Prečo sa chlapcom sťahuje predkožka?

martadiznacova
22. máj 2020

Ahojte baby,
teraz čakám svojho prvého chlapčeka, no až teraz ako si tu čítam fóra, som sa dozvedela, že sa chlapcom sťahuje predkožka.
Môžem sa spýtať aký to ma význam a čo sa stane, ak to neurobím? Po príp. ako sa to robí?

paulahorova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
renatka1985
22. máj 2020

plati zlate pravidlo - do roka nesahat - a potom ti pediater vysvetli, a ukaze, co treba robit.
Dovodom je cvicit predkozku, aby sa postupne dala pretiahnut cez zalud - zozaciatku najma kvoli hygiene, ked chlapcek zacne produkovat smegmu.
Prilis uzka predkozka moze branit napr v spravnom moceni atd.
Existuju rozne nazory, niekto ti povie, ze nesahat a nechat to na prirodu.
Ja mam vo svojom okoli zial tri pripady, kedy sa to zanedbalo a chlapcom v 5-6 rokoch museli predkozku pretahovat silovo - s bolestou velkou a aj krvickou. Tomu sa chceme vyhnut, od jedneho roka kazdy den cvicime - ide to pomaly ale ide. Odporucam aj "Pinda mast"

renatka1985
22. máj 2020

@paulahorova nie som si ista, ci som niekedy na MK videla hlupejsi komentar. Verim, ze uz sa vam ulavilo

zuzkalujza
22. máj 2020

@paulahorova dajte sa liečiť!!!!!!!!! Ako nad takýmito dementnými komentármi kývnem väčšinou rukou, ale toto je cez čiaru!!!!! Ste chorá osoba zjavne!

evkakozickova
22. máj 2020

@paulahorova čo to ako vážne ?

martadiznacova
autor
22. máj 2020

@zuzkalujza presne tak!

paulahorova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sissy27
22. máj 2020

@paulahorova tebe pekne vyhráva v tej dutine na krku 😂😂😂 ale je super, že si vlastne odhalila príčinu tejto poruchy a teraz už nikto tento problém u nikoho nevznikne, lebo tomu ľahko predísť 😂😂 mimochodom, u dievčat čo zapríčiňuje transsexualitu? Lebo neviem či vieš, ale my predkožku nemáme 😳
@martadiznacova úplne presne neviem, ale zrejme aby sa mu neprilepila / nezrástla a neskôr by mal problém s hygienou, pohlavným stykom. Ale som si istá, že transsexualita mu kvôli tomu nehrozí 😃

irusa
22. máj 2020

@paulahorova tak toto som ešte nepočula

paulahorova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hennyinnsbruck
22. máj 2020

No milé žienky... Dostali sme vysvetlenie "ako vznikajú transsexuáli" 🙈🙈🙈😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

veronikaszabova
22. máj 2020

@paulahorova asi nie si moc OK... 😳

evkakozickova
22. máj 2020

@paulahorova jeziiis🤣🤣🤣to akože myslíš fakt vážne hej?

veronikaszabova
22. máj 2020

@paulahorova keby si si aspon svoju fotku dala a nestiahla foto z netu 🤣

sissy27
22. máj 2020

@paulahorova prosím ťa nerob si viac hanbu. Transsexualita ani homosexualita nemá nič spoločné s (ne)sťahovaním predkožky. A si predstav, že väčšina mužov na svete je obrezaných a predsa sú trans. To už fakt neviem ako vysvetlíš. Som si istá, že existuje niečo, čomu rozumieš a čo ti ide, tak sa venuj tomu.

veronikaszabova
22. máj 2020

@sissy27 registracia maj 2020, fotka z netu, odpovede od veci,... dalsi troll

lenka2710
22. máj 2020

@martadiznacova ja tiež čakám teraz chlapčeka a mam tiez dilemu! Niekto hovorí, že od narodenia, niekto že od 2 rokov, niekto vôbec! Viem, čo majú kamošky chlapcov, tak pri tom používali slezovy krém z Justu, že ten je na to super, ze po používaní krásne povolila! Dokonca som tu čítala fórum, ako 1 a pol ročnému chlapčekovi to nasilne urológ stiahol, tomu som vôbec nechápala, keď väčšina tvrdí že sa to upraví do tých cca 6 rokov a až potom sa to rieši! Neviem, ale prečo to naše mamy vôbec neriešili! Ja mam brata, mama takisto vraví, že mu nič s tým nerobila, svokra 4 chalanov vychovala a tiež že to ani jednému nerobila, tak ja už neviem kde je pravda! Zas na druhej strane, keby to bol problém, tak by sa všetci chlapci rodili s defektom, alebo co?? No neviem ti povedať, lebo každý robí inak! Ja sa budem potom radiť s pediatrickou asi alebo neviem 🙄

dominka63
22. máj 2020

Mne doktorka kázala sťahovať hned

martadiznacova
autor
22. máj 2020

@martadiznacova môžete začať radiť mne a nie komunikovať s tou narušeniu pani?

martadiznacova
autor
22. máj 2020

@lenka2710 ďakujem pekne Lenka!

xjakubikovak
22. máj 2020

@martadiznacova nema sa stahovat, postupne sa to uvoľní same

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronikaszabova
22. máj 2020

@ptmt1011 ked nebudes stahovat predkozku, casom mu odpadne penis a stane sa z neho transsexual

lenka2710
22. máj 2020

@martadiznacova no ved ani nemáš začo 😉 takisto nemám žiadnu skúsenosť ešte, len to co som zachytila z okolia! Ale zas veľa kamosiek to riešilo operačne u chlapcov, lebo sa im to do 7 rokov nedalo stiahnuť! Niekto vraví, že sa to aj v puberte spraví, ale zjavne doktori majú iný názor, keď to potom robia operačne, tak neviem

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
renatka1985
22. máj 2020

@ptmt1011 ze ak nebudes predkozku stahovat penis odpadne a z dietata sa stane transexual...

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beronsche
22. máj 2020

@martadiznacova nuz nazory sa roznia.. Ani odbornici nie su za jedno.. Osobne si myslim, ze nic netreba silit.. Raz som citala clanok od urologa v ktorom tvrdil, ze pokozka sa uvolnuje postupne az do cca 12r a az v tomto veku by sa prip. problemy mali zacat riesit. Pozor na stahovanie, ked to tak celkom nejde.. pri nasilnom stahovani predkozky totiz moze dochadzat k vzniku mikrotrhliniek (otazne je ci su vididelne.. riadila by som sa reakciou dietata) a naslednej fimoze, co uz moze znamenat problemy aj v dospelosti..

lenka2710
22. máj 2020

@beronsche ved to, že nieje jednotný názor a ty sa zariad ako vieš

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre