Odber plodovej vody

deboraaa
1. júl 2015

Ešte by ma zaujímala odber plodovej vody ako sa to robí ? bolí to ? neuškodí to bábätku ? ako sa tam doktor dostane ? nepoškodí niečo ? nemôže sa roztrhať vakuom ? Každý doktor to robí ? je to nutné ? Dakujem

kataina
1. júl 2015

baby ved dajte otazku na fore kto mal pozitívny vysledok amnio a nakoniec porodil zdrave dieťa

henikav
1. júl 2015

@kataina takze sa podla teba pocet chromozomov jednoducho zmeni?? To nemyslis vazne, vsak?

henikav
1. júl 2015

https://www.modrykonik.sk/amniocenteza/
https://www.modrykonik.sk/downov-syndrom/
https://www.modrykonik.sk/edwardsov-syndrom/
tu je par celkom jasnych clankov, oplati sa precitat pre tych co o tom vela nevedia a zaujima ich to. Tiez si myslim ze je dobre nepocuvat vsetko co "jedna pani povedala"

kataina
1. júl 2015

Je amniocentéza spoľahlivá?
Spoľahlivosť a presnosť jednotlivých genetických testov
z plodovej vody je rôzna - závisí od typu génovej alebo
chromozómovej zmeny, pre ktorú bolo vyšetrenie realizované.

zdroj
http://www.sazch.sk/ckfinder/userfiles/files/am...

dalej tomu fakt nebudem venovať čas, ved na nete to najdete aj vy- ked budete chcieť
toto som našla asi za 10 sekund

kiki68
1. júl 2015

ja som prave tu na MK citala ako i jedna pani po skriningu zlom a potom po zlych vysledkoch niecoho ako prenascan alebo nieco podobne drahe,co sa urcuje z krvi, kde vysiel pozit. down nechala este pravit amnio. A lekari hovorili,ze lepsie keby amnio potvrdi postihnutie,ze by sa zvysila v ich ociach ta reliabilita vysledkov. No a amnio vyslo 100% zdrave babo, porodene zdrave babo. Podla mna amnio je pre vsetkych last resort option, ale oplati sa ho spravit ak je to takto. Prave vacsina ludi prisla ku kludnemu spanku az po amnio vysledkoch.
Jasne,ze sa pocet chromozomov nezmeni...

meaningful
2. júl 2015

@deboraaa ahoj bola som nedavno, vobec to nebolelo, ani som to necitila a do 20sekun som bola dole zo stola. Myslim ze je to len zbytocny strasiak od zian, ktore na amnio neboli alebo boli a mali zle vysleky. Ale to je na rozhodnuti kazdej zeny, ci by sa dokazala zmierit s postihnutym babatkom. Ja som sa rozhodla zodna na den, bolo to tazke, ale dlho som nad tym nepremyslala radsej, ten stres uz nechcem zazit. Hned na druhy den boli vysledky, sme v poriadku, a mozem byt kludna. v cene amnio som mala aj morfologicky utz, ktory to o par tyzdnov tiez potvrdil. Niektore baby cakaju az do 20t na morfologicky utz, ale potom ked sa im tam nieco nezda, odporucia amnio, len v tom tyzdni je to uz riskantnejsie. babo je vacsie a obsah plodovej vody mensi. Ja som bola v 15t.

evittam
2. júl 2015

@deboraaa Ahojky, nebola som ani pri jednom tehotenstve a dokonca druhé bábo som čakala keď som mala 35 r. a ani kvôli tomu som nešla a ani lekár ma neposielal a nešla by som ani teraz. Nakoľko si myslím, že je to len zbytočný zásah do organizmu a môže sa stať všeličo a napríklad aj tak ideš cca v 15.tt a viac, výsledky príde do 2.3.týždňov to si už pomaly v 20.tt ak nie určite - neviem či by som bola schopná si dať vziať dieťa v takom vysokom týždni tt. ak by boli výsledky zlé. A mám dve kamarátky, ktoré mali zlé výsledky a majú úplne zdravé detičky. Tak držím palčeky nech sa rozhodneš akokoľvek. 😉

meaningful
2. júl 2015

@evittam ja som mala vysledky za 24hodin. stalo to ale 300e. Ono vselico sa stat moze aj pocas celeho tehulkovania, tak to riziko je podobne. Ked nie je dobry plodik, odist moze kedykolvek. Priroda to zariadi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre