Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

andrejusa
31. aug 2009

no ja už som tu. zbodla som 3 chleby s kilo rajčinami 😝
garonka... ešte k tvojej svokre... to bola pekná provokácia s tou kávou a koláčmi, si jej normálne vynadala?

ináč tu tiež veľmi tvrdo rozprávajú, my sme neviem koľko km od Trnavy, no nárečie je skoro podobné

miroslava89
31. aug 2009

janka ja som cele tyzdne tehu jedla pikatne veci takze myslim si ze china sa moze🙂

andrejusa
31. aug 2009

ja ešte stále jem pikantné
ináč gratulujem k úspešnej jazde 🙂

andrejusa
31. aug 2009

janka... kúp si radšej normálne vitamíny pre tehulky a tam je určite aj vitamín E, ale v prijateľnej forme a aj iné vitamíny, čo telo potrebuje

miroslava89
31. aug 2009

dakujem🙂

andrejusa kilo rajcin to sa do teba zmestiloo?😀

aa trnava topolcany 65km

zazalienka
31. aug 2009

no veď Topoľčany sú za rohom, cez Hlohovec🙂

andrejusa
31. aug 2009

ja bývam kúsok pred TO.
Možno kilo to nebolo, ale tanier bol kopcom 😀

miroslava89
31. aug 2009

garonka ked tak usilovne zehlis pod aj k nam domov😀

zazalienka
31. aug 2009

xixi mirka Tebe sa nejak od nás nechce🙂) veď hádam aj tam na Kube bude internet a aspoň nám pošleš horúci pozdrav...

andrejusa
31. aug 2009

a umýva tu niekto rád okná a nemá čo robiť...??? 😕 😀

miroslava89
31. aug 2009

tak este menej potom🙂

andrejusa a ty sa chystat rodit do topolcian?ci inam?

zazalienka
31. aug 2009

no vieš čo, odkedy som od kamošky dostala takú šikovnú rukavicu na okná, tak ma to aj celkom baví.. ide to super rýchlo..

andrejusa
31. aug 2009

môj dr. chodí rodiť do Partizánskeho, tak som chcela ísť tam, ale je to trochu od veci keď by som mala chodiť ten mesiac perd tým do nemocky na kontrolu. Tiež ma to môže chytiť, keď akurát môj dr. nebude mať službu, ale dočítala som sa, že sa tam dal preložiť aj iný dr. s ktorým boli všetky baby v Topoľčianskej porodke veľmi spokojné. A sú tam vraj aj menšie poplatky ako v TO. No TO mám bližšie a v téme porodnica Topoľčany si baby chvália... niektoré ale niesú spokojné, no všade je asi nejaká chyba.

zazalienka
31. aug 2009

kočky, ja utekám z práce.. musím ešte firemne do mesta, do banky.. a ako sa poznám, tak prídem zasa s dupačkami alebo košieľkou.. sakra.. som slamená vdova až do rána, môj išiel silno pracovať, tak večer sa prihlásim.. ahojteee

jankako
31. aug 2009

Dakujem baby za odpovede..Ja pikantne nemusim 😖 ,tak snád tie čínske hríby a bambusove výhonky neublížia..No a stym vit.E neviem..Doktory to naordinuju a v lekárni povie inšie..Ja už mám z niektorych tych obmedzeni choas 😖

garonka
31. aug 2009

už som tuuuuuuuuuuuuuu požehlene 😉 ale postelne prádlo dokončuje drahy ja nemam nervy to obrovske pradlo skladať 😝

andrejuš

jasne, som jej pekne vynadala ako sa na nevestu patrí, som sa jej opytala prečo mi to robí, keď dobre vie, že tie veci nesmiem, vraj nemam myslieť len na seba ale i na babo ta jej vravím hahahahaha akurat babu torta a kava pomôže, lebo stale do mňa buzerovala, že držať dietu v mojom stave je nenormalne, veď nech si povie doktorom ja som si dietu nenaordinovala sama, veď žeriem všetko akurat len nie mastne a vypražane a ani sladke, no aka mi tu dieta. 😀

Mirka

pribehnem za tebou a rada požehlím 😀 to som už mala 3 koše prádla a nemali sme čo na seba 😀

garonka
31. aug 2009

Janka

radšej posluchni svojho lekára, mne v lekarni odporučili vitamíny ktoré môj organizmus odmietol, a poškodili mi pečeň 😠 lebo niektore tehule môžu všetky vitamíny a niektore nie 😉

garonka
31. aug 2009

haloooooooooooooooooooooooooooo tu nikto nieje ? 😕

sisiska
31. aug 2009

baby, nemate skusenosti so svrbenim, palenim a obcas aj takym ako keby rezanim tam dole pocas tehu? ja s tym mam momentalne problem uz niekolko dni, a cez den je to trochu lepsie, ale vecer sa to vacsinou zhorsi...moja doktorka mala minuly tyzden dovolenku, zajtra je sviatok, takze najskor mozem ist k nej v stredu, ale neviem, co dovtedy...na nete som si precitala dost vela veci, ale nazory sa lisia, a ja mam hlavne nervy z toho, ze neviem, ci ide o zapal alebo "len" kvasinky...myslite si, ze mam ist na pohotovost alebo staci pockat do stredy? ked na nete strasia s odtecenim plodovej vody a podobnymi vecami, tak mam teraz z toho normalne stres...dakujem za podporu a prip. rady.

garonka
31. aug 2009

sisiska

kup si zatiaľ umyvaciu emulziu Gyntima vraj je lepšia ako Lactacyd a potom radšej bež k doktorke, da ti nejake čípky alebo nič ja som to naťastie nemala ale spolubyvajuca v nemocke tym trpela tak jej v lekarni odporučili práve tu Gyntimu 😉 aj ja ju mam doma je neparfumovana a citím sa fajn.

sisiska
31. aug 2009

garonka, takže myslis, ze na pohotovost netreba utekat? v stredu urcite k lekarke pojdem, len neviem, ci netreba aj skor...

garonka
31. aug 2009

na pohotovosti ti stym nič neurobia jedine ťa odbiju aby si šla k lekarke a lieky ti nedaju, skus si kupiť tu emulziu alebo sa opytaj v lekarni, svrbenie v tehu je vraj bežne, i ja som to mala, a doktorka mi dala len čípky a prešlo. Zatiaľ sa citím ok.

garonka
31. aug 2009

ale palenie a rezanie nieje dobre no skus sa opytať v lekarni alebo poprípade na tu pohotovosť ale tam neviem či by stym niečo urobili.

sisiska
31. aug 2009

tak prave som si naliala acidofilne mliecko, snad aj to trosku pomoze...

sisiska
31. aug 2009

ved to...inak mna to nereze stale, len obcas taky neprijemny rezavy pocit...ale skusim tu emulziu kupit...
mna hlavne v nasledujucej diskusii vystrasila ta sprava o odtoku plodovej vody, ale neviem, ci je to aktualne az pred porodom alebo hocikedy pocas tehu...

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

garonka
31. aug 2009

probiotika su dobre aj jogurty aktivia, alebo tie čo obsahuju probioticku kulturu, ja ich takisto papam, aj jogurtove mlieka, acidofilne mi nechutí ale v nemocke som pila to mlieko acidko jahodkove, dalo sa vypiť 😀

fuha o odtoku plodovej vody kvôli mykoze som nepočula ale nieje to sranda mať mykozu počas tehu

sisiska
31. aug 2009

ja sa snazim jogurt takmer kazdy den, ale akosi to velmi nepomaha...uz aby bola streda...ja som o tom odtoku plodovej vody tiez predtym nepocula, az z tejto diskusie, na ktoru som poslala link... a pekne ma to vystrasilo...

andrejusa
31. aug 2009

garonka si tuuu?

sisiska
31. aug 2009

inak baby, co ste v 16 tt, uz vam brali krv na AFP testy?

garonka
31. aug 2009

andrejuška anoooooooooooooooo len som si robila papi rezance s tvarohom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre