Prenatal Žilina

evitka
30. apr 2015

Dievčatá, boli ste v prvom trimestri na ultrazvuku NT (nahromadenie tekutiny na záhlaví) v tomto pracovisku? Aké máte skúsenosti, môžete zhodnotiť odborný i ľudský prístup lekárov. Ďakujem.

janickacrazy
30. apr 2015

@evitka Bola som tam včera, veľmi dobrý prístup, maximálna spokojnosť u nás, bol so mnou aj manžel.

lazuzi
30. apr 2015

pre nás to bol poriadny zážitok..vidieť ako sa maličké mrví... doktor nám všetko poukazoval,o všetkom porozprával.... my sme boli veľmi spokojní a chystáme sa aj teraz v 2 trimestri...

kittyjuliette
30. apr 2015

@evitka taktiez maximalna spokojnost a neskutocne emocie😍25.5.sme objednani na dalsie vysetrenie a uz sa nevieme dockat.Za seba teda mozem len odporucat

drobcek26l
30. apr 2015

Ja som tam bola pred 3 rokmi ale už vtedy som bola max.spokojná. Prístup lekára bol neskutočný. Veľmi milý príjemný, všetko nám vysvelil dopodrobna. Určite odporúčam je to krásny zážitok

mimibb
30. apr 2015

4r dozadu som bola u dr babjaka (este nebol prenatal) a uplne super, aj pocas druheho tehotenstva sme tam boli aj starsia dcerka mohla byt pritomna a bol to naozaj super zazitok...rovnako aj 3D...akurat mala bola zle otocena a nepomohlo ani moje "behanie" po schodoch...dr. sa s nami trapil vyse hodiny no nepodarilo sa mu krpatu pekne odfotit....nakoniec nam daroval 3fotky a nechcel eurace dokonca ani za "odhalenie"pohlavia.... a tymto svojim pristupom ma v dobrom doslova sokoval....maximalna spokojnost... 🙂

evitka
autor
30. apr 2015

Ďakujem sa Vaše odpovede, a ešte jedna otázočka, to sa robí vonkajší či vnútorný ultrazvuk. Ďakujem.

kittyjuliette
30. apr 2015

@evitka vonkajsi

rococco
18. sep 2016

Zdravim tehulky....v utorok ideme na ultrazvukove vysetrenie do Prenatalu k dr.Babjakovi. Chodim k doktorovi u nas..no bola som velmi smutna z velmi kratkeho uktrazvuku z posledneho vysetrenia( asi 10sekund )..(zacali sme trinasty tyzden ) ..ani srdiecko mi neukazal nic...len popod fuz povedal, ze vyzera byt vsetko v poriadku...som statsna ze som aspon v tej rychlosti videla ako sa male hybe..bolo to uzasne..no chcela som si ten pohlad a pocit trosku vychutnat.. Je to odbornik...no ma chladny pristup. Manzel zas len cakal na chodbe..napriek tomu lekara menit nechcem.. dostala som od znamej doporucenie na dr.Babjaka..a velmi milo ma prekvapila rychlost odpovede na objednavaci mail... a ako samozrejmost sa berie aj pritomnost partnera. Samozrejme som nervozna z vysledku screeningu..no na druhej strane dufam, ze bude vsetko OK...a ze moj manzel..konecne uvidi stupla ,,nazivo".. 🙂 ..kedze zrejme len tak mu mozem nase babo priblizit. Citam vela starsich prispevkov k Prenatalu..len som zvedava, ci je tu niekto kto ho navstivil v poslednej dobe..a podeli sa so mnou o skusenost ci zazitok. 🙂

evkao
26. sep 2016

@rococco ja idem do Prenatalu v stredu, na 3D/4D sono, len ma zarazilo, ze vysetrenie nebude robit on, ale jeho kolegyna, tak som zvedava...

rococco
26. sep 2016

@evkao tak daj potom vediet... ja si myslim, ze kazdy z nich sa specializuje na nieco ine..tak zrejme preto.

slavkaa85
26. sep 2016

@rococco My sme boli pred cca 3 rokmi a tento rok na jar. Vzdy ma na NT objednal moj gynekolog, mozno preto mi obe sona robil pan doktor Babjak. Jeho kolegynu nepoznam. Pri prvom vysetreni bol i mm, teraz bol s nami aj nas drobec, ale nevedel tam dlho obsediet, tak nakoniec sli s mm von. Odborny a prijemny pristup, povysvetluje vsetko, co buducich rodicov zaujima, pripadne ak niecomu nerozumeju. Dokonca i na morfologicke sono, ktore bezne robieval moj doktor, som absolvovala u dr Babjaka. Za nas maximalna spokojnost. Pozera vsetko - od hlavy az po paty, komplexne. Dokonca nam vzdy uz pri NT sone povedal pohlavie 🙂

vtacatko2
26. sep 2016

Ahojte,ja do prenatai chodím aktuálne, bola som tam viac krát a vždy veľká spokojnosť, lekár je super aj prístup aj vysvetlenie

rococco
16. okt 2016

Ahojte Babulky...bola ste niektora u dr.babjaka na genetickon ultrazvuku medzi18.-23.tt aj ked Vam vysledky screeningu dopadli dobre?

veronikaa2017
7. mar 2017

Ahojte bola som na vysetreni prenatal v Ziline v 12tt vsetko bolo v poriadku mohol ist somnou aj priatel videli sme krasne oblicky, mocovy mechurik naplneny, srdiecko v poriadku, dostatok plodovej vody...jednoducho krasne zdrave dietatko a neopisatelny pocit stastia...v 21tt som bola u mojho gynekologa a dietatko malo malo plodovej vody bola som v Ziline, Martine na sone a dietatko malo ochorenia nezlucitelne so zivotom vsetko co som napisala ze bolo v 12tt v poriadku v 21tt bolo poskodene...v Martine mi povedali ze tieto ochorenia sa zistia neskor nie v tak skorom stadiu vraj pri oplodneni sa poskodila spermia, ze sme s manzelom zdravy a na 99% sa to nezopakuje..kedy som na sono v 12tt nesla vycitala by som si to do konca zivota takze kaslat na peniaze...doteraz netusim co sa stalo ked bolo vsetko v poriadku lekar Vam na konci vysetrenia povie, ze neruci za pripadne ochorenia :( tymto nechcem ziadnu z Vas vystrasit moj pripad je nahoda ako sa jeden lekar vyjadril :( prajem vela stastia a krasne zdrave deticky vsetkym.

sonickaxs
29. aug 2017

ahojte, tie čo ste tam boli, v ktorom týždni Vám tam vedeli určiť pohlavie dieťaťa 🙂 ďakujem

keathli
4. jan 2018

Ahojte, chcem sa spýtať, moja gynekologička mi "ponúkla" mená doktorov, ktorí v našom okolí robia morfologické sono a bol medzi nimi aj Prenatal v ZA. Teraz som pozerala ich stránku, ale nakoľko sa ešte moc nevyznám v tých ich názvoch, tak či náhodou neviete, ktoré to sono je práve to morfologické? Asi to, čo robia medzi 20. a 22. týždňom, ale viac sa mi podľa popisu pozdáva ten genetický ultrazvuk..... Máte niekto prosím nejaké info a skúsenosti? Ďakujem veľmi pekne 🙂

weronnicka1
20. apr 2018

@keathli geneticky ultrazvuk = morfologicke sono. Tak nám bolo povedané v prenatale. tiež sme tam objednaní.

micayla997
20. apr 2018

Babi som 2x tehotna,idem tam začiatkom mája na sono 11-14tt čo robí,bude mi robiť vonkajšie alebo vnútorne? Ďakujem za odpovede

mimibb
20. apr 2018

@micayla997 robia len vonkajsie sono😉

micayla997
21. apr 2018

@mimibb chvála bohu moj doktor mi furt robí vaginálne a už ma to aj boli.

stanushka10
21. apr 2018

@evitka standardne sa robi vonkajsi. ale napriklad pri starsej dcerke mi v prvom trimestri musel spravita aj vnutorny, lebo bola zle otocena. natrapil sa vonkajsim ale nepodarilo sa mu to. tak sa ma velmi slusnym sposobom opytal, ze ci mi nebude prekazat, ked spravi vnutorne.

andulka333
13. nov 2018

Ahojte, v ktorom tyzdni ste sa prosím vas objednavali na 3d/4d sono? Dakujem

kika2710
9. feb 2019

Boli sme u Babjaka 2014, super prístup 2d aj 3d ultrazvuk neskutočný zazitok ...teraz v januári sme tam boli tiež no bola som sklamaná,iba 2d, fotky rozmazané veľmi rýchle vyšetrenie ale odborné s podrobným vysvetlením. Kolegyňa tam bola na rovnakom vyšetrení týždeň predomnou v tom istom mesiaci, vyšetrovala ju pani doktorka Kačerikova a urobila jej 3d aj ultrazvuk aj fotky. Tak neviem podla čoho poskytujú rôzne služby za rovnaké peniaze....

barboritta
19. feb 2019

@kika2710 ahoj,prosim ta to 2d ti robil to morfologicke sono,ci iba to povinne prve?zvazujem sa objednat k nemu,ale neviem sa rozhodnut,ci 3/4d alebo morfo.myslela som si ze morfologicke sa tiez robi 3d...

foxina89
8. jan 2020

Ahojte babule , bola ste niektorá na ultrazvuku po 20.týždni ? Preplatí tento UZV poisťovňa ?

kristina1809
5. nov 2020

Dobrý deň, prosím vás na sone u Dr Babjaka v 20. 22. Týždni, to ako prebieha teda, čo všetko ukáže. Robí pritom sono 3d/4d. Pohlavie babetka tiež určí? Objednávame sa k nemu a som zvedavá 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre