Prečo sa chlapcom sťahuje predkožka?

martadiznacova
22. máj 2020

Ahojte baby,
teraz čakám svojho prvého chlapčeka, no až teraz ako si tu čítam fóra, som sa dozvedela, že sa chlapcom sťahuje predkožka.
Môžem sa spýtať aký to ma význam a čo sa stane, ak to neurobím? Po príp. ako sa to robí?

selest
22. máj 2020

Napriklad my mame chlapceka a nestahujeme. Prvy rok jeho zivota sme stravili v zahranici a tam sa to nerobi. Vraj sa to samo uvolni az v niekolkych rokoch. Dokonca sme aj okolo roku mali "problem" ze sa mu tam cosi hromadilo a mal pod tym gulocku. Ako som citala tu diskusie tak som ala hororove scenare v hlave ako mu to lekar nasilu stiahne a vycisti alebo cosi podobne. Ale gp mu len skusil pokial to islo aby vedel ci ma dierku dost na cikanie a kazal nechat tak. Ze to tak ma byt ze sa tym sama predkozka oddeli a gulka zmizne.A ze my to doma nemame skusat pretahovat. A presne tak aj bolo. Ked sme prisli na sk doktorka to vobec neriesila ze to ma cas. Kym normal e cika a nema problem. Vraj praveze problemy su ked to rodicia pretiahnu trosku viac ako treba, vznikaju mikrotrhlinky kde potom predkozka prirasta. A potom mu to zas nasilu stahuju alebo je potrebna obriezka atd. Rob ako myslis a ako budes citit ale pokial nieje problem ja by som mojmu nikdy nasilu nic nerobila ani nedala nic robit, aj nazory lekarov sa v tomto roznia..

althejka
22. máj 2020

Takto, hlavne si nekazit radost pred prichodom drobatka niecim,ako je pretahovanie. Je to silne slovo na to,co budete robit od narodenia. Budete iba vramci hygieny normalne umyvat, tak ako by ste to aj normalne robila . prvy rok je predkozka fyziologicky zuzena, takze je tak proste urobena prirodou a ma svoj vyznam. Aby sa babatko aj mama ucili, ze pipik nie je tabu a musi sa kazdodenne umyvat,co bude robit chlapcek a neskor chlapec a chlapdo konca svojho zivota. Toto umyvanie a hygiena je taka priprava na to,ze po case sa moze predkozka jemnucko nenapadne vzdy natiahnut, zase trenujeme,aby to nebolo novinka pre dieta ani mamu. U niektorych stastlivcov sa moze stat, ze predkozka sa zacne pekne popri tomto hovorme tomu treningu uvolnovat a bude to robit postupne az kym sa neuvolni cela. Ale ziadny pipik nie je rovnaky, ziadna predkozka a preto to niektorym chlapcom moze trvat mesiace aj roky a niektorym sa to nepodari ani dlhsie. Do troch rokov, pokial dieta nema problem s cikanim, zapalom, nie je treba panikarit a radikalne riesit., pod predkozkou sa moze objavit mala biela hrudka, co je necistota - smegma, vylucok ,ktory sa bude tvorit tiez az stale. Obdobie od troch do siestich rokov je obdobim ,kedy stale predkozka nemusi byt odlepena, preto aj najcastejsie zacinaju pediatri posielat deti k urologom skontrolovat, ci nie je problem. takze mate kopuuuu casu na taketo veci, ku ktorym mozno ani nedojde a vas drobec sa narodi avy uz budete vediet co treba.
Veci ako slez a kupele su na mieste naozaj az neskor, ked sa nieco nedari. drzim palce, predkozka nech si rastie a snad vam trochu moj prispevok pomohol.

sisaka
22. máj 2020

@martadiznacova nič nepreťahuj, ani po troške ani nijak. Ta predkožka nie je uvoľnená preto, lebo to tak ma byt, nie preto, aby sa s ňou denne rodičia babrali. V zahraničí sa to nerobí, tieto praktiky sú zastarané, predkožka sa uvoľní sama, je len malé percento chlapcov, ktorým sa sama neuvoľní, rieši sa to potom.
Nikdy som to synovi nerobila, uvoľnila sa mu v školskom veku sama.

letfenixa
22. máj 2020

Mne pediatricka kázala asi od polroka jemne sťahovať po kúpaní, keď mal 2 roky, boli sme u urológa, ten povedal to isté, a o rok kontrola. A v tých 3 rokoch povedal, že máme ísť so synom rovno na obriezku, že to má zle priechodné. Nešli sme, začala som po kúpeli natierať slezovym krémom z Justu, a jemne pretahovat. Po trištvrte roku vidím zmenu, nenásilne, v kľude. Len nechápem, prečo mi ten krém nedoporucili hneď, mohlo to byť bez stresov.

sashabb
22. máj 2020

Odporúčam všetkým prečítať tento článok, je tam všetko perfektne vysvetlené
https://www.modrykonik.sk/blog/hajanka/article/nepriatelia-obriezky-a-nasilneho-pretiahnutia-p/

martadiznacova
autor
22. máj 2020

@althejka srdečná vďaka za rady🙂

basska_b
22. máj 2020

@martadiznacova Ahoj, napíšem konecne niečo k veci 😁 môj bývalý frajer to mal prírastene... hovoril, že trochu horšie sa mu rieši hygiena... a pri styku mu trvalo dlhšie, kým sa spravil. Čo žene nevadí... no počula som, že to môže dokonca spôsobiť problémy s ejakulaciou, nebude schopný do ženy ejakulovat a teda ani mať potomka.

matapo
22. máj 2020

...mojmu synovi to neslo poriadne este v 8. rokoch, vzdy len tak dopoly, nikdy nemal problem ze by bolo nieco zapalene, ani s mocenim,...teraz ma 10 ide mu to v pohode, dvojrocnemu to nejde vobec, neriesim to, vzdy pri kupani skusam, ale nejde vobec, davam tomu opat cas...

solange7
24. máj 2020

Proeim vas, co napisala ta paulahorova za komentar? Uz je zmazany, ale rada by som sa zasmiala aj ja 😀

soldi
24. máj 2020

mam troch synov. nestahujem vobec. problem je ked je prisli uzka ( to ale nesuvisi so stahovanim, nestahovanim, niekto sa tak proste narodi). pokial nie je prilis uzka, tak nechytat. u nas sa dr strasne radi do vsetkeho staraju, a potom zbytocne vyrabaju problemy, kde nie su. ped mojich deti je nastastie rovnakeho nazoru a tiez predkozku u chalanov vobec neriesi.
najstarsi syn ma 9 rokov, raz za cas sa mu nazbiera pod predkozkou smegma a pod jej tlakom sa vzdy kusom predkozky odlepi.
stredny syn bude mat 7, ten mal ako 2 rocny uraz na odrazadle a vtedy sa mu polovica predkozky odtrhla, zvysok zatial drzi.
najmensi syn ma 3,5 roka, ten ju ma este pomerne tuhu, ale postupne sa tiez sama uvolnuje 🙂

ide skor o Teba a ped, ci inklinujete k salamovemu pristupu, alebo proaktivnemu 🙂

marasto
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre