Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

venika_v
30. nov 2010

@dannizeta niekto musi aj pracovat :P

monulik0209
30. nov 2010

@kikinkka no mam sa fajn ako kedy,noci byvaju tazke,zle sa mi dycha a nemozem si najst polohu a ked zaspim,tak ma zase mala zobudi riadnymi kopancami 😀 A vy sa ako mate???Malicky bude este dlho v nemocke???

dannizeta
1. dec 2010

@venika_v Veď aj ja pracujem 😀 Ešteže máme teraz voľnejšie,nájdem si čas občas sem nakuknúť.. 😉

venika_v
1. dec 2010

@dannizeta no ani ja nemam tak vela roboty.... da sa povedat ze s aneroztrhnem, takze si to tu rano mozem popozerat 🙂

henika30
1. dec 2010

Ahojte babenky prepáčte že vás tu otravujem,ale móžem sa pridat k vám?
Ja som v 23tt,ale občas ma pobolieva bruško ako na menzes,a mám taký výtok ako keby som sa pocikala.Je to normálne alebo to niečo zlé znamená,Poradte mi ked niektorá z vás má také isté problémy alebo mala.
Dakujem.

dannizeta
1. dec 2010

No baby a chrípka je tu.. ☹ Nevládzem žiť...odchádzam domov do postele. 😖 Ako naschvál...niekedy nedostanem chrípku aj pár rokov...a práve teraz prišla...Ďalší stres,čo bude s malým... ☹

monulik0209
1. dec 2010

@dannizeta no tak to ti nezavidim,teraz pomoze len velaaaaaa tepleho caju a treba to poriadne vylezat...pripadne si kup v lekarni nejake homeopatika.Mne bohvieako nepomohli,ale niekomu zaberaju.Mne najviac pomohol caj s medom a dobra horuca slepacia polievka...

zuzikambo
1. dec 2010

@dannizeta neboj nič, chrípka prejde, ani mňa neobišla a aj herpes som mala 😉 obaja budete okej neboj, len oddychuj

zuzikambo
1. dec 2010

Baby aj vy bývate také unavené? chodím do práce a poobede okolo pol 2 sa musím riadne premáhať aby som nezaspala na stole 😀 a drží ma to asi tak 2 hodinky, a ozaj už každú chvíľku čakám že tto malinké sa začne hýbať, aké máte skúsenosti vy? kedy ste pocítili pohyby?

venika_v
1. dec 2010

@dannizeta hlavne sa nestresuj, vybav si pn a bud doma, jedz vela vitaminu c a pi vela caju,,,, potrebujes sa z toho dostat....

vela stastia nech si rýchlo zdrava

fairynika
1. dec 2010

@zuzikambo ja som byvala tak velmi unavena zo zaciatku tehu teraz vdaka bohu nie 🙂 moj drobcek zacal veselo kopkat v 16tt.

zuzikambo
1. dec 2010

@fairynika tak skoro začal kopkať? môjmu sa zatiaľ akosi nechce 😉

lusia13
1. dec 2010

ahojte. ja som asi v 8 tyzdni no neviem to presne lebo som nebola este u doktora pretoze som v zahranici a domou pridem na vianoce. ak je niekto v takom tyždni ako ja mate za sebou nejake dolezite visetrenia u lekara a mate matersku knizku. zo svojim doktorom som to prebrala cez tel. a vravel ze je to ok ak pridem domou na vianoce.

zuzikambo
2. dec 2010

@lusia13 Ahojky, no ja som išla prvýkrát v 7.týždni a dostala som už aj knižku, ale kľudne môžeš ísť až cez tie vianoce, nič nezmeškáš, nič extra mi nerobil iba potvrdil tehotenstvo, až asi v 10-11-tom týždni mi brala sestrička krv na vyšetrenia a moč a mala som prvú poradňu. 🙂 a inak blahoželám ti 😉

lusia13
2. dec 2010

@zuzikambo dakujem ti za radu som o nieco kludnejsia. zatial ahoj

fairynika
2. dec 2010

@zuzikambo hej aj ja som bola prekvapena no to bolo aspon prvy krat ked sa mi na brusku urobila velka hrca a odvtedy len kope a kope 🙂 ved ono zacne 🙂
@lusia13 ja som dostala tehu knizku v 9tt a vtedy mi robili aj vysetrenia.

laerke
2. dec 2010

Jaaaj tak ja uz neviem co je so mnou zenicky ☹ Krce v podbrusku (resp. podobne ako menstruacne bolesti) pretrvavaju, sestricka mi povedala, ze pokial sa to nezhorsuje alebo nespinim, tak sa s tym nemusim toto...

Ak to neprejde do zajtra asi pojdem aj tak do nemocnice z coho mam hrozu ale nie je mi moc dobre. Teda nie je mi zle ale som z toho unavena.. Aj ked neviem ci to nie je mocak, kedze stale chodim na zachod 😖

Nejake nazory?

buburka
2. dec 2010

@laerke - no neviem.... 😒 Neskusila si si dat sumive magnezko ci nepomoze trosku?

laerke
2. dec 2010

@buburka Nic take nemam.. A zacina ma to rozculovat.. No ja mam panicku hrozu z nemocnic ☹ Vzdy mam strach ze ma hospitalizuju, inac by som uz bola aj doma.. Tak neviem ci mam ist alebo nemam...

buburka
2. dec 2010

@laerke - no...hospitalizovat sa nemusis dat, ale vysetrit ta musia.....ja som mala podobne bolesti v 16tt a odvtedy si taky cas davam magnezko a ok. Davali mi ho aj v nemocnici a po prepusteni mi povedali ze ho nemusim pravidelne, len pri krcoch...uzila som ho asi len 3x, ale vzdy pomohlo 😉

laerke
2. dec 2010

@buburka No vec sa ma tak ze ja uz uzivam vitaminy a tam je davka magnezia, v letaciku je napisane ze maximalna tak neviem.. Nemozem sa s tym predavkovat?

buburka
3. dec 2010

@laerke - no neviem co je max denna davka, ale do mna pumpovali v nemocnici 5g denne 😉 , ale vidim, ze si odpisala este vcera.....uz sa mate lepsie? Ako dnes? Myslim, ze ak to neprechadza, tak by si to nemala nechat na vikend a radsej sa daj skontrolovat, ak su naozaj tie bolesti neustale 😖

zuzikambo
3. dec 2010

@laerke ja si myslím, že to bude určite ten močák, nemaj strach o bábenko, to je určite v poriadku, aj si niečo dávaš na ten močák, nejaký čaj alebo tak?

matulka616
3. dec 2010

Tehulky, chcem sa poradit, ak uz kupujete vybavicku pre babo....prebalovaci pult ano alebo nie?? 😕
Pocuvam rozne nazory a neviem co je lepsie, vraj mi staci len podlozka, ktoru si dam na postielku, ale nie je
praktickejsie mat vsetko po ruke (teda v pulte)?? 😒

dannizeta
3. dec 2010

Ahojte kočky 😉 Tak už mi je trochu lepšie,teploty ustúpili,už len tá nadcha a priedušky... 😒 Dúfam,že budem čoskoro fit 😅 Len ma tak napadlo,beriete tehotenské vitamíny?Ja som brala doteraz vit.pre 1.trimester,už som ich dobrala a neviem či si mám kúpiť ďalšie balenie.Vraj to nie je dobré,že baby príliš priberie.Tak neviem,radšej nech je väčšie než aby nedajbože nedostalo potrebné vitamíny...Čii??

laerke
3. dec 2010

@buburka Akurat teraz mi to preslo a viken nevadi, nemocnica je otvorena stale 🙂 No je mi ovela lepsie, dakujem, uviidm co to spravi pocas dna.

laerke
3. dec 2010

@zuzikambo Nedavam, no mam to takto kazdy rok, preto si osobne myslim ze to s babom nic nema. Akurat chodim zabalena v 3 vrstvach oblecenia a pijem vela tekutin, tak dufam ze uz bude pokoj 🙂

laerke
3. dec 2010

@buburka Tak zatial nic necitim, tak hadam je to v poriadku 🙂 Ideme nakupit nejake babatkovske veci tak uvidim co ta zima so mnou spravi. Dakujem moc, ukludnila si ma 🙂

Inac zienky, nasli sme uzasnu pustielku pre babatko. Akurat som sa chcela opytat - ram postielky stoji, nehybe sa no vnutro je akoby koliska, to sa hybe ale nie moc. Je to bezpecne alebo treba radsej kupit postielku ... Staticku? 😀

A vobec, co presne babo potrebuje? Mame uz tonu oblecenia, prve plienky, flasky, pribory, cumliky.. Co treba z kozmetiky? Predpokladam ze puder, nejaky kremik, sampony.. Co este?

A treba specialny prasok na pranie alebo staci obycajny Persil a avivaz? 🙂 Dakujem.

Aaaa este nieco, v nemocnici babatku davaju po porode rukavicky, to dava nemocnica alebo si treba doniest vlastne? Nevie niekto? 🙂

zuzikambo
3. dec 2010

@dannizeta som rada že je ti už lepšie, ja som brala I. trimester vitamíny a v II. som si síce kúpila, ale sú také veľké že mám problém ich prehltnúť, takže som ich prestala jesť, vitamíny predsa dostáva zo stravy, aj nám sestrička hovorila že sa potom rodia väčšie bábätká, nedávam si nič, iba sem tam si dám tie z I. trimestra

zuzikambo
3. dec 2010

@laerke skús piť čaje na močové cesty, alebo ženské veci a určite ti pomôžu uvidíš, ked to máš každý rok , tak to môže súvisieť skôr so zimou a nie s bábom 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre