Posilovanie v tehotenstve

biba
26. jún 2013

Ahojte mamicky, som fitneska (nmomentalne vo vysluzbe 🙂 ) a som v 6tt tehotenstva. Kedze som zvyknuta na posilovanie s tazkymi vahami, myslite, ze mozem v jemne obmedzenom vahovom rezime cvicit dalej?? Moj gynekolog mi povedal, ze mozem vsetko na co sa budem citit a ze aj brusaky mozem cvicit ale bez vahy a zataze, ake mate skusenosti, alebo co by ste mi doporucili??? Zatial sa snazim udrziavat v beznom rezime s menej treningami do tyzdna. Okrem toho som zumba instruktor, tak pohybu mam celkom dost, aj ked to nie je to na co som zvyknuta. myslite, ze stepper nie je nevhodny? Predsa len po sutaziach som pribrala viac ako som chcela hlavne do oblasti zadku,bokov a stehien tak sa to snazim zredukovat co to pojde, vyslovene dietu nemam, ale sa snazim kontrolovat si stravu a davat si cviky na zadok a stehna, kazde rano 150 drepov a potom ostatne co idu. . . myslite, ze sa mi podari aj pocas tehotnosti zredukovat objem stehien?

cicamica1980
26. jún 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

ja som sice neni fitneska, ale HIIT som obmedzila - hlavne koli skakaniu.
ale bicyklovala som, aj hore kopcom.
na preporodnom cviceni organizovanym nemocnicou v 8-9 mesiaci - sme dokonca cvicili brusaky - maly pocet 3-5 tusim.
takze podla mna s mierou cvicit mozes, neprehanaj to a skus sa vyhnut otrasom. otrasy/pady su nebezpecne preto, ze babo sa moze v maternici "odtrhnut"
kamaratka zacala pri lyzovani /otrasy/ krvacat

galaxy
26. jún 2013

Bože toto som nemala čítať. Prepáč ! 🙄

janeita
26. jún 2013

@biba nie vsetko na co sa budes citit ty sa moze citit i tvoja maternica 😒 na tvojom mieste by som sa radila s lekarom a trenerom (podotykam nie fitness trenerom ale buď s rehabilitacnou sestrou nejakou alebo instruktorkou predporodnych cviceni). A inak pokial viem tak pri posilovani stehien napinas aj panvu takze s redukcia stehien by som radsej nepocitala

demonique
26. jún 2013

@biba Ja si myslim, ze mozes. Mam kamosku, ktora aktivne cvici a cvicila aj pocas tehotenstva. Rob to, co ti kaze zdravy rozum. ako pises, zredukovat vahu pri vzpierani a davat pozor ako reaguje tvoje telo. Cvicenie este nikomu neublizilo. co sa tyka toho zredukovania objemu stehien, tu poradit neviem, mne sa ku koncu tehotenstva skor stehna naliali vodou az sa mi o seba suchali. fuuuuuuuuuuuuuj, hrozne to bolo 🙂 ale po porode sato vratilo do normalu. ak by si chcela, mozem ti dat do spravy kontakt na tu moju kamosku. tak daj vediet 🙂 Sportu zdar! 😉

lussy23
26. jún 2013

@galaxy nechápem....

sevilia
7. sep 2013

@biba ahoj 🙂, tiez som fitneska a som v 12tt, a som nestastna, lebo mi neodporucaju cvicit v posilke. milujem kladky a cviky na chrbat, no uz meduac necvicim a hrozne ma boli chrbat, som nechtarka, tak som vkuse zohnuta.. chodim aspon na pas- kardio a doma na fitlopte a s 2kg cinkami :(. v akej kategorii sutazis? ja som mavala 51 kg pri 162 cm, sutazne 50 a po surazi hned do mesiaca 55 :( a teraz za tehu alsie 3 kg hore, no velmi si stravu nestrazim, nejako mi to nejde 🙂

biba
autor
9. sep 2013

@sevilia Jeeej konecne niekto od fachu 😉 ja som sutazila v Bikinach no uvidm, ci po porode nezasnem s pripravou na bodyfitness, prave koli silnejsim noham 🙂 uvidm, ako mi to babo dovoli 🙂 mne nikto v posilke nezakazal cvicit a hlavne pozrela som si co mozem a co nie a viacmenej som ostala cvicit vsetko, len brucho necvicim a nerobimrtvy tah, drepujem len s 20kg tyckou na siroko, vypady v pohode, kladka na chrbat v povodnych vahach, biceps som zizila z 12 kg na jednorucku na 8-9 kg na jednorucku, ale v pohode, sledujem sa, ako sa pri cvikoch citim a podla toho aj reagujem,ale ked sa mi vyslovene nechce ani necvicim, som aj zumba instruktor, tak si to odskacem ja som si vsimla, ze napr zrovna pas mi nerobi dobre tak si davam bud bicykel,alebo orbitrec. . . a ty si kde sutazila? ja som uz v 17 tyzdni, ale zatial je vsetko ok, myslim, ze ked sme boli zvyknute na vacsiu dlhodobu fyzicku zataz, nemozeme s tym prestat, lebo si ubizime, dokonca som nasla aj cvik na spodny chrbat tak aby som sebe a ani babu neublizila, tak som sokojna, kazdopadne drzim palce, kedy mas termin?

ella_joy
20. aug 2015

@biba ahoj, je to nejaky cas ako pozeram, odkedy si pisala posledny prispevok v tejtoteme,, ako dlho si cvicila pocas tehotenstva? Makala si aj uplne na zaciatku? Brala si aj nejake doplnky? Ja som vysadila BCCA aj proteiny...som dost gym freak, a nerada by som si tym sekla, rada by som aj behala..urcite to chcem ponat s mensimi zatazami,len by som aj rada vedela niekoho podobneho skusenosti. Dik

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre