icon

PN počas tehotenstva

avatar
babybejka
25. jún 2026

Ahojte 🙂

Chcela by som sa opýtať aké máte skúsenosti s PN počas tehotenstva ?
Pokial ste boli vypísané aké ste mali vychádzky ?

(Skôr zienky ktoré boli vypísané kvôli práci, keby moja práca nemá charakter aký má ako nič do nej chodím, avšak nemôžem keď som sa pýtala vyššie na preradenie nie je možné, nie je aké, mzdu mi len tak nedaju, že to takto mám riešiť, ale bťt doma skratka nedávam, je to čistá psychiatria)

Poprípade ste sa vedeli dohodnúť s lekárom/lekarkoi o potvrdení v prípade kontroly že ste boli na kontrole alebo niečo podobne ?

Áno, som zufala, tehotná prvýkrát a aj na PN prvý krát, nie som typ čo by lem sedel, popravde to za mna nie je zdravé takéto "zaracha" v podstate od štátu lebo takto to funguje aj keď som zdravá a je preukázateľné že žena nemá skratka tehotná len sedieť poprípade ležať s nohami hore, pokial nemá žiadne ťažkosti.

anonym_6d4d2f
26. jún 2026
@anonym_6aee21

@anonym_6d4d2f v niektorých profesiách robia gro platu príplatky. Mam to tak aj ja ako sestra, má to tak aj autorka. Ja keby som šla na ranné 8čky z terajšej nepretržitej prevádzky tak prídem o príplatky za nočné, víkendy, nepretržitú prevádzku, sviatky.. mne osobne to robí viac než 550e - v podstate by mi ostala minimalka (viem, pretože mi nukali robiť namiesto nepretržitej iba 8čky ranné, pretože nepretržitá práca bol jediný právny zakonnikovy zadrhel ktorého som sa mohla chytiť pri žiadosti o preradenie). Toto by mala aj autorka. Takže v tom spočíva to zníženie platu.
Fitko zvláda, avšak cvičiť by mala každá tehotná a ona nepíše ako konkrétne cvičí. Aj ja občas doma keď vládzem.
To preradenie si všetci predstavujú jednoducho, pretože im to AI napísala, že sa to dá. Ja som to skúšala a zamestnávateľ mal všetko tak ošetrené, že dovi. Treba dvíhať ťažkého pacienta? Veď ste na službe dve, bude dvíhať kolegyňa (no a čo, žeje to 120kg total imobilny dvojmetrovy chlap). Treba ísť k infekcnemu? Pôjde kolegyňa (a nezaujíma nikoho, že pravidelne náhodne diagnostikujeme infekčné ochorenia u pacientov a dodatočne izolujeme). Je pacient agresívny? Zavolajte lekára, on si s ním poradí - teda pokiaľ nepríde tehotná lekárka ktorá k nemu nepôjde. Na záchranke chodia k takým prípadom pravidelne. Všetko je tak ošetrené, aby sme len pracovali.
Mala som kolegyňu, ktorú ako tehotnu kopol dementny dedo do brucha o ona potratila. Ďalšej bývalej kolegyni rozbil delirant termoskou hlavu. Na prijimovke u nas sanitarke bezdomovec vybil zuby keď dostala za úlohu ho prezliecť a odviezť na oddelenie. - takéto prípady v zákonníku spomínané nie sú a preto ani zamestnávateľ nie je povinný ženu preradiť len preto, že hej hrozí riziko od dementneho deda alebo ožrateho bezdomovca.
Takže nie ďakujem, to radšej vezmem účelovú tú PN, ktorú preležím na gauči a cez vychádzky vonku na lehátku, mysliac pri tom na všetky pracujúce ženy ktoré zachraňujú tento náš úžasný systém a svojimi odvodmi sa mi skladajú na moju pn, ktorá je mimochodom vyššia než keby som ostala robiť v tom infekčnom a stresujucom prostredi osmičky. Dúfam, že vás to poriadne vytočí 😊

@anonym_6aee21 ešte raz, účelovú PNku nemáš čo mat. Zamestnavatel ta ma preradiť na miesto, ktoré reálne vykonávať mozes, ak nie, si doma s plným platom. Plus myslím mas navyše aj tehotenske. A daj si pozor na karmu, aby ta to nahodou nedobehlo, ako sa nám, pracujúcim ženám vysmievať, ze sa ti skladáme na tvoju účelovú PNku a porodila si zdravé dieťa. Resp.aby potom nebolo autista a pod.

anonym_6d4d2f
26. jún 2026
@sisa_s

@anonym_6aee21 nikoho nevytocilo to, ze autorka ma tazku pracu, ktoru nevie sklbit s tehotenstvom, smiesne bolo skoro to, ze je na ucelovej pnke a este by mala najradsej neobmedzene vychadzky, lebo nebude mat zaracha doma 😀 ak som na ucelovej pn, kde hrozi, ze na to pride SP a zrusi ju, cusim doma a som rada za 2h vychadzky, nie sa dozadovat dalsich benefitov, behat do fitka, urcite by rada este dovolenku stihla...

@sisa_s si to napísala uplne presne. Ešte tu bude vypisovat nezmysly o trestani štátom, za to, ze chuderka ona zdravá na účelovej PNke musi byt zavretá doma!

anonym_6aee21
26. jún 2026
@anonym_6d4d2f

@anonym_6aee21 ešte raz, účelovú PNku nemáš čo mat. Zamestnavatel ta ma preradiť na miesto, ktoré reálne vykonávať mozes, ak nie, si doma s plným platom. Plus myslím mas navyše aj tehotenske. A daj si pozor na karmu, aby ta to nahodou nedobehlo, ako sa nám, pracujúcim ženám vysmievať, ze sa ti skladáme na tvoju účelovú PNku a porodila si zdravé dieťa. Resp.aby potom nebolo autista a pod.

@anonym_6d4d2f precitaj si prosím ešte raz co som pisala. Zamestnávateľ ti dá iba to, čo musí. Niektoré nemienime riskovať, že napr ochorieme keď robíme s chorými ľuďmi alebo že nás napadnú, keď pracujeme s opitými alebo agresormi (čo je dosť pripad autorky).
Zeny často riešia, či dať staršie dieťa do škôlky medzi chore deti keď sú tehotne, či majú ísť na oslavu medzi vela ludi keď sú tehotne nech niečo nechytia atď (iba vyber z tehotenskej skupinky kde som). Nik nerieši, že tehotne ženy pracujú s chorými ľuďmi alebo v rizikovom prostredí. Toto v zákone nie je ošetrené a my tým pádom trávime 170h mesačne s ľuďmi s chrípkou, CPE, roznymi infekcnymi ochoreniami, občas svrabom, občas žltačkou, pacientmi v aktívnom štádiu chemoterapie (ktorí nesmú byť v kontakte s tehotnými a detmi) a podobne. Zamestnávateľ spraví nutné minimum, žiaden nepovie ,,síce to nie je v zákonníku že to musím spraviť, ale pre vaše zdravie vám budem platiť mzdu.." žiaľ kto nemá takú prácu nevie pochopiť. Pokiaľ moje pracovisko nie je kvalifikované ako infekčné aj na papieri, mam smolu. A tiež napríklad-
Zamestnávateľ ma nemusí preradiť iba kvôli, že napr nevládzem - to v zákone nie je a teda nemusí mi ani platiť mzdu. Ale asi nikto by nechcel aby sa o neho, resp jeho dieťa alebo rodiča starala unavená sestra, ktorá mu chystá lieky a podáva infúzie a hlavou je niekde inde.. aby jeho dieťa prišla resuscitovat unavená zachranarka, ktorá si k nemu ani len nedokáže klaknuť, aby ho z prace viezol unavený vodič, ktorému je zle od žalúdka, aby jeho deťom v škole prednášala učiteľka, ktorej je zle a radšej deťom pusti film, pretože vkuse beha zvracať alebo močiť a ona ich musí nechávať samé... každá minca má dve strany a keď sa niečo stane, vždy je chyba v tej žene.

A to s tým lehátkom - to je pisane iba ako soľ do rany pre ženy, ktoré neporadia ale hneď autorku súdia. Každá žijeme svoj život iba raz a robíme to najlepšie ako vieme. Sú aj väčšie hriechy, kauzy a odrby aké ľudia robia. To, že som šla od druhého trimestra na PN pretože sme mali na oddelení chripkovu sezónu a ja som sa bála o seba a svoje dieťa nie je nič oproti tomu, čo možné vidieť večer v správach a nemyslím si, že je nutné sa mi vyhrážať chorobami.

Pred svadbou som chodila na par služieb na všeobecnú ambulanciu (ako zástup sestričky keď chcela dovolenku) a tiež 2-3 služby do mesiaca na pohotovosti - môžem povedať, že účelová tehotenska pn je nič oproti tomu, čo sa robí tam. Živnostníci celú zimu na PN ,,s krížami," ... PN na týždeň, pretože ,,chceme ísť s rodinou k moru ale uz nemám dovolenku a za prvý týždeň mi kontrola aj tak nepríde..." A pacienti na pohotovosti, ktorí si iba prišli oraziť priepustku, pretože ich akože seklo, akože zvracajú alebo akože niečo.. alebo povedali pravdu - že ich zamestnávateľ necháva v nedeľu doma kvôli príplatkom a nechcú čerpať RD, že im večer nepasuje ísť do práce ale nedostali voľno atď... tehotne ženy fakt nie sú jediné zlo pre tento systém. Ja sa na to dívam z tejto strany a naozaj si nemyslím, že si kvôli strachu o vlastne deti nezaslúžime vyhražky chorými deťmi. Som zamestnaná hneď od školy - 1.7. to bude presne 9 rokov a druhý krát v živote PN (prvý krát som bola PN pred dvomi rokmi po potrate v 4. mesiaci). Takže fakt nie sme všetky zneužívateľky, ktoré sa hodí hodiť do jedného vreca

anonym_6d4d2f
26. jún 2026
@anonym_6aee21

@anonym_6d4d2f precitaj si prosím ešte raz co som pisala. Zamestnávateľ ti dá iba to, čo musí. Niektoré nemienime riskovať, že napr ochorieme keď robíme s chorými ľuďmi alebo že nás napadnú, keď pracujeme s opitými alebo agresormi (čo je dosť pripad autorky).
Zeny často riešia, či dať staršie dieťa do škôlky medzi chore deti keď sú tehotne, či majú ísť na oslavu medzi vela ludi keď sú tehotne nech niečo nechytia atď (iba vyber z tehotenskej skupinky kde som). Nik nerieši, že tehotne ženy pracujú s chorými ľuďmi alebo v rizikovom prostredí. Toto v zákone nie je ošetrené a my tým pádom trávime 170h mesačne s ľuďmi s chrípkou, CPE, roznymi infekcnymi ochoreniami, občas svrabom, občas žltačkou, pacientmi v aktívnom štádiu chemoterapie (ktorí nesmú byť v kontakte s tehotnými a detmi) a podobne. Zamestnávateľ spraví nutné minimum, žiaden nepovie ,,síce to nie je v zákonníku že to musím spraviť, ale pre vaše zdravie vám budem platiť mzdu.." žiaľ kto nemá takú prácu nevie pochopiť. Pokiaľ moje pracovisko nie je kvalifikované ako infekčné aj na papieri, mam smolu. A tiež napríklad-
Zamestnávateľ ma nemusí preradiť iba kvôli, že napr nevládzem - to v zákone nie je a teda nemusí mi ani platiť mzdu. Ale asi nikto by nechcel aby sa o neho, resp jeho dieťa alebo rodiča starala unavená sestra, ktorá mu chystá lieky a podáva infúzie a hlavou je niekde inde.. aby jeho dieťa prišla resuscitovat unavená zachranarka, ktorá si k nemu ani len nedokáže klaknuť, aby ho z prace viezol unavený vodič, ktorému je zle od žalúdka, aby jeho deťom v škole prednášala učiteľka, ktorej je zle a radšej deťom pusti film, pretože vkuse beha zvracať alebo močiť a ona ich musí nechávať samé... každá minca má dve strany a keď sa niečo stane, vždy je chyba v tej žene.

A to s tým lehátkom - to je pisane iba ako soľ do rany pre ženy, ktoré neporadia ale hneď autorku súdia. Každá žijeme svoj život iba raz a robíme to najlepšie ako vieme. Sú aj väčšie hriechy, kauzy a odrby aké ľudia robia. To, že som šla od druhého trimestra na PN pretože sme mali na oddelení chripkovu sezónu a ja som sa bála o seba a svoje dieťa nie je nič oproti tomu, čo možné vidieť večer v správach a nemyslím si, že je nutné sa mi vyhrážať chorobami.

Pred svadbou som chodila na par služieb na všeobecnú ambulanciu (ako zástup sestričky keď chcela dovolenku) a tiež 2-3 služby do mesiaca na pohotovosti - môžem povedať, že účelová tehotenska pn je nič oproti tomu, čo sa robí tam. Živnostníci celú zimu na PN ,,s krížami," ... PN na týždeň, pretože ,,chceme ísť s rodinou k moru ale uz nemám dovolenku a za prvý týždeň mi kontrola aj tak nepríde..." A pacienti na pohotovosti, ktorí si iba prišli oraziť priepustku, pretože ich akože seklo, akože zvracajú alebo akože niečo.. alebo povedali pravdu - že ich zamestnávateľ necháva v nedeľu doma kvôli príplatkom a nechcú čerpať RD, že im večer nepasuje ísť do práce ale nedostali voľno atď... tehotne ženy fakt nie sú jediné zlo pre tento systém. Ja sa na to dívam z tejto strany a naozaj si nemyslím, že si kvôli strachu o vlastne deti nezaslúžime vyhražky chorými deťmi. Som zamestnaná hneď od školy - 1.7. to bude presne 9 rokov a druhý krát v živote PN (prvý krát som bola PN pred dvomi rokmi po potrate v 4. mesiaci). Takže fakt nie sme všetky zneužívateľky, ktoré sa hodí hodiť do jedného vreca

@anonym_6aee21 chápem, ale potom tu nevypisujem, PRECO ma stat trestá domácim väzením a podobne hovadiny. Ty nie si na PNke preto, že nevládzes- na to PNka naozaj nie je, ale preto, že máš nejaky ZDRAVOTNY problém a nie si teda schopná pracovať.
A zákony na ochranu tehotných sú, ale chápem, že sa nechceš naťahovať so zamestnávateľom cez IP. Ale zase pochop aj ty to, ze tehotenstvo nie je choroba, aby tehotne boli doma, a to najlepšie od pozit.testu uz lebo, co ak sa niečo stane. Nech sa paci, keď chceš byť doma, zober si neplatené voľno a môžeš byť doma aj 10 rokov (obrazne povedane). A prosím, najmä tu nepis, ze ty si zaslúžiš, lebo koľko odvodov si ty zaplatila do systému. Vyrataj si, koľko z neho aj vyberieš. Nepomerne viac. A keď je tehotna vonku na ulici, nemôže sa nič stať? Len v praci? Kamosku tehotnú napr.takto vonku nabrala kolobezka.

avatar
babybejka
autor
26. jún 2026
@sisa_s

@anonym_6aee21 nikoho nevytocilo to, ze autorka ma tazku pracu, ktoru nevie sklbit s tehotenstvom, smiesne bolo skoro to, ze je na ucelovej pnke a este by mala najradsej neobmedzene vychadzky, lebo nebude mat zaracha doma 😀 ak som na ucelovej pn, kde hrozi, ze na to pride SP a zrusi ju, cusim doma a som rada za 2h vychadzky, nie sa dozadovat dalsich benefitov, behat do fitka, urcite by rada este dovolenku stihla...

@sisa_s na tej PN ale nechcem byt a skôr by som pracovala ako vravím 🤷🏻‍♀️ ale, nech skúšate čo skúšate presne ako tu jedna pani napísala AI vám poradí že máte právo na to a na to ale realita je úplne inde, za to sa pýtam, vysvetľujem situácii a chcem vedieť čo s tým môžem robiť. Určite nie som typ čo ide zneužívať systém a mat účelovú PN ... pn som prvý a dúfam posledný krát v mojom živote, aj počas chorôb a covidu a neviem vsetkeho som pracovala a dbala o dobro ostatných a verte denno denne v praci som bola svedkom ako ľudia zneužívajú systém keď si volajú záchranku za kravinu pričom neraz sa stalo že neďaleko pomoc ozaj niekto potreboval ale my sme boli keď to tak mám povedať pri blbosti.

Nech mi na to prídu zo SP ja za to nemôžem kde som, mna tak navigujú a prehadzujú sa každý povie čo sa mu hodí a čo mám ako človek robiť ja ? Či byt rada že som na Pn aj keď viem že mi nič nie je ? Sedieť doma čušať a zblázniť sa ?

Skratka naozaj len chcem vedieť či niekto má s tým skúsenosť ako s tým pracoval či sa podarilo adekvátne preradenie aby neživoril a podobne.

avatar
babybejka
autor
26. jún 2026
@anonym_6aee21

@anonym_6d4d2f precitaj si prosím ešte raz co som pisala. Zamestnávateľ ti dá iba to, čo musí. Niektoré nemienime riskovať, že napr ochorieme keď robíme s chorými ľuďmi alebo že nás napadnú, keď pracujeme s opitými alebo agresormi (čo je dosť pripad autorky).
Zeny často riešia, či dať staršie dieťa do škôlky medzi chore deti keď sú tehotne, či majú ísť na oslavu medzi vela ludi keď sú tehotne nech niečo nechytia atď (iba vyber z tehotenskej skupinky kde som). Nik nerieši, že tehotne ženy pracujú s chorými ľuďmi alebo v rizikovom prostredí. Toto v zákone nie je ošetrené a my tým pádom trávime 170h mesačne s ľuďmi s chrípkou, CPE, roznymi infekcnymi ochoreniami, občas svrabom, občas žltačkou, pacientmi v aktívnom štádiu chemoterapie (ktorí nesmú byť v kontakte s tehotnými a detmi) a podobne. Zamestnávateľ spraví nutné minimum, žiaden nepovie ,,síce to nie je v zákonníku že to musím spraviť, ale pre vaše zdravie vám budem platiť mzdu.." žiaľ kto nemá takú prácu nevie pochopiť. Pokiaľ moje pracovisko nie je kvalifikované ako infekčné aj na papieri, mam smolu. A tiež napríklad-
Zamestnávateľ ma nemusí preradiť iba kvôli, že napr nevládzem - to v zákone nie je a teda nemusí mi ani platiť mzdu. Ale asi nikto by nechcel aby sa o neho, resp jeho dieťa alebo rodiča starala unavená sestra, ktorá mu chystá lieky a podáva infúzie a hlavou je niekde inde.. aby jeho dieťa prišla resuscitovat unavená zachranarka, ktorá si k nemu ani len nedokáže klaknuť, aby ho z prace viezol unavený vodič, ktorému je zle od žalúdka, aby jeho deťom v škole prednášala učiteľka, ktorej je zle a radšej deťom pusti film, pretože vkuse beha zvracať alebo močiť a ona ich musí nechávať samé... každá minca má dve strany a keď sa niečo stane, vždy je chyba v tej žene.

A to s tým lehátkom - to je pisane iba ako soľ do rany pre ženy, ktoré neporadia ale hneď autorku súdia. Každá žijeme svoj život iba raz a robíme to najlepšie ako vieme. Sú aj väčšie hriechy, kauzy a odrby aké ľudia robia. To, že som šla od druhého trimestra na PN pretože sme mali na oddelení chripkovu sezónu a ja som sa bála o seba a svoje dieťa nie je nič oproti tomu, čo možné vidieť večer v správach a nemyslím si, že je nutné sa mi vyhrážať chorobami.

Pred svadbou som chodila na par služieb na všeobecnú ambulanciu (ako zástup sestričky keď chcela dovolenku) a tiež 2-3 služby do mesiaca na pohotovosti - môžem povedať, že účelová tehotenska pn je nič oproti tomu, čo sa robí tam. Živnostníci celú zimu na PN ,,s krížami," ... PN na týždeň, pretože ,,chceme ísť s rodinou k moru ale uz nemám dovolenku a za prvý týždeň mi kontrola aj tak nepríde..." A pacienti na pohotovosti, ktorí si iba prišli oraziť priepustku, pretože ich akože seklo, akože zvracajú alebo akože niečo.. alebo povedali pravdu - že ich zamestnávateľ necháva v nedeľu doma kvôli príplatkom a nechcú čerpať RD, že im večer nepasuje ísť do práce ale nedostali voľno atď... tehotne ženy fakt nie sú jediné zlo pre tento systém. Ja sa na to dívam z tejto strany a naozaj si nemyslím, že si kvôli strachu o vlastne deti nezaslúžime vyhražky chorými deťmi. Som zamestnaná hneď od školy - 1.7. to bude presne 9 rokov a druhý krát v živote PN (prvý krát som bola PN pred dvomi rokmi po potrate v 4. mesiaci). Takže fakt nie sme všetky zneužívateľky, ktoré sa hodí hodiť do jedného vreca

@anonym_6aee21 ďakujem za peknú odozvu, ste mila že to vidíte, síce nepotrebujem uistenie a neviem čo ale popravde z toho čo tu z toho spravili niektoré zienky som až v pomykove lebo sa už ozaj cítim len ako keby zneužívam systém a pri tom som prišla po rady a skúsenosti... ľudia nevidia čo je za kým a už vedia súdiť. Ja tiež pracujem už od strednej aj popri výške stále v zdravotníckom odbore až už 3 roky na záchranke a to veru som zažila že na mna útočili, skončila som aj ako žena na zemi od 2 metrového chlapa, o tom že neviem do čoho idem ani raz ani nevravím, pravdepodobnosť ochorení a rizík je neskutočne, a to ja pre moje dieťa riskovať nebudem, nehovoriť o tom že sme to nemali ľahké a museli sme ísť na ivf zaplatiť si ho a všetkým si prejsť a ten strach kedy som cely I. Trimester robila hoc práve vtedy som nemala ale ta neistota a že nemáte kam ísť v tej práci kým nemáte potvrdené riadne tehotenstvo ani nevravím, kto nezažil nepochopí a preto by nemal súdiť len tak z toho že si myslíš že všetko vie a zas niekto zneužíva systém 🙂 som rada že nie každý hneď tak zareaguje ďakujem

avatar
babybejka
autor
26. jún 2026
@anonym_6d4d2f

@sisa_s si to napísala uplne presne. Ešte tu bude vypisovat nezmysly o trestani štátom, za to, ze chuderka ona zdravá na účelovej PNke musi byt zavretá doma!

@anonym_6d4d2f prečítali ste si všetko ? Reálne nikto mi nedá reálnu radu o ktorú žiadam, lebo ak som to správne pochopila tu sa môžem opýtať na skúsenosti a rady ale každý to vezme že ja sa sťažujem že som zdravá na PN? Idete len posudzovať a neviem čo má dávať dole že sa tvarim na chuderku ale reálne neprečítať nepochopíte a radšej zahodíte, už asi chápem prečo sa neriadiť na modrom konikovi a to som fakt dúfala že predsa len niekto kto si možno takto tým prešiel poradí 🤷🏻‍♀️ hold asi si to každý vezme len podľa seba

anonym_6d4d2f
26. jún 2026
@babybejka

@anonym_6d4d2f prečítali ste si všetko ? Reálne nikto mi nedá reálnu radu o ktorú žiadam, lebo ak som to správne pochopila tu sa môžem opýtať na skúsenosti a rady ale každý to vezme že ja sa sťažujem že som zdravá na PN? Idete len posudzovať a neviem čo má dávať dole že sa tvarim na chuderku ale reálne neprečítať nepochopíte a radšej zahodíte, už asi chápem prečo sa neriadiť na modrom konikovi a to som fakt dúfala že predsa len niekto kto si možno takto tým prešiel poradí 🤷🏻‍♀️ hold asi si to každý vezme len podľa seba

@babybejka reálna rada? Tak napíš čo si urobila zatiaľ, okrem hodenia sa na PN teda. Vyzvala si písomne zamestnávateľa a žiadala preradiť na ine miesto? Odpísal ti ze prečo nie? Bola si s tým na IP ci je to OK? Toto je podstatne. Nie sa sťažovať, ze na PN nemáš vychádzky podľa tvojej ľubovôle a z toho ze si doma ti preskočí... opäť prepáč, ale keď si PN, mas obmedzenia s tým spojené, lebo musíš dodržiavať liečebný režim. Kedysi to bolo tak, že dlhodobú PN mali ženy len vtedy keď mali hospitalizáciou potvrdene, ze maju zdravotný problém. Žiadne také ze pre istotu, musím predsa chrániť dietatko, oddýchnuť si a pod. Vieš, prečo by na to mali mat narok iba tehotne? Ja nemám? Vsak tiež mam predsa odrobene

avatar
babybejka
autor
26. jún 2026
@anonym_6d4d2f

@babybejka reálna rada? Tak napíš čo si urobila zatiaľ, okrem hodenia sa na PN teda. Vyzvala si písomne zamestnávateľa a žiadala preradiť na ine miesto? Odpísal ti ze prečo nie? Bola si s tým na IP ci je to OK? Toto je podstatne. Nie sa sťažovať, ze na PN nemáš vychádzky podľa tvojej ľubovôle a z toho ze si doma ti preskočí... opäť prepáč, ale keď si PN, mas obmedzenia s tým spojené, lebo musíš dodržiavať liečebný režim. Kedysi to bolo tak, že dlhodobú PN mali ženy len vtedy keď mali hospitalizáciou potvrdene, ze maju zdravotný problém. Žiadne také ze pre istotu, musím predsa chrániť dietatko, oddýchnuť si a pod. Vieš, prečo by na to mali mat narok iba tehotne? Ja nemám? Vsak tiež mam predsa odrobene

@anonym_6d4d2f áno, áno zisťovala som si možnosti predstavte si, jasne mi bolo povedané že niečo vymyslia ale ako to bude tak to bude a keď mi nebude vyhovovať to je už môj problém môžem byt na pn ako každá tehotná záchranárka, radila som sa s kolegyňami ktoré tak boli zisťovala viac, reálne vždy nájdu niečo čo ale stále nie je vyhovujúce tehotnej žene ale z právneho hľadiska to je lebo niektoré veci nie sú napísané že škodia aj keď škodia 🙂 skratka už som bola odpísaná. Za druhé kto sa sťažoval ? Ja som opísala situáciu nie že sa sťažujem ale chcem vedieť ako to kto má a to že mi to príde ako keby zaracha preto tie úvodzovky 🙂 tu nejde o to odrobene nepodrobene, Ach keby viete s akými vecami som sa stretla ako sa vydrbava so systémom a nikto nič a keď už mám ako vy povedať aj tak sú to peniaze z našich odvodov.
Ja som bola odpísaná lebo očividne niekde si to vedia pošéfiť a obyčajný človek ako ja už nič nezmôže preto je moja jediná možnosť pn a len som skratka chcela vedieť ako to s tými vychadzkami je či sa dá nedá viac ako to kto mal.
Či si mám ako krava vziať neplatené voľno len preto lebo vydrbali aj somnou a mám teraz ostať s holým zadkom a nech zarába len môj muž ? No nie som sprostá tak aspoň popýtam rady ohľadom toho, nikto nepovedal že to nedodržiaval a dodržiavať nebudem, len chcem vedieť či je možnosť aj dlhších a podobne, lebo tak alo chcem aby bolo babo zdravé chcem aj ja a chcem sa aj hýbať a nezblaznit sa, áno myslím si že na to mám nárok ako človek neostat s holým zadkom len preto lebo chcem rodinu ako každý, v čom som iná ?

anonym_041bb9
26. jún 2026
@babybejka

@anonym_6d4d2f áno, áno zisťovala som si možnosti predstavte si, jasne mi bolo povedané že niečo vymyslia ale ako to bude tak to bude a keď mi nebude vyhovovať to je už môj problém môžem byt na pn ako každá tehotná záchranárka, radila som sa s kolegyňami ktoré tak boli zisťovala viac, reálne vždy nájdu niečo čo ale stále nie je vyhovujúce tehotnej žene ale z právneho hľadiska to je lebo niektoré veci nie sú napísané že škodia aj keď škodia 🙂 skratka už som bola odpísaná. Za druhé kto sa sťažoval ? Ja som opísala situáciu nie že sa sťažujem ale chcem vedieť ako to kto má a to že mi to príde ako keby zaracha preto tie úvodzovky 🙂 tu nejde o to odrobene nepodrobene, Ach keby viete s akými vecami som sa stretla ako sa vydrbava so systémom a nikto nič a keď už mám ako vy povedať aj tak sú to peniaze z našich odvodov.
Ja som bola odpísaná lebo očividne niekde si to vedia pošéfiť a obyčajný človek ako ja už nič nezmôže preto je moja jediná možnosť pn a len som skratka chcela vedieť ako to s tými vychadzkami je či sa dá nedá viac ako to kto mal.
Či si mám ako krava vziať neplatené voľno len preto lebo vydrbali aj somnou a mám teraz ostať s holým zadkom a nech zarába len môj muž ? No nie som sprostá tak aspoň popýtam rady ohľadom toho, nikto nepovedal že to nedodržiaval a dodržiavať nebudem, len chcem vedieť či je možnosť aj dlhších a podobne, lebo tak alo chcem aby bolo babo zdravé chcem aj ja a chcem sa aj hýbať a nezblaznit sa, áno myslím si že na to mám nárok ako človek neostat s holým zadkom len preto lebo chcem rodinu ako každý, v čom som iná ?

@babybejka chces odrbat system tak ako to robia ini vid "Ach keby viete s akými vecami som sa stretla ako sa vydrbava so systémom a nikto nič a keď už mám ako vy povedať aj tak sú to peniaze z našich odvodov". Uz ti bolo povedane ze ked budes na PN budes mat obmedzene vychadzky, ziadne take ze "vedeli ste sa dohodnut s lekarom" ako si napisala v uvodnom prispevku

avatar
babybejka
autor
26. jún 2026
@anonym_041bb9

@babybejka chces odrbat system tak ako to robia ini vid "Ach keby viete s akými vecami som sa stretla ako sa vydrbava so systémom a nikto nič a keď už mám ako vy povedať aj tak sú to peniaze z našich odvodov". Uz ti bolo povedane ze ked budes na PN budes mat obmedzene vychadzky, ziadne take ze "vedeli ste sa dohodnut s lekarom" ako si napisala v uvodnom prispevku

@anonym_041bb9 čo iné mi ostáva ako zisťovať či sa to dá aj inak keď ja sama nemám na vyber chápete ? Vy očividne ozaj vidíte len to jedno len to svoje nesnažíme sa pochopiť problematiku, hold nevadí vy mi asi neporadíte stáva sa, len sa potom netreba hrať na morálnu a neviem akú políciu naozaj, normálne väčšiu zákernosť som nikdy necítila len ako tu človek sa pýta na skúsenosti a rady hoc k tomu to tu je, aspoň som si myslela a každý to vezme podľa seba ide moralizovať ale nevie chápať a čítať s porozumením :D asi končím nikto mi tu asi neporadí :D

anonym_2bc600
26. jún 2026

Prepac, neviem, ci uz niekto napisal, nebudem citat cele, ale PN ide zo spolocneho. Nechapem, preco by Ti stat mal platit, ze chodis do fitka a chces trajdat, kade tade. Ak mozes do fitka, mozes aj do prace. A neohrozuj vytuzene dietko v tom Fitku, nie, ze by som Ti zrusila 2x2h, ale celu PN.

anonym_6d4d2f
26. jún 2026
@babybejka

@anonym_6d4d2f áno, áno zisťovala som si možnosti predstavte si, jasne mi bolo povedané že niečo vymyslia ale ako to bude tak to bude a keď mi nebude vyhovovať to je už môj problém môžem byt na pn ako každá tehotná záchranárka, radila som sa s kolegyňami ktoré tak boli zisťovala viac, reálne vždy nájdu niečo čo ale stále nie je vyhovujúce tehotnej žene ale z právneho hľadiska to je lebo niektoré veci nie sú napísané že škodia aj keď škodia 🙂 skratka už som bola odpísaná. Za druhé kto sa sťažoval ? Ja som opísala situáciu nie že sa sťažujem ale chcem vedieť ako to kto má a to že mi to príde ako keby zaracha preto tie úvodzovky 🙂 tu nejde o to odrobene nepodrobene, Ach keby viete s akými vecami som sa stretla ako sa vydrbava so systémom a nikto nič a keď už mám ako vy povedať aj tak sú to peniaze z našich odvodov.
Ja som bola odpísaná lebo očividne niekde si to vedia pošéfiť a obyčajný človek ako ja už nič nezmôže preto je moja jediná možnosť pn a len som skratka chcela vedieť ako to s tými vychadzkami je či sa dá nedá viac ako to kto mal.
Či si mám ako krava vziať neplatené voľno len preto lebo vydrbali aj somnou a mám teraz ostať s holým zadkom a nech zarába len môj muž ? No nie som sprostá tak aspoň popýtam rady ohľadom toho, nikto nepovedal že to nedodržiaval a dodržiavať nebudem, len chcem vedieť či je možnosť aj dlhších a podobne, lebo tak alo chcem aby bolo babo zdravé chcem aj ja a chcem sa aj hýbať a nezblaznit sa, áno myslím si že na to mám nárok ako človek neostat s holým zadkom len preto lebo chcem rodinu ako každý, v čom som iná ?

@babybejka takže si reálne neurobila nič, len klasické JPP. Tak potom sed doma na fiktívnej PNke a nesnívaj o neobmedzených vychadzkach a o fitku. Zivot bez obmedzení maju iba zdraví ľudia. A ty si predsa praceneschopna.

avatar
babybejka
autor
26. jún 2026
@anonym_2bc600

Prepac, neviem, ci uz niekto napisal, nebudem citat cele, ale PN ide zo spolocneho. Nechapem, preco by Ti stat mal platit, ze chodis do fitka a chces trajdat, kade tade. Ak mozes do fitka, mozes aj do prace. A neohrozuj vytuzene dietko v tom Fitku, nie, ze by som Ti zrusila 2x2h, ale celu PN.

@anonym_2bc600 tlieskam tlieskam :D za prvé tým že idete do fitka dieťaťu aj sebe len prispejete verte mi, pokial nemáte komplikácie najhoršie čo môžete spraviť je sedieť a nič nerobiť :D skratka nebudem čítať celé ale aj tak sa vyjadrím lebo viem o čomu sa vyjadriť aké typické milujem 🫶🏻 ja by som vám asi zrušila možnosť vyjadrovať sa pokiaľ neporozumiete "zadaniu" ale to je má tom kto je aký človek, každopádne prajem vám krásny dnik a prajem vám aby ste nikdy nič take nemusela riešiť a keď už budete musieť aby ste nenarazili na špecialistov aka ste aj vy, všetko dobre prajem 🙂

anonym_6d4d2f
26. jún 2026
@babybejka

@anonym_6d4d2f áno, áno zisťovala som si možnosti predstavte si, jasne mi bolo povedané že niečo vymyslia ale ako to bude tak to bude a keď mi nebude vyhovovať to je už môj problém môžem byt na pn ako každá tehotná záchranárka, radila som sa s kolegyňami ktoré tak boli zisťovala viac, reálne vždy nájdu niečo čo ale stále nie je vyhovujúce tehotnej žene ale z právneho hľadiska to je lebo niektoré veci nie sú napísané že škodia aj keď škodia 🙂 skratka už som bola odpísaná. Za druhé kto sa sťažoval ? Ja som opísala situáciu nie že sa sťažujem ale chcem vedieť ako to kto má a to že mi to príde ako keby zaracha preto tie úvodzovky 🙂 tu nejde o to odrobene nepodrobene, Ach keby viete s akými vecami som sa stretla ako sa vydrbava so systémom a nikto nič a keď už mám ako vy povedať aj tak sú to peniaze z našich odvodov.
Ja som bola odpísaná lebo očividne niekde si to vedia pošéfiť a obyčajný človek ako ja už nič nezmôže preto je moja jediná možnosť pn a len som skratka chcela vedieť ako to s tými vychadzkami je či sa dá nedá viac ako to kto mal.
Či si mám ako krava vziať neplatené voľno len preto lebo vydrbali aj somnou a mám teraz ostať s holým zadkom a nech zarába len môj muž ? No nie som sprostá tak aspoň popýtam rady ohľadom toho, nikto nepovedal že to nedodržiaval a dodržiavať nebudem, len chcem vedieť či je možnosť aj dlhších a podobne, lebo tak alo chcem aby bolo babo zdravé chcem aj ja a chcem sa aj hýbať a nezblaznit sa, áno myslím si že na to mám nárok ako človek neostat s holým zadkom len preto lebo chcem rodinu ako každý, v čom som iná ?

@babybejka mas narok hýbať sa voľne 2h doobeda, 2h poobede. To ti nestačí? Je teplo jak hovädo, väčšina ľudí je rada ze môže byt zalezena doma. Tak bud rada aj ty a užívaj si peniaze, na ktoré sa ti skladame

avatar
babybejka
autor
26. jún 2026
@anonym_6d4d2f

@babybejka mas narok hýbať sa voľne 2h doobeda, 2h poobede. To ti nestačí? Je teplo jak hovädo, väčšina ľudí je rada ze môže byt zalezena doma. Tak bud rada aj ty a užívaj si peniaze, na ktoré sa ti skladame

@anonym_6d4d2f urobila som všetko čo som mohla 🙂 ak teda neviete čítať ale nevadí prajem krásny deň 🙂

avatar
babybejka
autor
26. jún 2026
@anonym_6d4d2f

@babybejka mas narok hýbať sa voľne 2h doobeda, 2h poobede. To ti nestačí? Je teplo jak hovädo, väčšina ľudí je rada ze môže byt zalezena doma. Tak bud rada aj ty a užívaj si peniaze, na ktoré sa ti skladame

@anonym_6d4d2f áno niekomu to vyhovuje niekomu nie, ako ste povedala väčšine teplo vadí ja som za pohyb to je všetko, na to mám nárok byť zdravá :D o to sa snažím cely život 🙂 nebojte neskladate sa len vy nie ste v tom sama ❤️ možno ak aj vy len sedkat doma kvôli teplu a nemate ani dostatok slniečka nemáte dosť svetla a všetko vidíte len takto cierno, skúste ísť na vzduch aj keď je teplo niekde k rieke a nechať trosku to slnko a vánok na seba nech máte lepší deň a nemusíte bezdôvodne takto skákať do ľudí lebo si myslite že ste spapala všetku múdrosť 🫶🏻

anonym_2bc600
26. jún 2026
@babybejka

@anonym_2bc600 tlieskam tlieskam :D za prvé tým že idete do fitka dieťaťu aj sebe len prispejete verte mi, pokial nemáte komplikácie najhoršie čo môžete spraviť je sedieť a nič nerobiť :D skratka nebudem čítať celé ale aj tak sa vyjadrím lebo viem o čomu sa vyjadriť aké typické milujem 🫶🏻 ja by som vám asi zrušila možnosť vyjadrovať sa pokiaľ neporozumiete "zadaniu" ale to je má tom kto je aký človek, každopádne prajem vám krásny dnik a prajem vám aby ste nikdy nič take nemusela riešiť a keď už budete musieť aby ste nenarazili na špecialistov aka ste aj vy, všetko dobre prajem 🙂

@babybejka daj sa radsej vysetriit, tliachas piate cez deviate, teda, co Ti vyhovuje a stale dookola. Fitkuj kolko Ti treba, len to male chudatko neohroz. A prosim, zablokuj ma, dakujem

anonym_6d4d2f
26. jún 2026
@babybejka

@anonym_6d4d2f urobila som všetko čo som mohla 🙂 ak teda neviete čítať ale nevadí prajem krásny deň 🙂

@babybejka ty si presne ten typ človeka, co tu bude opäť o pár rokov vypisovat, ze je (opäť na účelovej) PNke a keď ma vychádzky len 2+2h, ako sa ma starať o staršie dieta, ktoré treba vodiť do/zo školy/skolky.

avatar
babybejka
autor
26. jún 2026
@anonym_2bc600

@babybejka daj sa radsej vysetriit, tliachas piate cez deviate, teda, co Ti vyhovuje a stale dookola. Fitkuj kolko Ti treba, len to male chudatko neohroz. A prosim, zablokuj ma, dakujem

@anonym_2bc600 nemám potrebu vás blokovať ja mám úsudok čistý, to vy tu píšete celé citát nebudem ale ... a už to ide, len nech si ľudia prečítajú možno niekto prečíta aj celé a poradí, nie len ako vy celé citát nebudem ale vyjadrím sa

anonym_6d4d2f
26. jún 2026
@babybejka

@anonym_6d4d2f áno niekomu to vyhovuje niekomu nie, ako ste povedala väčšine teplo vadí ja som za pohyb to je všetko, na to mám nárok byť zdravá :D o to sa snažím cely život 🙂 nebojte neskladate sa len vy nie ste v tom sama ❤️ možno ak aj vy len sedkat doma kvôli teplu a nemate ani dostatok slniečka nemáte dosť svetla a všetko vidíte len takto cierno, skúste ísť na vzduch aj keď je teplo niekde k rieke a nechať trosku to slnko a vánok na seba nech máte lepší deň a nemusíte bezdôvodne takto skákať do ľudí lebo si myslite že ste spapala všetku múdrosť 🫶🏻

@babybejka keby si napísala, že ideš plávať, to by som ešte chápala. Ale fitko v takomto počasí? Tebe fakt absolútne nič nie je a nemas co byt doma na Pnke. Prepáč.

avatar
babybejka
autor
26. jún 2026
@anonym_6d4d2f

@babybejka ty si presne ten typ človeka, co tu bude opäť o pár rokov vypisovat, ze je (opäť na účelovej) PNke a keď ma vychádzky len 2+2h, ako sa ma starať o staršie dieta, ktoré treba vodiť do/zo školy/skolky.

@anonym_6d4d2f nie každý má možnosť mat druhé babatko, nie to ešte to prvé pre ktoré bola cesta strasriolna a vy by ste to v živote nepochopila, vážte slova a vážte si ľudí, hlavne ak neviete nepoznáte netušíte, fakt dúfam že sa vám to nikdy nejak nevráti take zlo čo von púšťate vy, nech sme akýkoľvek nikto si nič zle nezaslúži ani vy

avatar
lienka.7
26. jún 2026
@babybejka

@anonym_2bc600 nemám potrebu vás blokovať ja mám úsudok čistý, to vy tu píšete celé citát nebudem ale ... a už to ide, len nech si ľudia prečítajú možno niekto prečíta aj celé a poradí, nie len ako vy celé citát nebudem ale vyjadrím sa

@babybejka Akú radu tu vlastne očakávas? Ako získať neobmedzené vychádzky? Také neexistuje, je mi ľúto. Pre rizikovo tehotnú na PN určite nie.

avatar
babybejka
autor
26. jún 2026
@anonym_6d4d2f

@babybejka keby si napísala, že ideš plávať, to by som ešte chápala. Ale fitko v takomto počasí? Tebe fakt absolútne nič nie je a nemas co byt doma na Pnke. Prepáč.

@anonym_6d4d2f vo fitku je klíma, sme v 21 storočí, fakt myslite že ísť do fitka je tu ten problém ? Ja tu riešim že vidím tehotné vo voľnom case fajčiť piť alkohol jesť nezdravo alebo čokolvek ? Nie robím to najlepšie pre seba a mojendieta, a tento článok ani v najmenšom nie je o tom že idem do fitka, byt vo fitku znamená 45 minút ktoré mám aj cez vychádzky vôbec dá tu o toto nejedna, zienky vy fakt len riešite asi vlastne komplexy na iných ako dávate adekvátne rady a chcete pomôcť

avatar
babybejka
autor
26. jún 2026
@lienka.7

@babybejka Akú radu tu vlastne očakávas? Ako získať neobmedzené vychádzky? Také neexistuje, je mi ľúto. Pre rizikovo tehotnú na PN určite nie.

@lienka.7 keď si všetko prečítate zistite nikto nič o neobmedzených vychadzkach nepovedal

anonym_6d4d2f
26. jún 2026
@babybejka

@anonym_6d4d2f nie každý má možnosť mat druhé babatko, nie to ešte to prvé pre ktoré bola cesta strasriolna a vy by ste to v živote nepochopila, vážte slova a vážte si ľudí, hlavne ak neviete nepoznáte netušíte, fakt dúfam že sa vám to nikdy nejak nevráti take zlo čo von púšťate vy, nech sme akýkoľvek nikto si nič zle nezaslúži ani vy

@babybejka aké zlo púšťame? Sa nád sebou trosku zamysli. Ty si na vymyslenej PNke, tebe nie je absolútne nič, si zdravá ako repa, dbrovolne si sla na PNku, ale sťažujes sa, že nemáš voľnosť, ale ta obmedzuje stat. Jednoduché riešenie to ma. Skončiť vymyslenu PNku a môžeš si neobmedzene užívať leto aj s cvicennim

avatar
babybejka
autor
26. jún 2026
@anonym_6d4d2f

@babybejka aké zlo púšťame? Sa nád sebou trosku zamysli. Ty si na vymyslenej PNke, tebe nie je absolútne nič, si zdravá ako repa, dbrovolne si sla na PNku, ale sťažujes sa, že nemáš voľnosť, ale ta obmedzuje stat. Jednoduché riešenie to ma. Skončiť vymyslenu PNku a môžeš si neobmedzene užívať leto aj s cvicennim

@anonym_6d4d2f jednoduchá ste asi len vy, ja nechápem že dospela žena takáto môže byt, človek tu tomu dá šancu a overí si že sú tu len tie spomínané mreny (prosim berte to len ako frázu ktorá o tomto portály koluje) skratka nezaujíma vás cela tato problematika, neviete v nej poradiť nemali ste takú skúsenosť nechápete, vlastne si o tom celé ako neprečítate tak skratka mekomentujte toť vsjo ani ja nie som vsecedko a nedávam rady v niečom v čom sa nevyznám alebo som nebola v takej pozícii tak ku tomu nemám čo povedať, hold nebudem sa vyjadrovať

avatar
lienka.7
26. jún 2026
@babybejka

@lienka.7 keď si všetko prečítate zistite nikto nič o neobmedzených vychadzkach nepovedal

@babybejka čítala som tvoje príspevky. Stazujes sa v nich, stat obmedzuje zdravú tehotnú ženu na PNke "zarachami" a ze mas este sedieť alebo lezat doma s vylozenymi nohami. Pravdou je, že zdravá žena nema co byt na PNke.
Ono vieš, sú ženy, ktoré sú na skutocnej PNke lebo im reálne hrozí potrat a aj s tými vylozenymi nohami cele dní doma dobrovolne sedia.

avatar
lienka.7
26. jún 2026
@babybejka

@lienka.7 keď si všetko prečítate zistite nikto nič o neobmedzených vychadzkach nepovedal

@babybejka ešte sa teda opýtam, s akou diagnózou ste na tej PNke? Co vám lekár vymyslel?
A keďže sa vie, ze aj tehotne sú účelovo PN, a to hneď niekoľko mesiacov, naozaj vám odporúčam dodržiavať tie vychádzky. Lebo kontrolujú aj tehotne.

avatar
babybejka
autor
26. jún 2026
@lienka.7

@babybejka čítala som tvoje príspevky. Stazujes sa v nich, stat obmedzuje zdravú tehotnú ženu na PNke "zarachami" a ze mas este sedieť alebo lezat doma s vylozenymi nohami. Pravdou je, že zdravá žena nema co byt na PNke.
Ono vieš, sú ženy, ktoré sú na skutocnej PNke lebo im reálne hrozí potrat a aj s tými vylozenymi nohami cele dní doma dobrovolne sedia.

@lienka.7 keby som ta žena tak verte že to robím aj ja, ani neviete akou cestou som si musela prejsť aby som babatko mohla mat a aka som vďačná že to prebieha ako prebieha a nemám komplikácie, určite ste si neprecitala dôležité veci lebo vidím vaše vyjadrovanie a ja sa nesťažujem vyjadrujem v akej situácii som pre pochopenie aby som mohla dostať adekvátnu radu poprípade sa v tom mohol nájsť niekto kto bol v podobnej situácii a vedel mi povedať či sa dá aj nejak inak riešiť na čo sa poprípade ešte viem u zamestnávateľa obrátiť alebo či sa nedaju tie vychádzky v kope bez prestávky alebo či nejdú čo i len o hodinu dlhšie, niekto take skúsenosti môže mat niekto nie ale vy to nie ste pochopte že ak nemáte ako poradiť tak nereagujte, príspevok je už asi aj tak zbytočný na koľko tu stále dookola píšte len ako zneužívam a podobne a tým budú vidieť len tie vase odpovede a ako vy si spravia úsudok len z toho a nie reaalne toho o čom píšem ja. Ako vravím ja viem že nie som chorá a dostatočne si toho vážim