Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Práca v Lídli počas tehotenstva

map0007
14. apr 2016

Dnes som zistila,že cakame druhe mimčo.Chcem sa opytať mamiciek čo robili ak zistili že su tehu,pracovali nadalej alebo sli na PN.Prve tehu som bola na PN,lebo som zacala krvacat.Je tam dosť namahava práca.Preto chcem vedieť ako by sa zachovali maminky.Ďakujem

nelinka2009
14. apr 2016

Ostala by som doma. To prve si uz mala dost rizikove ak si krvacala, takze myslim, ze aj lekar ti to odporuci. Ja robim v banke a som doma kvoli stresu, prva sa kvoli tomu narodila malicka, viac by som heriskovala.

1kriosa1
14. apr 2016

Ahoj, tiez som robila v Lidli 1,5 roka a za ten cas nejedna moja kolegyna zostala tehotna. Vsetky hned isli bud na rizikove alebo na dlhodobu PN. Dokonca bol aj pripad, ze kocka bola este 1 mesiac v skusobnej a zistila ze je tehotna, normalne isla na PN. Urcite neriskuj, nenatahuj sa tam s 15 kg kartonami alebo zas druhy extrem, ze ta sice posadia na kasu, kde ti natlacia do hlavy ze tam nic nedvyhas a podobne...ale cely den pod vyfukom klimi, prekladanie malinoviek, nemoct ist na WC alebo prestavku...ved to poznas, co tu budem pisat 🙂

map0007
autor
14. apr 2016

@1kriosa1 to maš pravdu,je to tak,niekedy ani prestavka,dokonca uz aj vadsie naroky,mrazak -pecenie,behanie do kas,takanie plnych palet,nikto nikoho nesetri.

candii
14. apr 2016

Ja dom sice robila casnicku ale velmi som sa nabehala.. tazke taniere nosit.. nastastie to bolo nefajciarske zariadenie.. robila som do 24tt a skoncila som v nemocnici. Ja byt na tvojom mieste isla by som PN. Ja som to skor psychicky nezvladala ako fyzicky. Tak ne jasnr ze ako tehula som uz nevladala tak, aj nevolnosti boli aj unavena som vkuse bola a ludia to nechapali a mna to trapilo.. a myslim su ze po vacsine su taki ludia ..

monika1791
15. apr 2016

@map0007 Ahoj.Ja som v Kaufe robila do 13tt..potom som začala krvácať(mám nízko placentu) a od vtedy som PN.Takže by som moc radšej neriskovala..bo viem čo je to práca v obchode 🙂

map0007
autor
19. apr 2016

@monika1791 ahoky mozem sa opytat,v praci si oznamila ze si tehu az po kontrolevu doktora,ci mam povedat skor,aby som nedvihala tazke a nemusela takat paletak plny tovaru.Doktor vravel ze mam prist az koncom mesiaca.Dakujem

slniecko3108
19. apr 2016

Baby ja,som hned ostala pn. Nehrozilo aby som sa ja namahala paletakom. Nevladala som piect, krize ma boleli straaasne. Nikoho nezaujimalo ze som tehotna. V lidli je to o nervy...

monika1791
19. apr 2016

@map0007 Vieš čo až po kontrole u gyn.Dala mi aj potvrdenie pre perso že som tehotná.A chceš sa dať preradiť na ine oddelenie?

slniecko3108
19. apr 2016

Ja som povedala ze som tehu asi, a idem na kontrolu. Musela som makat ako aj predtym. Bolo im jedno ci ma ram zaleje krv

map0007
autor
19. apr 2016

@monika1791 v lidli niesu oddelenia,tam robis vsetko,pecenie,zelenina,kasa,vykladanie tovaru,kartonovanie a dokonca aj upratvacku.Tie tiez nemame.Kazdy den zadeli veduci nar.pecenie,ak mas vykladat mopro,tiko,ak je tak mixku a drogeriu no a medzi tym behat do kas,pripravit peicvo napiect,vykladat do kas,a behat do okola.A ty blbi zakaxnici ak nejdes dlhsie do kas,kukaju a mrncia Zas kde v prdeli sme.A mi takto behame ako na spagate.

monika1791
19. apr 2016

@map0007 Fuu..tak to som nevedela ze to nemate rozdelene.Ja som napr.na informaciach a potom som chcela ist iba na kasu cez tehu kde by som iba blokovala a sedela(ale uz som PN pre zdrav.problemy).Tak jedine keby si sa dohodla s neakym veducim zeby ta dali na menej narocne prace..ved predsa aj my tehotne mame narok 🙂

map0007
autor
24. apr 2016

No v praci uz vedia,ze som tehuAle kedze dnes nemal kto vykladat zeleninu a tovar,tak som to musela robit ja.Zastupkina neviem ci jej nepovedali alebo sa tvarila ze to nevie ma nechala celu zmenu takat tazke krabice.Nechcela som sa nejak vyhovarat tak som to vsetko urobila.Zajtra idem uz k lekarovi tak uvidim co povie.Nemam problem robit,ale tahat tazke krabice,co chlapi maju co robit ak su na zelci.Neviem ci sa radsej dat vypisat na pn.Praca v lidli je cela o tahani tazkych veci,dokonca aj v pojladni.

bluka2
24. apr 2016

A co by sa stalo, keby si si robila pauzu kedy potrebujes (pokladna: ste posledny, za vami nech sa nikto uz nestavia) a ak by nemal kto vylozit zeleninu, tak ostane nevylozena? alebo nech si ju vylozi sef, ked nevie zorganizovat to, aby na to bol niekto iny ako tehotna. Vyhodit ta predsa nemozu ci? Ja len teoreticky, nikdy som v obchode nepracovala.

bluka2
24. apr 2016

Normalne som sa nazurila, ze by tehotnej dal niekto nieco vlacit! U nas naopak, prisla kontrola, ze ci mam spravne nastavenu stolicku, aby sa mi dobre sedelo a ci mam miesto(gauc), kde si mozem ist podla potreby lahnut a natiahnut nohy. Tak to ma byt! Nic nenos a nedaj sa...ak sa neda, tak pn

slniecko3108
24. apr 2016

@map0007 ja som bola takisto. V robote som oznamila ze som tehu a nerespektovali. To bol vikend a nemal kto vykladat. Tak maso, zelca, mopro som sama dala. A este som dostala vynadane ze som mixky nerozhadzala... A ked som povedala ze nemienim tam potratit tak len cumeli. Kolegyne len pozerali ci zastupkyniam sibe... Tak som sla na pn...

map0007
autor
24. apr 2016

@slniecko3108 presne ako my dnes,boli sme len tri rano,potom pridla jedna a tu dali do kasy.Zajtra z prace chcem vziat priepustku a odskocit za doktorom.A uvidim ako to dopadne.

slniecko3108
24. apr 2016

@map0007 mne este ani tu nedali. Radsej my zmeny prehodila s kolegynou... Ja mam pocit ze tam aj jed sa roztrhnes nikdy nebudes dobra. Ale ked budu zastupkyne potrebovat nieco vsetkym sa budu....

emilia25
24. apr 2016

Ja som tiez pracovala v lidli ked som zistila ze som tehu som odrobila asi 2 dni a to som bola celu dobu za kasou vsetci vedeli tak ma sestrili potom som sla na dva tyzdne dovolenky a odtial hned na pn.potom som 3 krat bola na tej retazovej materskej a teraz pri 4 mi neuznali predlzeny plateny rodicak zo zdravotnych dovodov tak som bola opet na pn az do nastupu na matersku.

misel0806
24. apr 2016

Cim skor za doktorom..... Tehotnu nechat vlacit krabice jak naschval.... Mali by brat ohlad na teba niesi predsa kancelarska krysa s vylozenimy nohami na stole😊

slniecko3108
24. apr 2016

@misel0806 im je jedno v akom stave si. U nas aj odpadavaju predavacky a nic. Teraz odislo 5 ludi za sebou a je im to jedno. Na UP sa najdu dalsie blbe co tam budu robit... Oni to vedia. Nieze by si chranili a vazili zamestnancov, to nie, robia opak. Az do kolien

misel0806
24. apr 2016

@slniecko3108 tak jedine ist na pn ano nikoho nezaujma ci je clovek zdravy alebo chory ,tehotny alebo nie.... No nestoji to pre nikoho znicit si zdravie alebo potratit... A prvy trimester je najohrozenjsi..... Zamestnancov si nevazi nik ale robit jak kon to ano.... Je to nespravodlive.....

inka04
24. apr 2016

svagrina tam potratila, i niekolko jej kolegyn, ktore nesli na PN, rizikove... ja by som neriskovala 😒

mily7
24. apr 2016

chodte pn, ja som v obchode nepracovala ale zažila som potrat. aby ste si nemuseli vyčítať nič neskôr. Veľmi to boli.

bubinko1506
5. máj 2016

isla by som na pn - tahat tazke palety a natahovat sa s tovarom, resp. stresovat sa v kase je v tehotenstve dost velky risk.

map0007
autor
5. máj 2016

@inka04
@mily7
@bubinko1506 ešte pracujem som bpla vcera u doktorky tak vsetko oki a som v 7/2 tt.No a menim aj gynekologa za gynekologicku tak musim aspon do konca maja vydrzat.A od noveho mesiaca by som sa dala vypisat uvidim.Dufam ze vsetko bude oki.

@slniecko3108

mily7
5. máj 2016

@map0007 všetko dobre prajem obom😉

bebe87
5. máj 2016

ja som v lidli robila lan do 6tt.. povodne som myslela, ze mam z tika a mrazakov prechladnute vajecniky a to bol uz zubrienik... chod na pn 😉

map0007
autor
6. máj 2016

@mily7 ďakujem😉

babistatka
6. máj 2016

@bluka2 kontrola či máš gauč?? To kde pracuješ? 😃 ja si teda neviem predstaviť žiadneho zamestnávateľa, kde povedia nech sa páči ľahnite si 😃 bývam veľmi unavená, mám nevoľnosti, ale nikto sa teda so mnou nemazná v práci. Ja plánujem byť dokonca. Samozrejme k otázke - keď tam musíš vlacit ťažké veci, radšej sa daj na PN.

bluka2
6. máj 2016

@babistatka V Rakusku a ano, u nas dbaju na to, aby si tehotna mala kde lahnut, ked sa jej chce... Popravde, ani som to nevyuzila, mne bolo celkom fajn...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli