Prvá a druhá návšteva u gynekológa

ksisi
11. nov 2013

Baby, som tu nová... Som v rozpakoch....
Dľa dátumu poslednej menštruácie by som mala byť v 5t.+4, tehot. test bol pozit., hCG tiež, povedali minulý týždeň, že to vypadá dľa hCG na 4.-5. t. Na USG pred 1t. nič okrem vysokej sliznice... Teraz už sa objavilo aj "niečo navyše", vysoká sliznica stále / možno aj moc...??? /,...ale hCG stále rovnaké - lepšie povedané o niečo vyššie, ale vzhľadom na výsledky z minulého týždňa nie moc vyššie...
Gynekológ nepovedal nič, mam tam ist o 3 dni, skontroluje to...
Neviem co si o tom mám myslieť... Povedala som si, že budem rozmýšlať optimisticky, lenže už začínam myslieť na zlé veci.... Poradíte mi???
😒

awalancha3
11. nov 2013

hovorí sa, že prvé tri mesiace si dietatko vyberá, či zostane alebo nie..... neudržanie tehotenstva v prvých týždnoch je časté a vobec sa nemusí jednať o zly zdravotný stav matky, proste sa "neuchytilo".... Coby si od nas rada počula?..viem, povzbudenie.... OK, prvdepodobne sa nič nedeje, len narast HCG je pomalší, takže trojicky zrejme nečakáš.... podstatné je, že nárast bol....tie 3 dni vydržíš..... ale ked aj bude vsetko OK, strachu sa už nezbavíš, budeš sa báť či plod rastie primerane, budes sa strasne báť výsledkov ultrazvuku, testov na downov s., morfologického UZV, či nemáš cukrovku, či sa má dieťa v bruchu dobre, či kope tak často a silno ako má, či sa narodí v poriadku, či bude papať, či ho nebude bolieť brucho........ či mu neublížia tvoje príkrmy.... či zvladne školku, či nebude mať stres zo školy, či nezačne piť a fajčiť, či si neprivedie domov zlú ženu, či správne dbá o svoje deti..... skrátka odo dna, ked zistíš, že si tehotná platí pre teba zakázané uvolnenie- a to doživotne.... už nikdy nebudeš žiť volne bez zodpovednosti a strachu. Vitaj v klube... už si v PRVOM strachu.....A držím palce, nech je vsetko OK.... 😉

bajana
11. nov 2013

mozno ti niekto poradi...ja radim len cakat, bohuzial...mohla si sa opytat gynekologa, ci to pomalo stupajuce HCG nieco znamena, alebo je to v poriadku....ale fakt je, ze este nemusel nic vidiet, mohla si mat posunutu ovulku a vsetko je o niekolko dni posunute....davaj si kys. listovu.....drzim palce

bajana
11. nov 2013

@awalancha3 krasne si to napisala 🙂

mirka251
11. nov 2013

neostava nic len cakat 😉 drzim palce

mirka251
11. nov 2013

@awalancha3 krasne napisane a pravdive 😉

aadulik2110
11. nov 2013

@awalancha3 klobúk dolu za takú odpoveď - krásne napísané 🙂

@ksisi nič iné ako čakať nezostáva.... 3 dni nie je taká strašná doba.... pri prvom tehu som v 5tt zistila, že som tehu a sestrička ma objednala až v 8tt.... panikárila som, že je to neskoro, že sa čokolvek môže stať a pod..... o 2 dni na to som začala krvácať, na sone bol vidno len gestačný vak a ja som tŕpla ďalej, aby bolo všetko ok.... o týždeň som už videla srdiečko a zase som stresovala do ďalšej poradne.... ako tu už awalancha3 napísala, tak strachovať sa už budeš navždy.... treba myslieť pozitívne.... 3 dni nie je veľa, budem držať palčeky, aby bolo všetko ok a potom daj vedieť.... a ešte niečo - druhé tehu som si bola potvrdiť u dr. až v 10tt - jednoducho to už beriem inak, nestresujem toľko - aj keď strach je, či je všetko ok.... radiť ti, aby si na to nemyslela je hlúposť - lebo to nejde, ale mysli na príjemné veci a rozprávaj s tou bublinkou - pri malom keď som mala problémy s tým krvácaním, tak som mu od samého začiatku vravela ako ho veľmi ľúbime a tešíme sa až príde medzi nás a dovtedy spravím všetko preto, aby sa v brušku cítil dobre....

ksisi
autor
12. nov 2013

ďakujem baby, fakt ste pomohli... Dám vedieť....

kiki68
12. nov 2013

5tt je nic,tam neviem co by cakali z tych vysledkov,tam sa to moze este vyvijat velmi individualne,na sono tiez asi nebude nic moc vidiet, proste od toho 8tt to ma zmysel nejak viac riesit,vtedy by uz malo isto nabehnut aj srdiecko a tam s avidi,ci sa to drzi a je vsetko ok. Takze nestresovat a len sa tomu prihovarat,ze nech sa to male drzi v brusku 😉

ksisi
autor
13. nov 2013

OK. 🙂

ksisi
autor
14. nov 2013

Baby, teda dnes som bola znova na USG, videl už "niečo viac", ale viem, stále sme iba na začiatku...O srdiečku ani slovo nepadlo, možno neskor, zajtra bude nová hladina HCG, hádam to už stúpne....!?
🙂

ksisi
autor
18. nov 2013

"Neuchitilo sa....."
😢

veva123
18. nov 2013

@ksisi je mi to luto...ale nesmut, 😔 aj ked sa to lahko hovori, ale poznam vela zien, ktore zazili to iste co ty, a teraz maju zdrave deticky... zial, tieto situacie v 1.trimestri su ovela castejsie, nez si ludia myslia... len sa o tom moc nehovori. neboj, tento maly anjelik ti posle coskoro zdrave babatko...

hestia21
18. nov 2013

Ahojte dievčatá
Ja som dnes tiež zažila riadny stres. Zistila som, že som tehotná (4 testy pozitívne každý s odstupom pár dní). Podľa vypočitania od poslednej mens., ked som to zistila mala som byt cca v 3 týždni. Hovorím si to je ešte skoro, aby som išla k Dr. to ešte aj tak nič neuvidí. Tak som chvíľku vydržala a išla som dnes teoreticky v 5.tyždni. Dr. mi robil sono a hovorí, že nič nevidí nato, že by som mala byť tehotná a ešte aj v 5.týždni. Povedal, že to môže byť mimomaternicové tehu... ☹ Na rovinu sa ho pýtam: ,, Čo si o tom myslíte?'' Povedal, že si myslí, že to mám posunuté a otehotnela som neskôr. Tak mi zobral krv a hovorí, že podľa hladiny HCG to budeme na 80% vedieť. Výsledok hladina HCG 2068. Hneď som mu to zavolala a hovorí, že by to malo byť ok, kedže hladina zodpovedá na cca 5.týždeň. Kontrola v piatok.... Stále som, ale bola v strese ako to so mnou vlastne je... Cítila som kŕče v bruchu a teraz som nevedela či zo stresu alebo s mimomaternicového tehu.... Tak som si vybavila sono v nemocnici. O 14:00 som bola na sone a Dr. povedal, že pri takej hodnote HCG by sme to mali nájsť... Tak sme hľadali a aj sme našli. Malinkatá fazuľka je tam, kde má byť čiže v maternici. Strašne mi odľahlo a potešila som sa. Budúci týždeň idem na kontrolu a definitívne sa dozviem či malinké rastie a zostáva zatiaľ tam kde by malo s neho narásť moje druhé, krásne, milované dieťatko. Takže čakám a pozitívne myslím, aby všetko prebehlo ako má.
Takže babenky všetky sa držte a tým čo to teraz nevyšlo výjde nabudúce! Držím palce!

ksisi
autor
19. nov 2013

Určite ano, aj ja si verím....Len teraz 3 mesiace voľno na regeneráciu sliznice maternice po kyretáži...
či si o tom myslíte, treba počkt toľko, alebo kedy !s tým " možeme začať.....????
Hestia 21, ty sa drž, držím naozaj palce, aby Vám to vyšlo a narodilo krásne a zdravé bábo!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre