Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

liv1
28. jún 2010

@drzkosa nemas za co a veru, ja to poznam velmi dobre 😅 . to bude asi az do konca tehu a urcite potom tiez.. 🙂

jjana17
28. jún 2010

@liv1 pozerala si aj tu na bazariku, su tam nove postielky za 85€ ze luxusne a splnaju to co pises, maju ten nastavitelny rost , a obrazok nemaju nalepeny ale macko na oblaciku je tam a to je ako vyrezane ,fakt krasna

lulu4
28. jún 2010

@liv1 skus tu stranku kde sme mi kupili www.perinbaba.sk ja mam tu moju v albume odfotenu a hodi sa nam farebne do spalne velmi sa mi pacila a stala ma 45 Eur a este som z tej istej stranky kupila aj matrac trojvrstvovy, pohanka molitan kokos za 22 Eur co je tiez super cena, da sa s nimi dohodnut aj osobny odber sidlia na Palisadoch nemusis platit postovne ani kuriera potom.....

liv1
28. jún 2010

@jjana17 fakt? nepozerala som, dakujem idem rovno kuk 🙂

jjana17
28. jún 2010

@liv1 no hadam sa ti bude pacit, mne sa velmi paci

drzkosa
28. jún 2010

@liv1 noo ano to mame na cely zivot uz potom budeme malinke pozorovat, juj tesim sa uz na to ... Kde a kedy si kupovala kocik?

lulu4
28. jún 2010

@liv1
@janinna11 tak je to tazko Liv ako so vsetkym nazory sa roznia tak ako sme rozny my ludia... napr. kamoska co mala rucnu povedala ze jej to uplne stacilo ze praveze s tou elektrickou ju to bolelo tak neviem co je na tom pravdy... ale nie kazda je dobra... ale nechcem za odsavacku vyhadzovat tazke prachy ked clovek ani nevie ci ju vyuzije... a nemam od koho inu pozicat, tato moja bola fakt za super cenu tak uvidime ako posluzi.... mozno mliecka bude dost, mozno len chvilu ako mala moja mamina a starka, tazko povedat... ale kolko ludi tolko nazorov ako aj s tym sterilizatorom, kamoska ho mala kupeny ale ani moc nepouziva ze radsej umyje tie flase normalne v saponate s hrocou vodou a je to... ako sa to robilo aj kedysi, sama povedala ze ten sterilizator je hovadina lebo nikdy tam naraz aj tak neda tolko flias ved tolko ich ani kupenych nema...

dugyna
28. jún 2010

@jjana17 budem na teba mysliet, hej v stredu uz budem maminka 🙂

lulu4
28. jún 2010

@jjana17 tak nemyslela som to zas tak ze sa budem silou mocou premahat len mi je blbe kazdy den chrapat ked chcem byt s mm, to viem, ze on to pochopi ved kolko krat ked nema nic na praci tak si ku mne aj lahne, takze to je v pohode... tak co uz ked sa neda v noci budem spavat cez den aspon na chvilu... a to cestovanie to ti verim, mne to uz tiez akosi nesedi ved co sme boli teraz dva tyzdne po sebe v tej prievidzi to mas tak 2,5 hod cesty a mala som dost lebo som uz nevedela ako sa usalasit a to sme boli 4 v aute takze som nemala vzadu miesta ze by som si aj nohy vylozila...
ozaj co s tym kocikom uz sa ti ozvala kedy idete pren? mne je take divne ze po zaplateni ani beee ani buu aj mm sa ma pytal ci sa ta pani este ozvala odvtedy, ja ze nie... tak na tej fakture je ze dodanie do cca 17.7 tak hadam sa predtym ozve alebo co...

liv1
28. jún 2010

@lulu4 je to tak ako so vsetkym 😉 . ja tiez neviem ci by som kupovala, ale ked si mozem pozicat urobim to.

@lulu4
@jjana17
baby pozerala som tie postielky, teda aj tu na MK aj na tej perinbabe, a som veeeelmi prekvapena, ze ceny tych istych postielok su ale uuuplne ine, tu su lacnejsie. Super 😵

jjana17
28. jún 2010

@liv1 no vidis a ty si vravela ze sa ti zda ze si pozerala uz vsade,,,,,,,xixiixixixi

drzkosa
28. jún 2010

@dugyna dakujem ale tusim ze uz aj nevolnosti su fuc 🙂) teda pokial sa nenecham vyhladovat 🙂 len teraz troska picha v brusku v celom tak asi rastieme 🙂) dufam teda

dugyna
28. jún 2010

@drzkosa to ako maternice rastie zvikne pichat

liv1
28. jún 2010

@jjana17 jani ale vies aky rozdiel? v tej istej postielke trebars aj 50 eur. ja som nevedela ze v tom bazari su aj nove veci, a tiez tu perinbabu co lulu pisala som predtym nenasla, je to bratislavsky shop a take dobre ceny. no uzas 🙂

liv1
28. jún 2010

@janinna11 nechystas sa do ba niekedy? 😉

drzkosa
28. jún 2010

@dugyna no ano a vcera to bolo teda dost silne tak som mala aj troska obavy ale uz dnes je to ok len brusko mi pekne vypukuje 🙂 inak drzim palce v stredu ..

lulu4
28. jún 2010

@liv1 hehe tak to sme rady ze sme dobre poradili, od toho sme tu aby sme si radili a pomahali no nie? 😵 ak nieco pekne odtial objednas daj vediet nech sa potesim spolu s tebou...

drzkosa
28. jún 2010

@lulu4 maju tam krasne sady do postielok a dobre ceny super typ 🙂

lulu4
28. jún 2010

@drzkosa som rada ved aj tebe sa to zide cas tak bezi ze zacnes aj ty onedlho nakupovat, objednavat, zhanat vybavicku... to je ozaj krasne obdobie vsetko co mi prislo balickom som sa tak tesila ako male decko na vianoce 😀

liv1
28. jún 2010

@lulu4 ked dnes dojde mm tak uz urcite nejaku vyberieme. 🙂
ved babule ja okrem oblecenia monitorov a 2 dudlikov este nic nemam 😅

jjana17
28. jún 2010

@lulu4 ona jakmile ho donesie domov tak zavola alebo posle mail,,,,,,,no dnes alebo zajtra ide pren,,tak len cakam

liv1
28. jún 2010

@liv1 jaj a kocik uz mame objednany 😀

jjana17
28. jún 2010

@liv1 no ja som tiez vela veci videla na bazariku ze su nove a tie ceny sa nedaju porovnat s obchodom kamennym a niektorymi internetovymi obchodmi,,,a pritom je to to iste, ,,,,,

drzkosa
28. jún 2010

@lulu4 to ti verim ja zacnem az tak v septembri to uz budem tak 25 cca to by bolo tak akurat ze?

lulu4
28. jún 2010

@liv1 no ved aj ja mam v podstate oblecenie, plienky latkove aj pampersy, kozmetiku, odsavacku, dudlik a flasticky... no a postielku s matracom a obliecky s vankusikom a paplonikom a uz aj vanicku... kocik je tiez objednany tak cakame... ale uz by to malo byt vsetko.. ked bude treba nejake dudliky, flasticky casom tak dokupim, objednam to je najmenej.. ale to hlavne je doma... tak ti sa uz poponahlaj ja by som uz pomaly chytala paniku ved od 32 tt je uz dobre sa zbalit aj do porodnice aj to asi spravim pomaly nech mam pokoj a hlavne pojdem do tych zdravotnickych potrieb pokupit tie jednorazove podlozky pod pacienta, jednorazove nohavicky, ak chces mat mm pri porode treba mu tam kupit tie navleky na topanky, porodnicke vlozky a este v lekarni nieco proti zapareninkam na ritku pre maleho a ten lieh s gazou na pupcek ktory treba potierat aby to odpadlo....

lulu4
28. jún 2010

@drzkosa jasne aj od 20 tt by som uz zacala pomaly na tvojom mieste napr. obleckom, deckami, plienkami latkovymi to uz mozes zacat pomaly aj tak toho dost treba celkovo do vybavicky pre prve babo, a take vacsie veci ako postielku, matrac, sadu do postielky, kocik, vanicku to kupite postupne kazdy mesiac nieco ako my 😀

drzkosa
28. jún 2010

@lulu4 no ved prave je toho vela a neda sa vsetko naraz ved to poznas 🙂) tak zacnem tak od 20 tt to uz budem pysna mamicka v polke no tesim sa a ked teraz idem okolo nejakych peknych veciciek ti poviem svrbi ma ruka ze kupim to chiii

lulu4
28. jún 2010

fuj ale ja neviem co mi dnes je ale je mi dobre na prd, normalne tak na zvracanie to predychavam tu ako na zaciatku tehu a to som jedla moje obvykle ranajky ako vzdy nic nezvycajne len som si navyse dala este pribinacik lebo tak na mna kukal z tej chladnicky a mm uz jeden zjedol on je na to expert tak som si povedala ze tento je moj 😀

liv1
28. jún 2010

@lulu4 fuuuuuuuha lulu ty si ale zbehla ja sa nehrabem 😀 . viem ze to uz treba, tento tyzden ma mm dovolenku, tak snad to uz dokupim 🙂 ale pride mi to milion veci, aj tie do porodky...

lulu4
28. jún 2010

@drzkosa to ti verim, ja by som najradsej kupovala od zaciatku tehu ako som sa dozvedela ze som tehotna lebo ako pises je velmi vela peknych tych detskych veciciek ale nakoniec som si povedala ze aspon po tom 1. trimestri a ja som sa napr. vydavala v piatok mesiaci v 20 tt a aj na svadbe sme dostali uz niekolko darov pre maleho ako sady na oblecenie, autosedacku sme dostali a tak... ja som uz mala medzitym nieco nakupene aj som dostala kamosky uz neodolali a kupili drobnosti ako ciapocky a tak... a aj obe babky uz nieco kupili aj moja starka co bude maleho prababka... ono sa ti to nazbiera ked aj iny kupia nieco...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre