Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

pepppe
11. sep 2010

@tadotami
@maminakatka noo ja davam hami,,,,noo nas ma uz 6kil,ale stale vypije len 11éml,ked dam viac bud nechce alebo ked spapa,tak vygrcka hned,,,,,,a vydrzi ako pisem ledva tri hodky,,,cajik davam ajja,,ale len tak raz za den,ked mu davam probiotika,,,,takze neviem co a ako,,vsak viac nevipije,,,, 😒 adotami,pekne rastiete 😀 riadny papkac je 🙂

pepppe
11. sep 2010

@gali gratulujem k malickej 😉 pridaj potom nejake foto

pepppe
11. sep 2010

@maminakatka lenze na krabicke to neni napisane,je????ked ma mali 6kil kolko by mal podla teba asi spapt?

maminakatka
11. sep 2010

@pepppe tak napriklad na nutrilone comfort je napisane ,ze :2-8 tyzdnov -3,5 kg -4.5 kg 133 ml hotoveho mliecka....ja vsak davam 166 ml to je ako 2 mesacne ,lebo maly ma 4,5 -5,5 kg .... a neviem ci na hami to nie je napisane...fakt...ja som napisala priklad nutrilonu comfort...ja davam madarske mliecko mildibe a to je tiez ina mierka...tam to je 133 ml hotoveho mliecka ,maly to spapa ,ale uz som prisla na to ,ze mu je malo,cize musim zvysit davku ...ten nutrilon mi papal tu 166 ml

riag
11. sep 2010

@gali Gratulujem 🙂 vela zdravicka a pohody Vam prajem.

mirka12011
11. sep 2010

@gali gratulujeme

tadotami
11. sep 2010

@pepppe urcite mu davaj viac cajiku a tiez si myslim ze alex papa dost malicko.ved ma dost kil ale zober si s akou vahou sa narodil takze podla mna by mal spapat viac.skus sa poradit s dr,alebo mu na tolko vody kolko davas daj o jednu odmerku viac susiny.

pepppe
11. sep 2010

@maminakatka aha dakujem,ja si tiez myslim,ze malo spapa,,,ale tak viac ho nutit nemozem,keby spapal viac vydrzal by dlhie,,a nie takto casto papavat...aha cize musim asi lepsie kuk na krabicku,,,hami a nutrilon je skoro to iste tusim je to jedna znacka,,,,cize ten nas by mala hadam aj 170ml papat,,noo nevie kde by to dallll 😉
@tadotami ja ked som to hovorila dr,povedala ze tak mu mam davat lebo potom mu netravi a boli ho brusko a krce mava,no lenze dokedy moze takto malo spapat,,vsak by sa to malo podla mna tiez davka zvysovat,,,,,nooo veruse uz bol pri narodeni valibuk,ale uvidim,,skusim mu dat ozaj aspon 150ml

tadotami
11. sep 2010

@pepppe no ja by som isla na neho inak.no z vlastnej skuswnosti viem-tadeas to robil pri nutrilone.nesadol nam a maval krce,stale plakal a cele noci hore.brusko ho bolelo z mlieka.nevypil vela a mal krce a bol hladny.nepriberal ako mal.si si ista ze to mlieko mu robi dobre?skus ho zmenit.alebo ak chces pri nom zostat tak mu daj do vody o tu jednu odmerku viac.davaj mu viac cajika alebo vodicky.moze byt trochu dehydrovany-podla mna ti aj pije malicko.vynechaj caje hipp-teda hlavne feniklovy.je tazky pre malicke deti.skus ten kamilkovy obycajny.nedavaj mu viac lebo to z neho pojde von.no ja osobne by som zmenila mlieko.my sme presli na sunar a som maxim.spokojna.aj cenovo.800g balenie stoji cca 7,20eura.a na klokocke v lekarni u sandokana stoji toto balenie 6,96eura.

tadotami
11. sep 2010

@pepppe prepac je to 600g balenie.mm ma na to upozornil.

pepppe
11. sep 2010

@tadotami noo my sme mali najprv nutrilon to sme zmenili,lebo to bolo este horsie ,potom sme davali toto hami,,ako najprv bolo good ale zacali krce a place,volali sme dr,ze mu netravi nam hovorila,,spapa a nevytravi to ,,,,kazala nam kupit probiotika,odvtedy klop klop,,,vsetko pekne ide,,,neplacka a je spokojnucky,,obcas sa handrkuje pri papani,,ze sa hmiri,ale inak nic,,,,,,,ale stale spapa len tolk omalo,,,skusala som aj viac,ale spapal a vygrckal,,,,,urobim to tak ako pises,proste dam o jednu davku viac do mliecka,,,vsak nieco musi zabrat,,uz by aj mohlo prestat to kaude trojhodinove papanie,,,ako v noci super,prespinka a vydrzi dost,ale cez den,,,neprespi tolko,tak mu hned v brusku skvrka.....

maminakatka
11. sep 2010

@pepppe za malinko 😀 ...a skus ozaj bud zmenit mliecko ,alebo ako radi Tami ...mne sa tiez vidi ,ze papa malo na to ,ze je velky valibuk 😀

mimi21mimi
12. sep 2010

Zdravim baby, nejake nove babatka? 🙂

janinna11
12. sep 2010

Cavte kocky, ste tu niektora??
🙂

veronka
12. sep 2010

@janinna11 co potrebuješ?

janinna11
12. sep 2010

@veronka Ahoj Veri, nic nepotrebujem 🙂 Ja len tak, ze pokecame, dlho som tu nebola, my sa asi velmi nepozname.. To mas cerstvy status?? AK ano, gratulujem k mature 🙂

veronka
12. sep 2010

ahoj, veru nepoznáme a nejdeme si písať cez IP

veronka
12. sep 2010

ahoj, veru nepoznáme a nejdeme si písať cez IP
@janinna11

lulu4
12. sep 2010

ahojte kočky vidim ze ste sa tu bavili o UM, no ja sa trosku trapim s kojenim, nemam vela mliecka najprv som si v nemocnici odsala tak po 10 ml z kazdeho prsnika a kazdy ze to sa zlepsi ste dva dni po sekcii ale aj teraz doma ked som stuplo to na 20 ml z jedneho prsnika ale malemu je to malo... on si aj popri tom cucka s prsnikov casto mi na prse rovno zaspi na chvilu a potom zase place ze je hlady a papa si rucku, kosielku hocico ja ho vtedy volam maly trgrik ale chapem ze ked je hladny je aj nervozny... kazdy len kojit kojit ale ked nie je toho mliecka kolko by malo byt nic sa neda robit a tiez dokrmujem UM Nutrilonom lebo ten mu nakoniec davali aj v nemocke ked mi uz rapidne chudol a schudol na vahe viac ako 10% co je hranica... tak zacali ho aj tam prikrmovat aj to mi dali na pridel len 30 ml, chudateno moje furt mi v nemocke nariekal od hladu a ja som ho tam s jazvou ledva som chodila nosila cele noci na rukach a tisila... uuufff... ale uz sa trosku ukludnuje teraz doma uz aj v noci nas nechal skoro 5 hodin spat co som nechapala... davame mu toho nutrilonu aj 70-80 ml... ale to ked stiahne je uz hotovy ale niekedy sa s nim trapim a necham ho dlho pocuckavat z prs a dam mu este aj odsate a to mu niekedy staci... no je to tazke...

pepppe
12. sep 2010

@lulu4 joj lulu nooo tak nie vzdy nabehne mliecko,,,,noo uvidis a co ako sa mate???kedy nam pridas foto maleho?

lulu4
12. sep 2010

Foto maleho pridane🙂

akdarka
12. sep 2010

@lulu4 je dokonaly ten vas Vladko🙂gratulujem

lulu4
12. sep 2010

@akdarka dakujem pekne 🙂

riag
12. sep 2010

@lulu4 Maminka,Vladinko je kraaaasny,chrobacik maly 🙂 S kojenim sa nevzdavaj,bude to dobre,rozbehne sa to.....prikladaj ho max na 15 min....Drzim palceky 😉 Ak nahodou nieco,kludne napis... 😉

mirka12011
13. sep 2010

@lulu4 je rozkosny drobec malinky....tak a uz si mamina 😉

mirka12011
13. sep 2010

@lulu4 lulu ja v porodke odsala len 10 a tak 20 dokopy inak neviem ktory ci 2tt ci ktory je kriticky na mliecko bacha aby si nestratila

happy8051
13. sep 2010

@lulu4 maly je nadherny... gratulujem a prajem ti, aby sa mliecko rozbehlo... ved uz teraz pre to robis co len mozes 🙂

lulu4
13. sep 2010

@happy8051 dakujeem 🙂 veru tak ved sa snazim pre to mliecko vela pit, papat polievky, beriem homeopatika, odsavam a vsetko mozne ale tak uz som odsala z oboch 40 ml co je pokrok lebo este pred par dnami to bolo z oboch 20 ml... tak hadam to bude aj viac... co mam to mu dam nech si pocucka a este musime okolo 50 ml zarobit nutrilon lebo placka ze je hladny to je malo pre neho z prs zatial... ale tebe sa to uz krasne krati... uz vsetko pripravene? kedy pojdes do tej BA aby ste to stihli?

lulu4
13. sep 2010

@mirka12011 dakujem Mirka, som na neho pysna, je to sikovny chlapcek, najviac ma tesi ze aj ked ho dokrmujeme z flase tak si na nu nezvykol tak ze by nechcel pekne sat z prsnikov... ked mu dam prso hned sa chyti a pekne saje ale nie dlho a s prestavkami ale saje a nebrani sa lebo niektore deti spohodlneju ked okusia flasu....
no ved verim ze sa toho mliecka rozbehne viac... snaha z mojej strany je tak uvidime...a ako sa mate vy s Timkou? ved z nej je uz velka slecna 🙂

mirka12011
13. sep 2010

@lulu4 no timka flasu nechce ona len cicu 😀 aj cajik len na lyzicku davame 😕
no idu nam zubky jeden je uz von 😀
neboj ete odsavaj a odsavaj kym sa to nerozbehne a tak to bude striekat az uvidis....len to nevzdaj 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre