Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

liv1
9. jún 2010

@jjana17 jani ahoj. teutoniu sme objednavali, a to trva tak dlho 😅 . ale aj tak ho nedonesieme domov az do porodu, takze kym mala nebude na svete tak mi nevadi ze je to tak dlho.

liv1
9. jún 2010

@elko69 mooooc gratulujem k Jakubkovi, je to uzasne ze ste to krasne zvladli a tesime sa na nove infosky a fotky 😉

lulu4
9. jún 2010

@liv1 ahoj, ved v pohode, hlavne ze odpises, nevadi, ze nie hned 😀 s tou prerabkou to poznam, to aj u nas ked nam cely byt prerabali tak sme mali prvych robosov takych flakacov ze dovi, to ich normalne drahy poslal do certa a to ich mam od niekoho odporucanych a nevedeli ani kachlicky rovno na stenu nahodit, tak sme potom zohnali druhych a tym uz isla praca od ruky... ved urcite vo vlastnom je len vo vlastnom aj ked tam prekracujete a obchadzate nejake tie veci ale to vobec nevadi...
tak to je super, ze ste sa vcera vyblaznili a malinkej nieco nakupili ved uz sa to pytalo tie nakupy, si nebola pekne dlho... a co vsetko ste pokupili? next ma pekne detske vecicky..no vy beriete tu teutoniu ze? no tak na ten kociar co chcem ja je cca do dvoch mesiacov... Jjana17 si ho tiez objednala a uz cakaju... tak uvidime, hlavne nech ho mam do cca polovice augusta to mi staci..

jjana17
9. jún 2010

@elko69 jej blahozelam este raz, takze uz ste spolu. A malinkeho mas uz pri sebe?

lulu4
9. jún 2010

@jjana17 inak vcera som mm spominala ten kocik zas, to co sme si pisali, ze vam vystavila ta pani fakturu a zaplatili ste celu sumu cez IB, to sa mu teda vobec ale vobec nepacilo... on nerad plati veci popredu ked ich nema... co mu verim v dnesnej dobe... tak sme sa dohodli ze tej pani napisem a opytam sa ako je to s dodanim, s platbou a tak... akoze od teba nic neviem 😀 ako zalohu by nemal problem zaplatit ale celu sumu to sa mi tiez zda byt take divne... ale ked to inak nepojde tak hadam to bude mm ochotny zaplatit aj tak

jjana17
9. jún 2010

@liv1 no to je pravda ako pokial nemas tesne pred terminom to sa da vydrzat,,,nam ma prist do konca tohoto mesiaca, tak sa uz tesime aj s mm ako ho poskladame a poskusame.

lulu4
9. jún 2010

@elko69 to je krasne ze si uz maminka a mas uz maleho Kubka pri sebe...urcite je velmi krasny... drzkajte sa obaja a vidis sila nakoniec to bolo normalne v 40tt tie vypocty lekarov ozaj niekedy sklamu... tak sa pekne zotavuj a ked prides domkov zase nam napis a hod nejake fotecky maleho...

jjana17
9. jún 2010

@lulu4 no je to tak s tou platbou, ale nam to vysvetlila na ten princip ze ona ide do vyroby pre tie kociky cize si predstav ze by mala objednanych 30 kocikov a od kazdeho zalohu ja neviem 100€ to by musela potom vsetko cvakat so svojho a az neskoro by dostala tie peniaze, no ved do konca mesiaca ma prist nam tak ked bude vsetko v poriadku, tak hadam tvoj mm objedna ked mu povies ze my sme nemali ziaden problem

lulu4
9. jún 2010

@jjana17 no ved hej len nechcem cakat do konca mesiaca az keby sa tam nahodou cez leto nieco pokaslalo alebo mali dovolenku vo vyrobe uz by som to chcela teraz bud cez vikend alebo buduci tyzden objednat...lebo predsa ked je to cca do tych 2 mesiacov dodanie nechcem aby prisiel na poslednu chvilu, maly sa moze na svet vypytat aj skor co nikdy nemozeme vediet a potom budem len nervozna ze nemam kocik... no hadam si to rozmysli...skusim mu to este takto povedat dnes co si mi napisala...

mimi21mimi
9. jún 2010

dobre ranko, baby.... ja som tu len na skok, lebo letim na poradnu - dnes uz poslednu u mojho gynekologa 🙂

jjana17
9. jún 2010

@lulu4 no to mas pravdu , ze nahodou nieco ako sme pisali ze dovolenka alebo malinky pride skor tak co potom ako budete chodit von....

jjana17
9. jún 2010

@mimi21mimi u nas to funguje tak ze k svojej chodim az do konca,,,,

lulu4
9. jún 2010

@jjana17 no akurat som pisala tej pani par otazok ohladne dodania, platby a tak... som zvedava kedy odpise a hlavne ze co 😀 no idem asi tie vlasy umyt alebo tie periny prevliect, neviem co skor, tak sa na chvilu lucim ale kona si nechavam zapnuteho, ja zas dobehnem 😀

lulu4
9. jún 2010

Otazka ze uplne od veci, ale neviete niektora kolko tak cca moze trvat dorucenie balika z Anglicka na SVK? diky

jjana17
9. jún 2010

@lulu4 no mne vzdy odpisala v noci,,,xixi
ja cakam pokial sa mi pracka jedna dopere a tiez sup von s perinami,, 😀 😀 😀 😀

lucka mne minule balik dole od madarov bludil tyzden tak z anglicka neviem ti povedat,,,,

zuzumajko
9. jún 2010

caute baby, tak ja na PNke vstavam este skor ako ked idem do prace 😀 uz ma nenapina, ale mam brutus kyselinu..jejda, nech uz to prejde. Tak pekne je vonku a ja trcim doma ☹ ako s amate?

happy8051
9. jún 2010

caute... dnes cestujem z AT domov a uz teraz tu je 32 stupnov... a janefonda tiez dnes ide z Grazu, teda si asi uzijeme peknu horucu cestu :D Natalka sa od rana ani nepohla, asi ma stres z cesty 🙂

janefonda
9. jún 2010

caute,

@happy8051 za to moja Natalka sa hybala riadne celu noc. Dve a pol hodky nespala od 2:00 do 4:30. Bola nejaka divna. Ked som ju vzala na ruky asi 10 krat, tak hodila taku sablu, na mna, na postielku na podlahu a zrazu bolo dobre 😉 My vyrazime ked sa mala zobudi, nakrmim ju a odchod...no ale som zvedava kedy to bude nakoniec. Idem este pobalit malu, kozmetiku uz mam este oblecko a vychystat jej handry na cestu 🙂

happy8051
9. jún 2010

@janefonda chudiatko malinke, asi jej bolo tazko od zaludka.. hlavne ze jej to uz preslo..🙂 kolko budete na SVK?

jjana17
9. jún 2010

tak to uz ano , to vas riadna cesta caka obe, a v tomto teple nie je co zavidiet,,,,,

liv1
9. jún 2010

babule ale keby sa aj tie nase drobce podotykam len cistou náhodou 😀 narodili skor, tak asi von nepojdeme hned s kocikom... takze nakoniec pridu na cas asi aj tak 🙂

jjana17
9. jún 2010

@liv1 a ako chces ist s nimi von? myslis z porodky alebo ako

liv1
9. jún 2010

@jjana17 no vsak v autosedacke... 😉 jaj, dobre. zabudla som povedat, ze autosedacku 1 budeme mat od sesterky, a ze kocik sice este nebude ale nasa autosedacka uz bude aj skor ako v polke augusta. no nevadi. tehu demencia funguje na plne obratky 😀. no ale zase na obratku, lenocka myslim tiez bola malym nejake 2 tyzdne v nemocke ci?

janefonda
9. jún 2010

@happy8051 jaaaaj a teraz spi mala ked by sme uz chceli ist, no co narobi clovek 😅 budeme na SVK asi do 20.juna predpokladam. Porobim skusky a sup spät do AT. Manzo ma potom pracu a tiez sa uz bude musiet zacat ucit na skusky 🙄

lulu4
9. jún 2010

@liv1 lenze lenocke sa narodil v 34 tt takze bola s nim dlhsie v nemocke ale ja som myslela tak ze keby sa narodi tak o dva tri tyzdne skor cistou nahodou tak potom by som s nim isla uz po par dnoch co budeme doma urcite von...teda ked bude pekne vonku... lebo zbytocne budeme zavrety doma, vonku sa babatkam velmi paci aj tam lepsie spinkaju...na to sa uz velmi tesim na tie vychadzky, len skoda ze potom pride pomaly jesen a zima a bude hnusne

jjana17
9. jún 2010

@liv1 ono to je od dozretosti babatka,,,neboj donosime tak ze budeme len minimalne v porodke
ja mam na prenos maleho tu prenosnu tasku co byva v niektorych kocikoch, v nasom konkretne nie je , tak si poziciam
lebo mne je luto takeho drobca hned davat do sedacky, ja chcem aby malo perinku cize aku taku podporu na chrbatik,,,,

lulu4
9. jún 2010

@janefonda takze si to mala s malinkou vesele tuto noc...tak nech sa vyspinka a sup na SVK ale tu cestu vam nezavidim... kolko to je hodin do ciela? do akeho mesta tu na SVK vlastne idete? tak nech vam cesta prebehne bez komplikacii, drzim palce a hlavne tebe na tie skusky

jjana17
9. jún 2010

@lulu4 presne ako pises aj ja by som najradsej von s babatkom chodila, urcite bude lepsie aj pre neho aj pre mna vonku ako v byte zavrety, ved uvidime ako sa zotavime po porode
inak ja mam takeho tusiaka ze pojdeme skor,,,,neviem preco

ginger17
9. jún 2010

@zuzumajko och boze, to ma velmi mrzi. no tak sa drz, hadam to coskoro prejde 😒 a keby daco, chod za lekarkou, asi aj s tym sa da pomoct dako, ved to nemoze tak dlho trvat, musis papat teraz a hlavne pestro. no budem ti velmi drzat palce!

lulu4
9. jún 2010

@jjana17 no ja ho dam normalne do autosedacky, tu chvilocku vydrzime, ved my mame nemocku vzdialenu autom od nas tak cca do 10 min. a za tu chvilu sa mu nic nestane... v dnesnej dobe je to uz normalne ze v autosedacke prenasaju babatka z porodnice... ja tu tasku nebudem zhanat urcite... ved budem mat dokonca dve autosedacky, jednu uz mame doma - tu budem ako take lehatko na doma vyuzivat a hojdat v nej drobca ked budem napr. varit aby bol pri mne a ta co bude z kocika, to vajicko to bude sluzit do auta...
a inak som teda zvedava ci aj mne odpise v noci 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre