Platím za každý ultrazvuk. Je to v poriadku?

panakota
5. sep 2013

som tehulka v 19. týždni a chodím ku tomuto gynekologovi od 8. týždna tehotenstva. Zatial mi urobil na kazdom vysetreni ultrazvuk a vzdy som platila 7e, plus ak som chcela fotku 4e a za termín 8e / ked som sla na odber tak sestricka mi automaticky dala / . Doktor ma dohodu aj s mojou poistovnou, aj napriek tomu sa plati? Su to standardne ceny plusminus v kazdej ambulancii?

sante81
5. sep 2013

ak si u sukromného lekára, tak áno, tiez som tak platila pred 5 rokmi, za kazdé sono, okrem myslím 3, ktoré prepláca poistovna v 10. 20. a 30 tyždni. ak som sa chcela vybavit čo najskôr a nepresediet celé doobedie v čakárni, tak som sa objednala za 5e. pri druhom dietati som lekára zmenila a neplatím za nič.

martinka_martinka
5. sep 2013

niekde to je tak a niekde to je tak ako u nas, že zaplatim 70 eur a potom nemusim platiť za nič cele tehotenstvo a navyse som vzdy objednana na urcity termín.... zatial čo tie ktore si to nezaplatili tak musia cakať kym pridu na radu ( a to u nasho gynekologa su fronty naozaj dlhe ) a platia si za fotky. takže ano je to normalne 🙂

mimkao
5. sep 2013

Som u súkromnej dr. a neplatím nič. Všetky USG zadarmo, zatiaľ som ich mala asi 9, na každom som dostala zadarmo foto.
Predtým som chodila takisto k súkromnému dr. kde som okrem troch USG platila za všetky navyše a za foto som platila 5 €.

Takže je to, myslím, v každej ambulancii iné.

barny
5. sep 2013

dnes v praci sme to riesieli, ja nastastie som neplatila za sono iba za fotku ked som chcela jedno euro, objednanie len ked som poziadala, inak nie, pockala som. Moja kolegyna u svojej dr vzdy platila 8 eur a povedane jej bolo sono plus termin a ked chcela foto tak este plus 2 eura a sukromneho mam aj ja aj ona, popravde tu statneho gynekologa ( v nasom okrese ) ani nemame. Je to o pristupe samotneho doktora, moj ma uz sice dost rokov ( okolo 50 ) ale pacientiek strasne vela, myslim ze on je za vodou uz aj tak

sviezost
5. sep 2013

Jasom nic neplatila ale poznam jednu doktorku ktora si pita zato peniaze.

martinafilova
5. sep 2013

Ja tiež chodím k súkromnému gynekológovi a tiež platím 7 e za každý ultravuk, dokonca pri genetických testoch 20 e

7mata1990
5. sep 2013

zrejme chodime tomu istemu gynekologovi ...ja som tiez za kazdy ultrazvuk platila 7e a terax tento posledny mesiac plus este 10 za ten monitor.a to som si tam vzdy pockala keby sa objednavam na cas tak plus 8e este.iba na ten monitor som na cas to robiiba stvrtky

zuzkat1
5. sep 2013

Ja som platila a vzdy platim na rok 30e a v tom su terminy aj sona.inak stoji sono 10e a casenka tiez.

katieg85
5. sep 2013

v tehotensve sa ma robit ultrazvuk len 3 krat v 10 tt,20tt a v 30tt.ked ti robi mimo toho tak to len vyuziva lebo mu platis.to iste som mala aj ja tak som sa nastvala a v 30tt som odysla k druhemu a tam som neplatila nic.urcite zmen co najskor gynekologa.lebo ti bude tak robit pri kazdej priehladke.a este jedna rada ked by si chcela odyst tak mu to nehovor len id k novemu gynekologovi a povec nech si vyziada tvoju kartu lebo ked si ju vyziadas ty tak budes zato platit.

nintu
5. sep 2013

ja som neplatila vobec za nic a ani neplatim 🙂)))a mam super gynekologicku

alena1808
5. sep 2013

ja som bola tehulka v Uk, tam sa chodi na ultrazvuk len 2x za cele tehu, nikdy som za nic neplatila, ani za fotky ani za nic. V 8 mesiaci som prisla na Svk a tu som u gyndosa platila 4 eura za ultrazvuk, potom som presla k inemu a tam som neplatila za nic nic 🙂 Ultrazvuk vobec nie je potrebny pri kazdej navsteve, tvoj Dr ta len zdiera a zneuziva ta. Bud ultrazvuk odmietni, alebo zmen doktora.

janka743
5. sep 2013

aj ja som chodila gynekologičke ktorá chcela za každý ultrazvuk peniaze, tak som sa opýtala kedy to bude bezplatne, a vypočítala mi termín vyšetrenia bez poplatku. povedala mi že je to vec poisťovne, lebo má určitú hranicu ...
ale ked som prestúpila inému lekárovi robil mi ultrazvuk pri každej návšteve, aj fotky mi nejaké dal a neplatila som nič.
ani jeden lekár nebol súkromný, chodila som k nim na základe zmluvy /dohody/. po pôrode som prešla od lekárky k lekárovi, pretože sa mi nepáčilo jednanie lekárky. nedaj sa oklamať, a povedz že ako tehotná máš nárok na vyšetrenie bez poplatku /Ultrz. 3x počas tehotenstva/...

miku1
5. sep 2013

Ja som platila len vtedy, keď mi lekár robil 3D ultrazvuk....všetko ostatné som mala zdarma.

janka220989
6. sep 2013

normalne som prekvapena ked to citam, mne robi ultrazvuk na kazdej poradni, ked potrebujem tak aj pomimo, kedze som po potrate a este som neplatila za nic, akurat za foto 1 euro, naco som potom poistena ked si mam vsetko platit? odporucam zmenit lekara

kaprik25
8. sep 2013

moj povodny lekar mi robil naschval kazdy krat ultrazvuk a za kazdu navstevu som platila 25 eur (vratane 10 eur za obj).. tak som od neho odisla..

oktobermimi
8. sep 2013

já platím len 3,30 za obrázok 🙂

majusik26
5. dec 2013

no ja chodim na ultrazvuk na pozorovanie folikulov a platim za kazdy ultrazvuk 10e to neje normalne ☹

michaelamilan
5. dec 2013

ja som u súkromného platila vždy 3€

danielita18
5. dec 2013

ja som chodila 3roky na folikometriu ,lebo som nemohla otehotniet a potom ked som konečne otehotnela tak som počas celého tehotenstva neplatila ani za jeden ultrazvuk a to mi robil doktor casto ultrazvuk lebo som bola na rizikovom a neplatila som ani cent iba za 4D a je súkromník ved teraz sú už skoro všetci doktori súkromnici a poistovne im všetko hradia tak ako aj štátnym to je len výhovorka že je to súkromník a aj u nas v okolí je jeden doktor krorý si už účtuje asi za všetko ale to je chyba pacientiek majú sa ozvať aje tu aj /rad pre dohlad nad zdravot. starostliovostou a treba sa informovat načo má doktor právo

barbara088
5. dec 2013

ja som chodila sukromnikovi a platila som iba mino termin na sono...sono v 10.20,30tt som neplatila....a foto 1euro...objednanie ako inde 5eur

lucia23a
15. aug 2016

To som asi jedina co 25€ sivpytala gynekologicka za ultrazvuk bez fotky a to bol moj prvy v tehu?

lucia23a
15. aug 2016

@lucia23a nieje sukromnicka!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre