Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

tadotami
20. apr 2010

ahojte 🙂 tu velka burka 😲

mirka12011
20. apr 2010

tu slnko svieti 😅

janefonda
20. apr 2010

tadotami kde? lebo ja som 20 km od NR a mame polooblacno 😕

Baby za posledne 2 tyzdne som nabrala 3 kg, ja to nechapem, cele tehu idealne priberam a teraz toto.

tadotami
20. apr 2010

jane.....zbehy,luzianky,nitra.fu a ako hrmi ☹

mirka12011
20. apr 2010

jane to je teda a vraj sa v poslednom mesiaci chudne 😀 ty si vynimka asi si malo pribrala tak si to dohnala teraz no co

janefonda
20. apr 2010

no ved, ale mam pocit akoby som zacala zadrziavat vodu, tak je to uz 11 kg, co mam teraz navyse. Stale je to ok, ale tak som nenormalne prekvapena, ze som to nabrala teraz ku koncu a tak rychlo, Len dufam, ze sa vyhnem striam, doteraz sa mi to darilo...
tadotami no som prekvapena, nie sme tak daleko od seba a tu pekne stale 😉

mirka12011
20. apr 2010

jane ja mam 12kg a zadrziavam vodu 😀 lebo mam nohy ako rambo 😉 aj take cervene flaky na nohach co je priznak zadrziavania vody, tak neboj ono to pojde prec....

tadotami
20. apr 2010

jane....tak bud rada.len muz isiel s krpatou zaniest pracku k opravarovi a ona ma panicky strach z burky.idem im cinknut.

lusa889
20. apr 2010

ahojte, som sa odmlcalal, lebo som telefonovala s maminou a papala. nejak som cely den nic nejedla tak so si navarila kuriatko zapecene s broskynkou a ssyrom a k tomu kukurickova ryza, mnaaaaam 😉
a korunoval to puding 😉

jane ja som posledne 2 tyzdne pribrala kilo 😉 ale zato doreza som pribrala riadne celkovo to je uz 15 kg 😠 som zvedava kto to bude davat dole

lusa889
20. apr 2010

inak aj v BA sprchlo, som bola na balkone tak som videla mokre chodniky, ale ani som to nezaregistrovala lebo stale svietilo slniecko 😀

liv1
20. apr 2010

miri svieti to tam veru, mala kope ostosest, nestiham sem chodit len vas obcas precitam 😵 . aj tebe to krasne svieti ze 34. tisko zavidim 😀

mirka12011
20. apr 2010

liv ved o chvilu aj tebe bude svieti neboj sa....
jejeej kopka si kopka to je super len nech kopka....
morfo si uz mala?

zuzu1111
20. apr 2010

Baby neviete, co si mozem dat na bolest hlavy....lebo doktorka mi vravela, ze v prvom trimestri sa mam vyhybat akymkolvek liekom....Co by mi mohlo pomoct? Bola som sa prejst vonku, tak vtedy ta bolest ustala, ked som sa vratila dnu, tak to zacalo zas. Troska som si zdriemla, ale nepomohlo.... Co mam robit?

janefonda
20. apr 2010

noooo tak uz je ta burka aj u nas... krasne blesky a riadne leje, ale je to divne lebo medzi tym slniecko, tak budeme mat duhu 😵

elko69
20. apr 2010

ahoj Leni blahozelaaaaaaaaaaaaaam k drobcekovi Vasmu, nech ste zdravucky obidvaja a nic nech Vám nechyba...ako sa citis???

elko69
20. apr 2010

jane u nas prave presla poprsalo si a uz je zase slniecko na oblohe 🙂

mirka12011
20. apr 2010

zuzu mna boli hlava od zaciatku tehu do dnesneho dna a to riadne a pomoze mi sem tam kava lieky neberiem

janefonda
20. apr 2010

zuzu jedna tabletka je urcite lepsia, ako sa trapit neviem ako dlho. U mna ale zabera cele tehu kava na bolest hlavy a ak nie, tak som si dala tabletku. Asi tak 3 krat za cele tehu 😅

liv1
20. apr 2010

mirka mam morfo, vo stvrtok. tak cakaaaaaam 🙂 nech uz mam po nom a vsetko je ok....

jane uz ste na SVK?

zuzu1111
20. apr 2010

ale moze sa kava v 1.trimestri? lebo kdesi som citala, ze sa jej treba vyhybat....Toto je prvykrat odkedy som tehu, ze ma boli hlava...a to som sa nedavno vytesovala, ze uz ma tak davno nebolela.

liv1
20. apr 2010

zuzu mna niekedy boli hlava ked som nepila dost vody, alebo ked som hladna... a kava aj mne pomaha, tabletky radsej nie. ale ak by to mala byt dlhodoba neznesitelna bolest, tak snad mozno...

elko69
20. apr 2010

zuzu ja osm teda pila kafe aj v I. trimestri ale teda slabsiu a vela vela mliecka vnej a asi od 12 tt a zase vypila som tak max 1-2 za tyzden..teraz si robim denne to 3v1....to nieje take silne

mirka12011
20. apr 2010

zuzu tak v prvom trimestri sa kave treba vyhybat to je pravda ja som mala odpor ku kave kvoli nevolnostiam cize som prvy trimester kavu nepila 😉 skus caj ten obsahuje tein a ma podobne ucinky ako kofein a najlepsie nesladeny....
ale zasa ked si das kavu raz za tt tak to uskodit nemoze niekto pije kavu vzdy niekto jednu niekto viac ....

mirka12011
20. apr 2010

liv tak drzim palceky a nech sa mala pekne ukaze....

janefonda
20. apr 2010

liv hej uz sme na SVK, asi do soboty 😉

zuzu tehu nie je choroba, pokial nepijes 5 kav denne, nemal by to byt problem. Jedna kava ti isto neublizi, ale za to ta moze zbavit bolesti hlavy. Ver, ze ta bolest je aj pre babo horsia ako kava. Vsetko s mierou- je to samozrejme moj nazor... Hlavne aby si bola ty v psychickej a fyzickej pohodke, to je dolezite 😉

liv1
20. apr 2010

mirka dakujem....taka som zvedava ze si ani nevies predstavit. alebo urcite vies 😀 zda sa mi neuveritelne, ze lenka to uz ma za sebou...

liv1
20. apr 2010

jane tak skoda ze sa nakoniec neuvidime. hm, tak uz asi len s nasimi drobcami. celkom som sa na to nase stretko tesila, nuz ale takto to vyslo hmmmm.

mirka12011
20. apr 2010

no tak to ano je to neuveritelne, ale ked odisla zatka tak to bolo asi len o case...
babky to kazdej odide zatka? asi ano v 36tt ci kedy aspon tak som vcera pocula od kamky....
liv juj to bude zazitok uvidis krasne malinku mali by ti prepnut na 3D aby si tvaricku uvidela 😉

liv1
20. apr 2010

ako ja viem tak kazdej. mame ju tam uz od oplodnenia... 🙂 a s tou lenkou necitala som vsetko, ale to len tak jej ta zatka odisla? alebo sa nejako namahala a kvoli tomu? alebo? som zvedavaaaaaa 🙂

janefonda
20. apr 2010

liv ja som v BA aj vo stvrtok 😉 mne by bolo aj jedno kedy stretko bude, ale babam vyhovuje ten piatok...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre