Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

natalia777
4. feb 2010

baby dala som nove fotky nasej princeznej 😵 rogerka, pekna mena, takze dievcatko dominika ano?

lulu4
4. feb 2010

rogi: hihi tu vilmu mi ani nespominaj to drahy nadhodil minule ze ci by dievca nemohlo byt vilma po jeho babke to mi az zabehlo 😀 😀 dominika je krasne meno to davaju ale znami dcerke co sa ma tiez onedlho narodit takze to neprichadza u nas uz do uvahy....

rogerka
4. feb 2010

natali, hej, dominika pre babu

no my aby sme si draheho babku udobrili, mali by sme dat meno maria anna 😀 😀 😀

rogerka
4. feb 2010

lulu, pokial nema babku hedvigu, je to v poho 😀 😀 😀 vilma sa este da 😉

lulu4
4. feb 2010

rogi: to by ste dopadli asi tak ako my s tou vilmou 😀 veru dobre ste vybrali aj tvoj mm dokonca vybral pekne meno na to ze sa mu tie ruske pacili tak dobre trafil

rogerka
4. feb 2010

jeeej, natali, malicka je nadherna, hotova modelka 😀

lulu4
4. feb 2010

rogi: tak jemu uz nezije ani jedna babka, jedna bola Vilma a ta druha Marienka ale chcel po Vilme meno, je to netypicke meno to je pravda ale nie je az take hrozne ked sa tak zamyslim len mi to evokuje Flinstonovcov ako tam na Vilmu ten Fred furt kricall ze VIlmaaaaaaa 😀 😀

lulu4
4. feb 2010

natali: malinku mas nadhernu, krasne dieta a pekne rastie, o chvilu z nej bude velka slecna

lulu4
4. feb 2010

dugy: ved len sa napapaj a napis mi potom ja si to tu najdem lebo asi nebudem prihlasena kedze sem prikvitnem az vecer kedze pojdem do mesta s kamoskou na varenu cokoladu

rogerka
4. feb 2010

mne sa to najskor nepacilo, skor som bola za maximiliana, ale k priezvisku sa viac hodi maxim. a suseda ma maxa, tak aj zato som zo zaciatku moc nechcela, ale uz mi to nevadi. teraz caka druhe a maly maxo uz chodi do skolky, tak to nebude tak moc blizko.
ine je, ked mi kamoska uchmatla olivera, to som bola velmi nestastna 😔 maly bude mat v marci rok

liv1
4. feb 2010

rogi ten maxim, to sa mi velmi paci. my s menami sme uplne vedla, pred tehu sme sa o tom bavili, ale nevieme vobec. zacneme to asi riesit po tom teste na ktory chcem ist tak za 2 tyzdne na tom co bola lucy.

rogerka
4. feb 2010

lulu, ale dnesne deti uz nepoznaju flinstonovcov 😉 😀

liv1
4. feb 2010

lulu nech ti chuti cokoladka 😉

natalia777
4. feb 2010

baby dakujem, no rastie ako z vody uz ma vyse 4 kg, je zlata 😵 rogerka, ja som chcela pre chlapceka oliver ale muz nechcel, tak som rada ze je dievcatko 😀 lebo ine meno som nemala, chcela som to risknut 😀

rogerka
4. feb 2010

liv, mate cas 😉 inak neni sranda vybrat meno, to nemozem len tak z prce, ze sak si zvykne 😀
ja som este nechcela, aby mal meniny a narodky blizko pri sebe, nech si uzije darceky 2x do roka 😉

rogerka
4. feb 2010

mojmu sa to meno pacilo, len ked bude mat kamosa olivera, tak som nechcela, aby boli dvaja s rovnakym menom

lulu4
4. feb 2010

liv: ty sa chystas do toho genetonu o nejake dva tyzdne, lebo ja nad tym tiez velmi spekulujem ja nevydrzim do nejakeho aprila maja kedy budu mozno schopni mi nieco povedat ze co cakame....
od 12tt sa tam da ist si dat zistit to pohlavie....

rogi: mas pravdu ved flinstonovci to bola taka nasa era, dnesne deti poznaju len strielacky a zabijacky, kde su tie krasne rozpravky co si este aj ja rada pozriem...

lulu4
4. feb 2010

natali: a aka je malicka poslucha, ako to bolo zo zaciatku asi si vela toho nenaspala a teraz je to uz lepsie? a kojis ci umele mliecko?

liv1
4. feb 2010

lulu chystam sa. ked skonci ten 3. mesiac, alebo tak priblizne. to mame zhruba za 2-3 tyzdne. Resp. 3-4? tak by sme sa mohli dohodnut a ist tam spolu. asi sa tam treba objednat, tak pozistujem a dam ti vediet.

liv1
4. feb 2010

natali mala babulka nadherna to je 😉

natalia777
4. feb 2010

lulu4, kedze ja som mala kliestovy porod, bolo to velmi tazke a bez manzelovej pomoci by som to nezvladla, 2 tyzdne som malu len kojila a lezala na posteli zbytok robil muz, prebaloval, varil, pratal ....... ja kojim a som rada, strasne som chcela kojit, a poviem vam ze nasa chiaruska, naspala toho najviac prve dva tyzdne, teraz je potvora jedna skoro stale hore a spinkanie nam robi problem, chvalabohu noci su lepsie 🙂

dugyna
4. feb 2010

lulu ani mne sladke nechuti..a predtym som sa ho obzierala..a terz len decente

lulu4
4. feb 2010

liv: zisti to prosim zaujima ma to ale ja by som tak akurat tak ked isla na tajnasa lebo drahy moc o tom nechce pocut ze ved sa to dozvieme neskor na UTZ ale ja to chcem uz vediet a ked je taka moznost.... niekto tu o tom pisal, ze sa treba telefonicky objednat a ze to stoji tych 60€ ale neviem kde robia tie odbery a ci treba nalacno ist alebo tak to neviem.... ale ze do dvoch troch dni su uz vysledky....
ved ked nieco zistis daj vediet a kludne za 2-3 tyzdne by sme tam uz mohli ist

liv1
4. feb 2010

lulu ok, zistim vsetko, vsak mam tu stranku stale otvorenu, a dobre ze nepocitam dni kedy tam uz ist 😀 aj moj drahy je velmi zvedavy, ja mam poradnu buduci tyzden tak dufam ze je vsetko ok. a potom ma uz nic nezastavi pred tym testom 😀 sak blizenci zvedavi 😀

to je sranda ze pojdes na tajnasa 😀 potom mu mozes povedat ze ti nejaka vestica vyvestila 😀

janefonda
4. feb 2010

cauteeee 🙂 tehulky
Liv citala som si, ze ti byva zle, neboj prejde to skor ci neskor. Tiez mi byvalo hrozne do konca 4. mesiaca, ale potom ma zachranili cipky 😉 Chudla som, vobec som si tehu neuzivala, ale teraz nastastie je vsetko tak ako ma byt, uzivam si kopanie malej a citim sa vyborne. Teda az na nejake zle naladove obdobia, co je teraz ale normalne 😵
Ako sa inak mate?
Dugyna ty mas teda tolerantnych susedov 😖 My ked sme prerabali nastastie s tym nemal nikto problem a to sme buchali denne od rana 8:00 do takej 20:00. Ved naozaj sa neda prerabat uplne potichu, treba vrtat, buchat....proste vsetko. Nevsimaj si to! Nerusite predsa nocny klud ani nic take.

lulu4
4. feb 2010

liv: ale vsak neviem najradsej by som ho na to ukecala aby s tym suhlasil nerada riesim taketo veci na tajnasa ale ved uvidime dovtedy.... nechapem preco nie je zvedavy ako ja, ja som strasne a to nie som blizenec, to som ryba 😅 ale tak ved uvidime este stale su tu nejake 2-3 tyzdne...
ja idem na poradnu zajtra tak drz prosim palceky nech je vsetko oki

lulu4
4. feb 2010

Jane: idem sa pochvalit, on si tu prace hned na druhy den precital prislo mi naspat ta odozva ze si to precital a inak nic, tak som si vecer pozrela ten mais a tam som mala zapisane Bcko 😀 tak chvalabohu a co ty uz mas semester za sebou?

janefonda
4. feb 2010

Lulu urcite bude vsetko ok 😉 My sme s muzom vydrzali az do 23tt nevediet co cakame 🙂 ale tak peniaze sa vyhadzuju aj za ine blboviny, a toto stoji za to! My sa este chystame na 4D o dva tyzdne 🙂 tiez to stoji 60 eur a sme si povedali, ze nasa malicka nam za to stoji.

janefonda
4. feb 2010

lulu hej ja mam semester uz ale dva tyzdne za sebou, sa mi to podarilo nejak rychlo tento rok, dnes maju moji spoluziaci este skusku a ja nastastie uz len pokoj do 20.2. vtedy nastupujeme spät do skoly 😒 Poslali nam rozvrh na buduci semester hotova katastrofa! Skolu mame az do 29.5. pricom ja mam 18.5 termin 😖 tak neviem ako to zvladnem...

janefonda
4. feb 2010

jaaaaj a skoro by som zabudla, gratulacia k B!!! Ty uz mas tiez hotovo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre