Rýchle priberanie v tehotenstve

14. jan 2024

Ahojte baby, keď som otehotnela mala som 75kg/170cm. Dnes som začala 7.mesiac a pozorujem na sebe, že priberam dosť veľa. Dnes som sa odvážila vstať na váhu, 90kg. Skoro som odpadla. S revom som utekala do spálne, kde som chytila paniku. Odjakživa mam siroke boky a zadok, teraz som široká ako dvere. Zostalo mi zo seba zle. Nemyslím si, že sa prejedam. Chuti mi viac ako pred tehotenstvom ale nepride mi, že by som sa doslova prejedala každý boží deň. Som zúfalá. Bábätko milujem a prajem si len nech je zdravá. Ale toto ma dostalo. Prosím Vás co to je tuk? Keď čítam na internete ze optimal je pribratie max 12kg tak tonu nechápem. Mam pred sebou ešte 3 mesiace a bojím sa ze ma budu musieť vynies na vysokozdvižnom vozíku... cítim sa ako veľryba. Bojím sa, že keď porodim kg mi zostanú. Všetci vieme aké je ťažké schudnúť a teraz je toto pre mňa nočná mora.

majlo1234
14. jan 2024

Ale prd vozikom, sama pojdes, neboj. Ja som na tom podobne, som piaty mesiac a 80 kg svieti na vahe jak nic. Pre mna je to uz druhe tehotenstvo, pri prvom som pribrala na 92 ci kolko, ale z porodnice som dosla o 13 kil lahsia a dalsie zmizli prve tyzdne. To, ze som postupne soankovou deprivaciou a zranim nabrala naspat na 77 kg jenuz ina debata😂 vobec sa nebicuj a uzi si jedine obdobie, ked na teba nikto krivo nepozera

mane01
14. jan 2024

Nestresuj! Píše sa píše… papier znesie. Píše sa aj ze jogurtik s ovocim na ranajky treba a smoothie a este bohvie co… ja kym som nenatlacila poriadny krajec chleba, tak ma napinalo az strach. No a kazde tehotenstvo som pribrala 20 kil a do polroka som bola na svojej vahe… a na cvicenie a diety som nemala cas… ani neviem, ako som schudla.

petronellla87
14. jan 2024

Ja si pamätám že najviac som pribrala do toho 7-8mesiaca, potom mi uz nechutilo veľmi jesť. Podľa mňa to nie je take hrozné, neboj😊

anjelicek26
14. jan 2024

Ja tiez priberam skokovo... Zacala som 7.mesiac a teda 28+4 dnes a +6 Kil.. pri mojich 153cm je to vela vela. Ver mi, vyzeram ako velryba pred porodom🤣🤣Zajtra v praci termin s klientami,nemam ponatia,ci sa do niecoho slusneho vobec napracem😏😏

mey8
14. jan 2024

Písať sa môže hocičo 😂 papier znesie veľa. Ja som tiež v 7 mesiaci a pribrala som 1 kg. Ale zas ja mam inu váhu. V predošlom tehotenstve som pribrala 2 kg(ale ja mam totálny problém so žalúdkom.) a trápilo ma ci ma z čoho to dieťa vôbec priberať, ale malý mal 3240g a ja som v pôrodnici nechala 11kg. Takže kľud nestresuj a váhou sa trap až keď porodis.

majlo1234
14. jan 2024

@mey8 no tak teraz mam depresiu😂 a som si vravela, ze nepriberam tak vela😂

pukanec123
14. jan 2024

Ja som pred tehotenstvom mala 50kg a výška 158cm, pribrala som 24kg 🤣 hneď na pôrodnom stole mi zostalo len 5kg navyše. nestresuj, zober si, že z toho celkového pribratia má: plod okolo 3,5kg, plodova voda 1kg, placenta 1kg, maternica 1kg, prsia 0,5-1kg, telesne tekutiny 2kg, a objem krvi tým že telo teraz ťahá za dvoch je tiež 2kg. Okrem toho teraz sa váha zvyšuje lebo plod najviac naberá, plus ty aj zadržiavas tekutiny.

snowflakenel
14. jan 2024

Ja som v 33tt,,tiez,som na nervy. Mala som 54 a mam 68. Vyska 170 cm. Hadqm to dam dole.

lauriik
14. jan 2024

Ja som druhe tehotenstvo zacinala na 74/170cm a rodila som 94 😏 Cista velryba. Ale nastastie to islo rychlo dole. Do 9m od porodu som uz mala pod 70kg ☺️
Ale chapem ta, tiez som bola zhrozena ako priberam. Ja som sa im ani na tu vahu nechcela postavit v ordinacii. Mysleli si, ze mi sibe 🤣🤣

kubkovamama
14. jan 2024

Pri prvom som pribrala 25.Druhe nič moc,pri treťom tiež do 20kg.V nemocnici som nechala asi 5kil,vieš si predstaviť to zúfalstvo.No zvyšok boli tekutiny,v 6tonedelí sa spustilo strašné potenie,10x za deň na malú,horko,smäd,kojenie,všetko to zo mňa zliezlo do pol roka bez námahy.Nestresuj,netráp sa,užívaj si tehotenstvo - trošku možno dávať pozor na žravky a nejako to doťukneš.Po pôrode máš dosť možnosti niečo s postavou robiť.Teraz to je zbytočné,stresujúce a v podstate bez výsledku

deti95060810
14. jan 2024

neboj , kojením sa super chudne...

terry658
14. jan 2024

V prvom tehotenstve som priberala skokovo. Do štvrtého mesiaca som schudla 8 kg a potom to šlo hore a rapídne. Posledný mesiac čo týždeň to 2,5kg. A nevedela som to ovplyvniť nijak.
Ďalšie tehotenstvá som priberala menej ale aj tak sa mi to ešte nepodarilo zhodiť..... pokiaľ jedlo nevážim a nedávam do kalorickych tabuliek tak stále priberám....
Ver mi, že ak som sa niečo naučila za tie roky,tak je to to, že číslo na váhe neurčuje tvoju hodnotu. Dať život niečo stojí. A nie každá žena vyjde z pôrodnice ako modelka.
Teraz nestresuj a užívaj si tehotenstvo, trvá veľmi krátko. Kilá budeš zhadzovať potom. Som si istá, že ak to naozaj chceš tak potom schudneš.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre