Podobnosť pôrodov v rodine

materina_duska
4. nov 2013

Otázka pre tie, ktoré už porodili:

Ak by ste mali porovnať svoje tehotenstvo a pôrod s tehotenstvom a pôrodom svojej matky, mali nejaké spoločné znaky? Alebo to bolo úplne niečo iné?

janinah
4. nov 2013

úplne spoločný znak mamkiných a mojich pôrodov /aj sestriných/- ľahké a rýchle pôrody /a nielen jeden/ 😉..a ešte aj mamka myom,sestra myom,môj sa zatiaľ neobjavil

bambinkaa
4. nov 2013

boli odlisne, aj tehotenstvo a aj porod

beata17
4. nov 2013

ahoj, ked to porovnam s mamou tak to bolo uplne odlisne, mama vsetko ok az prenasala, odrodila 4 krat normalne,a ja so sestrou obe pre eklampsiu sme rodili cisarskym o mesiac skor.

katrinka8
4. nov 2013

Ahoj, skus si precitat knizku od Lucie Groverovej - Suchej, Aby porod nebolel - je tam aj o tejto tematike nieco popisane 😉

katy2
4. nov 2013

uplne odlisne.... mama vsetky tri tehotenstva prelezala v nemocnici s nohami hore..... ja aj sestra v podstate bez problemov... mama a sestra porod prirodzeny, ja dve sekcie....

ingmiriama
4. nov 2013

@materina_duska tak uplne odlišné mamin pôrod a moje 3sestry každá iný pôrod...a my sestry sme mali do kopy 8 pôrodov a každej bol iný žiadna zhoda všetky pôrody boli bez problémové aj tehotenstvo...ale každej sa inak začal 🙂

miku1
4. nov 2013

@materina_duska Tehotenstvá prebiehali dá sa povedať rovnako. Prvý pôrod bol s rovnakými problémami, druhý rovnako bez problémov. Tretíkrát som nerodila, takže neviem posúdiť, či by sme aj ten mali rovnaký 🙂

millatina
4. nov 2013

U nás to bolo velmi podobné, aj tehotenstvo aj dĺžka a priebeh pôrodu skoro rovnaký 😉

ematko29
4. nov 2013

ked mám porovnať tak tehotenstvá neboli velmi podobné,ja som mala bezproblémové tehotenstvá a mamka mala aj aj.,Pôrody sme ale mali myslím,že uplne rovnaké aj sestra .Rýchle pôrody prirodzené.

m_ij_ka
4. nov 2013

keď porovnám pôrody s mamou tak mama mala bezproblémové obe tehotenstvá, rodila prirodzene dvakrát. Moje prvé tehotenstvo bolo bezproblémové, ale pôrod zato nie, nevedela som dcéru porodiť a pritom som kontrakcie mala a keď som už mala zatlačiť tak sa otočila a museli ju narovnať vo mne (aby som ju mohla prirodzene porodiť), toto isté sa stalo aj mojej babke z maminej strany (len jej bohužiaľ dieťatko zomrelo pri pôrode) tak som bola aj ja vystrašená aby všetko dobre dopadlo. Nakoniec aj dopadlo. Druhé tehotenstvo som mala už rizikové, nakoľko ma z ničoho nič podliala krv, celé tehu som bola pn a pôrod bol sekciou.

graceful9
4. nov 2013

@materina_duska tehotenstvo neviem, porody dlhé a bolestné pre obe.....takže niečo spoločne tam bude

aduskatt
4. nov 2013

Uplne odlisne, nastastie. Mamina viac ako 24 hodin, na termnin, ja od piateho mesiaca dole hlavou, porod za hodinu a stvrt, prirodzene

lucinocka
4. nov 2013

@materina_duska my sme mali uplne ine, aj tehotenstvo...ja som 3 mesiace zvracala, mama ani raz...ja som pichala cele tehu injekcie kvoli trombofilii, mama ju nema.. ja som mala tehotensku cholestazu /pecen prestane spravne fungovat od 33tt/ ona nemala..ja som kvoli tomu rodila vyvolavackou v 38 tt, ona rodila prirodzene..🙂

iva87
5. nov 2013

Myslim, ze to je neporovnatelne, ved ked porovnam len svoje 2 porody boli kazdy uplne iny, mamina mala 3 deti a tiez kazdy porod, tehotenstvo ine 😉

prasiatko30
5. nov 2013

@materina_duska povedala by som ze porody v nasej rodine sa vobec nepodobali ani s mamou ani so sestrou

24seli
6. nov 2013

pôrod neviem porovnať, lebo mi museli urobiť cisársky.. ale tehotenstvo som mala úplne iné ako moja matka.. moja mama celé tehu prevracala, ja som mala uplne pohodove tehotenstvo ani raz som nevracala.. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre