Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

asma
14. feb 2011

@elannor tak ťa vítam medzi nami... Ja uz to budem mať čoskoro za sebou a už u mna začinaju take obavy z pôrodu a tak.. 😖

arhanta
14. feb 2011

@vladimira32 ahojky, dakujem za rady,, vyskusam tie chlebiky lebo slivky vazne nemusim 🙂)
Vam sa to uz krati, vsak?

arhanta
14. feb 2011

@somewhere_33 no tie vlocky, viemze su zdrave ale ja tonemusim vazne, mne topripada ako lkeby sa jedol papier a ked si na to spomeniem no dovidenia.. Zatial ako tak tak aktivia-vlaknina mi chuti a da sa povedat ,ze aj pomaha. Ale inak mam dost casto aj kyselinu, no nevadi. Vcera ma pochytil taky silny krc, sommyslela ze idem rodit,, to by bolo ale dost skoro, trvaloto tak minutu.. potom prestalo a ked som bola v klude a nic nerobila uz bolo dobre..
A inak mam dojem , ze uz nejako vela toho nezjem, elbo sa citim hned plna..

janka830
14. feb 2011

@asma jéééj držím palce nech všetko dopadne ako má 🙂

zora256
14. feb 2011

@elannor
Ahoj!Ako sa cítiš?Nebýva Ti zle?V koľkom tt si?

zora256
14. feb 2011

@asma
Držím Ti palce!A potom daj vedieť keď už bude malá na svete. 😉

somewhere_33
14. feb 2011

@arhanta tak hlavne vela oddychu a tekutin, ziadne bublinky, vsetko bude dobre.

arhanta
14. feb 2011

@somewhere_33 ahojky, snazim sa, aj dost pijem, teraz mam problem ze ma pali ked curam, tak som si dala Urinal, vraj sa moze v tehu, ,, tak uvidime ci pomoze. Inak pijem aj tehu cajik a tie jogurty 🙂 A ten oddych? NO ten by mi najviac asi pomohol ale zial nemam ho..

laerke
14. feb 2011

No co maminy, ako sa vam dari? Dlho sme sa nevideli 😵

Mne sa dnes snivalo ze mi praskla voda, zobudila som sa v infarktovom stave a zistila som, ze mi mala kopla do mechura a trosku mi "uslo" 😀 😀 komu je lepsie? 😀

@asma
Ahoj 🙂 Vidim, ze tebe sa to uz blizi, zavidim 🙂 Mozem sa ta opytat, mala si uz "poslickov"?

asma
14. feb 2011

@laerke Ahooooj
Zatial nie xixixi aj ked minule som zjedla fazulovu polievku a bolo mi tak vselijak tak som si rychlo zbalila tasku ale potom som prisla na to co je to..

laerke
14. feb 2011

@asma 😀 😀 😀 stane sa 😀
to ja nic nechcem hovorit ale mala mi stale tlaci na creva, vzdy ked si sadnem, vstanem alebo sa prevalim na bok mame symfonicky orchester 😀 chlap ma z toho velku srandu 😵
ale tak, tehotnej zene prejde vsetko 😝

gomolovaj
14. feb 2011

@alena24 Awoj, tak dnes sa u nás potvrdila ta jedna z horších možností, prišli výsledky z moču a krvi a máme zápal močového mechúra 😢 dostali sme antibiotiká, máme si dokúpiť ešte brusnice a o týždeň máme ďalšie stretko s Dr. Som ale rada, že sa aspoň zistilo, čo to je.. Okrem iného sme nafasovali aj krabičku horčíka a odporúčanie na 6 tabliet denne, vraj ho máme veeeľmi málo v tele.

alena24
14. feb 2011

@gomolovaj uf to mi je strasne luto ale dufam ze to nie je take strasne a hlavne je ze na to prisli a do porodu budes fit 😉 mechur sa ti da do poriadku a hura rodit 😉 ti zavidim ze uvidis babo uz v marci, ja si este chvilku pockam. ja som mala tiez dost blby vikend, boli sme na pohotovosti bo som mala ruzovy vytok, tak mi zistili ze mam zapal v posve a dali mi vaginalne gulocky. Nie su to antibiotika ale su fakt fajn bo odvtedy mam pokoj. Strasne som sa nalakala bo viem ze mi hovorili ze akonahlne budem mat cerveny alebo hnedy alebo ruzovy vytok, moze to znamenat ze sa mi skracuje krcok a kedze som v 29 tt, nebolo by to urcite dobre. Hlavne ale je ze krcok drzi a malinky je zdravy 😉

gomolovaj
14. feb 2011

My už sme teda v 35 tt+1, ale prekvapila ma sestrička u Dr. keď nám oznámila, že už som v termíne a môžeme kľudne o týždeň rodiť..nie že by som sa netešila, ale myslím, že bábätku bude lepšie, keď príde na svet načas, nech si pekne dozrie v brušku 🙂 Inak, mne keby sa toto stalo, by som myslela, že už tá povestná hlienová zátka vyšla von a očakávala by som kontrakcie. No nič, poliečime mechúrik, popapáme horčík, aby nám tak bruško netvrdlo a pôjdeme bocianovi naproti 😉

elannor
14. feb 2011

@asma ja mám obavy už teraz a to máme necelé 3 mm, tak to ti držím palce... ako si to celé zvládala??

elannor
14. feb 2011

@zora256 No, zatiaľ mi nebýva zle, uvidíme čo príde neskôr... oficiálne to je 4tt, dnes som bola na krv, kvôli presnejšiemu určeniu. Tebe bývalo zle?

vladimira32
14. feb 2011

@arhanta veru, kráti sa to, už by som chcela po ,,tom,, 🙂

arhanta
15. feb 2011

@vladimira32 tak to sme dve,, uz nech je to vazne tu 😀

fleuerette
15. feb 2011

ahojte kocky, ako ako?, pozeram, ze zname "tvare" sa pomalycky na cas vytracaju, obmienaju. nas caka buduci tyzden 3D ultrazvuk no a potom glukozovy test, bleee

asma
15. feb 2011

@elannor Ahoooj zvládala som to v pohode na začiatku som mala problémy tak som bola asi mesiac v nemocnici, ked som sa dočitala co mi vlastne je a take blizsie info som si kukla na nete tak som sa trosku ukludnila ze snad to bude dobre.. odvtedy ale preslo kopu času ja som doma a ani mi tak nebehal pôrod po rozume, najskôr som sa bala o malinke a az teraz ked sa to blizi tak zacinam mat strach z pôrodu.. ☹

zora256
16. feb 2011

@elannor Mne od 6tt bývalo zle do 17tt,kým sa malé nepohlo prvý raz. 😉 Tak pekné tehulkovanie.

zora256
16. feb 2011

@asma Nebojviem ľahko sa to povie,ale treba veriť v medicínu a najmä počúvať lekárov pri pôrode a všetko bude ok.Ja som to čítala na nete,Mňa keď prepadne chvíľková panika tak si toto vravím,a začínam tomu veriť.Drž sa.A držím Ti palce! 😉

somewhere_33
16. feb 2011

@arhanta hm to je zvlastne ze ta to pali, neprechladla si dakde, inak treba povinne aj jeden pomaranc alebo nieco s vitaminom C zjest denne.

arhanta
17. feb 2011

@somewhere_33 tak to s tym prechladnutim je dost mozne, robim v obchode, chodi sem vela ludi , takze stale su dvere otvorene,, kolega je stale len v kancli.. takze vsetko zostava na mne. Kolkokrat som taka unavena ze ani neviem uz a brusko ma boli potom. Dala som si na to Urinal ale len jednu tabletku a pomohlo to hned, myslim ze je dolezite aj to aby som pravidelne chodila na wc-na malu, inak sa moc hromadi a tym vznikaju bakterie aj z toho to mohlo byt.. Juj moja a pomaranc by som si rada dala ale mam kyselinu z neho potom ☹ , tak aspon celaskon si davam obcasne,,,Teraz ma znova trapi zapcha, no zatim som nebola len druhy den ale je mi divno, vadi mi to..a pritom pijem vodu , slivky jem a aj vlakninu,,uz neviem co mam robit 😠

gomolovaj
17. feb 2011

@arhanta nás tiež zo začiatku pálilo a chodili sme častejšie čurať a keď sa bábo pohlo pri prázdnom mechúre, joooj, zaboľkalo veru. Vzali sme moč k lekárke a zistili nám zápal močového mechúra, berieme antibiotiká ☹ a papáme brusnice. Netreba to podceňovať.

arhanta
17. feb 2011

@gomolovaj mna nic neboli, len ma palilo a uz ako som si dala ten Urinal tak nic od vtedy, ale vela vody pijem aj tehu cajik mi v lekarni odporucili a aj dzusy si davam riedene vodou. Zatim pohodicka, chodim sice casto na WC ale je to lepsie ako aby sa mi tam hromadili bakterie z toho , ze pojdem len dva krat do obeda sa vycikat.
Brusnice obsahuje aj ten urinal 🙂 a odporuca sa v tehotenstve..
Ty si v kolkom tt. ??

iwanka23
17. feb 2011

Ahojte kočky taak ja som si zatial sama vypočítala, že som asi v desiatom alebo deviatom tyyždni ak som to dobre počítala podla prvého dna poslednej menštruácie.Zatial som v zahraniči takže čakaam kedy budem už na slovensku a pojdem na tu prvú prehliadku,vo všetkom som neskúsená neviem ako čo a bojííím sa.Máám nevolnosti ale vracala som zatial len jedenkrát, ked sme boli v reštike a tie zaapachy a vela ludíííí..... 😲 potrebovala by som sa opýýtat čo papate?????ako sa rano premožete aby ste niečo zjedli??lebo inak mi je velmi zle a ešte aké športy sú najvhodnejšie???predtyym som chodila do fitka ale teraz neviem prestala som s tyym a bola som si len zaplávať alebo sa prejsť. a je tu nejakaaaaa tehuka asi v desiatom tyyždni?

somewhere_33
17. feb 2011

@arhanta no to mas tazke ked robis v obchode nemas kde uniknut, este ze ja som zasita v kancli, to sa neda porovnat, mas to omnoho tazsie. Tie bebe keksy si skusala, alebo si kup v lekarni vlakninove tabletky na prirodnej baze a poriadne sa oblec ak mas tu moznost nieco dlhsie aby ti netahalo na brusko. Musis len skusat a nevzdavat sa, ked prides z roboty vylozit nohy na stolicku.

arhanta
18. feb 2011

@iwanka23 www.tehotenskakalkulacka.sk tu si mozes vypocitat v kolkom asi tak tyzdni si.. ale to by Ti mal povedat aj Dr. aj s terminom..

arhanta
18. feb 2011

@somewhere_33
ahoj, hej, je to tu o nicom kolkokrat, vazne byvavam dost unavena a to nehovorim, ze este kazdy den pred zatvorenim predajne ju umyvam.. toje tiez uz zataz pre mna..Snazim sa doma ako tak setrit ale zasa ,, treba aj doma obcas nieco porobit a poznas to, hned sa prida k tomu to alebo ono.. Som rozmyslala , nad PN-kou, ale to je financne o nicom..
Ty si v kolkom tt. ??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre