Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

vejula
3. mar 2010

ahojte dievčatá...

Tak ja som dnes bola na poradni a vraj som ešte uplne zavretá, takže malý sa tak skoro asi nevypýta, sa mu páči vo vnutri... No ale skôr ma mrzí že som mala v moči bielkovinu na jeden + ale sestrička ani doktor mi na to nič nepovedali tak neviem či je to v pohode... Inač tlak dobrý...

No a ešte ako na potvoru ma teraz začalo zo spodu trocha svrbiť... Keby pred poradnou že mu to môžem povedať, ale nie mne to muselo začať teraz 😠

lenocka84
3. mar 2010

ahoj veji
myslim ze ked paucinovi urobis crn tak sa hnevat nebude
nezmenila si len prasok, a je to reakcia na neho?hm?
alebo nieco podobne?

janefonda
3. mar 2010

Veji tak hlavne, ze ste ok, a presne cinki lekarovi ved no a co? Veji to este chodis normalne k dokimu co aj bezne, alebo uz do nemocky? alebo ako to je...

lenocka84
3. mar 2010

jane veji chodi k tomu u ktoreho mozno bude rodit ak bude mat sluzbu
budeme mat rovnakehoo dr 🙂

mirka12011
3. mar 2010

caute babule konecne som tu 😝 ako sa mate?

vejula
3. mar 2010

lenočka ja som ešte rozmýšlala že či sa mi to nemohlo podráždiť ked ma prezeral rukavicami, lebo tak teraz je všetko také citlivé 😕 Výtok síce mám ale nie ten taký ako pri mykoze... Vtedy je taký hrudkovitý a taký ja nemám 😒

jane chodím na poradne a na ten monitor čo sa chodi do nemocky má aj moj doki takže budem chodiť na monitor k nemu. Síce budem platičť 7 Ečiek lebo sa mu to nedalo zazmluvniť s poistovnou, ale nebudem čakať v nemocke, tam je vraj vela kočiek čo chodi na ten monitor a ešte k tomu je to na pôrodnej sále čiže ak je tam vela žien čo ide rodiť tk by som sa tam načakala 😖

lenocka84
3. mar 2010

ahoj mirka
a kde si sa flakala?

mirka12011
3. mar 2010

ale trebalo necakane do prace hih tak som musela ist aj ja hoc uz nerobim 😅
dnes budem pisat vefi tak ju pozdravim a zistim co nove s misendom...

mirka12011
3. mar 2010

leni a ty ako s tym cukrom? uz lepsie? domcek rastie som pozerala tak to bude ok len ty menej priberes 😕

janefonda
3. mar 2010

veji tak to aj ja by som si radsej priplatila, nez cakat v nemocke v takom stadiu tehu ktovie ako dlho 😠 Na toto sa moc netesim, uvidime ako je to tu u nas...Buduci tyzden sa mozno pojdeme kuk do spitalu, nech vieme co nas caka, ale kamoska hovorila, ze pohoda, vsetko je tu nove prerobene, si len jedna na izbe, tak ale radsej si to overim 😉 hlavne mm nepotrebuje ziadne psychotesty ako je tomu u nas v NZ, a ani ziadny kurz a moze ist k porodu.

lenocka84
3. mar 2010

mirka v piatok mam kontrolu, maly je velkostou akurat, ziadne nasledky cukrovky na nom nebadat, zeby bol vacsi

barbyes
3. mar 2010

ahojte, pripájam sa k Vám.

barbyes
3. mar 2010

ste tu toho popísali od včera 🙂
lulu, ty chceš mať po pol noci nohavice? nechceš si kúpiť nejaké pekné šaty?

lenocka84
3. mar 2010

veji aj ja chcem chodit na monitor k nemu
ako casto to je? nevies?

vejula
3. mar 2010

kočky kde ste???

Lenočka ten monitor je myslím že raz do týždna. A ja prvý krát pôjdem o dva týždne čiže to budem v 37tt. No tak všeho všudy tam pôjdem na ten monitor asi trikrát

lenocka84
3. mar 2010

tu smeeeeee

veji tak to je ok, ja ze uz nejako skor treba chodit

lulu4
3. mar 2010

barbyes: ano chcem si kupit normalne tehotenske elegantne cierne nohavice a k tomu som si kupila minule take pekne tricko pre tehulky, je bielo cierno ruzove, moj drahy bude mat bielo ruzovu kravatu a aj vyzdobu a kyticku budem mat do ruzova tak budem ladit... nechcem si zbytocne kupovat drahe saty ked ich potom nevynosim, to sa mi zda byt blbost.... a nohavice zena vynosi este aj po tehotenstve lebo ked sa nam narodia male hned sa nedostaneme do svojich siat tak skoro 😀

vejula
3. mar 2010

no mne sa tak marí že sa chodí od toho 36tt ale tak mne to dal až na 37tt. Ale však v poho on určite vie čo robí 🙂 A to že nás tam budu 20 min monitorovať 😕 Určite to bude prijemnejšie v jeho ordinácii ako niekde v nemocnici, kde je ešte okrem mna 20 iných báb... Takto to bude isto lepšie 🙂

lenocka84
3. mar 2010

veji to urcite ano
mna caka este jedna poradna u mojho dr. a potom uz u paucina

lulu4
3. mar 2010

veji: a tebe bude ten CTG monitor robit tvoj lekar ved na to sa chodi uz do nemocky nie? a co viem ja tak od 36tt sa uz chodi do nemocky... ale asi je to individualne, zavisi to od lekara....

barbyes
3. mar 2010

a veď hej, každému to vyhovuje inak. ja som si kúpila také krásne šatičky za 100 €, strih pod prsia, odtiaľ padavé a budú mi dobré aj po tehu keby sme niekam išli. či už do divadla, na svadbu alebo tak..

lulu4
3. mar 2010

barbyes: kupila by som si saty ale to by som musela natrafit na fest dobre aby som ich mohla nosit aj po tehotenstve ale ja mam jedny take do divadla alebo tak, tie mi potom budu stacit ale teraz sa do nich urcite nedostanem 🙂 ved hadam to bude dobre aj moja starka si napr. na nasu svadbu kupila krasne nohavice cierne s takym striebornym jemnym pruzkom a k tomu bude mat krasnu bluzku.... ved tam budeme len najblizsia rodina a par kamosov a po polnoci to bude akurat tak kazdemu jedno a ja sa budem konecne citit pohodlne ked si vyzleciem silonky a tie saty 😀

lenocka84
3. mar 2010

lulu on sa pyta ci chces chodit k nemu alebo do nemocky
a pokial ma on svoj vlastny na ambulancii je to ovela lepsie, a praktickejsie
v nemocke musis cakat naporadie, u dr. sa dohodnes na presny cas
aj mna sa pytal ci ku nemu alebo do nemocky

lulu4
3. mar 2010

jaaaj tak to ked vam dal takto na vyber tak to sa necudujem ze ste si vybrali k nemu 😀 to ja by som tiez nevahala... no ja mam u mojej tiez predplateny balik sluzieb ale myslim ze tento monitor tam nema aj ked ma 3D a 4D ultrazvuk ale co uz... od 36 tt uz ona posiela do nemocky tusim.. ale to mam cas este na taketo zistovacky co a ako 😀 a to budes Leni cestovat kazdy tyzden na monitor do ineho mesta ci to raz za mesiac?

lenocka84
3. mar 2010

no ved je to len 15km to je pohodka
ja od 15.aprila idem hore, ku rodicom, takze toto uz budem riesit tam
jednoznacne k nemu, je to ovela lepsie, a zaroven ma hned prehlad aj on

vejula
3. mar 2010

tak ako píše lenočka. Málo ktorý doktor má ten monitor na ambulancii preto sa väčšinou chodí do nemocky.. No lenže ten náš má. Ale sa mu to nedalo zazmluvniť u žiADNEJ POisťovni takže zasto budem platiť 7 Eur... Ale tak určite lepšie ako sa ráno trepať do nemocky tam čakať neviem kolko kým prídeš na radu a potom z nemocky ešte ku svojmu dr. na poradnu... Takto je to všetko pekne pod jednou strechou 😉

lulu4
3. mar 2010

to je velmi dobre kočky, budete mat dobru vyhodu... usetrite cas...
a to kde budete chodit do Cadce ci Ziliny, teraz som mimo obraz 🙂 a ty Lenocka budes od aprila u rodicov bez manzela, toho nechavas v BA?

lulu4
3. mar 2010

dnes som si navarila na rychlo spenatik so zemiackami, mnaam 😀

mirka12011
3. mar 2010

leni ja mam zajtra testy na cukor uch no som zvedava....
pisala som vefi co noveho tak vam zvestujem ked odpise 😀 ked este bude mat kredit hihih

barbyes
3. mar 2010

dnes je tu nejako mŕtvo ☹ raz za uhorský rok nejaký príspevok...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre