Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

liv1
21. mar 2010

Tak pridala som foto 😀

gali ja citim len take steklenie ked sa mala hybe, a tak este tiez mi nedoslo. a neboj za chvilu aj ty budes clenka klubu 😉

janinna11
21. mar 2010

Gali ja myslim, ze dievca 😀
Liv, jasne ze to bude ok, svokor ma urcite pravdu a mala je uplne v poriadku 🙂 a aky mal mm pocit, ked ju prvyx videl??

elko69
21. mar 2010

ahojte babule az teraz s ami podarilo prihlasit...babule mali ste niektora problem na WC ked ste boli na velkej potrebe ze ste museli aj tak viac tlacit??lebo ja som mala dnes taky maly porod ale teda taky iny,len sa bojim ci to tlacenie nemohlo nejako ublyzit malinkemu,ale ja som musela lebo toto co sa mi stalo dnes sa mi nestalo nikdy jednoducho to neslo ani von a ani dnu zatlacit spat..jako take blba tema trosku ale ja s abojim fakt aby sa nieco tym tlacenym nestalo malinkemu...

janinna11
21. mar 2010

Liv´ja som uz citila aj taky jemny kopancek.. bolo to uzasne

janefonda
21. mar 2010

cauteeee
liv: ty mas uzake mini brusko, oproti tebe som ja kamion 😀
janina dufam, ze vam amnio dobre dopadlo!!!
elko- neberies nahodou zelezo? pretoze to moze sposobit problemy so stolicou, ja som ho musela prestat brat prave pre to...uz ho neberiem asi 4 tyzdne pretoze mi to narobilo viac problemov ako uzitku 😒

janinna11
21. mar 2010

Gali po tej amnio sa citim v pohode, predbezne vysledky su dobre, len este tych 14 cakat na dalsie...ale verim, ze je vsetko ok

jane definitovne este komplet vysledky nemam, len tie prvotne- a ti e su ok
Liv krasne brusko, ale na mna nemas, ja sa uz zagulatujem..... fest

elko69
21. mar 2010

jane praveze neberem nic toto s ami stalo prvy krat jakoze nikdy predtym sa mi to nestalo a normalne som sedela na WX hodinu a to neprehanam a to som skusala vsetko mozne aspon aby som ho zatlacila spat ale nic neslo ani von ani dnu ale teda fakt sa bojim ci som vnutry nemohla nieco porobit...hadam nie ☹ ☹ ☹ ☹ teraz mam taky zly pocit z toho,teda dobry ze je to uz vonku a nic ma neboli a mozem sa hybat a zel z toho ci som malinkemu neuskodila...

janinna11
21. mar 2010

Liv ale uz si rada, ze mas aj brusko, ze?? je to take mile, ja sa len bojim, ked tak priberam, aby som nebola jak kamion....

Elko kup si vlakninu-najlepsie ochutenu, to by ti malo pomoct, Dr. Popov,alebo inu

janinna11
21. mar 2010

Ok, Kinderka, uz balim, drahy ma uz vola, ze uz nech dopisem a ideme si pozriet nejaky filmik, papa a krasne sny, pohladte brusenka 😉 🙂

janefonda
21. mar 2010

janina tak to je uz dobry znak, ze tie prvotne vysledky su ok 😵
Baby no ja uz dufam, ze mi rychlo zbehnu posledne tyzdne pretoze ma uz zacali boliet aj krize, a to som doteraz nemala nejake problemy...uz nevydrzim ani tolko chodit, proste som nejako skor unavena 😒

elko69
21. mar 2010

janina dakujem...papa a uzite si filmik s manzelom

liv1
21. mar 2010

Moj mm sa tak podarene nezne usmieval na obrazovku a teraz povedal ked som sa ho spytala, ze dobry 😀

jani vsak ten vas valibuk futbalista, vy urcite budete mat termin skor ako my 😀 . tesim sa na kopanceky uplne najviac..

jane vecer je 2 krat take. ale fotim rano.. vsak aj ja budem jak kamion neboj 😀. som dnes povedala mm ze budem v lete vyzerat ako bomba, a povedal ze budem. potom si uvedomil co povedal a povedal ze "ale nieeee" 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

janefonda
21. mar 2010

elko neboj, deturence su u nas ako v bavlnke, ak citis pohyby, tak je vsetko isto ok. Daj si na ranajky vlakninu a zajtra to uz pojde lepsie 😉
janina dobru nocku 😵

elko69
21. mar 2010

jane neboj hadam ti to rychlo ubehne,aj ked sa vravi ze tie posledne tyzdne su nekonecne ale tak budem drzat palce,ved aj man to uz o par tyzdnov caka tie posledny tyzdne...ono asi je najhorsie tie bolestoi ak sa roztahuje panva a teda bolest krizov to verim ale tomu sa asi nejako nevyhneme,skus vykladat nohy co najcastejsie a ked si unavena lazkaj a hajaj ak je to mozne...

janefonda
21. mar 2010

liv moj mm si stale zo mna robi srandu, ale on len tak podpichuje a potom sa mojka, ze ved viem ako to mysli. Stale mi hovori, ze som jeho hrosicatko, velrybka, tucniacik, ale tak to je mile 🙂 My sme boli teraz vo stvrtok na sone, ale mala si zakryvala tvaricku a este bola aj naopak otocena, cize sme skoro nic nevideli, lebo tienila skoro vsetko, co sa len dalo ☹ ale tak hlavne je, ze je ok...teda podla merani a ma uz 1630 g. 😉

liv1
21. mar 2010

elko ja byt na tvojom mieste tak len viac lezim a tie vlakniny ako baby pisu. to je v poho neboj 😉

jani bru nocku aj malinkemu 😉
a som rada ze uz rastie brusko, lebo viem ze rastie mala a to je dobry znak . taaaaaaak sa na nu uz tesim juj 😵
jani aj ty pridaj foto bruska nech sa pokochame 😉

jane a aj cvicis? my sme boli s barby v stredu na joge, ale si predstav ze sme robili sviecku a potom som si vecer citala na nete, ze to nedoporucuju, aby sa nezauzlila pupocna snura. no co k tomu dodat... uz tam nepojdem urcite.

gali
21. mar 2010

jej, Liv, fakt pekne brusko 😉

janefonda
21. mar 2010

elko ved nohy vykladam skoro vzdy ked sa da a aj oddychujem. ALe tak predsa len sa mi nechce byt len doma...tak sme s mm boli dnes uz treti den po sebe na prechadzke 😉 vyuzivame pekne pocko. Ale nechodime nejake dlhe trate, len tak do parku, sadkame na lavicku a potom ideme domkov. A aj to som dost unavena 😉 teraz budem tri dni sama, mm bude stale v robotke, tak sa aspon budem ucit na skusku a pisat seminarku do skoly- ach jaj. Nech uz mam po skole cim skor 😝

gali
21. mar 2010

janefonda - ako kocik? som na teba myslela, ze ako sa nevies dockat, kedy si ho vyskusas 🙂

liv1
21. mar 2010

jane ale to mas velmi pekne druhe mena 😀. a malicka ma krasne miery 😉
gali dik 😉 aj ty pridaj hmmmm? 😵

janefonda
21. mar 2010

liv ja nejako specialne necvicim, ale tak ako vravim prechadzky a hopsam si na fit lopte + bezne domace prace to je moje cvicenie. Od 34 tt zacnem roztahovat a posilnovat pomocou specialnej pumpicky hrazdicku nech sa neroztrhnem a nech ma nemusia ani nastrihnut. Svagrina to robila a ako prvorodicka porodila prikladne, bez nastrihnutia a ani sa neroztrhla. A aj jej dve kamosky to robili a tiez krasne porodili ...tak som si povedala, ze to skusim 😉

janefonda
21. mar 2010

gali no uz si kocik uzivam...dnes som s nim jazdila po izbe a moj mm, ked pre mna prisiel na svk ho doniesol v aute aby som ho uz videla 😉 tak som ho testovala aj vonku 🙂

gali
21. mar 2010

liv, ja kamoske uz asi 4 tyzden slubujem, ze sa konecne odfotim a poslem jej foto. V tomto som nemozna.... 😠 Milion veci robim a na toto zabudnem.

liv1
21. mar 2010

jane fakt? tak daj typ, tiez som pocula o nejakych masazach ci co na lepsi porod.. ja sa pytam na to cvicenie len kvoli tvojej chrbtici vies? lebo su cviky ktore na to pomahaju, preto hlavne chcem ja cvicit.

gali
21. mar 2010

waw, jane, super manzel 😉 ked pre teba taku vec urobil. My sme uz dnes teoreticky rodili 😀 😀 😀 , ze ako to bude prebiehat, lebo moj manzel vzdy chcel ist ku porodu a teraz sa len toho boji, ze ma bude vidiet trpiet a bude nahnevany na doktorov 😀

gali
21. mar 2010

liv, ja stale turistikujem a chodim do fitka. Takze ked mam problem, tam mi vzdy cvicitelka pomoze. Zatial s chrbticou problem nemam - poklopem si - takze len tak, ze pas a bicykel. 😉
jane, fakt napis, ze ako cvicit, aby sme sa nepotrhali, lebo nas budu stopkat 😒

liv1
21. mar 2010

gali len pekne pridaj pridaj 🙂 to foto myslim... no a to je mile ze sa bude hnevat na doktorov, tak ked len to tak to je v poho. ja sa bojim ze moj mm by nechcel po takej skusenosti vies co... 😀 😀

liv1
21. mar 2010

gali prave hovorili v telke ze bicykel nedoporucuju tehotnym... 😉

janefonda
21. mar 2010

liv no mna doteraz chrbtica netrapila az posledne dva dni a aj to len rano...nechapem ved v noci ju nenamaham...
- a ta pumpicka je EPINO Delhine plus http://www.perinbaba.sk/dojcensky-tovar/starost... som to nasla na nete tak mrkni ak chces 🙂

gali
21. mar 2010

neboj, liv, to ja len vo fitku, nie na normalnom bajku... 🙂 😉 a na tomto mi Dr. dovolil, som sa ho pytala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre