O prvé bábätko som prišla v 24. týždni. Som teda prvorodička alebo druhorodička?

30. nov 2020

Keď som bola s komplikáciami v nemocniciach s prvým bábätkom, viac krát sa ma pýtala ci som prvorodicka. O babo sme prišli v 24tt a porodila som ho prirodzene, v papieroch a teda aj všade to bolo uvedené ako predčasný potrat.
Teraz pomali sa mi blíži termín s mojim druhým bábätkom. A najradšej by som tu prvú udalosť nespomínala keď sa ma budú pýtať ci som prvorodicka, neznesiem tu ľútosť v očiach ľudí, ktorí počujú co sa mi stalo, áno, aj keď viem, je to prirodzené ale už toho bolo tak veľa.
Myslíte že je pre personál nemocnice tento údaj dôležitý, alebo to chcú vedieť len preto, či mám skúsenosti s dieťatkom? Proste poviem, že som prvorodicka a hotovo, popripade len ze je to moje druhé tehu ale som prvorodicka. Dakujem

tosomja
30. nov 2020

A to tvoj gynekológ nezapísal do karty, že si potratila? Ani do tehotenskej knižky? Veď tam máš kolónku potrat a upt.
A neboj, nikto to nebude riešiť, proste len v rámci anamnézy sa pýtajú, pre prípad komplikácií atď.
Personál sa na to nepýta, len primár, ktorý ťa bude vyšetrovať.

autor
30. nov 2020

@tosomja áno mam tam jeden potrat. I keď sama sestrička sa ma pýtala, či to uviedli ako potrat alebo pôrod, tak som povedala potrat, tak ako mam v papieroch.
Ja len, že či to nie je dôležitá info. Ale tak snáď nie je.

pseudomonas87
30. nov 2020

Ja by som povedala pravdivu informáciu, pôrod v 24 tt, nedávas to na fcb, ale hovoríš lekárovi.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kaitlin3
30. nov 2020

nie, nechcú to vedieť, či máš skúsenosti s dieťatkom, pre nich je dôležite vedieť či si predtým mala nejaké komplikácie...je mi ľúto, čo sa ti stalo, držím palce teraz s druhým bábom, ale ver mi, že sestričky a doktori sa každý deň stretávajú s prípadmi ako bol ten tvoj, aj so ženami, ktoré to zažili viac krát....proste povedz tak ako je

deedol
30. nov 2020

ja by som na tvojom mieste povedala, ze som ho porodila, oni to aj tak mozno uvidia, lebo porodne cesty a krcok atd mozu vyzerat inak ako pri prvorodicke... drzim palce.

autor
30. nov 2020

Ďakujem baby, poviem to teda tak, ako to bolo. Ďakujem

cookie29
30. nov 2020

Bohuzial tusim do 25tt je to povazovane ako potrat :( ale kedze predpokladam ze si ho musela porodit, tak uz si raz rodila... takze druhorodicka... ja viem, ze je to neprijemne a urcite to zaboli a je mi strasne luto, ze si take nieco prezila, ale lekari by mali vediet. Tvoje telo sa moze spravat inac, porod moze postupovat rychlejsie, lebo "telo si pamata" a vie co ma robit...

autor
30. nov 2020

@cookie29 áno, asi máš pravdu. Ťažko sa mi to priznáva, nepripúšťam si to, ale som druhorodicka 😢
Ďakujem baby za otvorenie očí..

nikpa
30. nov 2020

Bol to pôrod, bohužiaľ s takym koncom ale rodila si.

pininka1
30. nov 2020

Ja som hovorila ze je to druhe tehotenstvo a prvy porod a nastastie nikto to dalej neriesil.

andreatytler
30. nov 2020

Lekarom by som urcite povedala presne ako to bolo. Koli zdraviu... tvojmu a tvojho dietatka.
Je mi luto co si zazila. Nech mas pekny porod a babatko nech ti pomoze zabudnut.

kiki68
1. dec 2020

Druhorodicka, ked som vyplnala papiere tak po 23tt tam bol uz Totgeburt, cize porod. Takze nic nezatajovat. O to viac budu davat pozor. U mna davali bacha skrz predosle molarne tehu. Nie je to hanba ani zlyhanie.

cookie29
3. dec 2020

Vies, nech budes robit co chces, bude to taka smutno vesela chvila. Pretoze podla mna, aj keby si sa snazila, tak urcite si v kutiku duse na to prve babatko spomenies... a drzim palceky, nech padnes na dobry zdravotny tim, ktory Ta bude vediet podporit... a mozno aj z psychickeho hladiska je lepsie, ak vedia, ze ked Ti vyhrknu nahodou slzicky, tak je na to padny dovod ...

sono2
3. dec 2020

Veľa síl! Zvládneš to. V podstate máš dve detičky.

juliet86
3. dec 2020

prajem ti co najkrajsi porod. si uzasna ze si nezatrpkla prekonapa strach a bolest a dals sancu a priestor krasnej novej dusicke zivotu aby prisiel na tento svet. kiez krasny porod dolieci aj posledne bolesti z minuleho porodu. kiez je vam dobre a ste zdravi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre