Neviem sa rozhodnúť aké meno dám svojmu bábätku

lulu89
23. aug 2012

No som len v 12 tyzdni,ale tak uz sa neviem dockat a pozerala som si mena.....
Ak by to bolo dievca- Amanda,Emily,Elis alebo Samantha
Ak by to bol chlapec- Leo,Alex alebo Samuel
Podla coho ste sa rozhodovali vy?

alena16
23. aug 2012

Daj hociktoré, ked sa narodí, tak urcite nebudes rozmyslat nad tym, ze iné meno by sa mu hodilo viac...

adrianaza
23. aug 2012

Nech sa krstne meno hodi ku priezvisku. Ak je priezvisko rydzo slovenske tak mne osobne sa moc nepaci, ked je k tomu zahranicne krstne meno napr. Samantha Kapustova, Alex Janosik 🙂 a naopak Jano Langhoffer je tiez divne nie? a este nech surodenci maju take rovnake ak je jedna Samatha druhej by som Zuza nedala...

kitty88
23. aug 2012

@lulu89 je jedno, ktore vyberies, do porodu to este 100x zmenis 😀

hradnapani
23. aug 2012

@lulu89 jaaaj,este more casu mas 🙂 Ale nie, neboj, este ta do porodu napadne dalsia kopa mien. Neboj sa, zbadas toho maleho cloveka a hned budes vediet, ake meno mu pasuje 🙂

pectore
23. aug 2012

mozes si kupit knizku s vykladom mien...a vybrat take co prinasa stastie...a bude z numerologickeho hladiska sediet aj k priezvisku... my sme si vybrali zopar kandidatov a potom sme pocitali ktore bude v spojeni s priezviskom najpozitivnejsie... 😀

dejka77
23. aug 2012

Ja som mala vybrate meno pri prvom tehotenstve uz na zaciatku a aj tak som nakoniec dala ine. Teraz vobec neviem a do porodu to uz nemam daleko. Su mena, ktore sa mi pacia, ale ani jedno nie je to "prave". Musim to proste citit ake meno dat. Nevyberam podla toho ci sa hodi, je po niekom (babka, dedko, manzel), podla vyznamu (ten si pozriem ak uz najdem to prave), je to o pocite.
Ak sa nebudes vediet rozhodnut, tak pockaj kym porodis, vtedy by si to uz mala vediet/citit a nejake typy uz mas tak drzim palce.

janicka11
23. aug 2012

Presne tak nech sa aaspon trošku hodí ku svojmu priezvisku..Tiež som z toho mala dilemu celých 9mesiacov sme chcelu Klaudiu a uplneeee nakonci som sa rozhodla pre Viktoriu 😀 😀 😀 Počkaj ešte veeela krat budeš chcieť iné

deniki
23. aug 2012

my s manželom sme sa dohodli, že on vyberie pre dievča a ja pre chlapca. Boli vybraté mená Stella a Denis. No a máme Denisa. Tiež sme vyberali tak, aby meno pasovalo s priezviskom 🙂

ivaana2
23. aug 2012

mne sa meno Emily paci asi najviac z diev. mien.. vzdy som ho chcela pre dievcatko ..ale nedala by som ho s toho dovodu ze sa nehodi k priezvisku...ono ak mas typicke slovenske priezvisko ..tak to vyznie dost trapne..a meno Amanda???..to fakt by si spravila svojmu dietatku??...prepac ale to je az smiesne....moja kamoska dala meno emily svojmu dietatku ale sa to aj hodi Emily Steward Kiss

martinkaxp
23. aug 2012

my sme sa rozhodli dat meno podla vyznamu, Natanael=Bozi dar

lenka_b
23. aug 2012

Ja som o menach polemizovala pocat tehotenstva tolko, ze nakoniec mala nemala 4 dni v porodnici meno. A tak sme si s manzelom sadli a zacali hovorit, ake mena sa nam pacia a nakoniec napadla Zara... Celkom sa nam to pacilo a aj to sme vybrali 🙂 A som s tym vyberom spokojna 🙂

lutia
23. aug 2012

@lulu89 ja som to mala tiez tazke...vybrat spravne meno...mne sa paci meno Samuel ale nakolko mame v rodine uz dvoch tak treti by bol az prilis (obidve mena su synovcov) a ked nam kamarat pozical kalendar s menami tak sa mi strasne zapacilo Lucas...ale manzelovi sa pacilo Filip...nikomu sme o menach nehovorili vzdy sme len mlzili...a nazaver ked som uz skoro rodila tak som sa cez sms pytala manzela ze ake....a nakoniec mame Filipka 🙂) a co bolo na tom najviac zabavne tak niekolko tyzdnov mi trvalo mne aj manzelovi aby sme synovi nehovorili Samko ale Filipko...stale som mala na jazyku meno Samko 🙂)) ale uz sme naj naj naj z nasho Filipka 🙂))

andrejka1974
23. aug 2012

my sme mali knizku mena pre vase dieta, citali sme si jedno po druhom, a kazdy z nas si vybral tie svoje a potom sme sa vzajomne dohodli a mame Juraj, Diana, Simon, Matus, Sindy, Riana

sandrika1986
24. aug 2012

Mne sa už dlhšie páčilo meno Nicol, tak prvá dcérka sa aj tak volá. A mužovi sa páči meno Vivien a keďže už čoskoro pribudne do rodiny ďalšia dcérka tak sa bude volať Vivien. Nikdy sme si nevyberali mená z knižky, cítila som, že keď budeme mať dievčatko tak sa bude volať Nicol a od začiatku tehotenstva som ju aj tak volala 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre