Pomohlo vám natieranie sa prípravkami proti striám?

ah1234
15. máj 2018

Ahojte mamičky, sú medzi vami také, ktorým prípravky proti striám skutočne pomohli? A keď tak, ktoré krémy vám zabrali? Ja som zatial 17tt a som furt na 49-50 kilách a bojím sa, že keď bruško zrazu vykukne (zatiaľ to na mne absolútne nebadať), tak koža to nevydrží, hoci v rodine si nikto z tehu neodniesol...

montemotherone
15. máj 2018

@ah1234 ja som sa natierala detským olejom, indulonou, lipolociom... Aj to len keď som mala pocit suchej kože. Nemám žiadne strie a to som vynosila vyše 4 kg chlapa, bola som ako balón a ešte som si pichala celé tehu do brucha Fraxiparin. Myslím, že skôr je to o genetike a výžive. Veľa tekutín, bielkoviny, B vitamíny... a tak. Všetko čo podporuje regeneráciu kože 😉

ah1234
autor
15. máj 2018

@xxxxxnnnnn ďakujem 🙂

@montemotherone toto mi aj mamka hovorí, že je to o genetike a nemám sa čoho báť. Tak uvidíme, ja moc ani nemusím chémiu, tak som chcela vedieť, či je aspoň účinná. Pocit suchej kože zatiaľ vôbec nemám, ale to je možnot ým práve, že sa ničím nenatieram celý život a ani nepoužívam sprchový gél, tak kožu nemá čo vysúšať 🙂

potvora1
15. máj 2018

Ahoj, skutočne je to o genetike, ja nemám absolútne žiadne strie po pôrode a to mám dva za sebou, pritom druhý sa narodil s váhou 4100g a bruško mi na konci vykuklo teda poriadne. Preventívne som ale natierala obyčajným krémom Dove a to iba preto, že ma pokožka na bruchu z toho ako sa naťahovala svrbela.

kahanikova
15. máj 2018

Tiež som začínala na 50kg ale strie na bruchu nemám a to som vyzerala od 6-7.mes. ako slon. Natierala som sa len niveou telovym krémom každý večer.

cukricek4
15. máj 2018

@kahanikova uplne cele tehotenstvo si brusko natierala iba klasickym kremom?

simonahpn
15. máj 2018

Na zaciatku tehotenstva som mala 47 kg, pribrala som 22kg a porodila trojkilove dvojcata a nemam ani jednu jedinu striju. Natierala som sa vsetkym co prislo pod ruku 😊

kahanikova
15. máj 2018

@cukricek4 áno to bol už večerný rituál môjho chlapa on mi ho natieral a ešte občas som si ho natrela keď som cítila pnutie 🙂

deti95060810
15. máj 2018

mám na prsiach...nič nepomohlo. odrb..

kahanikova
15. máj 2018

@deti95060810 na prsiach ani mne, ani nestihlo narástli mi o 2 čísla za mesiac

alobalka
15. máj 2018

@ah1234 kto nemá dobrú genetiku ohľadne strii, určite ich bude mať horšie bez kremovania. Čakám štvrté, kremujem 2×denne weledou alebo detskym olejom alebo aj inými kremami a vidim, že to kožu zvlacnuje. Strie sa mi spravili pri každom tehu, ale vôbec to nebola hrôza a časom vybledli.

janickacrazy
15. máj 2018

@ah1234 No tak ti poviem, moja mama ani sestra nemajú ani jednu striu a pritom sa nenatierali vôbec počas tehu, jedna porodila 3 deti, druhá 4. Ja som sa natierala a mám ich aj tak asi milion všade aj na bruchu aj na stehnách. Ale pravda je, že ja som mala vždy najvačšie bruško z nich, takže tak.

vanilkavan
15. máj 2018

Ja som tiež začínala obe tehotenstvá so 47kg, brucho obrovské pri oboch tehotenstvách- v prvom tehu som sa natrela spolu asi 10x obyč. telovým mliekom a druhé tehu asi 5x detským olejom aj to len vtedy, keď ma svrbelo už celé brucho, čo sa už tak koža napínala a nemám žiadne strie. Ja sa nerada mastím a pritom mám kožu dosť suchú 🙂

mivalik
15. máj 2018

Ja som otehotnela a mala som 50kg,pouzivala som saloos tehotensky olej a nemala som ani jednu striu ale pravda je,ze ani brusko nebolo velke a nic som dokopy nepribrala.

zuzanabarbora
16. máj 2018

Ahoj 👋 ja som tiež bola taká chudučka ale v cca 6mesiaci keď vykuklo bruško prišli aj kila :D za dva týždne som nabrala 14kg :D natierala som sa s detským olejom Oli, lacný, dostupný a strie žiadne nemám 🙂

ah1234
autor
16. máj 2018

@zuzanabarbora ahoj, a ako rychlo si potom tie kila schudla? Celkom sa obavam 15kg na mojej postave bude dost vidiet 🙂

slavkadi
16. máj 2018

Na zaciatku tehu som mala 50kg, pribrala som 16kg a natierala som si brusko arganovym olejom. Na bruchu nemam ziadne, skor na prsiach, tie som si nenatierala a ako sa vracaju do povodnej velkosti, objavuju sa drobne strie.

zuzanabarbora
18. máj 2018

@ah1234 vieš čo ja som bola so sebou celkom aj spokojná, po pôrode som dokonca pribrala tak ze som vážila viac ako som šla rodiť :D :D ale teraz to nejak ide samo dole keď lietam okolo malej, už nechcem íst pod 50, na začiatku tehu som mala 46kil a teraz mam 60 a cítim sa fajn

maca2017
18. máj 2018

Ahoj. Ja cakam 3 baby. Blizim sa do finale, mam +14kg. Od asi 20tt okrem klasickeho teloveho mlieka natieram brusko aj Bio oilom. Je pravda, ze pri predchadzajucich tehu som nenatierala a strie neboli, ale to som bola trosku mladsia. Takze za mna Bio oil fajn min. na to pnutie, a strie zatial nemam 😁

katinka4
23. jún 2018

ja som pri prvom tehotenstve pribrala 17 kg a predtym som bola chuda , nosila som velkost xs . Sprchovy gel som pouzivala tento Olivovy a po sprche som natrela brusko Bi-oilom , nemam ani jednu striu a koza sa vratila do povodneho stavu bez cvicenia vek 27r . Teraz som tehu znova a zvolila som rovnaku kozmetiku , uvidim ci bude ucinok rovnako uzasny.

katinka4
23. jún 2018
sono2
23. jún 2018

@ah1234 ja som mala gigantické brucho občas natrela indulonou, strie nemala. Do mesiaca som bola na pôvodnej váhe plus 16 kilo pribrala. Všetko je genetika, ale premastovat môžeš, veľa diskusii nájdeš, kde aj ženy mazali A strie vznikli.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre