Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

fleuerette
13. okt 2010

Tak prvé vyšetrenie máme za sebou 😵 😵 😵 . Vo "vačku" mám potvrdenie vitálnej gravidity. Babadlo je tam kde má byť, lekár mi aj ukazoval na ultrazvuku, ale ako koľvek som ho strááášne chcela vidieť, vydela som tam akurát len čiermu machuľu s nejakou guličkou uprostred. To vraj bolo vytvorené "žĺtko" a má 12 mm.
Ďalšie odbery v pondelok.

Aj vy ste boli vyplašené z každého vyšetrenia? AK budem takáto vystresovaná, tak budeme mať v rodine ďalšieho nerváčika 😀

matulka616
14. okt 2010

@fleuerette Žiadne stresy, pozitivne myslenie je super vec, ked budes verit že všetko fajn dopadne, tak to tak aj bude 😉 Ja sa tešim na každe vyšetrenie a na ultrazvuk obzvlašt 🙂

kikinkka
14. okt 2010

@monulik0209 sranda mne kázala prísť na lačno. Tak potom čo je to za test?Inak ako sa cítiš?

kikinkka
14. okt 2010

@marketka3005 Aha to som nevedela že vám zrušili. No ja bývam na Dubovom blízsko zvolena. No neviem neviem či sa stretneme ale človek nikdy nevie.

laerke
14. okt 2010

Zenicky, poradte prosim vas.

Som v 14tt a odkedy som otehotnela som schudla 5 kil, je to pravdepodobne tym, ze nejak nie som hladna ale jem normalne, na obed si dam za tanier cohokolvek co som navarila no pocas dna len tak dzobkam.

Ide o to, ze sa stahujeme, prerabame byt, vynasame stare veci a to mate lietanie po schodoch cely den, z tretieho poschodia dole a hore a dole a hore..

Doktor mi vynadal, ze toto nie je modna prehliadka a nemam drzat dietu.. Ale ja nic nedrzim!!!!!! Je toto normalne? Resp. moze to babatku ublizit? Ja si fakt myslim ze je to len z toho permanentneho lietania (a okrem toho musim stale jazdit na druhy koniec mesta tak lietam po Bratislave jak spinave pradlo).

marketka3005
14. okt 2010

@kikinkka ved prave ze clovek nikdy nevie...ale bojim sa ze tam pojdem uz buduci tyzden,lebo mi tvrdne brusko

kikinkka
14. okt 2010

@marketka3005 aha a doktor ti nedal magne b6 vraj je to aj proti tvrdnutiu bruška. Neboj sa môže tvrdnuť bruško ale iba tak 5-10sekúnd som to niekde čítala. A čo to bude?

monulik0209
14. okt 2010

@kikinkka no ved aj ja som zvedava,povedala mi ze mi budu robit testy na tehotensku cukrovku,tak uvidim ako to dopadne,ved dam vediet,ake testy mi robila....mame sa fajn,len stale sa citim hladna,tak len zobkam,aby som sa moc neprejedla:o)))

monulik0209
14. okt 2010

@laerke ahojky,neboj to je normalne ze chudnes v prvom trimestri...aj ja som chudla a doktorka mi stale nadavala,ze ci nahodou nedrzim dietu,ale pritom som normalne jedla,nieco zobkala....a potom sa to upravilo,pomalinky som zacala priberat.Pokial sa ty dobre citis,tak je vsetko ok.len sa moc nenamahaj,aby si neuskodila babatku.

njonja
14. okt 2010

@laerke, ja som v prvom trimestri schudla 7 kil, potom som veselo pribrala 20 a po navrate z nemocnice po porode som uz desat mala dole🙂 Takze sa nestresuj, este priberies dost! Ale skor by som to neprehanala s tym stahovanim, zaciatok tehotenstva je velmi rizikovy, aby si to neprepiskla...

njonja
14. okt 2010

@mata999 skus si postruhat zazvorovy koren a zaliat horucou vodou. Pi to ako caj cely den po duskoch kazdu hodinu, rano este pred vstanim z postele par hltov. Je to skvele proti tehotenskym nevolnostiam! Viem z vlastnej skusenosti🙂

funnyzuzanka
14. okt 2010

ahojte... tak chcem sa spytat 🙂)) s partnerom som mala nechraneny pohlavny styk presne 14den od posledneho menzesu a stala sa nam aj dost velka nehoda... menzes do dnesneho dna nikde, sice meska mi len 2dni ale mavam presne.... mozem byt tehotna?? dnes rano mi prislo prvykrat nevolno, preto ma zaujala vasa tema.... prosim aspon za nejaku odpoved....

venika_v
15. okt 2010

ahojte, rada by som sa ku Vam pridala a podelila sa o svoje pocity, starosti a radosti.... dufam ze ma prijmete medzi seba... dakujem....

Niky

marketka3005
15. okt 2010

@kikinkka no ano predpisala mi magnezium, ale b6 tam nemam napisane...ale mne tvrdne vacsinou ked robim nieco postojacky alebo ked chodim...a aj viac minut stale...

marketka3005
15. okt 2010

@venika_v jasne ze ta prijmeme 🙂

mata999
15. okt 2010

@njonja vsetko skusam....aj toto som uz skusala....ale nic nepomaha. je mi zle stale. a co je divne, najhorsie je to vecer....ale cez den sa to obcas ukludni. ja paradoxne musim jest stale, iba vtedy je to trochu lepsie...takze ja nechudnem....ale priberam 😉

venika_v
15. okt 2010

@marketka3005 dakujem
tak teba sa to uz pekne krati 🙂

kikinkka
15. okt 2010

@monulik0209 ja mám presne taký istý problém aj ja som stále hladná ale radšej nejem alebo si dam ovocie ale som si vedomá že som vela pribrala.Každý hovorý že teraz budú kila priberať.

kikinkka
15. okt 2010

@marketka3005 fuu tak to by si mala zavolať svojej doktorke. No ja používam magne b6 už od začiatku no ale topreto lebo ja mám trochu aj nadváhu aby som nepotratila.Neboj sa všetko bude ok. No mne tiež niekedy tvrdne ale to iba pár sekúnd. a budeš mať chlapčeka alebo dievčatko?

kikinkka
15. okt 2010

@venika_v vytaj medzi nami🙂))

venika_v
15. okt 2010

@kikinkka dakujem pekne

venika_v
15. okt 2010

@laerke podla mna to nie je problem ze si schudla.... ja mam tiez teraz vselijake lietacky a nohavice mi zacinaju byt volne.....

babeno si bere ziviny ktore od teba potrebuje takze to nie je problem, neboj vsetko sa ti ustaly a bude dobre....

kamoska na zaciatku schudla 8 kg lebo jej bolo stale zle a potom ich nabrala spat a este aj dalsie kilecka, takze sa neboj a hlavne nestresuj ..,,,

laerke
15. okt 2010

Dakujem vsetkym 🙂 Hned som pokojnejsia..
Ja sa nestresujem, len som sa chcela uistit, ze je to v poriadku. A kedze sme konecne "nastupili" do druheho trimestra, aj sa menej bojim, lebo veci zacinaju byt istejsie 😵 Som spokojny clovek 😵

fleuerette
15. okt 2010

@laerke joj trošku ti závidím, ja som len na začiatku stresovania 😀 .

kočky aké vitamíny ste brali na začiatku, ja som pred tehu brala od Calibrum babyplan, tak lekár povedal, že ho mám dobrať, a kúpila som si FolicAcid, teda kyselinu listovú.

marketka3005
15. okt 2010

@venika_v no to teda ano...sice sa tesim ale aj bojim

marketka3005
15. okt 2010

@kikinkka neviem este, ale o tyzden mam ist na sono, tak dufam ze sa to uz konecne dozvieme...a z akeho dovodu to vlastne tvrdne? nevies?

marketka3005
15. okt 2010

@kikinkka a inak vsetko v poriadku je?

venika_v
15. okt 2010

@marketka3005 tak to verim.... ja uz teraz niekedy stresujem, neviem co budem robit potom... ale myslim ze ked zbadame to krasne male stvorenie tak hned budeme vediet co vsetko potrebuje a ako mu to dat.... on alebo ona nam s tym pomoze 🙂

monulik0209
15. okt 2010

@kikinkka no veru,ja som v prvom trimestri chudla,potom som pribrala len 2 kila,ale teraz uz stale priberam,ale doktorka povedala ze je to normalne,ze v poslednom trimestri priberem najviac.....no bola som na tej tehot.cukrovke a brala mi len krv z prsta a krv zo zily,vobec som necakala,bola som vybavena za 5 min.

monulik0209
15. okt 2010

@venika_v vitaj medzi nami:O)))) kazdy je tu vitany...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre