Práca krupierky v tehotenstve

dagmarusqa
26. júl 2016

Ahojte viem ze nieco podobne tu uz asi bolo ale i tak sa chcem opytat. Som v 5tt a pracujem ako krupierka v herni.pracujem 12hodinové smeny a to tak že mam dennu nočnú a dva dni volna. Zacinam byt na nočných nejaka unavená (co som predtym nikdy nebola) moj dr. Povedal ze mi da papier aby som nemusela pracovať v noci len sa bojím toho ze ked dam žiadosť na preradenie len na denne smeny tak to nebude možné..a este mam obavy ze ci ma potom nemôžu vyhodiť napr. Ze som akoze nieco porusila alebo tak...ale zase nechať sa vypísať uz teraz nechcem lebo doma nevydržím..dakujem za každú radu

ssegra
26. júl 2016

@dagmarusqa predtym ako im prinesies papier o tom ze nemozes robit nocne posli im pisomne oznamenie o tvojom tehotenstve a tym padom budes chranena zo zakona, bude sa na teba hladiet ako na tehotnu a uz ta nemozu prepustit

dagmarusqa
autor
26. júl 2016

Ale tak co som citala v zákone tak mozu prepustiť aj tehotnú ak poruší napr. Pracovnú disciplínu alebo nieco v tom zmysle...ako nic zle som neurobila ani nemam v pláne len mam to v praci hocijaké a nemôžem o ňu prist...myslis ze bude stačiť poslat len k nam na prevadzku sefke? A mam to poslat postou ci mailom?? A este mozno blba otazka ale to mam pytat doktora potvrdenie ze som tehotna??dakujem velmi pekne

blackswan12
26. júl 2016

Zo zakona ta nemozu prepustit preto ze si tehotna nezavisle od toho ci im to bolo oficialne oznamene alebo nie. Uz ti ale nikto nevie povedat ci ako si spominala ta nevyhodia oficialne za nieco insie

dagmarusqa
autor
26. júl 2016

@blackswan12 lebo akoze mne doktor povedal ze on ma moze vypísať len ja si neviem predstaviť sediet tak dlho doma a nikam nemoct ist..ako dlho v tejto praci budem lebo je tu zafajcene prostredie a dost mi to vadi...možno tu budem.tak este mesiac alebo dva zalezi aj od toho ako mi bude lebo zatial som v pohode len nejaka unavená...

blackswan12
26. júl 2016

Ved ja ta chapem.len bohuzial ak ta budu chciet prepustit tak si nejaky dovod najdu. Ale nie vsade su take svine...cize ak by si po mesiaci odisla aj sama kvoli zafajcenemu tak to uz radsej marodka asi...

nyusika
26. júl 2016

@dagmarusqa muselo by to byť extra závažné porušenie. V praxi ale nepoužiteľné. Nemaj strach.
Najskôr PÍSOMNE oznámiť tehotenstvo (priložiť fotokópiu prednej strany tehotenskej knižky - kde sú tvoje údaje).
Potom požiadať lekára o napísanie posudku a potvrdenia o tom, že nedoporučuje nočnú prácu.
Zamestnávateľ ťa musí preradiť na vyhovujúcu pracovnú pozíciu, čiže denná práca. Ešte by som riešila aj zafajcenu prevádzku...

dagmarusqa
autor
26. júl 2016

@nyusika tak vies je to velka herna akoze je tu klima ale ked je tu vela ludi proste ten dym je hrozný a neda sa vyvetrat..okej tak zajtra mi doktor vypise tehotensku knižku tak staci ak ju ofotim a dam sefke a ona bude informovana...preradenie len na.denne ešte nechcem..zatial chcem pokračovať aj v nočných aspon jeden mesiac..len neviem ci sa u nas bude dat len na denne preradit lebo v takom prípade by si moje nočné museli rozdeliť kolegyne a s nimi je to velmi tazko :(

dagmarusqa
autor
26. júl 2016

@blackswan12 tak výpoveď sama nedám urcite, ja zvazujem este aspon dva mesiaca pracovať podla stavu ako mi bude a potom marodka ale vypoved urcite nie

blackswan12
26. júl 2016

@dagmarusqa jaaj tak,som to zle pochopila.😂

dagmarusqa
autor
26. júl 2016

@blackswan12 vies vypovedou by som prisla o peniažky a ked budem na marodke budem mat aspon nieco...aj ked marodka nieje nic pre mna ale ked v tejto práci je to dost komplikované...a ak mi zacne rast brusko tak to tu uz vobec nebudem a ani nechcem byt...ako popravde nemám rada túto pracu ale nic ine mi neostáva len tych par mesiacov este vydrzat 😀

nyusika
27. júl 2016

@dagmarusqa to nerieš, ako si oni z organizujú smeny.
Hlavne, nech si ty OK

dagmarusqa
autor
28. júl 2016

@nyusika dnes to idem sefke oznamit mam napísanu žiadosť a aj potvrdenie od lekára ze nesmiem robit nočné...ale mam brutalny stres a strach z toho...

nyusika
28. júl 2016

@dagmarusqa nemaj.
Užívaj si to teraz. Ak by si potrebovala poradiť, kľudne napíš IP

dagmarusqa
autor
28. júl 2016

@nyusika tak dakujem za rady..dnes som to.oznamila sefka bola prekvapena ale v pohode nemala problém aj smeny sa hned pomenili ostali mi tri posledné nočné s ktorými som suhlasila 🙂 dakujem vam este raz za rady 🙂

nyusika
28. júl 2016

@dagmarusqa tak super 🙂

dagmarusqa
autor
1. aug 2016

Ahojte tak a uz je prvý problém lebo jedna kolegyňa odmieta robiť viac nočných ktore si podelili namiesto mna a vyhraza sa ze ked ja po tomto mesiaci neodídem na marodku tak ze ona da výpoveď. Co by ste na mojom mieste robili?? A chcem sa opýtať viete mi.prosím povedat ako je to s tou nahradou mzdy?? To budem mat volno a zamestnávateľ mi bude platit?? Dakujem

nyusika
1. aug 2016

@dagmarusqa nenechaj sa vydierat.
nech da vypoved.
tie tie nocne proste robit nebudes a ona moze aj na hlave tancovart.
prteco by sio ty mala ist na marodku ?? ved hovno zarobis.
klud, nestresuj.
teba vyhodit nemozu, nocne ti prikazat robit nesmu.

herne su sakra prisne sledovane, staci jeden podnet na inspektorat a maju tam taku kontrolu, ze si ani neprdnu.
a sefka to vie !!
inak by to neriesila po tvojom oznamemi tak kludne.

nyusika
1. aug 2016

@dagmarusqa
s nahradou mzdy je ti tak, ze ked zamestnavatel nema mznost poslkytnut ti vyhovujucu pracu, tak ti plati mzdu a ty nechodis do prace 🙂

tebe vsak maju moznost poskytnut vyhovujucu opracu (praca cez den)
pokial ti tato praca (denna) bude robit zdravotne problemy, budes potrevpvat novy posudok (pozort, nie potvrdenie, terba nortmalne posudok, lekar to bude vediet), ze ptraca je nevyhovujuca a blabla.

neries teraz ziadne spory s kolegynou, odrob si svoju pracu najlepsie, ako vies...o ostatne nech sa stara prevadzkarka

dagmarusqa
autor
1. aug 2016

@nyusika hej len vies u nas je ten problem ze nasa prevadzkarka sa o tieto veci nestara a povie aby sme si smeny rozpisali tak ako my chceme ona sa nestara v tomto smere...a ja.nechcem ist ešte na marodku..a vies dve kolegyne nemajú problém potiahnuť dva mesiace ale ta jedna hej a to je problém lebo ked sa náhodou hodi na marodku tak to bude cele zle...lebo sa vyjadrila ze ona nebude tahat smeny

nyusika
1. aug 2016

@dagmarusqa
este raz- tebe to moze byt jedno 🙂
toto si opakuj a opakuj a opakuj

ked sa o to prevadzkarka nestara, vecer jej tam nikto robit nebude - JEJ problem.
ty mas potvrdenie, ze NESMIES robit nocne smeny - tak ich robit nebudes.

pozri, predpokladam, ze toto nie je tvoja praca snov. tak to nejak dobojuj, ser na marodku, z niecohio zit musis.
ked sa kolegyni nepaci, tiez si moze najst slusnejsiu pracu.

dagmarusqa
autor
1. aug 2016

@nyusika hej nas pravdu...ja som vzdy taka se kukam na kazdeho len ne na seba...ale uz ma to vytaca ja si budem robiť dokedy mi bude dobre... 🙂

nyusika
1. aug 2016

@dagmarusqa
takto....ked ta to bavi, rob to tak aj andalej - myslim tie uplne nezmyselne ohlady.
ale ty budes za sprostu. cakas dieta, je nacase zacat sa spravat rozumne, nie ? 🙂

opakuj si dokolecka-dokola - nemozu ta vyhodit, nemozu ta zdeptat.
kamenna tvar, nediskutovat - robis len denne.

a ony sa mozu na kolomaz rozliat, nohami dupkat, rucickami rozhadzovat - ked nechcu mat ooobrovske problemy s uradmi, budu sa spravat slusne (myslim zamestnavatela)

dagmarusqa
autor
1. aug 2016

@nyusika ano mas pravdu 🙂 budem si za tym stat ze ja si robim denne a na marodku pojdem vtedy ked budem chciet ist ja a nie ked si oni zmyslia...a nie tato praca ma.nejak.extra nebaví ale chcem este zarobit.peniažky kym mozem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre