Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

vefi89
15. okt 2009

hej chleba sa mi usiel, uz je zima, dochodci si sedia doma na zadku 😀 😀 😀

aj ja mam problemy s bundou, lebo mam len jednu, ale ked ja zimnu este nechcem 😖 sa mi zda, ze je na to este stale skoro

vsak aj tobias je pekne meno, aj ja som nad nim rozmyslala, ale bratrancov syn sa tak vola..takze sa nebudem opicit 😀 😀 ale ja dam aj miskovi napisat Michael 😀

dnes nevarim, este mi ostali od vcera pagace 😝

mendy0071
15. okt 2009

ahojte dievcata...Ked to tu citam,uz sa neviem dockat,kedy budem citit pohyby ...O tyzden mam uz 2.kontrolu u gynekologa,vraj by uz mohol pocut reakciu srdiecka..,mooc sa tesim..Teraz mam toho vela v hlave,rychle zasnuby,rychla svadba-som zo vsetkeho nadsena,ale aj vystrasena...
som v rakusku a uz pozeram doklady,co budem potrebovat na vybavenie materskej tu a pridavkov a vsetkeho....
Musim hladat dake byvanie....,niekedy som z toho ozaj unavena a vystresovana

garonka
15. okt 2009

keby aj tu starci boli v teple doma a nie chodili po lekaroch a obchodoch som zvedava ak pôjdem na infekčne odkedy si tam posedím 😠

ja nemam na zimu nič bruško narastlo pekne je guľaté a cecky ani nehovorím 😀 tak chcem bundu nech ju nosím aj v zime 😎

Miško sme nedali lebo svokra komolí mena až až a draheho vola Mišuliiiiiiiiiiii ide ma odrovnať keď to počujem vidíš? ale Michael je celkom super 😉

leňoška a ake pagače? škvarkove? ja si dam lahodnu špenatovu polievočku mňam 😝

garonka
15. okt 2009

mendy gratulujem k tehuľkovaniu 😉 jej a zasnuby a svadbu by som si zopakovala 😉 krasne dni to boli 😉 neboj všetko zvládnete s prípravami 😉

vefi89
15. okt 2009

mnam spenat, ale mne sa to neoplati varit, ked drahy mi to nezje. my stale hovori, ze on neni zajac, aby zral zelene

syrove som spravila, ale sa mi podarili takleeee dobreeee, ze som na seba hrda
Misuli??ved to je strasne, az mam zimomriavky

inak brusko mam aj ja uz pekne, chvalaboh bez strii, len mi ide do predu, takze chalan to bude. len ked porodim fufujku, tak ma trafi 😀 😀

deina79
15. okt 2009

wauuu mendy gratulujem, tak mas co robit teraz, hm ti nezavidim, tak vsetko narychlo, ale ver tomu, ze to bude krraaaaasne, mi s priatelom cakame na potvrdenie baba, lebo zatial nic doki nevidel, len gestacny vak..a ak sa to potvrdi, tak robime takisto svadbu, no len bude problem so salou, tu v Kosiciach bude na 100% vsetko obsadene, ratam tak, ze v januari, februari by sme chceli, no ak nic nevybavime, tak samozrejme, ze sa da aj neskor, ked bude babo na svete 😀, tak tehulky zatia pa 😉

garonka
15. okt 2009

no moja u nas musí drahy zjesť čo navarím 😀 ale zas neda do papule kôprovu omačku a tekvicový prívarok 😝

mňam syrove mňam a aj bryndzove zbožňujem 🙂

no krasne ho vola nie? a minule v obchode na cely pysk zrevala ,, Mišuľooooooooo tak tu som našla lepšiu skriňu" keď sme boli v Kike no mňa išlo poraziť radšej som zmizla pozerať detske postieľky , lebo by som jej jednu priložila ale môj drahy? nereagoval on je typ človeka jednym uchom dnu a druhym von ale mu vravím či je normalna že tak vola 28ročneho chlapa 😠 😠 😠 😠 a keby ešte maly sa tak volal, tak vtedy by som jej poriadne dala.

ja mam na brušku jemne strie 😠 lebo v nemocke ma nenapadlo sa kremovať ešte som sa ani do zrkadla tam nedovidela a v sprche bolo len jedno svetlo tak v kupeľni total tma ale doma keď som sa zbadala to bol šok 😀 tak sa pravidelne natieram a troška zmizli ale len troška

vefi89
15. okt 2009

aspon bude kazdy vediet, ze si mala betara v brusku 😀 😀
nehnevaj sa, idem kukat film 😀 😀 este sa ukazem

garonka
15. okt 2009

oukeeeeeeeeeeeej ja idem povysávať a trocha poležať tak aj ja tu zakuknem neskôr paaaaaaaaaa 😝

mendy0071
15. okt 2009

dakujem garonka,aj deina-ste zlate.....ja to mam ale troska komplikovanejsie....Idem sa vydavat za Poliaka a teraz zistujem,co potrebujem na svadbu v Polsku a som v soku...,ved to nestihnem ani nahodou...,som nevedela,zePoliaci maju taky cudny pravny system...Kym vsetko vybavim,pobeham po nasich,aj po polskych uradoch,tak aj porodim 😖
Inak tehulky aj vy ste tak priberali v prvom trimestri??ved ja rastiem kozmickou rychlostou...Ale asi preto,ze som niekedy stale diety drzala a teraz sa na mna lepi vsetkoooooooooo......

garonka
15. okt 2009

mendy ja som v prvom trimestri pribrala 3kg žrala som ako najata aj strie sa mi urobili na brušku take jemne lebo som bola lajdak v kremovaní bruška 😅 teraz sa guľame guľame lebo mi je všetko male 🙂 a musím si kupiť nejaku bundu na zimu lebo nemam nič okrem svetra a v tom zamrznem 😀

garonka
15. okt 2009

vefi a vysledky stale nič až o týždeň možno budu tak ma čaka zas pekelny týždeň strachu 😔 a v utorok idem na poradňu som zvedava aky tlak mi vyskočí dufam, že normalny 🙂

mendy0071
15. okt 2009

ze 3kila v prvom trimestri??ja uz mam 4hore v prvom mesiaci.... 😖

garonka
15. okt 2009

ešte maš dobre 😉 len ja som zvedava ako budeme priberať okolo siedmeho mesiaca 😀 dufam, že viac ako 8 nepriberiem 😀 lebo ja mam racionalnu vyživu žiadne sladke, len sem tam zhreším 😅 viac ovocia a zeleniny, a mastné a vypražané nesmiem 😉
svadbu kde budete mať? v Rakusku či Poľsku? juj v Poľsku maju krasnu zimu teraz 😉

mendy0071
15. okt 2009

ja mastne a vyprazane nejem vobec,a ani maso nejem,ale to uz par rokov nie a moj gynekolog mi povedal,ze je to v poriadku...ale sladke???to je moja zavislost... 😉
Svadba bude v Polsku,ale bola by si prekvapena kolko tam potrebujem papierov....-ako neviem,ako to vybavim,ved musim ist na daky rodinny sud v Polsku,aby ma vyhlasili za sposobilu na sobas 😖 ,to je chore,lebo u nas take potvrdenie nedostanem,potom vsetky doklady do polskeho jazyka prekladat,potom zas po svadbe do slovenciny......
Ja som z toho v soku....
A to teraz este aj Rakuske byvanie,pridavky a matersku mi treba riesit a po porode doklady pre babo............

vefi89
15. okt 2009

Garonkaaa, de si??

garonka
15. okt 2009

sevas ja som tuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

garonka
15. okt 2009

mendy no maš toho veľa uf neboj s mužíkovou pomocou zvladnete všetko ok 😉 a v ktorom si týždni?

zabenka21
15. okt 2009

zienky mam otazku.moze malemu moc ublizit stres? ja sa nedokazem ukludnit,drahy ma vytaca,vobec mi nepomaha...normalne citim ako by zrazu bol najradsej keby som nebola....dotoho ma stale otravuju rodicia,nespavam v noci :(

garonka
15. okt 2009

vefiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii haloooooooooooooooooooo 😀 😀 😀 😀 😀

garonka
15. okt 2009

zabka skus sa nejak odreagovať lebo sa ti zvyši tlak a uškodíš babenku 😉 a malinke vníma ak ti je zle, si v strese 😔 nech ťa drahy nevytáča mu odkaž že akykoľvek stres bábu škodí a čo sa týka rodičov tu treba jednym uchom dnu a druhym von ja som mala tiež take stavy tak hlavu hore babenko a ty ste prvoradé 😉

zabenka21
15. okt 2009

rodicom som este nic nevravela,to chcem osobne ked pride mama....a drahemu nevravim nic,lebo mi je zle len ked vidim ako nas nechce

mendy0071
15. okt 2009

no,ja som v 4.tyzdni a uz asi viem,ze nebudem mat sancu sa vydat v januari ci vo februari....-to jednoducho nestihame.....A neskor uz budem priiilis velka 😖
Stres mam ja teraz kazdy den.....,ale ja si z toho robim srandu 😝 Moj ma vytaca tiez-tym napr.ze je si isty,ze ja vybavim vsetko na svadbu,on len pride a opije sa....By som ho bila 😀

garonka
15. okt 2009

zabka skus ísť niekde vonku sa prejsť drahy sa ukľudni a neboj chlapi občas nas tak vedia vytočiť že až, ja som sa čertila na toho svojho tak že sa mi zvyšil tlak a nie a nie klesnuť tak hajde do nemocky a tam som si vytrpela 3 týždne a teraz? väčšinou vrieskam ja a on čuší 😀

garonka
15. okt 2009

mendy aj v 7 mesiaci môžeš mať svadbu mne sa pačia tehuľky nevesty len neviem aka je priateľova rodina lebo poliaci su silne nabožensky založení že?

zabenka21
15. okt 2009

keby vonku nebolo ako z katalogu na katastrofy sla by som 🙄 🙄 🙄

mendy0071
15. okt 2009

ved to,garonka,ze by vsetci chceli teraz uz svadbu....ale asi aj ja,lebo sa bojim,ze neskor to nezvladnem celkom v pohode

garonka
15. okt 2009

vefiiiiiiiiiiii zaš ši uceklaaaaaaaaaaa? 😀 😀 😀 😀 😀 😀

vefi89
15. okt 2009

neutiekla 😀

garonka
15. okt 2009

a kde sa tuláááááááš?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre