Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

mirka12011
18. jan 2010

barbyes nemas zaco ja rada zakazujem 😝 ale ved to bolo aj v spravach ze tehotne zeny a deti sa maju vyhybat autobusom kvoli chripke...

vejula
18. jan 2010

barbyes ja si myslím ž e to bude nioečo vo vzduchu včera som sa cítila tiež dosť čudne a tri dni do zadu ma strašne hlava bolela až som si šupla jeden panadol... Ale aj po nom ma bolela v noci vždy ked som sa trochu prebrala tak bolela... Je to hnusné dufam že to nezačne znova.

janefonda
18. jan 2010

Vejula určite tie záverečné skúšky zmákneš. 😉
Ja som si práve urobila vitamínovú bombu- jablko, mrkva nastrúhať, pridať trošku cukru a citrónovej šťavy...mňam!!! Sa tu s tým práve napchávam.
No tú bolesť hlavy vám nezávidím. Ono keď sa trápime my, trápia sa aj tie naše zlatíčka 😨 Snáď vás tá bolesť hlávky rýchlo prejde 😅

dugyna
18. jan 2010

ahojte uz som tu kukam ze mam co citat 🙂 3strany ste poisali od rana no teda

dugyna
18. jan 2010

barbyes ak ti vyhovuje ja idem na to cvicenie o 17h zajtra..napisem ti este kedy sa stretaveme ides este jedna kocka z juloviek..

barbyes
18. jan 2010

to mi vyhovuje, tiež som Ti to písala pár strán dozadu, lebo o 19 mám stretko s farárom kvôli svadbe tak by som to neskoršie nestíhala

dugyna
18. jan 2010

jejda baby takze som na strane 550 a otacam na dalsiu mam co robit..a garonka ma dseska absenciu dostane nespravedlneny den..lebo nas rano ani neprisla pozdravit a aj vcera nas zanedbavala..a potom bola na inych temach a tu sa ani neukazala 😝 ..
dievcata aj ja som bola dnes trosku vybavovat a kedze som rano zbadala tu nadielku nechcelo sa mi moc soferovat..ale moj drahy bol taky zlaty ze ma pekne povozil a potom sme boli spolu na obediku...

dugyna
18. jan 2010

obcas nechapem co pisete no v poho
barby pozri na navode na ibalgine je presne napisane v ktorom trimestri ho nemozes..ale garonka mi poradila minule chladivz krem a pomohlo mi..ak mavas nizky tlak by ti pomohla aj kava....a hlava ta moze boliet aj ked is pila malo tekutin alebo malo spala alebo si hladna

dugyna
18. jan 2010

barby tak ti este napisem presne o kolkej sa stretavame..
a hlava bolela aj mna..myslim v pia lebo sebotu, vcera tiez trosku a aj dnes cele doobedie..takze to je pocasim a tlakom..

rogerka barby nema urcite migrenu..lebo keby mala migrenu tak sa nepostavi na nohy..zvracia kruti sa jej hlava neznesie svetlo hluk..proste nic..to ine mat taku fasa migrenu..
to mame vsetky urcite z toho tlaku..

a ste tu teraz vobec niekto?zase ste sa vyparili?

a kde je garonka??co ju uniesli? pocujte neostla one uz v spitali??

barbyes
18. jan 2010

je možné, že je to tým tlakom, dúfam, že zajtra bude lepší. OK, zajtra napíš. A ide nás viac keď píšeš stretávame?

rogerka
18. jan 2010

aj ja som tu. nie pri kazdej migrene musis zvracat 😉 a ked musis, aj na nohy sa postavis, doverne to poznam 😉

inac garonka by sa uz mohla objavit, uz ma stve...

dugyna
18. jan 2010

rogerka ale ak mavas migreny tak na to su potom lieky co tu predpise neurolog..teda ja osobne musim zaklopat nemavam migreny..

a hlava moze boliet aj od krcnej chrbtice..a z kadecoho..
idem vyvesit pracku..dnes sme nakupila drobcovi bodynky dupacky kabatiky..juj sa tesim a modre takze ..musi byt chlapcek..ale hlavne nech je zravucke 🙂

barby napisem..sak som ti pisala ze este jedna kocky z juloviek ide..

garonka
18. jan 2010

ahojteeeeeeeeeeeeeeee všetky guľky som vam chybala čoooooooooooooo?

ako sa to dobre čítalo ako vam chybam 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

miroslava89
18. jan 2010

ahojte a ja som zas tu...

inac medzi junovky som pisala preco som sa tak dlho neozyvala 😔

rogerka
18. jan 2010

no huraaaaaaaaa 😀

vitaj, hviezda 😀 ako si dopadla u lekara? co mas nove? rychlo pis 😉

barbyes
18. jan 2010

to som neregistrovala, že ide ešte niekto. super aspoň spoznám nejaké tehulky 😀

dugyna
18. jan 2010

barby na to sa aj ja tesim..lebo z mojich znamych..nikto nie je tehu..
ahooj hurarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrra asi si otvorim detske sampanske na pocest garonky..ze prisla..xixix..ked to je taky nezvyk ked neni cely den za kompom..
inak aj moj kon je dnes nenormalne pomaly...asi mu nerobi dobre ta snehova nadielka 😉

a garonka taka otazocka..ty mas problem s vysokym tlakom pocas tehu..lebo vecra ako som preklikavala som zahliadla ze si prespela do tej temy..

garonka
18. jan 2010

čaute guľky tak vas zdravím poriadne vyplašena

dnes som absolvovala prvu navštevu u pôrodnika chcete vedieť ako dlho som bola? 3,5 hodinyyyyyy
prišla som na jedenastu a dnu som sa dostala o dvanastej hneď mi robila zaznam jasne krpec si buval ako v bavlnke i kašľala som i kychla som on nič nakoniec sa prebral takže prietoky su v poho
šok keď som musela čakať na primara letel na operačku to som si vysedela hodinku a pol kym prišiel no vyšetril ma tak som uzavreta na sto zamkov ..........tlak 130/90 to asi nič nove u mňa...........tak som čakala ďalšiu polhodinku i keď nie viac na ultrazvuk a tu bol šok šok a poriadny, maly je vekovo v 38tt a važi 3350 g ste ma mali vidieť ja som zbledla ako smrtka, a pytam sa to je zle? noooooooooooo aj dobre aj zle ale BUDE ŤAŽKY POROD ah jaj teraz som nevedela či je to všetko oki alebo zle, síce vaha je len orientačna ale i tak.................hneď som volala mamine ta ma ukľudnila čo panikarim veď ja som mala pri narodení 3700 g a bracho 4200 g ci panečky ja sa nedam potrhať
a tie rozmery z utz ma vykoľajili ešte viac skratka mam veľke babo v brušku a bojím ako pes

garonka
18. jan 2010

dugy jo mala som na začiatku tehu vysoky tlak 160/100 a potom 170/90 tak som v tom doma 🙂

garonka
18. jan 2010

idem si dať polievku a do večera sa z pc neodlepím lebo som vas zanedbavala 😉

garonka
18. jan 2010

joj ale som vam poriadne chybala čo? ja som v nemocke absťak chytala 😀

rogerka
18. jan 2010

ale no, co sa plasis 🙂 si mala zabavu na cely den, ako citam 😀 sa neplas, no tak ma predbehnes 😀 tabulkova vaha je 3500 g, tak to mas v poho, buduci tyzden mozes maleho ukecat a budes mat tabulkove dieta 😀
znameho dcera sa narodila so 4 kg, to bol iny valibuk 😀
a aspon uz vies, preco mas take krasne velke brusko 😉
videla si aj pindura?

liv1
18. jan 2010

Ahojte babulky. Nestacim sa cudovat, co ste toho popisali za 9 dni co som tu nebola. 😀
V sobotu sme sa vratili z Francuzska z "lyzovacky" kedze ja som nelyzovala, no a musim povedat, ze som celkom
rada ze som doma. Bolo mi v tej nadmorskej vyske - skoro ako Gerlach, dost zle.

Viete si to predstavit? Byt na lyzovacke snov bez lyzovania. Fu. Ale za ten pokladik to stoji no nie? 🙂

rogerka
18. jan 2010

ahoj liv 🙂 teraz to mozes dobehnut na bezkach, kolko snehu tu pada 😀

barbyes
18. jan 2010

určite stojí, my sme boli s mužom na Silvestra na chate a samozrejme sa aj lyžovalo. tiež mi to bolo hrozne ľúto, lebo lyžujem veľmi rada, ale nechcela som riskovať. niekto do mňa vrazí alebo čo... to by som si v živote neodpustila keby sa niečo stalo a ako hovoríš stojí to za to 🙂

dugyna
18. jan 2010

garonka a to si mala len TK alebo preeklampsiu? preto ty len tak oddychujes a nic nerobkas lebo ty ani nic robit nemozes tak sup sup poliebku a lazkat si..a oddychovat..
garonka a v klude nestresuj..babo sa narodi v pohode..ak je lekar skuseny a sikovny pekne ta nastrihne v pravy cas a ty sa nepotrhas..a potom ta pekne zasije..pre teba to len moze znamenat to ze ak je zrely tak sa moze vypytat na svet skor ako v 40tt..asi tolko..na tvojom mieste by som si pre istotu pobalila aj tasku do porodnice..a nezabudeni si vziat notebook..aby sme boli informovane..xixix
a znama co maly ma teraz 1,5roka..tak jej vazil pri porode asi 3,7 alebo 4,2 teraz neviem..alebo v poho..
a nebrala si nahodou pocas tehu maternu alebo nieco take..vtedy byvaju velke deticky..ale zas ked si aj ty aj brat boli taky tak to mate v rodine..

liv1
18. jan 2010

😀 veru bezky. este som ani nos nevystrcila dnes, auto mi vcera nenastartovalo, a peso nikam nejdem v tomto pocasi 😀 . Esteze pracujem hlavne z domu 🙂
Neviem sa dockat sona v stredu. Nech uz je to nad slnko jasnejsie, ze tam je ten maly cervicek 🙂

rogerka
18. jan 2010

neboj, liv, bude tam 😉 my sme mali najskor bublinku, potom fazulku v bublinke a potom cervika 😀 teraz je z neho riadne babo, uz sa nezmesti do monitora 😀

dugyna
18. jan 2010

liv to mas v poho my sme sa boli akoze sankovat s drahehi babymi atiez mi to bolo trosku luto ale bala som sa aby ma niekto nezrazila aby sa malinkemu nieco nestalo..a spustila som sa ale raz..tak mi ponadtriasalo zadok..a vyslapat ten kopec nazad tak to vam teda bolo..a stacilo mi xixix..lyzovat by som islo..ale to si pockam snad na rok..

garonka
18. jan 2010

guľky za chvíľu sa vam rozpíšem inač som tu aby ste si nemysleli že som ušla ale mamina volalaaaaaaaaaaaa tak bola zvedava 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre