Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

liv1
18. jún 2010

@garonka jasnacka ze nie 😀 . vzdy ked hovorim o nejakych "starsich" zenach tak hovorim po tridsiatke 😀 😀 😀
ale nie. my sme mladuchy aj budeme 😀 no ja sa teda na svoj vek necitim ale ani naaaahodou.

zuzumajko
18. jún 2010

baby neviete co je s tadotami?

garonka
18. jún 2010

@janefonda ete nechceme zubkyyyyyy teda ja lebo bude nervak maly 😎
vieš asi zo začiatku tak hajal ale nabehli sme na taky režím asi druhy mesiac tak zaspava večer o pol 9 a kupe sa o siedmej
my už v takom čase musíme byť doma nelogovať kade tade lebo narušíme režím a potom je zle 😒
neboj Natalka si zvykne postupne príde na to že lepšie je spinkať celu noc 😉

lulu4
18. jún 2010

@andullinka ahojky... neviem ako prebieha to vysetrenie prietokov este som nebola ale je to dolezite vysetrenie lebo tam zistia ci ti placenta spravne vyzivuje tvojho drobca v brusku... napr. jednej mojej spoluziacke zistili ze nie a musela ist na cisarak skor pred terminom... takze asi tak... no super, ze sa k nam pridas castejsie... uz si oddychnes konecne potom...

lulu4
18. jún 2010

@zuzumajko Jjana17 pisala s nou rano sms, ze jej odisla zatka, ze je dost otvorena ale ze maju preplnenu nemocku, ze jej nejake lieky nasadili ale ze ju asi pustia domov... takze to bude mat teda super, to by ma asi od nervov porazilo, takto by ju tam aspon mohli kontrolovat... no dnesne zdravotnictvo 😠

lenocka84
18. jún 2010

@jjana17 za chvillu sa zacnem bat kde co urobi, krpec krpaty hyperaktivny

@liv1 az nejako prilis sikovny

@garonka to myslis vazne? ja ze to fakt tak 5 mesacne deti robia a nie taky krpci

@lulu4 no ved to, nieco ma navyse, ako predcasniatko, mozo 🙂

janefonda
18. jún 2010

@lulu4 my máme monitor. Jasné dá sa byť aj bez neho. Kúpili sme angelcare čiže máme monitor a vysielačky v jednom čo sa nám tu u našich vo veľkom dome dosť hodí. A musím povedať , že aj moj manžo uznal, že sa mu dobre spí keď vie, že malá je na monitore. Ale je to na každého rozhodnutí. My sme si povedali, že toto nám za to stojí!

liv1
18. jún 2010

@andullinka ahoj. tak zistuje sa ci je babo dostatocne vyzivovane placentou. neviem ci aj nieco ine este. to je tusim ako ultrazvuk. 😅 . no konecne si oddychnes, ja stale obdivujem baby co este pracuju v takomto stadiu..
@lulu4 nasej znamej maly zije vdaka tomu pristroju, pritom zdravy donoseny chlapcek, takze ja ani nerozmyslam ci ano alebo nie. beriem to ako 100 tisic detickam sa nic nestane, a 1 ano. to by som nedopustila. da sa kupit aj pouzite tie su urcite ovela lacnejsie.
dakujem ano mala som narodky, ale uz 21. maja 🙂

garonka
18. jún 2010

@liv1 no to mi hovor ja už na 28 sa necitím vôbec a odkedy sa maly narodil akoby som omladla, nosím šialene farebne oblečko 😀 i tenisky som si kupila takej blaznivej farby 😀 tak vyzeram aspoň na 20 no

jjana17
18. jún 2010

@lenocka84 to je dobre ze je taka sikulka,,,,,ono teraz kazdy den je nieco nove ,,,,

lulu4
18. jún 2010

@garonka do Prievidze idem k starym rodicom tak na otocku dnes na vecer a v nedelu na vecer domov...
aspon ze tam nebude teplo ako min. vikend... tak s malym sa uz inak cestuje to verim, aj my si uzijeme lebo ho budu chciet aj tam vidiet stary a prastari rodicia nie len tuto jedna babka s dedkom v BA takze budeme cestovatelia uz od malicka tak to vidim 😀 to je dobre ze mu este nejdu zubky to je hrozne trapenie pre deti aj rodicov vidim na kamoske, jej mala vtedy len place ako besna a hryzie tie hryzatka a teraz jej idu stolicky a to je najhorsie...

garonka
18. jún 2010

@lenocka84 jooooo neurologička mi to potvrdila 😉
my sme sa tak pretočili takisto potom sme zleniveli zaklaňali sme hlavičku dozadu a teraz na brušku sa pretočíme na chrbatik takisto a na brušku dokonca dvihame ručky i nožky
Paťko je fešak šikulak šikovnučky 😉

lenocka84
18. jún 2010

@garonka perfektne su tie botasky super 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

liv1
18. jún 2010

@garonka 😀 😀 😀 😀 hod niekedy cele foto ked ich budes mat obute. no a nahodou su pekne. ked sa este zladis s malym, ako surodenci 😉 😉

lulu4
18. jún 2010

@garonka jeej tie su suprove, ja by som take hned brala, ved k nim mozes skombinovat uplne ze super farby 😀 tak treba mladnut pri tych deturencoch a nie starnut 😀

janefonda
18. jún 2010

@garonka veď ja som zatiaľ s maličkou max spokojná. Plačká málokedy, ale keď už začne tak je hrozná nerváčka! Aj my kúpeme denne medzi po siedmou pol ôsmou. Podľa toho kedy sa zobudí. Tiež sa snažíme budovať režim. Myslím, že to je dosť dôležité.
Ja by som sa zúbkov bála hlavne k vôly bradavkám...to už je asi o inom, keď do nich vie kusať!

garonka
18. jún 2010

@lulu4 fuha tie stoličky ak pôjdu to bude des 😕
idem s tebou do Prievidze 🙂 a hehe Vladko cestovateľ bude ako Marco Polo 😉

garonka
18. jún 2010

hi baby ďakujem ste zlate ale ste mali vidieť reakcie u nas doma že mi preskakuje a to poviem že v obchode boli len tie jedny že to je skvost tak som ich dostala ako za maleho 😉

garonka
18. jún 2010

@janefonda to dufam, že tie zubky vadiť pri kojeni nebudu lebo rozkusane bradavky by som nerada mala 🙄
malinka je zlataaa 😵

lulu4
18. jún 2010

@liv1 prosim ta tento si objednala? http://www.maderna.sk/katalog/product/7832/

lulu4
18. jún 2010

@garonka no to neviem ako je to so zubkami pri kojeni o tom by ti vedela Vefi porozpravat ved Miskovi isli extremne skoro zubky von... lebo ta kamoska od zaciatku nekoji, mala je na UM takze neviem... no veru Vladko bude cestovatel od malicka, tak nech si nauci... ale bude to tazsie uz tie cesty sa 2,5 hod. venovat dietatu v aute... ale tak zvladneme

garonka
18. jún 2010

@lulu4 joj ono môu byť babätka nervozne i zubky sa môžu pomaly tlačiť vonku ale na isto môžu vykuknuť aj keď budu mať 8m
teda tu vo fore su baby, od 4 mesiaca babo len slintalo, ďasienka červene malo ah jaj a zubok vykukol až keď malo 8 mesiac
ta ja by radšej keby sa vytlačil zub raz dva 😅

jjana17
18. jún 2010

@lulu4 aj nas to caka ze budeme cestovatelia hned od perinky,,,ale tak co narobime ked vsade si budu chcet drobca pozriet a uzit trosku

garonka
18. jún 2010

najnovšie cmuľame taku prítulku v kočíku 😅

janefonda
18. jún 2010

@garonka júúúj ten je už veliký! Krásny! 😉 Smejko jeden 😵

garonka
18. jún 2010

@janefonda poriadne vybity, pri ockovi spať nebude takže večerne zaspavanie je len na mne ale zas blazniť sa bude len s nim 🙂

vefi89
18. jún 2010

@lenocka84 náhodou ste pribrali super 😵

@lulu4 no čajíky mi pije, aj voda mu je dobrá, no ale ja čaje eeeeeeeeee....a bylinkové vôôôôbec, to mi nevonia 😅

lenocka84
18. jún 2010

@garonka ta paradny fesak

lenocka84
18. jún 2010

@vefi89 ved az moc
najnovsie pyta kazde 2hod,vypije 130 a obzera na pridavok 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre