Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

mirka12011
18. jan 2010

vraj ma to mozno bude drzat az do porodu tak sa tesim 😀 dnes rano som stihla uz 2x az zlc isla bo nemalo uz co 😅

barbyes
18. jan 2010

super, drbnutá... načo tam sedí keď trepe sprostosti? diki vefi, do budúcna si dám bacha, hádam že to krpec zvládne

vefi89
18. jan 2010

barbyes, pokiaľ si len jednu, tak je to v poho. ale treba na to dávať bacha 😉 a prečo ťa bolí hlava? nemôže z únavy, alebo z hladu, alebo?

miri to fakt?? 😲

mirka12011
18. jan 2010

barbyes tak ibalgin urcite nie to radsej ako vravi vefi paralen a hlava boli aj mna cely den ale je to z tlaku nemas uz nizky tlak?
vefi no fakt hihi ked mimcu nevadi ze sa rozpravam zo zachodom a namaham brusko asi cvici zaroven somnou 😅

vejula
18. jan 2010

čavte kočky, tak vy tu máte nejakú veselú náladu... Ja som mala na obed kapustové halušky, taká slovenská kuchyna 😀 A zajedla som to jablkovým koláčom od svokričky 😉

barbyes, no mne zas doki povedal že radšej paralen alebo panadol ako ibalgin, tak neviem, vidíš každý ti povie ináč. Ale viem že ibalgin je kontraindikovaný pre prvý a tretí trimester, takže v druhom by to teoreticky nemalo ublížiť.

rogerka
18. jan 2010

barbi, to je migrena, na tu ti tabletky nezaberu.... musis vydrzat. treba klud, ticho, lezat a tak, skus slabsiu kavu, ak nezaberie, tak potom neviem... ale uz by mala skoncit, ked ju mas uz od soboty 😉

vefi89
18. jan 2010

vejiii, ahooj....kapusta a koláčik hmmm dobr kombinácia. 😀 😀 len aby to nešlo ťažko von 😀 😀

mirka12011
18. jan 2010

no presne migrena sa to vola 😀 to mna boli hlava cely den aj teraz a ked sa mi zacne krutit hlava viem ze je to tlak 😀

rogerka
18. jan 2010

vefi, pribrala som za cele tehotenstvo 8 kg, lebo mi mpoc nechutilo papat, posledne 3 mesiace som nenabrala ani gram, ale posledny tyzden 2 kg 😀 to som zacala s bodovou dietou 😀
a v telke bola reklama, tak idem tlacit rozky so syrom 😀

vefi89
18. jan 2010

mirka tak to budeš mať ešte kruté 😅 aspoň vieš, že keramika je trpezlivý poslucháč 😀 😀

barbyes
18. jan 2010

idem si skúsiť urobiť tu kávu, lebo už neviem. asi idem zavolať drahému aby ma zobral z robotky domov, lebo asi nezvládnem trebať sa busom.

mirka12011
18. jan 2010

😀 ja prispievam vodarnam maju zomna radost....

vefi89
18. jan 2010

rogerka, tak to máš potom super. a ja k dnešnému dňu 17 kg....ale chválabohu sa to rozložilo 😀 😀
by si nemala telku kukať teraz 😀

vefi89
18. jan 2010

mirka no to ozaj 😀 😀 dobre že si pripomenula, musím ísť na poštu zaplatiť 😅

rogerka
18. jan 2010

keby tolko nenasnezilo, nepozeram a spalujem kalorie 😀

mirka12011
18. jan 2010

vefi som rada ze to beres s humorom ze ti treba platit 😀 barbyes ja mam zakazane chodit autobusmi tak ma musia vozit autom 😀

vefi89
18. jan 2010

vyhovárajme sa na počasie 😀 😀 😀 a potom neskôr na deti.. 😀 😀 😀 😀

mirka12011
18. jan 2010

rogi tu sneh nemame skoro ziaden posli nam 😀 omg ja nebola na stacionarnom uz tyzden zanedbavam ho ale ta to pocasie hihi 😝 😀 😉

vefi89
18. jan 2010

to bol taký skromný humor....ale počkám asi ešte do stredy, to bude výplata, teda aspoň dúfam 😕

vejula
18. jan 2010

No vefi, dufam že nebudu problémy, dnes som už ale bola, aj po tých haluškách som to zapila mliekom a to trochu zmakčí a uvolní 😀 😀
A ty vefi??? Čo dobré bude na obed?

mirka12011
18. jan 2010

😀 ta len cakaj tak sa budes s nimi lucit ze papap euricka moje 😝

rogerka
18. jan 2010

miri, poslem, 1. tiredou v baliku 😀 ale nezarucujem, v akom stave dorazi 😀 😀 😀

barbyes
18. jan 2010

jeej mirka, to aj ja chcem nech mi to zakážu 😀

vefi89
18. jan 2010

veji, ja idem robiť krokety 😝
miri, som si toho vedomá 😀 😀

inak ten kôň je dnes hrozný, stále len mrzne 😠

rogerka
18. jan 2010

vefi, mne to len teraz cez obed zacalo zamrzat. ale vonku nemrzne, tak neviem preco 😨

vejula
18. jan 2010

hmmm vefi, mnami.
Inač aj mne to mrzne stále... Bože som akasi ovalená, ledva držím oči otvorené a ani myslieť poriadne neviem...
Inač vefi tebe sa to už riadne kráti, o mesiačik už možno budeme oslavovať tvoje mimi 🙂 juuuj ako to beží... Si pamatám ked si bola v tom týždni čo ja a som si vravela, že ako ti je dobre že už to nemáš dlho, a mne sa to teraz nezdá až tak krátko.

mirka12011
18. jan 2010

omg ten konik mrzne...
barbyes tak ti to teda zakazujem 😅
rogi posli nech mam radost aspon zo snehu

janefonda
18. jan 2010

jaaaj babule, poradte čo mám obedovať? Práve som odzdobila stromček tak už by som sa mohla naozaj začať učiť, ale keď ja vždy robím všetko možné, len aby som sa tomu vyhla. Asi sa budem drviť zasa v noci 😉
Mne na tú bolesť hlavy tiež zabrala jedine káva!Som sa tri dni trápila a nakoniec ma zachránila šálka pressa 😵

vejula
18. jan 2010

och jane ja sa tiež už musím začať učiť... Dorábam si totiž pedagogické doplnkové študium a mám o dva a pol týždna záverečné skúšky, a tááák strašne sa mi do toho nechce. Inač asi si tiež urobím kávičku, aj ked som ju nemala už ani nepamatám. Takú nejakú slabu, nech ma nakpne

barbyes
18. jan 2010

trošku mi to teraz po káve ustúpilo, ale uvidíme na ako dlho. včera mi to tiež na chvíľku zmiernelo, neprestalo a potom to začalo gradovať a v sobotu to isté... čo už, niekedy to prestať musí 🙂 aspoň dúfam inak by som sa vážne nahnevala 🙂
a mirka diki za ten zákaz 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre