Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

liv1
6. apr 2010

lulu caf. no tak to nejaka pipenda z gynfivu ma objednala na takyto termin. mudrcka jedna. dr len povedal co si mysli a dal mi na vyber.. jasne ze som si vybrala ten termin, ked to uz bude lepsie vidno a tak idem o 2 dni po tebe.. 😉 . no a co sa tyka toho amnia... kaslem na to z vysoka, babenka nase budu zdrave a hotovo. 🙂
a dam na vase rady, po tom morfe kupim postupne vsetko co bude treba.
lulu ako sa citis? co doktorka? je to uz lepsie?

dugy kolko stran ti este chyba?

gali
7. apr 2010

dobre ranko, dievcata 🙂

Zacala realita a do konca juna sa uz veru nezastavim... Drzkajte sa a prajem vam krasny den. Uz sa ma vraj opat vratit slniecko 😉

lutsine
7. apr 2010

Vejula je este 2 v 1?

liv1
7. apr 2010

gali nezastavis sa od prace, alebo nezastavis na konikovi? aj tebe krasny dnik... 😉

barbyes
7. apr 2010

nazdar liv 🙂 ako sa máš?

liv1
7. apr 2010

barby ahoj . celkom dobre a ty? si v robotke?

barbyes
7. apr 2010

hej, v robotke. a vonku tak krásne svieti slniečko, to je ako za trest ☹ ešteže v Piatok má byť krásne, to mám voľno.

dugyna
7. apr 2010

ahojte
liv a ty preco spominas maniocentezu..ze nepojdes ci co?? 😖
a este len uvod pisem takze asi tolko stran 😉 ale ma to mat len okolo 30 , ale pre mna je to aj tak trest.

no tak pekny dnik a ja idem pisat.

liv1
7. apr 2010

ja som utiekla na obed 🙂 . tak je krasne, to mas pravdu barby, uzi si aspon ten piatok a za chvilku na matersku neboj, slniecka si uzijes aj s malickou 😉 .

dugy vysledky mam dobre. nemusim na amnio. tak ani nejdem. len tak v kratkosti, ale ked kuknes o 1 ci 2 strany dozadu, cele to tam pisem 😉 . ta 30 stran nie je az take hrozne, ale verim ti ze sa ti brutaaaaalne nechce, ja som neznasala pisat prace, bakalarku, diplomku, bleeee 😝 🙂 pekny dnik dugy aj tebe a nech napises co najviac

vejula
7. apr 2010

ahojte kočky

Tak ja som po poradni a dopadfla som nasledovne- krčok skrátený na 1cm a otvorená stále len na 1 prst... Ale vraj to nič neznamená, že niektoré kočky sa potom naraz otvoria a nie postupne. Monitor dobrý ozvy fajn a taká silnejšia kontrakcia iba 1. No a tiež mi robil ten hmat, už ani neviem ako sa volá myslím že hamiltonov, tak ma trošku boli a tvrdne bruško, ale to asi len z toho hmatu. No a v piatok dalšia poradna. A ak nič tak v pondelok na príjem do nemocky a budu vyvolávať... Ja dufam že sa maličký do vtedy vypýta sam lebo vyvolávané prody su vraj bolestivejšie, takže budem prehovaráť Dominika nech si to rozmyslí dobrovlne lebo inak ho vyberu nedobrovolne... Uvidíme či to krpček pochopí...

Inač moj doki má službu v sobotu, takže by sa mi celkom hodilo kebyže idem rodiť toho 10.4. No ale nejdem plánovať lebo ked plánujem tak to vždy na just výjde uplne inač

Idem teraz s chlpačom sa trošku poprechadzať tak zatial pa, neskôr sa určo ozvem 😉

mirka12011
7. apr 2010

ahojte kocendy kde sa flakate?

barbyes
7. apr 2010

no to hej liv, ešte 3 týždne ak nepočítam tento a ide sa na MD. Sa to ani nezdá ako to utieklo...ešte tak v novembri som si ani nevedela predstaviť, že sa priblíži ten apríl a ja sa budem chystať na MD a pomaly aj na pôrod....sranda, čas naozaj strašne rýchlo letí 🙂 ešte dokúpim zopár posledných vecičiek a môžem ísť rodiť. ale už sa na malinkú naozaj hrooooozne moooc teším 😵 😵 neviem sa dočkať ako ju budem konečne držať v náručí, náš malinký drobček 🙂 🙂

barbyes
7. apr 2010

jeej, čau miri. asi sme tu len my dve. tak raz za hodinku sem zavíta liv a hodí nejaký ten príspevok, ale inak sú asi všetky vonku ☹ veď aj ja by som bola ak by som nemusela trčať v tejto kobke 😒 😒

janefonda
7. apr 2010

ahojte babulky,

Mirka ja sa flakam na balkone s knihou v ruke. Uzivam si slniecko 😵 Ako sa dnes mas?

Veji no snad sa Dominik vypyta sam a ak nie, tak si ho vypytaju v nemocke 😉

Barbyes aj mne to preletelo hrozne rychlo... neboj este par tyzdnov a mame malicke pri sebe 😵

Dnes mi od rana dost tvrdne brusendo a mam mierne bolesti, ale to prekoname ako naposledy a bude znovu dobre. 😉 Konecne som sa dokopala k citaniu knihy, co potrebujem k seminarke, tak s nou bojujem 😠

lubka89
7. apr 2010

ahojte baby :( teraz som mala nejake cudne krce na spodku brucha. co mam robit?

mirka12011
7. apr 2010

ahojte vonku je pekne? tu je hrozne pocko ako pod mrakom a fuci tak teda aj ja chcem slniecko ☹
ja som si nakrajala bananik a jablcko a napchavam sa vitaminkami...
babenky uz som sa zacala balit teraz vylozene nohy a chrumem to ovocie 😀

janefonda
7. apr 2010

Lubka ja mam slabe krce uz par dni, vraj su to tzv. poslickovia. Malo by to patrit k treningu maternice. Teda v tomto stadiu to neznamena nic zle, ak je to len par krat za den. Ale ak mas pochybnosti, tak je najlepsie ist k lekarovi.

Mirka u nas je uz druhy den tak krasne, sa z toho vytesujem. Slniecko ma dobija pozitivnou energiou 😵 Tak si asi dam aj ja nejake ovocie, nech ma to moje zlaticko zdravu stravu, dnes mala dosial len rezen 😀

mirka12011
7. apr 2010

hihi ze rezen tak to jej isto chutilo ved to mnamotka hihih
ja rezen jedine nesoleny by som mohla fuj a to si ani tu chut nepredstavujem 😅
posli slniecko aj tu nech a vytesujem aj ja lebo to zamracena pocko ma teda unavuje a nic sa mi nechce 😀

janefonda
7. apr 2010

mirka no neviem, ci ked bude svietit , tak sa ti bude daco chciet. Mne sa aj tak nic nechce, len sa citim tak lepsie 😉
Dnes sa nam nahlasili na sobotu svokrovci, tak by som mala daco upratat, ale zasa prehanat to rozhodne nebudem 😀 Ved mame celkom poriadok, ked sa to tak vezme 😝 hybat sa tu da 😅

mirka12011
7. apr 2010

😀 pratak omg to ani nehovor ja by som mala zajtra no ale vysavat uz odmietam 😝 nno sice ked bude pocko fajn tak ma mozno aj vysavac bude pritahovat 😎

lusa889
7. apr 2010

Ahojte babule 🙂
ako sa dnes mate?

pozeram ze rozoberate pocko, fakt je dnes prekrasne, aj mne to vzdy dobija baterky 😀

My sme dnes na poradni dopadli dobre 🙂 znova som videla malicku, ako je uz poskrucana 🙂 , mame okolo 2,5 kg prietoky tiez v pohode, doki mi urobila ster, a videme sa naposledy s nou o dva tyzdne a potom uz za porodnikom 🙂
tak sa tesim
noha tiez tiez v pohode ani sme neboli v nemocke, len som ju obviazala a hotovo. Viem aj chodit a s nou hybat aj soferovat 😎

mirka12011
7. apr 2010

ahoj lusa
jane ty si mi poslala slniecko jejej ono vykuklo

barbyes
7. apr 2010

jane, takto ty? rezňami sa nacpávaš?? 🙂 mňam, ale aj ja by som si dala 😅
my ideme na ultrazvuk v piatok, už sa vytešujem ako malá, neviem sa dočkať kedy nášho drobčeka uvidíme 😵

jjana17
7. apr 2010

ahojte , ako sa dnes mate?
my dnes po poradni babo nase stale si lezka a otocit sa mu nechce tak som zvedava kedy konecne bude v nejakej normalnej polohe ...

lulu4
7. apr 2010

ahojte kočky, drzte mi na sobotu palce, idem sa vydavat 😀 nech je pocasie pekne a nech ma ta choroba hnusna obide uz, lebo som dost K.O. ach jaaaj od vcera ma aj taky silny dusivy kasel chytil az ma brusko boli, dnes mi dali na to v lekarni Stodal - homeopatikum, tak som zvedava a beriem aj tie Homeogene 9 na bolave hrdlo ale ziadna slava....

Vejulka tebe drzim palce nech si to Dominik rozmysli do nedele aby si to mala spontanne... pekne mu dohovaraj, ja tu budem najskor az v pondelok, takze dufam, ze sa dozviem o tebe a malickom same dobre spravy... drzim moc moc palceky....

lulu4
7. apr 2010

Jjana 17: jeeej ty uz vies co cakate, som si az teraz vsimla, ved donedavna si mala ze neviete pohlavie, kedy ste sa konecne dozvedeli? gratulujem

jjana17
7. apr 2010

lulu, no tak to nemas dobre ked ta to takto pred svadbou chytilo,
na svadbu vsetko pripravene? bozinku ked si predstavim ako ten den rychlo utecie a tolko priprav nan,,,,,jaj ha este ze existuje dvd

no dnes mi doktorka povedala ale no nepovedala to istym hlasom v pondelok mam prist na kontrolne sono velke do nemocky,,,,

vejula
7. apr 2010

dakujem kočky...

lulu no budem sa snažiť mu nejako prehovoriť do duše, uvidíme či ma posluchne 😅 Inač prajem nech vam svadbičká krásne výjde a počasie nech pekne spolupracuje 😉

jana17 neboj maličká ma ešte dosť času aby sa otočila 😉

lulu4
7. apr 2010

Liv: takze pojdes dva dni po mne supeeer, zase to budeme mat podobne, skoro ako vzdy 😵 no ja sa uz tesim po mesiaci vidiet zase drobca, to je skvely pocit.... aj po svadbe uz budem... len nech mi je do soboty lepsie, este stale nic moc... dokina obvodna mi nic nedala, tak som z lekarne pokupila co sa dalo na kloktanie, na hrdlo Homeogene 9, na kasel Stodal - vsetko homeopatika.... zajtra uz cestujeme k nasim, kde bude aj svadba takze sa tu ukazem najskor v pondelok, potom dam vediet ako bolo a ako vsetko dopadlo....
aj ja uz po tom morfe zacnem pomalicky nakupovat nieco, pekne postupne, chcela by som nejaku zavinovacku objednat z netu, nejake oblecko este, podlozku na kupanie do vanicky a sterilizator flias do mikrovlkny, flasky, cumliky a taketo somarinky 😵
zevraj draheho sestra nam kupila nieco vacsie ako svadobny dar ze sa jej to nechce trepat na miesto cinu ci nam to moze dat potom? a my ze auto si nam kupila?? 😵 tak sa zasmiala a ze nie pre babo nieco, tak som zvedava 😀

jjana17
7. apr 2010

vejula ano dost casu len ked je takto ulozena v brusku tak mna vsetko strasne boli krce chytam vajecniky ma bolia,,,,,,ale tak hlavne ze je vsetko ok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre