Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

liv1
1. mar 2010

lulu ani nehovor. tie terasky, slniecko, ovocne pohare, zmrzlinka, veeeelmi sa tesim.uplna euforia. inak ja mam aj calibrum aj femibion lebo svokor doniesol, ale neberiem to kazdy den, a uz vobec nie 2 krat denne. radsej ozaj ta pestra strava.

to je dobre ze to mas zaplatene a ani ti nezavolaju... 😠 ale tak moja teoria je, ze je to urcite ok, inak by zavolali 😉

vcera som si inak kupila dvoje tehotenske gate, i ked brusko stale nemam , uplne malinke neviditelne, ale rifle mi strasne vadia. lulu vyhodila som za ne 100 eur, no hruza. lenze to v tej nasej mudrej blave nic poriadne nemaju, a nemam kedy ist do viedne, hlavne ked tie gate uz potrebujem teraz. ale su velmi pekne... ty uz nosis tehotenske?

liv1
1. mar 2010

lubka misko sa dnes dopoludnia narodil, zatial dalsie info nemame, ze vraj az vecer 😉

lubka89
1. mar 2010

tak to je super🙂 tak vefi gratulujem 😉

lulu4
1. mar 2010

liv: veru tak aj ja si myslim, ze ked nevolali tak su tie krvne vysledky hadam tiez dobre, a to mi brali aj na stitnu zlazu na tie hormony ci mam ok....
ani nehovor, taky dobry zmzlinkovy pohar by som si dala niekde na takej teraske a hlavne sa tesim velmi na melon cerveny ten zboznujem ked je dobry sladucky aj dobre zasyti aj ked clovek potom stale chodi cikat....

a kde si kupovala tehu gate? tak si kupila za tych 100 Eur aspon dvoje, ja som si min. tyzden kupila v Avione v C&A pekne tmavo modre s tou nasitou gumou na pas, takou ako riflovina, dobre mi sedia aj ked som si zobrala volnejsie lebo som nechcela ako klasicke uplne obtiahnute na nohach na zadku lebo to som sa bala ze o mesiac neobleciem tak teraz mam tie gumky na pase co sa tam daju stahovat stiahnute este na maximum a potom budem povolovat a nosim ich odvtedy stale takze mam zatial tieto jedny rifle a ja som ich potrebovala ako sol lebo mne uz brusko praveze pekne rastie a dost sa uz vyduva ked si dam nieco obtiahnute uz to na mne pekne vidno 🙂) som uz aj za cele tehu 3 kg pribrala....
este som minule so starkou jedny v Prievidzi kupila nohavice ale to su take trosku sportovejsie pohodlne cierne 3/4 na leto ich budem nosit uz od maja vlastne ked bude teplo a este musim nieco zohnat na svadbu lebo som sa rozhodla ze po polnoci ked sa prezleciem zo svadobnych siat tak som si kupila take pekne pestre tehu tricko cierno bielo ruzove kvietky su na nom take od prs strihnute volne a mozem ho nosit aj cez leto len k tomu nejake elegantnejsie tehu nohavice budem potrebovat bud kupim 3/4 zas ale elegantne alebo nejaku suknu neviem hlavne aby mi to bolo o mesiac dobre... nebudem riesit ziadnu robu ani vecerne saty po polnoci na svadbe naco by mi potom boli ked som teraz tehu tak potom by som ich aj tak nevynosila a to tricko aspon vynosim v lete....

liv1
1. mar 2010

lulu s tym trickom je to vyborny napad, kamoska mala po polnoci tak biele dierkove nadherne tricko s bielymi gatami, vyzeralo to velmi dobre. kedy vlastne mate svadbu? asi si to uz pisala len ta moja pamat 😅
tak v CA maju tehotenske? no kebych to ja vedela, vsak aj v avione sme vcera boli...
vidis aki sme ludia rozdielni, ja som schudla 3 kg, ty pribrala, no radsej by som bola na tvojom mieste. ale uz som tusim nie -3, ale -2, viac papam a uz mi nebyva tak zle.

tie gate som kupila v auparku na I. poschodi v strede pri vytahoch, nalavo od nich je taky tehotensky obchod. a su veeeelmi pekne, az som bola prekvapena. nemali xs, tak som musela kupit s a su mi riadne volne. ale drahy tvrdi ze vsak to priberiem, no tak uvidime 😀 tiez je tam nastavitelna ta gumicka, takze si myslim ze ich budem moct nosit do konca tehu, aj v lete a tak. ale tesim sa aj na letne saticky velmi. na zaciatku som nadavala ze tehotna v lete, ale nakoniec ked si predstavim ze by som kupovala svetre bundy a co ja viem co este aj to obuvanie a tak, tak som nakoniec aj rada...

lulu4
1. mar 2010

liv: no v tych obchodoch je to rozdielne, napr. prvy krat som tie tehu rifle bola pozriet v Auparku v CA a tam nemali len nejake dva druhy co sa mi vobec nepacili ale v Avione mali pekny vyber.... a tiez ako som pisala mi trosku padaju a mam ich aj na zadku volnejsie ale co uz, musela som take kupit lebo obtiahnute by mi boli nanic a kedze su tam tie gumicky tak nosim stiahnute fest teraz.... 😀
a tie nohavice co si kupila su akej farby a take ako elegantne a dlhe su ci 3/4?
aj ja sa tesim na tehu v lete, bude to lepsie aj s obliekanim aj obuvanim tricka su vzdy lacnejsia a lepsia alternativa ako zimne bundy a hrube svetre.... a hlavne lahke slapky ci zabky na nohy a ideees.... to by sa ma teda drahy cez zimu naobuval chudak keby som nejaky 30 tt v zime to by som sa ani nezohla ked uz teraz sa mi nechce obuvat zimne topanky....
neboj aj ty zacnes uz priberat aj brusko vykukne ked uz budes papavat a nebudes zvracat tak to uz pride....
svadbu budeme mat 10. aprila, ved si nemozes vsetko pamatat, uz sa nam to krati tak sa s drahym tesime ale budem v ten den napata ako struna sa stavim...

liv1
1. mar 2010

lulu svadba, to je uzasna vec, aspon my sme mali uzasnu, ach jaj 😵
normalne ti zavidim ako si to este uzijes 😉 . 10. aprila budem na teba mysliet, a kde ju mate?
tie gate su biele a take blede bezove a su dlhe. letne, tenke. ale ja ich uz teraz budem nostit, max s nejakymi pancuchami ak by bola strasna kosa. nie su elegantne, ale ak by si k tomu dala elegantny vrch, tak to z nich spravis aj elegantne, lebo nie su vyslovene sportove 🙂 da sa skombinovat proste. dokonca tie bezove su nazehlene ako pukove.

lulu4
1. mar 2010

liv: tak to mas super take dvoje nohavice na striedanie, ja budem teraz tie rifle nosit a urcite sa zidu aj po porode lebo brucho len tak nesplasne hned a vela kamosiek nosilo este dlho po porode tehu gate lebo sa do normalnych tak skoro nedostali.... a este budem musiet teda bud gate alebo suknu na to prezelecenie po polnoci zohnat ale ja blede moc nenosim lebo nemam pekne stihle nohy ja skor tmavsie nohavice... ale tak nieco snad zozeniem 🙂
Ja sa tesim na tu nasu svadbu ale zaroven mam aj taky vnutorny strach aby bolo vsetko ok zabezpecene, nech nie je nicoho malo to sa tazko odhaduje.... mame ju v Prievidzi v mieste mojho trvaleho bydliska aj ked tam uz od 18tich nebyvam a konecne zmenim adresu na bratislavsku oficialne aj na OP, takze sa teda tesim na vybavovacky a zmeny mena a adresy na uradoch a tak 🙂) a vy ste mali kde svadbu? a kedy si to mala ty? min rok niekedy?

liv1
1. mar 2010

lulu tak chod sa pozriet pripadne do toho obchodu v auparku, maju tam straaaasne moc nohavic, aj vela elegantnych. myslim ze by si si vybrala, maju tam aj sukne, dokonca aj bielu podla mna maju uz jarnu a letnu kolekciu.
ja som mala tiez strach, ale vsetko dopadlo na 1. bolo par veci ktore by som teraz mozno zmenila, ale neda sa mysliet na vsetko. ale neboli to podstatne veci. my sme mali svadbu v senci v hoteli pri jazere, taka stredna cesta ked ja som z Ba a drahy z TN. mali sme v septembri minuly rok. inak keby si potrebovala nejake info ohladne cohokolvek o svadbe, kludne sa spytaj ak budem vediet rada poradim 😉 .

a s tymi gatami mas teda pravdu, urcite sa zidu po porode, nechystam sa totiz kupovat normalne gate o 2,3 cisla vacsie ked ocakavam ze potom schudnem... 😀 😀

liv1
1. mar 2010

no lulu utekam ja, bo idem hladat parkety a interierove dvere. "juchuuuu" 😅

liv1
1. mar 2010

zase sa ozvem. papa 🙂

lulu4
1. mar 2010

ok liv, tak povyberaj pekne dvere a parkety, taketo veci ohladne zariadovania mam velmi rada, ked sme zariadovali nas bytik tak som sa v tom priam vyzivala 🙂 a idete zariadovat cely byt ci iba nejake izby vam este ostavaju?
nam by mali kazdym dnom volat ze mame hotove dvere lebo sme si dali tie na kolajnicke posuvne spravit do spalne ze ked sa narodi male nech su aj tam dvere ale klasicke by sme nemali kam otvarat lebo je tam vacsi priestor na dvere ako su standardne tak budu tie posuvne presklenne aby prudilo pekne svetlo ale s takym sklom co lame svetlo takze nebude vidno do vnutra detailne, tak sa tiez velmi tesim 🙂

happy8051
1. mar 2010

ach jaj babulky, zajtra cestujem do Rakuska sa mi nechce brutaaaaaaalne

lulu4
1. mar 2010

happy: a preco tam ides? ci pracovne? tak to ti nezavidm a na kolko tam cestujes?

lenocka84
1. mar 2010

ahoj babule
ako sa mate?
ja som konecne doma, aj ked este vybehneme na nakup, a potom pre svokra na vlak
to zase bude vecer 🙂

elko69
1. mar 2010

jeeeeeeeeeeee vefi super..konecne!!!!!!!!!!!!!gratulujem a uz sme vsetky zvedave na foto maleho Miška...a podrobne info co a ako...

elko69
1. mar 2010

inak ahojte babule nemala som cely den cas sa sem prihlasit a napisat vam....tak to tu mame novinky veru..vefi uz ma konecne Miska len som zvedava ci siel prirodzene alebo ho vyvolavali..

lenocka84
1. mar 2010

vefiiiiii juchuuuuuu gratulujeeeeeeeeeeeeeem

liv ja si dnes uz nepicham, dnes mam volno, uvidime dokedy

btw neviete ake ma mat rozmery babo v 28tt?
myslim priemer hlavicky, obvod bruska a dlku stehennej kosti?
dikes

elko69
1. mar 2010

lenocka fuha,preco sa na to pytas??ved teraz ked pojdes najblyzsie na sono ti povie ci je to v poriadku,nie?neviem veru taketo detaily az,mne vzdy lekar zmeria a povie ci je to normalne...

lenocka84
1. mar 2010

mne ho zmeral, ale nepovedal ani slovo
viem len cisla, z tehu knizky a viac nic

elko69
1. mar 2010

aha tak sa ho skus opytat ked tam teraz najblyzsie pojdes ci to bolo v norme..mne povedal zase z eje maly o 6 dni vacsi takze tak,ale zas emi kazal jest tvrde syry lebo ze ma asi slabsie kosti....

natalia777
1. mar 2010

caute kocky 🙂

vefi gratulujem tak konecne, krasny datum 🙂

lenocka84
1. mar 2010

elko tak mne povedal ze je mensi ako na 28tt ale tak 28tt zacal len dnes, takze to neberiem tragicky
a hlavne nato ze mam cukrovku je mensi, co je vacsinou rarita, z nej byvaju deti vacsie, takze asi az take vazne to nie je

jjana17
1. mar 2010

ahojte neviete co a ako je s VEFI a Miskom,,

elko69
1. mar 2010

a nemoze byt zle vypocitany termin porodu?vies ako potom su 2 tyzdne hore dole...vlastne by mohol ale aj nemusel byt mensi....no ja budem mat asi obra, po mne..hehe ja som mala cez 4 kg ked som sa narodila..

inak baby kedy oficialne zacina 7 lunarny mesiac???prvym dnom 25 tt alebo 26 tt???

garonka
1. mar 2010

babce už viete že vefi ma Miškaaaaaaa

jeho miery su 3450g a 50cm krasny valibučik 😉

rano 3:15 jej odišla voda, o 9:00 jej začali bolesti tak od 10tej bola na pôrodnej sale s oxytoxícom a 11:15 sa narodil Miško 😵 😵 😵 😵

tak sa maly nakoniec vypytal na svet sam 🙂

barbyes
1. mar 2010

lenočka mrkni http://www.najmama.sk/tehotenstvo/tehotenstvo-p... tam je všetko pekne rozpísané ako sa vyvíja bábä a tak 🙂

elko69
1. mar 2010

gari no super cakala som na info o porode..no nakoniec jak mala ist na kontrolu sa maly vypytal na svet sam????krasne miery ma,neni ani maly a ani velky 😉 taky akurat....to je jak z hororu 3:15 zomries - poznas??hehehe ale nie konecne je tu Misko medzi nami uz...

lulu4
1. mar 2010

garonka: ano vedeli sme ze sa maly Misko narodil ale taketo podrobnosti si nam poskytla az ty 🙂 super ved to je vaha akurat aj miery, uplne ze idealne, paradicka 🙂 tak musi byt vefi stastna a rodila normalne spontanne hej?

lulu4
1. mar 2010

inak ako tam citam tak na prve dieta bleskovy porod, waaaw, to sa dlho netrapila co je paradicka 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre