a tam na sone buch 10 týždňové bábo s ručičkami aj nožičkami na mňa veselo kývalo. Takže nám sa podarilo otehotnieť hneď po vysadení HAK a mne blbke to dosť dlho nedošlo 😀
Ale ja by som to dokázala skrývať aj do takého 22t. dovtedy som žiadne brucho nemala, maximálne som vypadala ako trochu viac najedená a ani nevolnosti či nejaké iné príznaky sa nekonali. len tá únava počas prvých 2 mesiacov. No neviem si predstaviť že by som to netušila do pôrodu. Môj syn bol veeeeeľmi aktívny v brušku a najmä večer keď som si lahla. zo začiatku to bolo vtipné ale posledné týždne to boli riadne rany, som myslela že si vlastnoručne vykope cestu von z brucha....

patka182
30. máj 2016

@anjelicek26 no robila som si a na tehu to nevyzera tak pockam az bude mat priatel menej prace a pojdem k doktorke ta druha ciarka to skor vyzera iba ako otlacene

patka182
30. máj 2016

@dush ale ja niesom chuda viete? Mam velke brucho vsetko co som pribrala mi islo tam a neviem sa toho zbavit tak ma to zaskocilo ze to je take tvrdsie

ukulela
22. jún 2016

@patka182 ja som taku hrcu mala, ked som mala csu - pollitrovu - na vajecniku. tvoju cstu doktor neriesil? pozeral ta sonom? tak to b tehotenstvo videl.
a jedina rada - ved si urobopat test. ale ak ta pozeral sonom,tak podla mnaminimalna sanca,ze si tehotna (ak si teda neotehotnela neskor - to nie je mozne? )

patka182
23. jún 2016

@ukulela už ma =pozrel chirurg a to mam vraj po porode rozostupene svalstvo čičo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre