Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garicka
2. sep 2009

nech si na pohotovosti vyserú oko (sorrky za výraz) ak budú na teba hnusní, to nie sú hlúposti ak sa bojíš o dieťa a ešte k tomu ak to tvoje prvé mimčo..... a má ťa kto odviezť na pohotovosť? alebo pôjdeš autobusom? choď radšej na tú pohotovosť ak ešte občas špiníš a cítiš aj tlak...

garonka
ešte som nečítala knižky od urbaníkovej, teraz som si kúpila Pokánie - teraz ho čítam a triler Bez rozlúčky

andrejusa
2. sep 2009

neviem, ešte som nebola na tej pohotovosti, ale je to myslím že v Topoľčianskej nemocke a je tam aj pôrodnica, takže asi niekoho stiahnu z gynekologie, aspoň v Blave to tak fungovalo. A tam to fungovalo ešte aj tak, že keď si prišla s neviem čím, tak hneď vo dverách sa ťa opýtali, či to nemohlo počkať do rána...

garicka
2. sep 2009

v šaci je gynekologická pohotovosť tam kde sú ambulancie. neviem či pohotovosť nie je od šiestej, ale možno už je hneď ako sa končí pracovná doba... v šaci je tam stále niekto....

tak neváhaj a volaj švagra a daj nám hneď vedieť čo ti povedali 😵

andrejusa
2. sep 2009

mám to ja šťastie na tých doktorov... ešteže mám svojho gynekologa, ku ktorému som sa snažila dostať dva roky, ale neprímal kvoli vysokému počtu pacientiek a ako som ostala tehulka ma vzal.

aninka89
2. sep 2009

ahojte baby
andrejusa, ja by som tiež išla na pohotovosť. Neviem ako je to u vás, no u nás ak už neordinuje gynekológ, tak sa ide rovno na gyn.oddelenie a nie na bežnú pohotovosť

garonka
2. sep 2009

moja neboj bude dobre, radšej sa uisti či je všetko tak ako ma byť, dobre a daj vedieť ako to dopadlo, neboj i ja som mala obrovsky strach veď je to predsa prve babenko.
neboj oni tam gynekologa maju neboj pomôžu ti budem na teba myslieť moja 😉

andrejusa
2. sep 2009

diky ešte raz baby.
Určite pôjdem, len počkám drahého, každú chvíľu by mal prísť a ideme. Potom určite napíšem, no zatiaľ budem tu, lebo keď len tak sedím, tak sa ešte viac bojím, lebo na to myslím.

garicka
2. sep 2009

to sú lenivci keď sa takú blbosť opýtajú!! 😠 už sú tí lekári veľmi pohodlní...

garicka
2. sep 2009

andrejuska

a dlho si šla busom?

andrejusa
2. sep 2009

nooo a keď príde hocijaký ožran bez kartičky a 60sk, tak ho berú a to je v poho...
jáj a mám sa rovno predbehnúť? alebo ako to teraz funguje? na pohotovosti som nebola ani nepamätám

garonka
2. sep 2009

v šaci to tak funguje ale andrejuška je v Topoľčanoch, snaď aj tam pomôžu a u mňa keď mi začne byť zle , že začnem krvacať alebo mi odtečie voda, mam sa hlasiť na pôrodnickom oddelení, fuha.

andrejusa
2. sep 2009

pol hodina tam a pol hodina späť... a od zastávky je to asi kilometer, takže som skoro až bežala.

garonka
2. sep 2009

chvíľu si oddychni a relaxuj a v kľude pôjdete na pohotovosť, a budeš aj ty pokojna že je všetko ok 😉

mňa ešte prsia furt bolia vas to kedy prešlo? a podprdy sa nosiť musia 😠

aninka89
2. sep 2009

garonka, mňa bolia prsia od začiatku tehu.....teraz už trocha menej, ale bolia stále 😠

callex
2. sep 2009

ahoj andrejka....zbadala som v temach ze si dala prispevok tak som hodila kuk a co to nevidim. ☹
chod radsej na tu pohotovost..uz len pre pokoj na dusi.

garonka
2. sep 2009

aninka

to fakt? to je už neskutočne ja by som rada keby už neboleli a drahy si neda povedať ake su citlive keď on by sa ich rad dotkol 😅 a aj väčšiu podprdu mam že nie su nejak stlačene maju komfort no i tak bolia bolia 😠

andrejusa
2. sep 2009

ahoj monika! veď ideme, drahý už z mesta volá bratovi
A nevadí, keď to nemám vždy keď sa utriem? len tak raz za čas, ale dnes sa mi to stalo teda prvý raz...

ináč prsia ma stále riadne bolia

garonka
2. sep 2009

aspoň niesom sama a vraj prestanu bolieť do 12tt no nechapem a mamina ma plaší že to preto lebo mi rastu a nalievaju sa no ja nechcem mať prsia ako Pamela Anderson 😠 už teraz ich mam až až nadrozmerne 😕

garonka
2. sep 2009

andrejuška

budem na teba myslieť a držať prstiky daj potom vedieť ako si dopadla, neboj bude dobre.

ja idem off, k mamine ukazať nový pulovrik aj nakup jej nesieme, pripojim sa keď pridem zatiaľ pa pa

😵 😵 😵 😵

aninka89
2. sep 2009

andrejusa,nevadi že to nemáš stále, radšej nech sa na teba pozrú ako keby si to mala nechať tak a niečo sa stlo...
garonka vážne, no mne je lepšie bez podprdy, takže dávam si ju iba ak idem mimo domu. Vyskúšaj aj Ty a uvidíš, no a ten môj sa ich dotýka len tak mááááááááááááličko, aby som náhodou nevyskočila z kože 😀

garicka
2. sep 2009

baby

mňa teraz neboli ani prsia ani bradavky, prsia prestali tak niekedy v 15 tt a bradavky cca v 21tt. a teraz je kľud, nerastú, nič sa s nimi nedeje, dúfam že je to OK 😨 .

andrejuska
držím ja ja pršteky, nech je to OK a nech natrafíš na príjemného lekára 😵

zazalienka
2. sep 2009

garicka čauko.. my kopeme.. som dostala ranu do brucha a najprv som rozmýšľala, že čo to je, asi od hladu.. ale tretí krát už to nebola sranda.. paráda..

garicka
2. sep 2009

supeeeeeer, som taká rada 🙂 je to super pocit, že? tak blahoželám k prvým šťuchancom. a na ktorom mieste kopete? ma stále len na ľavo 😵

zazalienka
2. sep 2009

presne, na ľavej strane.. som sadla do auta a bác..

garicka
2. sep 2009

ja sa potom tak s drobcom tak akože hádam že ma kope 😀 a potom keď ho prosím nech kopne že už dlho nekopol, tak mi števo vraví že to preto lebo sa s ním hádam 😵

garicka
2. sep 2009

počkaj ešte aj ty budeš mať chlapca 😀 ale kamoška vraví že to na tej strane kope, na ktorej bola ovulované vajíčko (dúfam že som to dobre napísala) 😵 mňa na pravo ešte nikdy nekopol, a kope mi aj do mechúra a to je taká sranda.... uvidíš, ľahneš si a budeš len čakať na tie drobcove kopance... už teraz mi chýbajú, keĎ si pomyslím že už len 4 mesiace 🙂

zazalienka
2. sep 2009

xixi no je to také zvláštne, som si myslela že to od hladu mi krúti črevá.. potom som sa už rehotala.. no krásne dalo o sebe konečne vedieť.. aspoň viem, že žije..

garicka
2. sep 2009

a už si doma? mne sa dnes zasa nič nechce robiť...

zazalienka
2. sep 2009

teraz som prišla z roboty.. samé problémy kolom dokola.. aspoň tie kopance ma dnes potešili.. zajtra sa pôjdem vyzúriť do metra na nákup, mám prázdnu kuchyňu no a ideme v sobotu na 90-tku dedkovi, tak máme zabezpečiť pitie na posedenie.. no a idem žehliť, tá kopa je odstrašujúca, a ešte varím zemiakovú polievočku a k nej som vyložila lokše🙂 mňaaaaaaaaaaaam

garicka
2. sep 2009

tak idem k tebe na polievočku 😅 , dnes sme nerobili, až zajtra budem variť ale ešte neviem akú, možno hrachovú. a vaši nevedia ešte aké okná budú dávať že sa nevedia dohodnúť? to ešte stihnú kým bude zima?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre