Poradíte meno pre dievčatko?

marthinna7
8. jan 2012

Pekne, mozno aj netradicne , nemusi byt slovenske meno pre dievcatko??? Tie klasicke co su v kalendari sa mi nejako nepacia..., zachvilu mam termin a nemam este vybrate meno pre dievcatko... dakujem...

adapo
8. jan 2012

Tak mne sa páči Júlia, Sára, Sandra, ale ak raz budem mať dievku, tak sa bude volať Sofia.....

adri2211
8. jan 2012

@katana11 ak budem mat druhe dievcatko bude sa volat Aiylin 😉 dcerka sa vola Summer

l_e_n_o_c_k_a
8. jan 2012

mne sa paci kombinacia 2 mien ako Sofia Zara alebo Sofia Sára, tiez sa mi paci Ella, Nina, Nela, a manzelovi Kristinka... nie su to sice exoticke mena, ale su fajn 🙂

alzbet124
8. jan 2012

Ja som chcela Alicu,Ľubicu ale neprešli mi :( tak máme malú Michaelu 🙂

vero021
8. jan 2012

Ahoj ja mam Lilien, ale pekné je tiež Sofia, Zara a páči sa mi aj Nina a Laura. 😉

vivusika
8. jan 2012

Mne sa veľmi páčila Klára ale to mi v rodine neprešlo, máme Tamaru. Ale Kláru už osemmesačnú má nakoniec moja neterka 😀

adina75
8. jan 2012

je vela krasnych mien mojmu sa vzdy pacilo meno Sabinka no ja som ineho nazoru a dal na mna 🙂 rozhodli sme sa teda ,ak to bude dievcatko pre Emma Elizabeth. Mala som aj na to meno osobne dovody Emma sa vzdy pacilo mojej mame a svokra je Alzbeta ona je clovek z dobrym srdieckom na pravom mieste 😵

inffinity
8. jan 2012

My máme Michaelu dá se z toho krásně vykouzlit spousta různých jmen takže jak bude větší může si říkat jak bude chtít: Mia, Ela, já na ni volám Michelle (Mišel) je toho fůra 😉
No ale moc se mi líbí i Erika, Lara a Karolína

krenkova
8. jan 2012

Naša malinká sa volá Melánia. Je to staré slovenské meno a dnes veľmi málo použivané. Manžel ju volá Melča 😀 😀 ale iba keď ho zlostí 😀 . Ale inak ju voláme Meli ,Melinka

sass158
8. jan 2012

My máme Ninu.ale zvažovala som aj Simonu ... 🙂

mija777
8. jan 2012

Naša sa volá Sabína - nieje to netradičné meno,no málo používané

svintekova
8. jan 2012

Ahoj, ja ešte neviem čo čakáme, ale ak by to bola princezná tak Ninka 🙂.

lenuska8754
8. jan 2012

Ja sa neviem vobec rozhodnut... mne sa paci Lilianka, Nelka, Adelka, Anetka.

mirip
8. jan 2012

My sme mali jasno hneď pri prvej vyhrala na celej čiare Bianka, dá sa povedať len pekne a tiež sa mi páčili Hana a Tamara ale tie v okolí velmi pribúdajú a Bianka je u nás v okolí len jedna tá naša 😀 navyše nie je také otrepané, velmi málo dievčat má meno Bianka a druhé sme mali na pláne chlapca ale kedže mu "nenarástlo" nič navyše a druhá baba v rodine tak Barborka, síce mi ju napísali ako Barbora ale ked bol manžel na matrike pre rodný list tak požiadal o zmenu na Barborka najskor nám nechcela matrikárka vyhovieť že to je len zdrobnelina mena Barbora a ked nájdeme meno Barborka v krajine EU kde sa používa tak nám napíše Barborka, na to sa manžel ohradil že aj Jana je v kalendári len Jana a poznáme X detí čo majú v rodnom liste napísané Janka, tak nech nám zapíše Barborka a nevymýšľa a potom nakukla ona do PC a vyhladala že niekde v jednej vraj španielskej provincii je meno Barborka a tak nenáme Bianku a Barboru ale Bianku a Barborku 😀

terez24
8. jan 2012

Michaela, Eliska, Bianka, Ester, Elizabet

mbrazd
8. jan 2012

Adelka, Anetka 😀

masinka
8. jan 2012

my mame Nelu, Dianu a Juliu - u nas boli kriteria aby meno bolo kratke, medzinarodne a nie prilis rozsirene.... s tou Nelkou nam az tak nevyslo - ako zacali davat Ordinaciu, ak sa to meno strasne rozsirilo, uvidime aky bude trend pri dalsich dvoch.... a Julia je v rodnom liste zapisana bez dlzna, takze torchu exotika - vsetci na mna pozeraju ako na exota, ked im to poviem 😉

slnieckolu
8. jan 2012

mne sa paci Lucia,Lenka...

maria200981
8. jan 2012

Ja mam doma Bibianku ale velmi sa mi paci meno aj Evelinka

lucia20
8. jan 2012

my mame doma lucku, katku a tatianku, ale chcela by som natašu, ale to my pri stvrtej uz neprejde....

katarinkad
8. jan 2012

Carla

livka299
8. jan 2012

🙂 My máme Sabinku a Simonku 🙂

happy8051
8. jan 2012

ja mam Nataliu,doma ju volame Natalka, Nataly, Nat a velakrat Nasťa, Nastenka 🙂
teraz cakame tiez dievcatko, bude to Nelly alebo Nellie, este se sa nerozhodli ktory tvar dame

acko
9. jan 2012

@marthinna7 hlavne ber ohlad na to ake mate priezvisko. aby sa tvoja dcera za tu kombinaciu necitila divne. plus, clovek nevie ake priezvisko ziska dievca/zena po svadbe... ber ohlad na to, ze tvoja dcera to meno bude nosit nielen ked bude chutne malicke dievcatko, ale aj ked bude dospela, a bude ho mat az do staroby...
Americky ci uplne exoticky znejuce meno posobi niekedy so slovenskou koncovkou priezviska -ova viac nez smiesne, duplom ked ide o nejake fest slovenske priezvisko. V snahe o originalitu rodicia detom uskodia.... U dievcat sa este aj nejaka ta exotika znesie, ale chlapci sa s takymito vystrelkami na svojej osobnosti ovela tazsie vyrovnavaju, hlavne v puberte... (spanielsky znejuce chlapcenske mena... si viem predstavit ze niektori chalani by sa hanbili, ze tie mena zneju ako pre gaya ci giggola...)
preto aj z tohto dovodu ja som skor za klasiku. a niektore klasicke mena ako Anna ci Eva su dnes davane dievcatkam tak malo, ze naozaj posobia originalne. A pritom su take krasne 🙂
Naopak, mena ako Ella, Ema (emma), Viktoria, Nela, Ester, atd, su dnes tak casto davane, ze to by som svojej dcere nespravila. Pojde do skoly a v triede okrem nej budu dalsie 3 elky, emky... Vzdy mi bolo luto spoluziaciek co sa volali Katarinka alebo Zuzana, lebo v rocniku sme ich mali tusim viac ako 5... 😅
Ked si nevies meno vybrat, vyber niekolko favoritov. A pre finalne sa rozhodni ked dcerku po prvy krat po porode uvidis. Vtedy dostanes urcite tu spravnu inspiraciu ze ktore je pre nu do zivota to najspravnejsie meno 😉

lizatko1009
9. jan 2012

Margaréta, Alexandra, Natasa, Aneta, Barbara, Charlotte, Selena, Emily, Vivien, Viktoria, Lara, Diana,

lauricka
9. jan 2012

Máme Olíviu, aj ju tak voláme. Je aj v kalendári, ale nie v každom, takže kúpim len ten, v ktorom je napísaná, ostatné majú smolu, heh 😝 . Inak, keď už nejaké mená v kalendári raz sú, mali by byť v každom tak isto, buď tam je alebo nie je, mali by si v tom urobiť poriadok!

diid
9. jan 2012

Trumpova dcera Ivana dala meno Arabela, chcela ine tak podla rozpravky. Ja som dala take, aby sa dobre vyslovovalo medzinarodne, nikdy nevies kde bude dcera pracovat alebo sa prestahuje.

anzelik
9. jan 2012

a ja mam Simonku 😉 😉 😉 akeby sa nam podarilo dievcatko bola by Michaela -Maria 😉 😉 😉 ,ale paci sa mi aj Alzbetka 😉 😉 😉

ejuska79
9. jan 2012

my mame NInku, a keby sme teraz cakali dievcatko bola by Nataška

linddi
9. jan 2012

Ja mám Lindu a keby sme mali druhú dcérku (čo veľmi túžime), bola by Lucia 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre