Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

liv1
4. mar 2010

gali to ste dobri ze za 2 mesiace ste svadbu vybavili.. 😕 🙂

elko69
4. mar 2010

babule dobru nocku hlasim..tak papa a moc nepiste aby som rano docitala aj 😉 😉 😅

liv1
4. mar 2010

bru nocku elko aj brusku 😉

gali
4. mar 2010

idem od vas smer kupelka. Majte sa krasne a hura, zajtra piatok 😉

lulu4
4. mar 2010

liv: jeej uz si si napisala k fotecke ze cakate dievcatko a aj mena 🙂 no vyber bude tazky 😀

elko69
4. mar 2010

dobru nocku liv a gali... 🙂

gali
4. mar 2010

liv: vsak to my sme chceli len tak, ze na urade tie oficiality - mali sme to v piatok - potom s rodicmi na obed a v sobotu sme to s kamosmi roztocili. Super to bolo a teraz pomaly to uz bude rok 😉 Ale saty som mala biele helfnute od kolegyne. Cely ceremonial sme sa prerehnili, ze taky vesely par este nemali 😀

gali
4. mar 2010

bru aj tebe, elko 🙂

vejula
4. mar 2010

no pekne gali... Nás naši starí rodičia tiež surili... Ale drahého presvedčili až dve čiarky na teste 😝

elko69
4. mar 2010

liv...inak ella je pekne meno...a gratulujem k dievcatku...vsetky tu mate baby a aj ja som chcela ...ale nevadi aj chlapcov treba..hihi

gali
4. mar 2010

hihi, to my sme az po svadbe, ale rozhodli sme sa az v septembri a v decembri tam boli tie palicky 😉 ...ale babule, stale nam to nedoslo 😀

lulu4
4. mar 2010

gali: tak to ste mali dobru svadbu, ked ste sa zabavali aj na sobasi 😀 aj my sme celkom rychlo vybavili, zacali sme od januara a teraz sa zacal marec a uz mame vsetko okrem alkoholu a nealka lebo to si tam mozeme priniest...

lulu4
4. mar 2010

elko: nemaju vsetky baby, ved sa to tu pekne vyrovnava, a my by sme sa z chlapceka asi viacej tesili 😀

gali
4. mar 2010

lulu: potom nezabudni nas aj fotockami potesit 😉 Budes pekna nevesta.

vejula: ale ste tam zlati, kde vedla teba stoji manzel a dava ti cmuk na brusko 😉

liv: suhlasim, ze Ella je velmi pekne meno - vies ja som deformovana, ze ked pocujem meno predstavim si ziaka a brr... Tak mame doma problem... 😀

liv1
4. mar 2010

gali tak sranda. snad niekedy das nejake vtipne foto zo svadby😀 . papa

lulu to je este len prvotny vyber urcite sa to este zmeni, drahy chce totiz nejake vznesene meno 😀 😀 😀

inak moje brucho teraz jak pololezim vyzera jak v 5. mesiaci a to rano mam fakticky takmer lievik. no vyberte si 😀 . ale som sa dooost najedla, to preto. to som mavala vecer aj pred tehu. mam taky priatelsky zaludok, ktory hned da najavo ze ho nejake jedlo navstivilo 😀

gali
4. mar 2010

som fakt zavisla? uz sa 15 min. zberam 😀

u nas je to tak, ze manzel chce chalana a mne je to srdecne jedno, ale tiez pred tehu som chcela chalana 😉 ale ja nejdem na testy, takze asi len sono ostava - kedze prsten na nas kasle... 😠

lulu4
4. mar 2010

gali: to mas tazke z tej skoly, ked je ten ziak s menom ktore sa ti akurat paci nejaky huncut tak potom sa ti to meno aj sprotivy... a hlavne osmaci to musia byt uz dobri pubertiaci 😀

lulu4
4. mar 2010

gali: ja som povodne tie testy chcela ved sme si tu s Liv pisali ze pojdeme a nakoniec ma drahy ukecal ze je to blbost za to vyhadzovat peniaze ze ved na sone sa dozvieme, tak som to nechala tak nechcela som ist poza jeho chrbat silou mocou... tak budeme cakat.... ale tiez mi to zacina byt jedno co to bude
a preco myslis ze budem pekna nevesta? co ked ma skaredo ucesu alebo namaluju? 😀 😀

lulu4
4. mar 2010

liv: pozri do augusta mozete vyberat o sto sest, casu dost, len aby ste sa na nejakom zhodli 😀
a co si mam predstavit pod vznesenym menom?

gali
4. mar 2010

lulu: vsak to. Napr. zajtra maluju plechove dvere na WC, lebo kreslili grafity a myslim, ze ucinejsie ako 2 zo spravania bolo zavolat rodicom, informovat ich o tom, zacvakat farbu a pekne vlastnorucne namalovat. Uz tyzden cusia, ze mam pocit, ze su chori... 😀
Ked doktor pocul, ze som ucitelka nechcel ma pustit do prace, lebo ze je to stres. Ale ja som tak kludna... 😀

liv1
4. mar 2010

elko no my sme tiez viacej chlapceka, resp. hlavne mm ale ma smolu 😀 .

gali ty si pani ucitelka? mileeeee 😀

inak vsetci chlapi chcu chlapcov, a nech mi nikto nehovori ze to tak nie je. potom sa to zmeni, pride velka laska k dievcatku, ale podla mna 99 percent na zaciatku chce chlapca. 🙂

dakujem za pochvaly k menu 😉

lulu4
4. mar 2010

gali: tak to ste alebo si neviem ci ty sama, vymysleli na nich dobry trest, veru ucinejsie ako ta 2 zo spravania to by moc nezabralo na takych vyrastkov premudralych...a z akeho si mesta? ci to je tajne? a ake predmety ucis ak som uz zacala s tymi otazkami?
vies to aby som ta tu este zdrziavala 😀 tak musis byt kludna lebo keby nie tak uz aj sup na PN to ti za to nestoji

gali
4. mar 2010

lulu: vsak uces si vyberies, pojdes na skusku - ja som chcela polorozpustene a mala som stastie na sikovnu kadernicku, ktora je teraz na materskej 🙂 a s malovanim som si ja osobne nerobila problem. Ja sa len tak, ze makeup na ksicht kazdy den a spiralou prebehnem mihalnice. Ziadne tiene, ruze a nic, ale ak skusis ist predtym aspon budes vediet do coho ides. 😉

lulu4
4. mar 2010

gali: to bol len vtip o to sa nebojim, vlasy chcem rozpustene, nic komplikovane len natocit a trosicku vypnut jeden bok s nejakymi ozdobkami do vlasov, nechcem zavoj.... a co sa tyka malovania mozem vyskusat aj 100 krat bude ma malovat kamoska co ma skolu umelecky masker.... takze o to sa nebojim... ale tiez toho nechcem vela lebo ani bezne sa moc nemalujem len oci zvyraznit trosku a na pery len lesk ani kilo make upu nechcem lebo na mne to vyzera divne

liv1
4. mar 2010

lulu budes krasna nevesta uvidis 😉 .
a a ni ja poriadne neviem co mysli tym vznesenym menom. 😀 viem ze take jednoduche kratke mu tak nepripadaju..

gali ja som mala na strednej 2 zo spravania a bolo mi to uplne jedno. takze vymysleli ste to dobre 😀

lulu4
4. mar 2010

dobre kočky moj drahy je uz v pyzamku, uz ma aj zubky umyte a uz len ja sa tu povalujem, uz ma vola do postielky tak uz pojdem teda od vas... dobru noc vam aj deturencom v brusku, dobre sa vyspite

lulu4
4. mar 2010

liv: vsak uvidis ake meno nakoniec vyhra, hlavne aby sa vam obom pacilo aj ked to Ella je pekne a zaujimave...
teeda ty si bola na strednej takato potvorka ze 2 zo spravania?

gali
4. mar 2010

liv: moj chlap uz aj rodil - sa mu snivalo - normalne sa na nom rehnim, ze to nejak zacina prezivat. V sne to bola baba a ze bol tak nastvany. Uz to vidim, bude to baba a bude to ockov milacik 😀 Vacsinou to tak byva.

lulu: ja mavam tieto sialene napady - u mna ked su po skole, tak nie, ze si to odsedia, ale nafasuju handry a pani upratovacky maju volno alebo zbieraju odpadky okolo skoly a ja chodim s nimi. Ale aj tak ma maju radi, zevraj. Este nevedia, ze ich tento rok opustim. Som z Ruzomberka, ale ucim v dedinke 7km od RK. Takze stred SR. Ucim SJL a teraz sa prepadnem pod zem, ked uz obcas jak Madar pisem 😀 a informatiku, etiku. 😉

liv1
4. mar 2010

lulu to ja som len mala vela neospravedlnenych hodin, lebo skola sa nam prestahovala po 2. rocniku a musela som dochadzat z 10 minut na 45 do petrzky. a to sa mi fakt nechcelo vstavat, tak som casto prisla neskor ako o 8 a ked sa spocitali neskore prichody, bola z toho 2 zo spravania. mala som ich vsak vsetkych totalne na salame, lebo som vedela ze vysvedcenie zo strednej na vysku potreboat nebudem. taky som ja bola koumak 😀 😀

a dobru nocku lulu aj brusku 😉

gali
4. mar 2010

liv: hihi, tak to si fakt musela nieco vykonat, ze 2. Alebo je to o pristupe pedagogov? Ja som zasadova a dupem a dupem, ale dokazem s nimi aj komunikovat aj posrandovat. Clovek by neveril, kolko veci ich trapi... a rodicia nemaju cas tak im kupia vsetko a myslia, ze to je hlavne...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre