Scannery na letisku a lietanie v tehotenstve

matulik56
27. feb 2016

Mozno tu uz su podobne prispevky, ale nanasla som ziadny na moj konkretny problem.. Ide o lietanie v tehotenstve, a konkretne o tie skenery
na letisku. Teraz sa coraz castejsie objavuju tie skenery, ktore vam urobia obrazok az na kozu vas preskenuju, ze to vyzera ako rontenovy snimok.. nemozu sa tomu vyhnut ani tehotne (citala som sa anglickych strankach). Niekde sa pise, ze ani tieto skenery neskoda, niektore stranky uvadzaju, ze obsahuju urcite mnozstvo radiacie... momentalne su len vo faze testovania.
Musim ist na slovensko, nijak inak sa tam nedostanem, a mam z tohto obrovsky strach..ze sa babatko nejak poskodi.. Odmietnut tuto kontrolu nemozem, pokial si ma nahodne vyberu mi nepomoze ani papier o tehotenstve.. co si o tom myslite?

stanib
8. apr 2017

Ja som pocas tehot. Letela viackrat aj na zaciatku cca 10tt aj v 30tt aj v druhom trimestri a klop klop vsetky deti su v poho. Zmena tlaku je pravda ze moze ovplyvnit ale ak si lietala aj predtym a neboli problemy podla mna sa da ak nie je rizikove tehot. Doktor vzdy povedal ze je to moja zodpovednost ....

sangre
8. apr 2017

@tyelde ahoj a prosim ta vo wiedni su ake ked ides len vramci europy ja uz si nepamatam lebo sak ani som.to.neriesila

tyelde
8. apr 2017

@sangre pýtala som sa obsluhy a povedala, že sú to len detektory kovov ako v obchodoch, že je to v pohode

sangre
8. apr 2017

@tyelde ok dakujem ti krasne😉

erikaajuro
29. jún 2017

Ahojte neviete ako je to v Budapešti?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre