Pôrod osamelej matky

azra123
25. máj 2020

Dobry den.
Poprosim vas Co od papier musim mat kedy pridem na porodnicu?Som osamely rodic a neviem ze predtým musím ísť do matricky urad alebo niekdy?
Dakujem vopred

renatka1985
25. máj 2020

ak nechces mat meno otca zapisaneho v rodnom liste - netreba ti ziaden papier.
na matrike za vypisuje zapisnica o uznani otcovstva - lebo su pripady, ked ostava zena sama, ale muz sa k otcovstvu prizna.

azra123
autor
25. máj 2020

@renatka1985 A rodni list musim mat ?Pretoze nie som zo Slovenska ale tu pracujem tak neviem🙄🙏

renatka1985
25. máj 2020

@azra123 doklad o tom, ze si zdravotne poistena a pas

dazdovka
25. máj 2020

@azra123 stačí tvoj občiansky preukaz, alebo pas, zdravotný preukaz (karta) ak máš medzinárodný alebo aký máš. Rodný list dieťaťa sa vybavuje po pôrode, z nemocnice personál zašle na matriku informácie o tvojom narodenom dieťati a tvoje udaje. Potom si treba ísť vyzdvihnúť na matriku rodný list (keď pôjdeš z pôrodnice).

azra123
autor
25. máj 2020

@renatka1985 Ano,mam predchodny pobyt a vseobecnu karticku ale kamaratka mi povedala ze je musila mat tento vydati/manzelski alebo ako se vola😂 papier alebo povedal joj musi mat a rodni list pretoze teraz to neviem a nemam na slovensku rodni list a som uz 9ti mesiac🙄

azra123
autor
25. máj 2020

@dazdovka a tento vyhlasenie mena o dieteta musim dat do porodnice alebo do matrike pred porodom?

renatka1985
25. máj 2020

@azra123 kamaratka zrejme myslela "Sobasny list" - si vydata?

pises, ze si osamely rodic - otec dietata je s tebou ci nie? Chce sa priznat k otcovstvu?

azra123
autor
25. máj 2020

@renatka1985 Ano sobasny list,ale nie som vydata a som osamely rodic,ne moze sa priznat otcovstvu😞

renatka1985
25. máj 2020

@azra123 tak potom ziadne dalsie doklady nepotrebujes.

azra123
autor
25. máj 2020

@renatka1985 dakujem 🙏🙏🙏

renatka1985
25. máj 2020

@azra123 za malo. opatruj sa!

dazdovka
25. máj 2020

@azra123 keď sa bude môcť/chcieť priznať k otcovstvu, dáš to neskôr zapísať do rodného listu dieťaťa (môžeš od neho aj súdne vymáhať priznanie otcovstva, ak budeš chcieť od neho dostávať výživné na dieťa)

azra123
autor
25. máj 2020

@dazdovka dakujem 🙏

dazdovka
25. máj 2020

@azra123 držim ti palce, ak by si niečo potrebovala, kľudne sa spýtaj na modrom konikovi, určite sa nájde niekto, kto by ti vedel pomôcť

azra123
autor
25. máj 2020

@dazdovka si zlata🙏 je tu tazko pretoze nie som Slovesky obcan tak nam vsetko ine potrebuju tu 🙏

dazdovka
25. máj 2020

@azra123 kde si, v ktorom meste na Slovensku? A odkial pochádzaš, ak to nie je tajné?

azra123
autor
25. máj 2020

@dazdovka teraz som v Trnave,a som obcan v Bosnia a Herzegovina

dazdovka
25. máj 2020

@azra123 dufala som, ze si v Nitre, no nic, verim, ze sa aj v Trnave najdu ochotne zienky, ktore by ti vedeli pomoct... Skus sa pridat (ak v nej este nie si) do skupinky Trnava, ked si zadas do profilu bydlisko Trnava, prida ta tam modry konik automaticky.

azra123
autor
25. máj 2020

@dazdovka teraz som to urobila, dakujem Este raz🙏❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre