Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

maminakatka
21. jún 2010

Baby z Ba inak segra mi rodila tam u Vas na Kramaroch minuly rok a nevedela si vynachvalit personal aj porodnika ...povedala ,ze ked by mala este raz ,chcela by jeho 🙂

maminakatka
21. jún 2010

@jjana17 podla mna bude stacit si myslim ,a to tam davaju potom aj tie latkove ??ci ako to ?

maminakatka
21. jún 2010

@liv1 ja som normalka zehlila ,neotacala som ....keby to nebolo tak daleko ,ale cca 350 km je dost a moj zadok by to uz nevydrzal 🙂))))

liv1
21. jún 2010

@maminakatka a nevies u koho rodila? no 350 je fakt dost 🙂 . tak snad to netreba aj z vnutornej strany dufam.. 😅

maminakatka
21. jún 2010

ved to ,ze ona nevie meno toho porodnika ,ale bol to cernoch 😀 to vie 🙂 a bol strasne zlaty vraj .....no dufam aj ja ,ze netreba z vnutornej ,lebo uz to mam vsetko v komode pekne pripravene vonave 😀

liv1
21. jún 2010

@maminakatka viem ze tam je 1 cernoch. to moze byt aj celkom exotika taky porod 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

barbyes
21. jún 2010

@maminakatka
@liv1 černoch tam je iba jeden, je strašne zlatý, mňa síce nerodil, ale prišla som s ním do styku. a veľký sympaťák 😉 krstným je myslím Elo, ale inak fakt netuším ako sa volá 😒

jjana17
21. jún 2010

@maminakatka ja neviem napisane su postukove nohavice, klasicke plienky pisane nie su
a kamoska rodila pred 2tyzdnami a malinku vobec nemala balenu na siroko,,tak neviem

maminakatka
21. jún 2010

segra ked ho uvidela vo dverach a predstavil sa cudnou slovencinou ,ze ja som vas porodnik ,div ze neusla 🙂))) ale vraj strasne zlaty ozaj 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

maminakatka
21. jún 2010

@jjana17 no my sme tu ako v stredoveku este ,segra v Ba tiez nemusela balit na siroko .....tu sa to este stale robi 😠

maminakatka
21. jún 2010

@barbyes ved to ,ze nevieme meno ,segra so svagrom (lebo aj on bol pri porode) povedali ,ze vyzeral ako ten spevak 50 Cent: 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tak som sa smiala ,ze mala Natalka (neterka) sa stretla s akou hviezdou hned po narodeni 🙂)

jjana17
21. jún 2010

@maminakatka ono podla mna aj to balenie moze mat nieco do seba, len neviem na zaklade coho to jednemu nakazu v porodke a druhemu nie

liv1
21. jún 2010

@maminakatka na antolskej jednej znamej urobili sono malemu po porode a ze nemusi balit, ale ze nech pridu o mesiac na kontrolu. tak ak to robia na kramaroch a mala to bude mat dobre, aj taj ju asi obcas zabalim len tak pre istotu... 🙂

maminakatka
21. jún 2010

@jjana17 presne tomu sa Jani divim ,ze ako vedia v ktorej nemocke ci treba,alebo nie ....ale tak budem robit to ,co povedia ,Samkovi chcem len to najlepsie ,ale to kazda mamka asi 😀 ....... inak baby neboli vas hlava ??

maminakatka
21. jún 2010

@liv1 aha ,cize tak sa to robi 🙂 no ved uvidime ,tu je to vraj mesiac ,ze sa musi ...radsej posluchcnem ,ale tak budem robit ,ze dam pampersku a na to jednu riadnu 🙂 a vybavene

jjana17
21. jún 2010

@maminakatka no ved to si myslim ze je prvorade, aby nase deturence boli zdrave a aby sme vsetko pre nich na jednotku spravili
dnes je od rana mi nejako cudne, asi tlakom vzduchu alebo take nieco,,ako som tehu tak to dost citim tieto zmeny pocasia

maminakatka
21. jún 2010

@jjana17 presne ako si napisala 🙂 aj mne ,preto sa pytam ,lebo ma vsetko boli dnes ,a leniva som ako vos pod chrastou 😝 ....asi je to fakt tym tlakom ,alebo co ..

barbyes
21. jún 2010

môj malý poklad ma práve okakal 😀 našťastie to schytala iba moja ruka 😀

mirka12011
21. jún 2010

@barbyes no fajne 😝

barbyes
21. jún 2010

@mirka12011 taký dobrým prúdikom 😀 😀 pozerám na ňu, že čo robí, ale ona si z toho nič nerobila 😀 pokladík môj, som hneď mužovi volala čo vyviedla, sa smial 😀

jjana17
21. jún 2010

@maminakatka vies co inak ja tiez posledne dni no skor tyzdne sa strasne na seba hnevam aka som leniva, len lehnim, nieco uvarim, trosku upracem a dost, vela dna prespim,,,,naprikad vcera sme vstali s mm o 7,10 vypravali sme sa a z postele sme vysli bolo pol 9,,,navarili sme upratala som si kuchynu naobedovali sa a o jednej ze nic v telke podme si lahnut, tak sme do pol 4 lehnili, ako katastrofa

maminakatka
21. jún 2010

idem si ja lahnut kusok ,lebo som ako na kolotoci ...majte sa zienky pa pa a pekny dnik zelam

mimi21mimi
21. jún 2010

@hmla My sme meno mali... presnejsie povedane tri mena, ktore boli naisto vybrane, ale asi sa to neoplati, lebo ako to tak vyzera, vyberieme v den porodu. 🙂

jjana17
21. jún 2010

@barbyes no tak to pekne zazitky mas,,,xixi taketo su najlepsie, to aj ked bude vacsia ked jej povies sa dobre pobavite,,,jak moja svokra ked hovori zazitky co vyparatil moj mm,,,,to si dobre schytala ze len ruku on jej vtedy az kuchynsku linku trafil

mimi21mimi
21. jún 2010

@maminakatka dakujem za radu..... no nejako sa odhodlam, ale ja mam dost uz ked cakam za dverami ambulancie .. chudatko malinka v brusku, bude nervozna so mnou.

mimi21mimi
21. jún 2010

@jjana17 tak predsa ti robili ten test na cukrovku? nechapem, na co je to dobre tak neskoro 😠

jjana17
21. jún 2010

idem aj ja off, trosku si schrupnut a o 16tej ideme na sono,,tak drzkajte palce

mirka12011
21. jún 2010

@barbyes vidis to aka mala a uz sibalka z nej je 😝

vefi89
21. jún 2010

Mama je len jedna!
Moje matka mě naučila OCENIT DOBRE ODVEDENOU PRACI:
"Jestli se hodlate navzajem zabit, udelejte to laskave venku - prave jsem dokončila sobotni uklid!"
Moje matka mě naučila NABOZENSTVI:
"Modli se, aby to z toho koberce šlo dolu!"
Moje matka mě naučila LOGICE:
"Proč? Protože jsem to řekla!"
Moje matka mě naučila PREDVIDAVOSTI:
"Ujisti se, že máš čisté prádlo pro prípad, že by se stala nejaka nehoda."
Moje matka mě naučila IRONII:
"Ješte chvíli breč a ja Ti k tomu dám skutečný duvod."
Moje matka mě naučila mnoho o jevu zvanem OSMOZA:
"Zavri pusu a snez tu polívku!"
Ma matka mě naučila OHEBNOSTI:
"Podívej se na tu špínu, co máš na zádech!"
Ma matka mě naučila VYTRVALOSTI:
"Nevstanes odsud, dokud nesníš všechen ten špenat!"
Moje matka mě naučila POčASI:
"Tvuj pokoj vypadá, jako kdyby tady před chvíli řádilo tornado."
Moje matka mě naučila ŽIVOTNÍMU CYKLU:
"Přivedla jsem te na tento svet a mužu te z nej zase rychle sprovodit."
Moje matka mě naučila ZÁVISTI:
"Na svete jsou miliony neštastných detí, které nemají tak úžasné rodiče jako ty."
😀 😀 😀 😀 😀

jjana17
21. jún 2010

@mimi21mimi ani ja

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre