Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
17. jan 2010

dugy je to nadlhe rozpravanie ale radšej asisenta, lebo môj mm ma svoju rodinu a stale odbehuje tam a oni to už zneužívaju poriadne, no nič kym sa maly narodí ešte Vianoce maju ale potom sa musia obracať sami.
Má nárok na asistenta ale nechcu inač by mama nedostavala prachy a keď dostava nech sa starajuuuuuuuuuu

vypila som čajík pre tehotne, chvíľu ležím ale i to ma vytočilo, že je nedeľa a svokrovci vymyšľaju so somarinami

aj ja mam vecičky použite asi tri krabice ale to su pre väčšie babo, a vybavičku nateraz sme museli kupovať takže naš Tobík ma všetko nove 😵 exšvagrova po deťoch všetko porozdavala ah jaj

vefi89
17. jan 2010

dugyna, no ty si poklad 🙂 inak ja akurát zajtra začínam 36 tt. takže je to v pohode, keď chce prísť, nech príde, keď len straší, tak ja mu to vrátim, keď vyjde von 😀 😀 a kým by bchty do Ba dorazili, by mali aj penicilín 😀 😀

dugyna
17. jan 2010

jaj garonka tak to je ine..uz viem ona pobera zaopatrovak..tak keby behal kazdej mm takto tak tiez by bola vytocena..

no nekupovali sme vecicky na oblecenie..lebo tiez mam nejake dost od znamej..takze zatial cekam..kupovali sme zavinovacku taku bielu,kosielku na krst,lehatko aj s toutakou tyckou ci co kde zavesis hracky,a potom take lehatko do vanicky-teraz maju take ze je cele z matrosa ako hubka..a ten stojan na baldachyn a nakoniec aj ten kojaci vankusik som zobrala tu..jaj deku..takze take vecicky
inak na www.plienka.sk maju nadherne oblecko..body a gate..som na ne zatazena

dugyna
17. jan 2010

vefi nemali by neboj..do 3dni..alebo ak doporucene 1.triedou posles tak na druhy den
ja musim povedat ze mi kupuje v hoferi v rakusku mraze ale su tam v baleni 3ksy take vlke so slivkovym lekvarom..a je tam uz aj sacok s makom a cukrom a su ako domace..mnam a vychadzaju asi tak 1,50
a vefi neposles recept
a keby si potrebovala cislo na tu II.internu tak povedz..ok

dugyna
17. jan 2010

vefi moja neboha prababicka robila paradne parene buchty/a recept som nestihla vypytat to som bola este dieta/ a jaku dobosku robila-taku som uz odvtedy nejedla-takze keby si mala recpt na dobosku prosim posli aj ten..a este jedny vecicka asi som uz otravna ako much tsetse..ale aj ten na kremese spravim drahemu

dugyna
17. jan 2010

garonka halo kde si? ja si myslimze si nakoniec zaspala rpi tom notebooku..tak ok ja idem vyvencit hafana nasho

garonka
17. jan 2010

dugynkaaaaaaaaaa ja som tu len mi mamina volala a to je rozhovor skoro pol hodiny 😀

idem sa najesť a hajde do teska ake akcie tam maju 🙂

vefi89
17. jan 2010

dugy, však pošli, si ho napíšem....a to ozaj chceš recept??

vefi89
17. jan 2010

si spravíš klasické kysnuté cesto (kvások, múka, vajce, štipka soli), rozvaľkáš, ja si na polovicu cesta naznačím pohárom, aby som vedela, kde mám dať lekvár, potom preložím tú časť cesta, kde som si dala lekvár, povykrajujem. nechám ešte 15-20 minút postáť a dám pariť. Zhruba tých 5 minút to nechám v pare a potom to potieram olejom...a to vsio 😀

dugyna
17. jan 2010

ano..lebo ty uz mas overeny recept..na internete niee su overene..ale ty ho pouzivas tak urcite je dobra mnamnamnamnmananamnanamanamanam 😝
no idem uz naozaj von s hafanom a potom polsem aj to cislo

vefi89
17. jan 2010

ok, tak pošli 🙂

lenocka84
17. jan 2010

dugyna ja dnes koncim 21tt, zajtra zacinam 22tt a nic ☹
uz aby som zacala, lebo som z toho sklamana

dugyna
17. jan 2010

vefi poslem ti IP
lenocka..mozno niektore neskor citia..pocuj ale niekto pisal na koniku..mozno na fore co mame termin v juli..ze neciti pohyby a ze boli u Dr. a ten povedal ze ma placentu na prednesj stene takze to moze stlmit ..a preto mozno..

lenocka84
17. jan 2010

tak termin v juli je dost neskor ako ja, takze to chapem
no uz aby sa krpec hlasil, lebo je to niekedy az neprijemne
denne s mm skusame ci citit, a nic

dugyna
17. jan 2010

lenocka..mozno nerodi ta kocka v juli..lebo niektore tam pisu aj ino terminove
ale ak ma tehu placentu na prednej strane..tak to naozaj stlmi pohyby babetka..a ked ides k DR_

lenocka84
17. jan 2010

dugyna ale dr. povedal ze to vobec nema vplyv
uvidime co sa dozviem na poradni, cca do 10dni pojdem
lebo teraz sa mi to posunulo kedze bola svadba a dr. mam v ba

dugyna
17. jan 2010

co ja viem..ale podla mna ked mas placentu vpredu tak to moze mat nejaky vplyv..
a ty si teraz mimo BA?

mirka12011
17. jan 2010

ja som tiez pocula nieco s tou placentou, ze ked je napravo, ze je to lepsie ako keby bola inde...ale neviem preco ja ju mam napravo pisal to gynekolog pri sone...vy mate kde?

mirka12011
17. jan 2010

lenka pytaj sa garonky na pohyby mne vravela, ze ich citila a teraz neviem presne bud 21 alebo 22tt tak nebojaj...

lenocka84
17. jan 2010

dugyna ano som v PP, este asi tyzden

mirka ja ju mam na pravej strane,a vraj to je vsetko ok, a ze to nema vplyv na pohyby

mirka12011
17. jan 2010

no moja neviem ci ma to vplyv ale pytala som sa, ze je lepsie ked je napravo, neviem ci je lepsi porod alebo je to lepsie pre plod ale proste je to vraj lepsie 😅

elko69
17. jan 2010

garonka vstavala som ked drahy isiel doprace a uz som nezaspala a mala som tu synovca na navsteve.... 🙂

elko69
17. jan 2010

baby ake caje to pijete pre tehotne??pocula som o nejakom co s apije asi mesiac pred porodom ze to potom ulahcuje porod,to je ono???ja zatial nepijem ziaden caj pre tehulky..

garonka
17. jan 2010

babky nestresujte lebo si uškodíte no 😕 🙂

placenta nema vplyv na pohyby ono sa hmyri veľmi slabunko len ho necitite a ak ma viac sily je troška väčšie vtedy o sebe vedieť da, inač prvorodičky citia pohyby okolo 21 a 22tt a niektore už citia i v 15tt je to indivindi, napr. vefi ta citila jemne kopančeky a ja zas take štuchnutie, vlnenie a to hlavne večer ak som si v kľude ľahla na chrbat a sustredila sa bolo to dole v podbrušku a ako babo rastie v maternici tak citiť tie kopance už všade, a smiešne je ako sa vyduva 😀
zo začiatku som mala placentu na pravej strane a teraz ju mam kdesi v strede takže to je oki, ine by bolo keby bola placenta nízko položena

leni aj ja som bola nesvoja ono to príde keď si prečítaš veľa stran dozadu niekedy v jeseni to bolo ako som zufalo písala čo necitím babo i ja a ono to prišlo nečakane, tak nebojaj moja 😉

dugyna
17. jan 2010

dievcata je lepsie ked je napravo..hej. zle je ked je dole cize placenta praevie
ale ak ju ma niekto vpredu cize na pradnej brusnej stene tak moze oslabovat pocit pohybov
lenocka a kukala som to v knizke aj na nete a prvorodiky niektore pocituju tak ako pise mirka aj v 22tt, je pisene ze druhorodicky uz okolo 18tt mozu citi pohyby a prvo okolo 20-22tt... takze podla mna ak nemas ine problemy tak je to v poho

garonka
17. jan 2010

elko jaj ty myslíš ten čaj z ostružiny? ten sa pije od 35 alebo 36tt ja ho nepijem mam ešte čajík pre tehotne Hipp tak sa nim pekne nalievam 🙂

lenocka84
17. jan 2010

dugyna tak problemy nemam ziadne, klop klop klop co som rada

lusy a v ktorom tt si bola? ked to prislo?

garonka
17. jan 2010

leni v 22tt a kamoška zacitila až v 23tt neboj ono to príde skus večer ľahnuť na chrbat a v kľude sa sustrediť na bruško, pocitíš take jemne vlnenie alebo akoby sa čreva pohli 🙂

mirka12011
17. jan 2010

lenka brusko rastie?

mirka12011
17. jan 2010

garonka ja citim akoby sa mi brusko nadvihlo a zrazu puklo taky akoby mali kopanec do brucha ale je to ako prask 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre